Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, adamskulsk napisał:

U mnie jak wcisnę teraz guide to mam coś takiego.Chyba jutro zrobię reset,bk strasznie mnie to irytuje z tym przyciskiem tv

IMAG1518.jpg

Wejdź w ustawienia kanałów- ustawienia cyfrowe-programowanie cyfrowe i wyszukaj na nowo kanały w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piquadrat napisał:

No dobrze, uruchom google i wpisz: color luminance (luminancja koloru).

Nie musisz dziękować, wystarczy mi kropka w temacie. Na przyszłość, więcej precyzji w sformułowaniach, ułatwisz sobie i innym życie.

Piquadrat Chodzi ci o to, że zamiast "luminancja koloru" powinienem napisać  "natężenie koloru"? :P:lol:

Jak zwał tak zwał, ale piksele w OLEDACH niestety słabo "dają po oczach"! ?

Co najgorsze nawet gdy udają, że dają, to się "WYPALAJĄ"!!! :P:lol:

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, uren napisał:

Wejdź w ustawienia kanałów- ustawienia cyfrowe-programowanie cyfrowe i wyszukaj na nowo kanały w automacie.

Chyba Ty mnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi, ja mam podłączony tuner sat vu+ uno 4k se do tv pod hdmi 2 i wcześniej jak nadusiłem przycisk tv na pilocie to przechodziłem do tego tunera, a nie jakieś programy cyfrowe i wyszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piquadrat napisał:

No dobrze, uruchom google i wpisz: color luminance (luminancja koloru).

Nie musisz dziękować, wystarczy mi kropka w temacie. Na przyszłość, więcej precyzji w sformułowaniach, ułatwisz sobie i innym życie.

Myślę, że @Filutek miał na myśli luminancję barw podstawowych (RGB), która po zsumowaniu jest niższa (w HDR) niż luminancja bieli, a to z tej przyczyny, że do bieli wmieszany jest także biały subpiksel. W związku z tym efekty w filmach, gdy elementy na ekranie są kolorowe, są słabsze niż na matrycy RGB o takiej samej luminancji bieli. Tu mowa o jednostkach fizycznych wyrażanych w cd/m2.

Ty zaś piszesz o modelu kolorów HSL/HSB, gdzie jasność (brightness/lightness) jest jedną ze składowych opisu danej barwy i stosunkowo mocno koreluje z postrzeganym nasyceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Maciej Koper napisał:

Myślę, że @Filutek miał na myśli luminancję barw podstawowych (RGB), która po zsumowaniu jest niższa (w HDR) niż luminancja bieli, a to z tej przyczyny, że do bieli wmieszany jest także biały subpiksel. W związku z tym efekty w filmach, gdy elementy na ekranie są kolorowe, są słabsze niż na matrycy RGB o takiej samej luminancji bieli. Tu mowa o jednostkach fizycznych wyrażanych w cd/m2.

Ty zaś piszesz o modelu kolorów HSL/HSB, gdzie jasność (brightness/lightness) jest jedną ze składowych opisu danej barwy i stosunkowo mocno koreluje z postrzeganym nasyceniem.

Dokładnie to ja mówię o zjawisku psychowizualnym polegającym na tym że różne barwy postrzegamy jako mające różną jasność (brightness) nawet jeśli całkowita energia dochodząca do oka jest identyczna. A do opisu faktycznie bardzo dobrze nadają się wspomniane przez Cię przestrzenie kolorów bo tam można wyróżnić zmienną niezależną która jest dobrze skorelowana z tym zjawiskiem. W HSL jest hue, saturation i lightness i nawet jeśli 2 ostatnie są identyczne to różne hue (czyli powiedzmy barwa) daje różną postrzeganą jasność (= brightness). Ten efekt i jego skala nie zależy od wyboru wyświetlacza. Żółty będzie postrzegany jako jaśniejszy niż fioletowy niezależnie od tego czy jest namalowany na ścianie, wydrukowany na kartce czy wyświetlony na oledzie. Color luminance to komponenta jasności zależna jedyne od barwy i w relacji do bieli. To cecha oka nie wyświetlacza. Nie bez przyczyny żółty rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adamskulsk napisał:

Chyba Ty mnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi, ja mam podłączony tuner sat vu+ uno 4k se do tv pod hdmi 2 i wcześniej jak nadusiłem przycisk tv na pilocie to przechodziłem do tego tunera, a nie jakieś programy cyfrowe i wyszukiwania.

