Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, super napisał:

W MM ma się 30 dni na zwrot i to niezależnie czy kupujesz przez internet z dostawą do domu kurierem czy z odbiorem w sklepie. Nawet jak nie kupujesz przez internet tylko w sklepie stacjonarnym to też masz 30  dni na zwrot. 

Ale mają do tego inne podejście niżeli do wymaganego prawem 14 dniowego prawa zwrotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, koti74 napisał:

Jego chyba nie ma jeszcze w ogóle w sprzedaży to na spadek ceny to chyba z pół roku minimum będziesz musiał czekać jak nie rok? 

To prawda że jeżeli zdecyduję się na nowy model to będę musiał poczekać kilka miesięcy. Nie mam w tej chwil ciśnienia na nowy TV. Chcę zakupić większy oraz wyposażony w funkcję Smart ponieważ mój aktualny jest ich praktycznie pozbawiony. Jestem bardzo zrażony do wolnego Androida w temacie telefonów. Wiem bardzo dobrze jak bardzo irytujący problemem mogą być lagi, ubijanie procesów itd.... Nie chcę przez to jeszcze raz przechodzić, tym bardziej że TV kupuje się zwykle na dłużej niż telefon. Teraz mam szubki telefon z odpowiednią ilością pamięci i wiem jak fantastycznym systemem może być Android jeżeli tylko mu na to pozwolić poprzez dobranie odpowiedniego SOC i pamięci. 

Telewizorami zacząłem interesować się od niedawna i nie sądziłem że taka firma jak SONY, która przecież produkuje przyzwoite smartfony wypuści na rynek w roku 2018 telewizor z wolnym systemem. Dziwne to, ale do póki nie kupię ich TV to ich problem. 

Jeżeli chodzi o ceny, to jak dla mnie sytuacja jest bardzo dziwna, przynajmniej w Niemczech, gdzie znana jest oficjalna cena x95g. Wypuścili ten TV (65 cali) w cenie takiej samej jak ich seria Master czyli ZF9: 2799 euro

https://www.sony.de/electronics/fernseher/zf9-series

https://www.sony.de/electronics/fernseher/xg9505-series

 

Nie wiem jak to interpretować i w jakim celu to zrobili, ale nie wydaje mi się że w tej sytuacji cena x95g długo utrzyma się na tym poziomie. Tym bardziej że większość nowych Samsungów (Q90, 80, 70) to teraz również FALD'y. No nic, zobaczymy. Czekam na testy x95g. Wiele na to wskazuje że oprócz szybszego Android'a wcale nie będzie oferował znacząco lepszego obrazu niż x900f i wtedy będę miał dylemat :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tomek398 napisał:

To prawda że jeżeli zdecyduję się na nowy model to będę musiał poczekać kilka miesięcy. Nie mam w tej chwil ciśnienia na nowy TV. Chcę zakupić większy oraz wyposażony w funkcję Smart ponieważ mój aktualny jest ich praktycznie pozbawiony. Jestem bardzo zrażony do wolnego Androida w temacie telefonów. Wiem bardzo dobrze jak bardzo irytujący problemem mogą być lagi, ubijanie procesów itd.... Nie chcę przez to jeszcze raz przechodzić, tym bardziej że TV kupuje się zwykle na dłużej niż telefon. Teraz mam szubki telefon z odpowiednią ilością pamięci i wiem jak fantastycznym systemem może być Android jeżeli tylko mu na to pozwolić poprzez dobranie odpowiedniego SOC i pamięci. 

Telewizorami zacząłem interesować się od niedawna i nie sądziłem że taka firma jak SONY, która przecież produkuje przyzwoite smartfony wypuści na rynek w roku 2018 telewizor z wolnym systemem. Dziwne to, ale do póki nie kupię ich TV to ich problem. 

Jeżeli chodzi o ceny, to jak dla mnie sytuacja jest bardzo dziwna, przynajmniej w Niemczech, gdzie znana jest oficjalna cena x95g. Wypuścili ten TV (65 cali) w cenie takiej samej jak ich seria Master czyli ZF9: 2799 euro

https://www.sony.de/electronics/fernseher/zf9-series

https://www.sony.de/electronics/fernseher/xg9505-series

 

Nie wiem jak to interpretować i w jakim celu to zrobili, ale nie wydaje mi się że w tej sytuacji cena x95g długo utrzyma się na tym poziomie. Tym bardziej że większość nowych Samsungów (Q90, 80, 70) to teraz również FALD'y. No nic, zobaczymy. Czekam na testy x95g. Wiele na to wskazuje że oprócz szybszego Android'a wcale nie będzie oferował znacząco lepszego obrazu niż x900f i wtedy będę miał dylemat ?

