Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, uren napisał:

Mógłbyś wyjaśnić, jeszcze nie miałem okazji obejrzeć w całości produkcji z DV, przez netflixa

W telewizorach Sony (zarówno w oledach jak i w LCD) zaimplementowana jest jakaś dziwna, stara wersja Dolby Vision. Powoduje to liczne błędy w reprodukcji barw (głównie dotyczy to ciemnych odcieni - utrata detali) oraz problemy z przejściami tonalnymi. Widać to było szczególnie w produkcjach Marvela na Netflixie. Niektóre seriale takie jak Ozark były / są nadal całkowicie nie do oglądania. Są zdecydowanie zbyt ciemne, wyglądają jakby były kręcone w całkowitej ciemności, a tak oczywiście nie było. Nie pomagają tutaj żadne zmiany ustawień jasności czy zaawansowanego zwiększania kontrastu. Jakiś czas temu zrobiłem eksperyment i uruchomiłem te same produkcje z wbudowanej aplikacji Netflixa w telewizorze i porównałem je z wersjami w klasycznym HDR10 uruchomionym przez konsolę PS4 Pro. WSZYSTKIE wyglądały zdecydowanie lepiej i o wiele efektowniej podczas odtwarzania z konsoli.

Więcej o problemach z Dolby Vision możesz dowiedzieć się z testów Vincenta (m.in. w recencji AF9). Nawet chłopaki w HDTV Polska to zauważyli i dość obszernie opisali w teście tego telewizora - LINK. Ale problem dotyczy wszystkich TV od Sony wyświetlających materiały w DV.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, blablabla napisał:

Niektóre seriale takie jak Ozark były / są nadal całkowicie nie do oglądania

Dzięki za wyjaśnienie, problem mi nie był znany. Porównałem przed chwilą wspomniany przez Ciebie "OzarK" i nie widzę różnicy, miedzy PS4 Pro z HDR, a wbudowaną apką netflixa z Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, uren napisał:

Dzięki za wyjaśnienie, problem mi nie był znany. Porównałem przed chwilą wspomniany przez Ciebie "OzarK" i nie widzę różnicy, miedzy PS4 Pro z HDR, a wbudowaną apką netflixa z Dolby Vision.

Zerknij na drugi sezon. Pierwszy jest ok (nie był nagrywany w HDR).

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, blablabla napisał:

Zerknij na drugi sezon. Pierwszy jest ok (nie był nagrywany w HDR).

Nadal nie widzę różnic :) Może mój model jest pozbawiony tej wady :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedzieli posiadam ten tv 65 cali obraz ładny na dobrych kanałach nc+wiadomo na słabych słabo

co mi sią nie podoba --kąty są słabe ,obraz czasami  mrowi na jakiś szarych ciemnych tłach słabo wypada też piłka nożna trawa przy ruchu kamery się zlewa w zieloną plamę często obraz nie jest ostry taki przymglony  nie podoba mi się to no i w narożnikach niewielkie przyciemnienia bardzo małe .

Ustawień obrazu jest tak wiele że można się zamotać podpowiecie co i jak poustawiać żeby uzyskać zadawalająco płynny ruch i obraz ,wybrałem ten tv po 3 miesiącach czytania i oglądania w sklepach jestem zadowolony ale pozostaje małe ale jak zawsze kiedy wydaje się tyle pln.a może szło je lepiej wydać .

Edytowane przez a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, a2b napisał:

od niedzieli posiadam ten tv 65 cali obraz ładny na dobrych kanałach nc+wiadomo na słabych słabo

co mi sią nie podoba --kąty są słabe ,obraz czasami  mrowi na jakiś szarych ciemnych tłach słabo wypada też piłka nożna trawa przy róchu kamery się zlewa w zieloną plamę nie podoba mi się to no i w narożnikach niewielkie przyciemnienia bardzo małe .

Ustawień obrazu jest tak wiele że można się zamotać podpowiecie co i jak poustawiać żeby uzyskać zadawalająco płynny ruch i obraz ,wybrałem ten tv po 3 miesiącach czytania i oglądania w sklepach jestem zadowolony ale pozostaje małe ale jak zawsze kiedy wydaje się tyle pln.a może szło je lepiej wydać .

Bazuj na tym.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings

Na stronie 40 podałem  swoje ustawienia. Cały czas coś zmieniam, np, poziom czerni, zmniejszyłem z fabrycznego 50 na 45, ale dla hdr podniosłem na 48.  Motion głównie "płynny"

Lokalne przyciemnianie 2 x wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, uren napisał:

Bazuj na tym.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings

Na stronie 40 podałem  swoje ustawienia. Cały czas coś zmieniam, np, poziom czerni, zmniejszyłem z fabrycznego 50 na 45, ale dla hdr podniosłem na 48.  Motion głównie "płynny"

Lokalne przyciemnianie 2 x wysoko.

