Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać czy dolby digital jestem w stanie osiągnąć przez kabel optyczny połączony z tv do amplitunera ?
Nie mogę podłączyć przez ampli do tv bo ten jest tylko fhd.
Jaki dźwięk jest w stanie puścić ten tv przez kabel optyczny ? Dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Zamówiłem :). Dodatkowo w RTV promocja nocna na 6500 za 65 cali wiec nie ma tragedii

Dzięki za dużo informacji :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nagrywał programy z kablówki (DVB-C) na dysk? W dokumentacji jest napisane "Scrambled/encrypted signals cannot be recorded." - czy to dotyczy kodowanych kanałów w kablówce (np. Ale Kino+ HD, którego nie ma w podstawowym pakiecie), czy chodzi o coś jeszcze innego?

Czy zamiast dysku twardego można użyć dysku flash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie dlaczego tv nie zwiększa jasności na filmach z HDR na Yotube? 

Niby w menu tv wyskakuje HDR ale zwiększenia jasności brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kapusta7 napisał:

Czy wiecie dlaczego tv nie zwiększa jasności na filmach z HDR na Yotube? 

Niby w menu tv wyskakuje HDR ale zwiększenia jasności brak.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym,  że coś się pochrzaniło,  ale nie u wszystkich. U mnie także to jest,  niby HDR,  niby efekt widać,  ale jasnosć zostaje na tym samym poziomie co ustawiona dla filmów bez SDR. Po przełączeniu w ustawieniach na HDR 10, jest już maksymalna. Cholera wie co się stało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kapusta7 napisał:

Tylko że u mnie od samego początku nie zwiększało jakości.

7.12 zauważyłem, że jest HDR na YT, wtedy było na maksa. 18.12 nadal jest HDR, ale  jasność, już nie na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Po przeczytaniu tego tematu 30 grudnia kupiłem 55xf9005. Po wyjęciu z pudełka miał najnowszy firmware i problem z hdr na yt też u mnie występuje na wartości Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już kiedy będzie Android TV 8.0?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest od pewnego czasu... w USA. W Europie będzie pewnie jak na użytkownikach-testerach ze stanów Sony błędy wyłapie i może łaskawie ponaprawia.

Póki co jest tylko wzmianka że będzie update na początku roku ale znając tę firmę pod tym względem,  to może być i za ponad pół roku (tak miałem z telefonem Xperia od nich).

Soft nie wnosi nic poza zmianą wyglądu i licznymi błędami. Nie ma się czym podniecać że numerek wyżej.

Proszę poczytać sobie.

 

PS Piszę o tym już któryś raz z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na aktualizację Xperii XZ1 Compact do 9.0 nadal czekam... :)

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trzeba ręcznie hdr załączać na yt, ale ten hdr jest mocno przejaskrawiony i przekontrastowany nieda się tak oglądać o co kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma problem z netflixem? U mnie ładuje się każdy film do 20% i wyskakuje błąd, że nie można otworzyć tego filmu i proszę spróbować później. Nie wiem o co chodzi i nawet zmieniłem na inne konto i cały czas to samo.

2 minuty temu, adamskulsk napisał:

Czy ktoś z Was ma problem z netflixem? U mnie ładuje się każdy film do 20% i wyskakuje błąd, że nie można otworzyć tego filmu i proszę spróbować później. Nie wiem o co chodzi i nawet zmieniłem na inne konto i cały czas to samo.

Restart tv pomógł i wszystko wróciło do normy, fałszywy alarm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze trochę poczekać - wczoraj po odjęciu kart (bonów na 50zł) wychodziło 6149 więc jeszcze lepiej. 

Edytowane przez eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś z użytkowników tego cuda (65 cali) odpowiedź na problem z nagrywanym materiałem na USB ... nagrany materiał w odtwarzaniu jest chwilami zniekształcony poprzez "zdropowany" obraz (kwadraty, brak barw itp) ... zmieniałem USB (USB3.1 gen1., USB 2.0)  podłączałem również dysk flash ...bez specjalnych rezultatów.

Mam wrażenie że procesor telewizora nie wyrabia bo z chwilą kiedy materiał nagrywany jest i jednocześnie oglądany wówczas w nagranym materiale nic złego się nie dzieje (a może za mało testów) ... a może jest inna tego przyczyna ?!?