Ja dylematu nie będę miał bo w przyszłym tygodniu kupuje XF90 :) Żałuję tylko że nie mają wersji 70” bo 75” jest za wielki dla nas, 65” troszke za mały, 70tka byłaby idelna ale niestety. Z lagującym Androidem miałem do czynienia tylko w sklepie testując XF90 ale nie przeszkadza mi to, i tak 90% czasu będziemy albo oglądać TV uzywając pilota do dekodera UPC albo pracując w MS Office...film/serial raz na pare dni z Netflixa albo jakiś film z PC raz na jakiś czas, dla mnie może sobie lagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, koti74 napisał:

Ja dylematu nie będę miał bo w przyszłym tygodniu kupuje XF90 :) Żałuję tylko że nie mają wersji 70” bo 75” jest za wielki dla nas, 65” troszke za mały, 70tka byłaby idelna ale niestety. Z lagującym Androidem miałem do czynienia tylko w sklepie testując XF90 ale nie przeszkadza mi to, i tak 90% czasu będziemy albo oglądać TV uzywając pilota do dekodera UPC albo pracując w MS Office...film/serial raz na pare dni z Netflixa albo jakiś film z PC raz na jakiś czas, dla mnie może sobie lagować.

Czytam ze zdumieniem te negatywne opinie o Androidzie. Owszem, przyznaję, po wielu lekturach również miałem podobne obawy, ale TV użytkuję od ok. 3 mies. i - jako miłośnik iOS - nie mogę złego słowa powiedzieć na SMART'a w Sony.

Skoro przybyło kilka nowych osób i wątków, podzielę się swoimi uwagami:

- Netflix (nie wiem, gdzie sprawdzić, czy jest to materiał w 4K, z poziomu pilota można uzyskac info o transferze) działa super, natomiast HBO GO faktycznie muli, niemniej problem jest po stronie appki nie TV,

- NC+ daje radę, ale radze stosować tylko sprawdzone przewody HDMI (na pierwszym obraz był, hmm... "taki sobie"),

- nieprawdopodbnie, niestety, irytują mnie trzy rzeczy:
a) poświata wokół napisów,
b) dziwne "błyśnięcia/rozjaśnienia" obrazu tuż przed zmianą sceny lub przełączeniem kanału - żeby to lepiej zobrazować, bardzo łopatologicznie -TV dostaje dodatkowy zastrzyk kontrastu i jasności (na setną sekundy); da się przeżyć, ale przy dynamicznych filmach i licznych scenach TV, hmmm... pulsuje ;)
c) kąty są naprawdę słabe - ja zainstalowałem ruchomy w pionie i poziomie wieszak i problemu nie mam, niemniej dla osób instalujących na stałe a często oglądających z boku jest to poważny temat do rewizji wyboru.

Na koniec, czy ktoś znalazł jakieś rozwiązanie na za krótki przewód zasilający - jakiś przedłużacz firmy, co by mi się zmieścił w długim tunelu ściennym? :) Fabryczny jest po prostu za krótki.

TV ma niemal perfekcyjną czerń, szybko się aktywuje, bardzo miło współpracuje z soundbarem Sony (nie pamiętam modelu, ale coś ze średniej, nie niskiej/wysokiej półki), niestety ma też pewne mankamenty - i tutaj uwaga: w moim odczuciu nie jest to system Android.