Jeżeli możecie i to nie problem to może wstawcie swoje ustawienia jakich używacie ;) Ja korzystam większość czasu z profilu zdjęcie-żywy,ale delikatnie zmieniony

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, uren napisał:
10 godzin temu, a2b napisał:

od niedzieli posiadam ten tv 65 cali obraz ładny na dobrych kanałach nc+wiadomo na słabych słabo

co mi sią nie podoba --kąty są słabe ,obraz czasami  mrowi na jakiś szarych ciemnych tłach słabo wypada też piłka nożna trawa przy róchu kamery się zlewa w zieloną plamę nie podoba mi się to no i w narożnikach niewielkie przyciemnienia bardzo małe .

Ustawień obrazu jest tak wiele że można się zamotać podpowiecie co i jak poustawiać żeby uzyskać zadawalająco płynny ruch i obraz ,wybrałem ten tv po 3 miesiącach czytania i oglądania w sklepach jestem zadowolony ale pozostaje małe ale jak zawsze kiedy wydaje się tyle pln.a może szło je lepiej wydać .

Bazuj na tym.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings

Na stronie 40 podałem  swoje ustawienia. Cały czas coś zmieniam, np, poziom czerni, zmniejszyłem z fabrycznego 50 na 45, ale dla hdr podniosłem na 48.  Motion głównie "płynny"

Lokalne przyciemnianie 2 x wysoko.

Mialem ten sam problem ,były pixele na nc + teraz tego nie widac ale zabij mnie nie wiem czy to ustawinia obrazu czy jednak antena która poprawiłem na wejsciu.

Piłe nożną też mi sie ta trawa niepodoba, nie umiem ustawić szczegółowości obrazu.. a w dlaszych rejonach trawa jest rozmyta...NA ust SPORT swieci i jest przejaskrawione jak dla mnie. NIe wiem czemu tak jest. Na samsungu w tym wypadku mam żylete obraz. Narazie poległem.

PO za tym udało mi sie ustawić fajnie obraz tak aby wszystkie kanałay i treści wyglkadały dobrze.

Jestem teraz b zadowolony, naprawde niektóre treści wygladajajak prawie 4K.

Działam i przestawiłem delikatnie STANDART pod siebie na podstawie ustawień z RTINGS które były robione moim zdnaiem dla bardzo dobrej jakości sygnałów w tym HDR a nie naszych NC + i Polsatów.

JAk bede mial chwile pykne zdj. naprawde jest super teraz. Oczywiscie mam dosc ciemny salon i nie lubie jak obraz jest przejeskrawiony nienaturalnie i zbyt jasny

Co najlepsze korzystaw z aut podswietlenia ( na 1 ekranie na dole )  ktore wg mnie dziala b dobrze a wszedzie mówia by to wył.

Nie korzystam z innych ustawioen dla NC+ nie ma sensu tylko zmodyfikowany STANDART.

Zresztą przestwainie tego Obrazu za kazdym razem ze standart na własny itp po pewnym czasie człowiek sie zniechęca tak to jest nie intuicyjne ...jak zreszta sam pilot.

Dlatego uniwersalne ustawienie obrazu tylko i wyłącznie.

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie w ustawieniach mogę ustawić żeby tv nie przechodził w tryb czuwania po wyłączeniu, zauważyłem że jak go wyłączam to np.dysk zewnętrzny dalej świeci, no i telewizor szybko się włącza, a gdy odłączę go całkowicie od prądu to uruchamia się znacznie dłużej i o to by mi właśnie chodziło.Można to zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo wylaczyc calkowicie albo po wylaczeniu po chyba 30min przejdzie dopiero w glebsze uspienie i wtedy juz dyski nie beda swiecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, shortie napisał:

Niestety albo wylaczyc calkowicie albo po wylaczeniu po chyba 30min przejdzie dopiero w glebsze uspienie i wtedy juz dyski nie beda swiecic.

szkoda, ale dzięki za informację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was miał styczność z XF90 w 75 calach. Czy ten telewizor ma lepszą czerń / więcej stref podświetlenia niż model 65 cali?

Zastanawiam się nad kupnem telewizora zastępującego mi plazmę Panasonic 50VT60, ale nie chciałbym cofać się wstecz jeśli chodzi o głębię czerni, kąty widzenia nie mają dla mnie znaczenia... Wiem, że najlepszym zastępstwem będzie oled, ale 65 cali to dla mnie trochę mało, a nie stać mnie na oleda 77 cali...

Edytowane przez Jacoustic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacoustic napisał:

Witam,

Czy ktoś z Was miał styczność z XF90 w 75 calach. Czy ten telewizor ma lepszą czerń / więcej stref podświetlenia niż model 65 cali?

Zastanawiam się nad kupnem telewizora zastępującego mi plazmę Panasonic 50VT60, ale nie chciałbym cofać się wstecz jeśli chodzi o głębię czerni, kąty widzenia nie mają dla mnie znaczenia... Wiem, że najlepszym zastępstwem będzie oled, ale 65 cali to dla mnie trochę mało, a nie stać mnie na oleda 77 cali...