USB "wtykam" w port do tego przeznaczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

od 2 dni jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego telewizora (65xf9005). Po początkowych zachwytach nad czernią i kolorami (wszak przesiadałem się z 10 letniej, 42 calowej Toshiby) przyszła spokojna obserwacja i wyłapanie wszystkich wad. O ile byłbym w stanie przeboleć słaby local diming jak w załączniku - wszak jest to widoczne tylko w specyficznych sytuacjach i nadrabia bardzo dobrą czernią o tyle kątów widzenia nie jestem w stanie znieść. Tak słabego telewizora chyba nigdy nie widziałem. Siedząc na kanapie oddalonej o 4 metry od telewizora widzę pogarszający się obraz w zależności od tego czy siedzę centralnie przed telewizorem czy lekko za jego krawędzią. Powiem więcej, siedząc na wprost krawędzi telewizora widać już spadek nasycenia kolorów w centralnej części obrazu. Dużo gorzej wygląda to w przypadku poruszania się po pokoju (mijania telewizora z bliska, podchodzenia do niego, oddalania się, patrzenia na niego pod sporym kątem gdy wchodzi się do pomieszczenia), telewizor po prostu traci kontrast, kolory, obraz masakrycznie się degraduje...

Co do samego efektu HDR też jestem mocno zawiedziony, telewizor faktycznie świeci bardzo jasno, aż oślepia, ale co z tego skoro świeci cały obraz w tym czernie. Obraz robi się momentami wypłowiały i chętnie oglądałbym wszystko w SDR, tam czernie są na prawdę super, kolory też przyjemne i naturalne.

Mam teraz dylemat, czy jest sens wymieniać ten telewizor na inny egzemplarz w nadziei, że będzie lepiej czy po prostu go oddać i kupić coś lepszego - pytanie co? Budżet max 7000 zł, OLEDy odpadają w takim razie.

Ktoś może coś doradzić?

Dzięki!

 

P.S. Zdjęcie robione na szybko, oczywiście na żywo wygląda to trochę lepiej, ale efekt jest mocno odczuwalny, okolice jasnych punktów aż swiecą...

49730703_1422418054556230_4826172012265209856_n.jpg

Edytowane przez janush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim znawcą nie jestem, ale osobiście jestem pozytywnie zaskoczony kątami widzenia w tym tv. Nie widzę różnicy między monitorami Dell'a czy tv Philips'a na IPSie, a tym tv. Po recenzjach spodziewałem się czegoś gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tv kąty są bardzo dobre, ja nie widzę jakiejś drastycznej degradacji obrazu, wręcz jestem zdziwiony ze obraz pod kątem niewiele się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba warto wymienić na inny egzemplarz, a jakie są u Was wrażenia z HDRu? Też tak bardzo rozjaśnia czernie że nie da się tego oglądać w nocy przy zgaszonym świetle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tylko kilka filmów na netflix z dolby vision i wielkiego szału nie było moim zdaniem. Chyba wszystko zależy od sceny. Czasami miałem wrażenie, że chciało mnie oślepić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głównym problemem przy oglądaniu pod kątem jest szara czerń - reszta wygląda całkiem znośnie. Ale dobrze jest tylko idealnie na wprost, zwłaszcza przy filmach 2,35:1.

Jak wyglądają kąty w porównaniu z innymi telewizorami możesz zobaczyć tutaj:

 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić tv z IPS to kąty by były lepsze ale ciekawe co wtedy byś powiedział na HDR i brak czerni. 

Wymień na OLED skoro tak przeszkadza.  Te tv też mają swoje uchybienia, tylko inne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janush napisał:

P.S. Zdjęcie robione na szybko, oczywiście na żywo wygląda to trochę lepiej, ale efekt jest mocno odczuwalny, okolice jasnych punktów aż swiecą...

W żadnym nawet najlepszym możliwym LCD rozdzielczość podświetlania obrazu (za obrazem) nie jest taka sama jak rozdzielczość obrazu,  w OLED dokładność podświetlania i rozjaśniania wynosi ponoć do kilku pixeli, czyli w całkowitej ciemności można wyświetlić małe mocne punkciki światła  a przy nich na około mogą być inne malutkie punkciki gdzie każdy będzie miał inną moc świecenia a pomiędzy nimi może być nienaruszona bardzo głęboka czerń.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...