Na koniec: niewiele osób o tym pisało, ale jest też opcja PIP - nie wiem, czy ktoś korzysta, ale po zakupie mile mnie to zaskoczyło, w przeciwieństwie do menu telewizora, które potrafi irytować (np. zmiana ustawienia obrazu podczas odtwarzania Neflixa powoduje, że użytkownik jest "przenoszony" do poziomu TV).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Jeżeli chodzi o Androida to prawie w każdej recenzji x900f jest o nim wzmianka w kontekście wolnej pracy i stąd moje obawy. Ten podcast przytoczony powyżej, w części poświęconej temu modelowi większości czasu jest o tym jaki to Android jest irytujący. Niestety z różnych względów nie będę miał tego telewizora u siebie w domu na testy. W sklepie zmiana ustawień wydawała się w miarę szybka. Z aplikacji nie korzystałem ponieważ TV nie był podłączony (w sklepie) do internetu. Vincent z kolei mówił w swoim video o tym że Android zwalnia właśnie po podłączeniu do netu. Niektórzy piszą że trzeba wyłączyć bluetooth i wtedy jest szybciej, tylko ja nie chcę wyłączać BT, wręcz przeciwnie, chcę z niego korzystać (słuchawki). Po przeczytaniu wielu wpisów na ten temat, trudno jednak zaprzeczyć że jest coś na rzeczy.... Oczywiście szanuję wszystkie opinie, przede wszystkim ludzi którzy mają ten model.  Jedno jest pewne. Na pewno nie dopłacę 800-1000 euro tylko po to żeby mieć szybszego Androida (x95g) bo to byłoby chore :-) 

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, akcent napisał:

Netflix (nie wiem, gdzie sprawdzić, czy jest to materiał w 4K, z poziomu pilota można uzyskac info o transferze)

Przycisk i+/? na pilocie Tv, pokaże Ci w jakiej rozdzielczości idzie film

1 godzinę temu, akcent napisał:

NC+ daje radę, ale radze stosować tylko sprawdzone przewody HDMI (na pierwszym obraz był, hmm... "taki sobie"),

Polecasz jakieś? Ja sam posiadam Unitek https://www.ceneo.pl/53026147 ogólnie nie narzekam, jedynie w oplocie są troszkę za sztywne

 

1 godzinę temu, akcent napisał:

nieprawdopodbnie, niestety, irytują mnie trzy rzeczy:
a) poświata wokół napisów,

W netflixie, można temu troszeczkę zaradzić, zmień kolor na żółty, możesz zrobić półprzezroczyste, dodatkowo wyłącz, lub ogranicz Zaawansowane zwiększenie kontrastu.

 

1 godzinę temu, akcent napisał:

b) dziwne "błyśnięcia/rozjaśnienia" obrazu tuż przed zmianą sceny lub przełączeniem kanału - żeby to lepiej zobrazować, bardzo łopatologicznie -TV dostaje dodatkowy zastrzyk kontrastu i jasności (na setną sekundy); da się przeżyć, ale przy dynamicznych filmach i licznych scenach TV, hmmm... pulsuje ;)

Tutaj, także to może być zwiekszenie kontrastu, ale pobawiłbym się lokalnym przyciemnianiem oraz X-tended Dynamic Range, jeżeli masz na Hight, to może jest zbyt agresywnie, np. Musiałem troszkę to ograniczyć do gry Rise of the Tomb Rider na PS4, bo czcionka strasznie biła po oczach bielą :)

 

6 godzin temu, Tomek398 napisał:

Jeżeli chodzi o ceny, to jak dla mnie sytuacja jest bardzo dziwna, przynajmniej w Niemczech, gdzie znana jest oficjalna cena x95g. Wypuścili ten TV (65 cali) w cenie takiej samej jak ich seria Master czyli ZF9: 2799 euro

Dla mnie nie jest to dziwna sytuacja, biorąc pod uwagę, to co już wiemy, to zmian jest kilka i to znaczących do modelu XF.

1.Procesor obrazu X1 Ultimate

2.System Acoustic Multi-Audio (To dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe znajdujące się z tyłu telewizora, które w połączeniu z głośnikami bass reflex odpowiadają za system Sound-from-Picture Reality)

3.Hdmi eARC

4.X-Wide Angle (większe kąty widzenia)

A więc jak widać, model XG jest mocno zbliżony parametrami do ZF :)

Edytowane przez uren
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

1.Procesor obrazu X1 Ultimate

Póki co nic nie wskazuje na to aby nowy procesor miał się przyczynić do znaczącej poprawy jakość obrazu. Być może będzie skalował troszeczkę lepiej ale porównując wyniki testów skalowania pomiędzy Ultimate (ZF9) i Extreme (x900f) różnice są znikome żeby nie powiedzieć że żadne. Testerzy ZF9 nie wskazywali na inne cechy procesora Ultimate w kontekście poprawy jakości obrazu względem extreme. Nawet więcej!!! Sami przedstawiciele Sony nic więcej nie mówią oprócz tego 'lepszego' skalowania które trudno zauważyć:

Ultimate jest bez wątpienia szybszy, ale ma to znacznie dla 8K. Znowu, w przypadku 4K może się przydać przy skalowaniu, ale różnice są prawie żadne. 