Dokładnie to wygląda tak:

55": 40 (5 cols x 8 rows)
65", 75": 60 (5 cols x 12 rows)
85": 72 (6 cols x 12 rows)

Jak kąty widzenia nie mają dla Cię znaczenia to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piquadrat napisał:

Dokładnie to wygląda tak:

55": 40 (5 cols x 8 rows)
65", 75": 60 (5 cols x 12 rows)
85": 72 (6 cols x 12 rows)

Jak kąty widzenia nie mają dla Cię znaczenia to będziesz zadowolony.

A 49"?

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj się pokazała oficjalna aplikacja hbo go ,bardzo ładnie chodzi tylko nie ma dźwięku dolby,serial ślepnąć od świateł naprawdę w dobrej jakości

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś lubię swojego Sonego ,bo właśnie dziś wymieniłem dekoder nc+na 4k i telewizor odżył jest super pragnę podziękować wszystkim którzy się do tego przyczynili .Dzięki którym nie oddałem tv do sklepu haha

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy zwrócili uwagę,  czy ja byłem ślepy ?? Że wbudowane apce YouTube możemy na naszych Sony odtwarzać materiał z HDR. Wydaje mi się że jeszcze kilka dni temu, nie było takiej możliwości,  a aktualizacji nie mieliśmy :D

IMG_20181207_225051.thumb.jpg.4159ad5949e5fbe4b55e85b4ca877a98.jpg

Inna sprawa że, filmik z YT test bieli HDR

Gdzie powinno być rozróżnione 5 tonacji bieli,  ja widzę tylko trzy pierwsze, z wyłączonym HDR w TV, widzę pięć tonacji szarości. Na samsungu ks7500 ten sam test, pokazywał 5 rodzaji bieli,  ostania mocno biła po oczach, a miała gorsze podswietlenie. Chyba że samsung oszukiwał bo jak mógł pokazać biel z 2000,4000 nitów, jeżeli deklarowaną miał 1000, a faktyczna to 500-700 nitów. Może ktoś z Was zna inną odpowiedź :)

 

36 minut temu, uren napisał:

Wydaje mi się że jeszcze kilka dni temu, nie było takiej możliwości,  a aktualizacji nie mieliśmy

2 tygodnie temu, była aktualizacja YT, która chyba niedawno zawitała do TV Sony

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurka ale niespodzianka z tym HDR w apce YouTube,  jestem w szoku ?

Gdyby nie Wy to bym się nie dowiedział. 

W końcu! To był mój jedyny zarzut do tv od Sony, że brakowało tego podczas gdy konkurencja miała. 

Cieszę się tym bardziej bo choć myślałem o zakupie xf900 (oj kusi nadal, dlatego zaglądam tutaj), to nawet mój starszy model z 2017 roku to dostał. 

Rewelacja ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie brać forumową.

Od dłuższego czasu jestem z wami pasywnie jedynie czytając co nieco, jednakże była możliwość spotkania się osobiście na pokazie Projektorów Sony w Wawie.

Od końca października jestem posiadaczem modelu XF90 w 55". Przesiadka z ponad 10 letniego Samsunga Full HD więc różnica zauważalna.

Niestety ale mam 2 problemy.

1) Dziś odmówił mi posłuszeństwa pilot. Tv włączył się automatycznie po odpaleniu ps4 które jest podłączone na wejsciu hdmi arc. Przyciski nie działaja dioda się nie świeci, co ciekawe przycisniecie dłuższe guzika odpowiedzialnego za komendy glosowe działa. Sprawdzane z nowymi bateriami. Za pomocą aplikacji na smartfonie udało mi się wejść do ustawień tv i widzi on pilota jako urządzenie bluetooth jest sparowany ale nie połączony oraz można wejść w jego ustawienia, przy próbie ponownego połączenia pojawia się komunikat błąd połączenia.

Kombinować coś dalej czy od razu do naprawy. Jest to wina pilota według mnie nie chciałbym aby zabierali do testów jeszcze tv.

2) gdy oglądam coś na netflixie naokoło napisów ekran się rozjaśnia (rozumiem że to ten Clouding) jednak przy napisach przy oglądaniu serialu lub filmu z pendrive nie ma takiego problemu. Czy jest możliwość usunięcia tego w przypadku netflixa?

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy podpowie ktoś co wyłączyć w androidzie jakie aplikację żeby android działał dobrze a zbędne rzeczy nie pracowały w tle .

z góry dziękuje

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, a2b napisał:

Witam czy podpowie ktoś co wyłączyć w androidzie jakie aplikację żeby android działał dobrze a zbędne rzeczy nie pracowały w tle .

z góry dziękuje

Na poczatek polecam wylaczyc bluetooth ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...