Przepraszam,  faktycznie nie zrozumiałem. Z pierwszej Twojej wypowiedzi o problemie,   myślałem że chodzi o tuner dvb t. Jeżeli nie chcesz jeszcze przywracać ustawień fabrycznych, a pomóc może guide tak jak pisał @Andrze_j to te opcje pojawią się po wyszukaniu na nowo kanałów cyfrowych,  tak jak pisałem wyżej.  Tylko potrzebna jest  Ci jakaś antena , lub kawałek druta, ale może szybciej będzie zrobić reset i na nowo ustawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, uren napisał:

Przepraszam,  faktycznie nie zrozumiałem. Z pierwszej Twojej wypowiedzi o problemie,   myślałem że chodzi o tuner dvb t. Jeżeli nie chcesz jeszcze przywracać ustawień fabrycznych, a pomóc może guide tak jak pisał @Andrze_j to te opcje pojawią się po wyszukaniu na nowo kanałów cyfrowych,  tak jak pisałem wyżej.  Tylko potrzebna jest  Ci jakaś antena , lub kawałek druta, ale może szybciej będzie zrobić reset i na nowo ustawić. 

też właśnie się zastanawiam żeby zrobić reset,ale teraz jak dwa razy wcisnę przycisk tv to pojawia się okno wyboru źródła i wybieram hdmi 2 i wchodzi w tuner tv, na razie tak zostawię,bo nie chce mi się wpisywać wszystkich haseł do innych serwisów

Z czym jeszcze jestem miło zaskoczony to tuner vu+ uno 4k se fajnie się sparował z tv,że jednym pilotem od tv sony mogę sterować cały tuner naprawdę fajna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adamskulsk napisał:

też właśnie się zastanawiam żeby zrobić reset,ale teraz jak dwa razy wcisnę przycisk tv to pojawia się okno wyboru źródła i wybieram hdmi 2 i wchodzi w tuner tv, na razie tak zostawię,bo nie chce mi się wpisywać wszystkich haseł do innych serwisów

Z czym jeszcze jestem miło zaskoczony to tuner vu+ uno 4k se fajnie się sparował z tv,że jednym pilotem od tv sony mogę sterować cały tuner naprawdę fajna opcja.

jak zrobiłeś ze działa ci pod jednym pilotem ?

 

PS. Wiecie jak sprawdzic w jakim formacie /jakość nadaje HBO GO ?

Wyswietlajac opcje obrazu nic nie pokazuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tuner jest włączony i oglądasz jakiś kanał z tunera to przycisk action menu i jest tam bravia sync i tam jakoś to wszystko się połączyło,a w tunerze mam włączone hdmi cec

w hbo go serial ślepnąć od świateł na moje wyświetlany jest w 4k,jakość jest naprawdę dobra , dla mnie jedna z lepszych jakie widziałem na tym telewizorze

Edytowane przez adamskulsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adamskulsk napisał:

jak tuner jest włączony i oglądasz jakiś kanał z tunera to przycisk action menu i jest tam bravia sync i tam jakoś to wszystko się połączyło,a w tunerze mam włączone hdmi cec

w hbo go serial ślepnąć od świateł na moje wyświetlany jest w 4k,jakość jest naprawdę dobra , dla mnie jedna z lepszych jakie widziałem na tym telewizorze

Kurde bawiłem sie tym cholernym bravia sync i [beeep]a. sprawdze jeszcze raz

a moze to kwestia Tunera?

jaki masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mguzekm napisał:

Kurde bawiłem sie tym cholernym bravia sync i [beeep]a. sprawdze jeszcze raz

a moze to kwestia Tunera?

jaki masz ?

Vu+ uno 4k se

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na zakup XF9005 w promocji Euro w Krakowie. Jezeli jest ktos drugi to czekam na info na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro to Ty lepiej nic nie kupuj.

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sztuka w ich promocji wychodzi nie 4799 a 4320 przy zakupie 2 sxt to 480 zeta naulicy nie lezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 szt w Euro, fabrycznie zapakowane, obydwie sztuki ładnie świecą bez wad matrycy, prod. 2018/11. Jestem zadowolony. Ma ktoś może jakieś ustawienia obrazu godne polecenia? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 2 szt w Euro, fabrycznie zapakowane, obydwie sztuki ładnie świecą bez wad matrycy, prod. 2018/11. Jestem zadowolony. Ma ktoś może jakieś ustawienia obrazu godne polecenia? 
Powiem Ci tak, co do ustawień.
Wybierz profil "Kino Pro" i tam możesz delikatnie pod siebie ustawić obraz. Moim zdaniem ten profil najbardziej oddaje rzeczywistego kolory i ogólnie jakość obrazu.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić dysk zewnętrzny 6tb i tu moje pytanie jak podłącze go do telewizora kablem 5m, to nie stracę nic na jakości np odtwarzania filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To transfer cyfrowy - albo obejrzysz, albo nie obejrzysz :). Jeśli sygnał dotrze do TV, to bez utraty jakości, co najwyżej może szarpać lub zrywać, jeśli będzie problem z kablem. Ale na 5m? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni nie mogę włączyć YouTube dopiero po odinstalowaniu aktualizacji rusza ktoś coś pomoże ?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, a2b napisał:

od kilku dni nie mogę włączyć YouTube dopiero po odinstalowaniu aktualizacji rusza ktoś coś pomoże ?

dzięki

Ja tak mam chyba od 2 miesięcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shortie napisał:

Ja tak mam chyba od 2 miesięcy ?

i jakieś pomysły ?

tylko my tak mamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa. Nawet HDR działa.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, psq napisał:

U mnie działa. Nawet HDR działa.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

to może coś mam za dużo wyłączone w androidzie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...