 

Cytat

2.System Acoustic Multi-Audio (To dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe znajdujące się z tyłu telewizora, które w połączeniu z głośnikami bass reflex odpowiadają za system Sound-from-Picture Reality)

To są tylko dwa małe głośniki więcej każdy po 20 dolarów ?? Ironizuje tutaj, ale to ma małe znaczenie dla dużej grupy odbiorców z zewnętrznym sprzętem audio. Ogólnie to dobrze, ale w żadnym razie nie usprawiedliwia takiej różnicy cen

Cytat

4.X-Wide Angle (większe kąty widzenia)

Wersja 65 cali x95g tego NIE ma, a mimo to kosztuje tylko samo co ZF9!!!

 

Cytat

A więc jak widać, model XG jest mocno zbliżony parametrami do ZF9

Im więcej wiadomości tym bardziej widać że XG jest mocno zbliżony do x900f + szybszy Android. Ta tabelka tylko to potwierdza: 

 

Skalowanie z 720p:

Ultimate (ZF9): z9f-upscaling-720p-large.jpg

Extreme (x900f): x900f-upscaling-720p-large.jpg

 

Znajdź różnicę....

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Tomek398 napisał:

Znajdź różnicę....

Haha... Hehe... :D Dałem plusika, ale wiesz, że nawet budżetowe  TV na Rtings scalowanie w 4K mają 10 punktów.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zawsze się zastanawiam. Te skalowanie jak włączyć?
Mam urządzenie które daje fullhd (laptop). Tv już sam skaluje? Czy jest jakaś magiczna opcja

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV musi skalować każdy sygnał nie-4K, bo wyświetla 4K fizycznie na ekranie.

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV musi skalować każdy sygnał nie-4K, bo wyświetla 4K fizycznie na ekranie.
No tak myślałem, ale wolałem się upewnić:)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, psq napisał:

A zawsze się zastanawiam. Te skalowanie jak włączyć?
Mam urządzenie które daje fullhd (laptop). Tv już sam skaluje? Czy jest jakaś magiczna opcja

Jest tak, że one automatycznie działają i właśnie dlatego każdy prześciga się w nazewnictwie swojego procesora do upscalingu. Sony ma w tej chwili 3 takie procesory.

"Najczęściej upscaling wykorzystuje tak zwaną interpolację, która polega na analizie danych dotyczących kolorystyki pikseli z użyciem specjalnych algorytmów. Wówczas nowe piksele przyjmują kolorystykę tych okolicznych. Dodatkowo, wielu producentów stosuje specjalne technologie polegające na wyostrzeniu obrazu, aby uzyskać lepszą jakość, ponieważ nie zawsze obraz wygenerowany poprzez upscaling wygląda dobrze"

Dodatkowo, modele wyższe dają dodatkowe opcje, do jeszcze większej poprawy. Są to np. 

1.Czystość - Tworzenie realizmu / Rozdzielczość

2. Czystość - Mastered in 4K

3. Czystość - Łagodna gradacja

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcję które wymieniłeś w szczególności tworzenie realizmu i rozdzielczość do tego czystość. Świetnie się spisują nawet w materiale 4K. Oczywiście nie ma co przesadzać z suwakiem hehe

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

A no i nie podziękowałem za super odpowiedź

 

Dziękuję default_smile.png

 

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno...z jakim to kumplem nie pogadam na temat „soap opera effect” to każdny z nich i to od ladnych kilku lat odkąd technologie „motion” weszły do telewizorów mówi praktycznie to samo (moja żona na przykład też) a mianowicie: oh jak super, co ty opowiadasz, przecież tak jest płynniej, przecież tak człowiek widzi w rzeczywistości, itd, itp. Mnie natomiast ten efekt „wygładzania” ruchu który polega przecież na ingerowaniu w sygnał poprzez umieszczanie podobnych ramek czy ładowaniu czarnych ramek pomiędzy ramki wejściowe najzwyczajniej w świecie doprowadza do szału. To wygląda tak jakbym naćpał się jakiejś substancji psychoaktywnej na przykład psylocybiny w małej ilości. W przypadku wziecia psylocybiny efekt byłby całkiem fajny ale oglądając film w piątek wieczorem to ja dziekuję. Ludzie nie widzą w realu „soap opera effect”, zakładam że jako ten sam gatunek widzimy ruch podobnie, z kolorami jest inaczej. Moja fobia ruchu jest podstawowym czynnikiem dla ktorego kupie Sony XF90 bo go testowałem i jest rewelacyjny pod tym względem.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, koti74 napisał:

Mnie natomiast ten efekt „wygładzania” ruchu który polega przecież na ingerowaniu w sygnał poprzez umieszczanie podobnych ramek czy ładowaniu czarnych ramek pomiędzy ramki wejściowe najzwyczajniej w świecie doprowadza do szału.

Wsadzanie czarnych ramek nie ma nic wspólnego z ""efektem opery" - w ten sposób imitowany jest sposób wyświetlania ekranów CRt, plazmowych i projektorów. Moim zdaniem akurat X-Motion Clarity jest jednym z najjaśniejszych punktów tego telewizora, a i ustawienie wygładzania na "1" jest całkiem OK, "2" jest chyba maksymalną wartością, jaką jestem w stanie przeżyć.

Osiągnięcie 1080 ruchomych linii obrazu przy spadku jasności rzędu 10% to jest coś, czego inne telewizory (czy to OLED, czy LCD) nie potrafią :).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia postrzegania.

Ja też nie lubię zbyt płynnego filmu.. Ale moim zdaniem jest tak, że tutaj chyba robi kwestia przyzwyczajenia. Zrób test. Upłynnij jakiś film na poziom dwa (2), jeśli za dużo to na 1. Tragedii nie będziesz widział. Obejrzyj tak film. Później puść go jeszcze raz, tylko teraz wyłącz upłynnienie.

Odpowiedz sobie teraz, kiedy było lepiej. default_biggrin.png

Teraz się łapie na tym, że do każdego filmu włączam poziom 1 upłynnienia, bo po prostu jest lepiej. Wiadomo, że poziom 3 i więcej to jest sztuczne i nienaturalne, ponieważ reżyser nie tak to widział. Nie to było jego zamiarem (aż tak płynny obraz). Żeby nie było. Jestem wielbicielem kina od bardzo wielu lat. Zawsze byłem przeciw sztuczności w obrazie. Uzupelniaczy, czy innych bzdur. Ale z tym TV i jego możliwościami, na nowo odkrywam obraz (wiem, brzmie jak z jakiejś reklamy podpasek), ale co do upłynnienia na minimalnym poziomie, jestem za, jeśli chodzi o nasz xf9005.

 

Inna sprawa jeśli chodzi o gry. Tutaj płynność jak największa. W wiedźmina 3 np grałem na upłynnieniu 4 default_biggrin.png świetnie to działało. W WRC7 na upłynnieniu 2. w zależności od gry, poprawiam płynność i jestem zadowolony. Jeśli gra jest bijatyka albo pro Evolution soccerze, to upłynniacz wyłączam, bo te gry natywnie działają w 60fps.

Pozdrawiam

 

 

A zapomnialbym.. Czystość zawsze na 1. Świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, uren napisał:

Haha... Hehe... :D Dałem plusika, ale wiesz, że nawet budżetowe  TV na Rtings scalowanie w 4K mają 10 punktów.

Mylisz się kolego. Choćby oba omawiane tu telewizory tzn. zf9 i x900f za skalowanie z 720p dostały 8 punktów a jak wiadomo Sony robią to bardzo dobrze, szczególnie w wyższych modelach. 

 

Cytat

czy ładowaniuczarnych ramek pomiędzy ramki wejściowe najzwyczajniej w świecie doprowadza do szału.

dodawanie czarnych ramek nie prowadzi do soap opera efekt a jedynie zmniejsza motion blur (tak jak SOE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, im więcej przeglądałem testów, tym bardziej dochodziłem do wniosku, że te z rtings można o kant tyłka rozbić :).

 

EDIT: Android TV to rak. Absolutnie najgorsza rzecz w tym telewizorze,

Edytowane przez radosuaf
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że 8.0 jest dużo szybszy, w końcu nie ma problemów z połączeniem WiFi, HBO GO też już działa. Plus możliwość konfiguracji głównego ekranu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam że 8.0 jest dużo szybszy, w końcu nie ma problemów z połączeniem WiFi, HBO GO też już działa. Plus możliwość konfiguracji głównego ekranu.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

 

 

A jak oceniasz sama jakość materiału odtwarzanego? Coś zmieniło się? Czy ogólnie tak samo. Tzn wiem, że można nie zauważyć subtelnych zmian w obrazie, ale tak z ciekawości zagaduje.

U mnie TV nie wykrywa aktualizacji OTA, więc ręcznie nie będę tego robił. Poczekam, aż będzie dostępne w opcjach TV. Nie narzekam na androida 7. U mnie działa dobrze. WiFi działa normalnie, chociaż mam podłączone kabelkiem pod router - stabilniej działa po sieci, kiedy wysyłam film z laptopa przez DLNA, HBO i Netflix również. Obraz jest normalny:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radosuaf napisał:

Wsadzanie czarnych ramek nie ma nic wspólnego z ""efektem opery" - w ten sposób imitowany jest sposób wyświetlania ekranów CRt, plazmowych i projektorów. Moim zdaniem akurat X-Motion Clarity jest jednym z najjaśniejszych punktów tego telewizora, a i ustawienie wygładzania na "1" jest całkiem OK, "2" jest chyba maksymalną wartością, jaką jestem w stanie przeżyć.

Osiągnięcie 1080 ruchomych linii obrazu przy spadku jasności rzędu 10% to jest coś, czego inne telewizory (czy to OLED, czy LCD) nie potrafią :).

http://bfy.tw/MNsn

Oraz błagam, emitowanych a nie imitowanych :D
Imitacje to są na bazarze a emisje musimy obniżać żeby nasze wnuki miały inne życie niż w Blade Runner 2049.

2 godziny temu, Tomek398 napisał:

dodawanie czarnych ramek nie prowadzi do soap opera efekt a jedynie zmniejsza motion blur (tak jak SOE ?

No ale nie tyczy się tylko CRT, plazm i projektorów skoro jest wszędzie w nowoczesnych panelach ?

Edytowane przez koti74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oreo jest takie super, że to była w zasadzie beta softu, którą za darmo testują użytkownicy tv, a samo Sony odradza instalacji i wstrzymało aktualizację OTA ?

Sami sprawdźcie na stronie Sony co piszą o problemie z brakiem dźwięku po HDMI.

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/articles/00206881

Kpina.

A jest tego znacznie więcej i także tutaj wiele ciekawych kwiatków z tym softem do poczytania 

Jak ja się cieszę, że się wytrzymałem a już update pobrałem i na pendrive wrzuciłem, brrr.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, koti74 napisał:

Oraz błagam, emitowanych a nie imitowanych :D
Imitacje to są na bazarze a emisje musimy obniżać żeby nasze wnuki miały inne życie niż w Blade Runner 2049.

No ale nie tyczy się tylko CRT, plazm i projektorów skoro jest wszędzie w nowoczesnych panelach ?

Imitowanych - chodzi o to, że w wyświetlaczach LCD ramka jest wyświetlana tak długo, dopóki nie wyświetli się następna, w telewizorach CRT obraz jest rysowany linia po linii, a w plazmach odświeżany właśnie co jakiś czas, bo wyświetlany jest na ułamek sekundy, a następnie ponownie itd. Tak więc LCD "sztucznie" wstawiając ciemną ramkę naśladuje, czyli imituje to działanie.

9 godzin temu, boywrc napisał:

A ja uważam że 8.0 jest dużo szybszy, w końcu nie ma problemów z połączeniem WiFi, HBO GO też już działa. Plus możliwość konfiguracji głównego ekranu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

W ciągu ostatnich 2 dni musiałem resetować "na twardo" telewizor trzy razy - dwa razy się wysypał przy próbie odtwarzania filmu, a wczoraj po raz pierwszy próbowałem skorzystać z przeglądarki, zamuliła się kompletnie, a po przełączeniu na TV nie chciała zniknąć klawiatura na pół ekranu :).

Smart TV w plazmie Panasonica przez 5 lat nie dostarczył mi takich atrakcji...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...