Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kret020573 napisał:

możesz mieć rację z tym HDMI ARC, jutro HDMI ARC z ampli podłączę nie jak jest teraz pod HDMI2 (TV) tylko pod HDMI3 ARC (TV)

Daj znać, jak przebiegła operacja :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy ktoś z Was zmierzył się z problemem za krótkiego przewodu zasilającego i braku opcji (w Sony) jego wydłużenia.

W normalnym układzie każdy z IQ>60 wie, co robić, ale moje IQ albo jest poniżej, albo problem nietypowy. Rzecz w tym, że do przygotowanego tunelu nie mogę włożyć pełnogabarytowej końcówki przedłużacza. Czy spotkaliście się z jakimś płaskim przedłużaczem? Czy takie rozwiązanie powinno mieć uziemienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd chcesz mieć tam uziemienie? 

Przecież tam jest zwykła wtyczka na dwa bolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, akcent napisał:

Pytanie - czy ktoś z Was zmierzył się z problemem za krótkiego przewodu zasilającego i braku opcji (w Sony) jego wydłużenia.

Ja bym to zrobił tak. Zwinąłbym oryginalny przewód sieciowy i spiął go zaraz za  pleckami telewizora. Do wtyczki wpiąłbym wtedy pojedynczy przedłużacz. Przewód od niego wejdzie w listwę czy tam tunel bez problemu. Żadna filozofia :)

Uziemienie niepotrzebne. Może to być przedłużacz z płaskim gniazdkiem bez bolca.

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce psuć oryginalnego kabla to wystarczy kupić płaskie gniazdo GN 11 i zrobić przedłużacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2018 o 02:29, adamskulsk napisał:

Jeszcze jako Ciekawostkę opisze Wam moją przygodę z neonet na temat zakupu na raty:

Tv zamówiłem na black friday w neonet w cenie 6 679,00  Credit Agricole Raty 0% dostawa strasznie się opóźniła,ale tv dojechał do sklepu 28.11.2018

Pojechałem do sklepu, wypełniliśmy wniosek o raty,a tutaj zonk,że mogę dostać raty, nie 0% tylko na 12,5%.

Zdenerwowany wołam kierownika sklepu i mówię,że mam na e-mail potwierdzenie zamówienia i forma płatności jako Credit Agricole Raty 0% ,a on mi mówi,że to bank sam przypisuje raty jakie mi mogą zaoferować i ja nie mam racji. Wkur... wyszedłem ze sklepu i zadzwoniłem na infolinię neonetu,że taka sytuacja miała miejsce i powiedziałem ,że tylko odbiorę towar jeżeli raty będą 0%

Kobieta na infolinii przyznała mi rację i powiedziała,że zaraz będzie interweniować do sklepu i będą się ze mną kontaktować. Za 20 minut dostałem telefon,że niby pracownik wypełnił źle moje papiery o kredyt ratalny i mam wrócić do sklepu i jeszcze raz złożyć wniosek o raty.

Wróciłem do sklepu i wniosek po interwencji z infolinii złożony jeszcze raz i raty są 0%

 Odebrałem Tv i zapytałem się kierownika dlaczego tak nie można było od razu i nic się nie odezwał.

Pytanie czy to tylko mój przypadek czy specjalnie chcą zrobić kogoś w konia?

Żadnych przypadków tu nie ma. W tym wypadku trafiłeś na kierownika oszusta. Tfuu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, akcent napisał:

Pytanie - czy ktoś z Was zmierzył się z problemem za krótkiego przewodu zasilającego i braku opcji (w Sony) jego wydłużenia.

W normalnym układzie każdy z IQ>60 wie, co robić, ale moje IQ albo jest poniżej, albo problem nietypowy. Rzecz w tym, że do przygotowanego tunelu nie mogę włożyć pełnogabarytowej końcówki przedłużacza. Czy spotkaliście się z jakimś płaskim przedłużaczem? Czy takie rozwiązanie powinno mieć uziemienie?

ja kupiłem taki przedłużacz https://allegro.pl/przedluzacz-kabla-zasilajacego-logilink-cp122-euro-i7583058911.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yM1QxMDo0MzozMi4wMjhaO2J1eWVyO2M1Mjg3ZTYxMTgzMzUxZmFlMjBhNDhiYWJiZWQyNzA2M2VlOGMzYmIyN2E0Yjc5NGY1ZmFjMGE4ZmE1YTk2YWY%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ten uchwyt: https://www.sony.pl/electronics/telewizory-stoliki-pod-telewizor/su-wl450-wall-mount-bracket

Szukam uchwytu do modelu 65xf9005 .Chodzi mi o uchwyt jedynie z regulacją w pionie i żeby miał jak najmniejszą odległość od ściany

Poleci ktoś jakiś uchwyt do tego modelu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z wyjściami optical/coaxial w TV. Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć czy wyprowadzając sygnał stereo na wyjście optyczne w XF9005 ma się kontrolę głośności za pośrednictwem TV czy trzeba liczyć w tym względzie na końcówkę/wzmacnaicz/soundbar/whatever podpiętą po drugiej stronie toslinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, piquadrat napisał:

Nie mam doświadczenia z wyjściami optical/coaxial w TV. Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć czy wyprowadzając sygnał stereo na wyjście optyczne w XF9005 ma się kontrolę głośności za pośrednictwem TV czy trzeba liczyć w tym względzie na końcówkę/wzmacnaicz/soundbar/whatever podpiętą po drugiej stronie toslinka?

Niestety, sterowanie dźwiękiem, przejmuje zewnętrzne urządzenie podpięte pod optyka. Dodatkowo głośniki w tv, są aktywne  w tym czasie, więc najlepiej je podciszyć do zera,  ponieważ jeżeli dobrze pamiętam, to przycisk "mute" jest wyświetlane cały czas, na ekranie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uren, raczej poległem z tym HDMI ARC. Pomimo podłączenia ampli i TV nie byłem w stanie podać sygnału audio z TV do ampli (prawdopodobnie jest to kwestia wciśnięcia czegoś na pilocie ampli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2018 o 19:39, ZakOnIck napisał:

Czy ktoś z was korzysta z kodi do odpalania plików mkv z hdr? Vlc ma u mnie problem z przekazywaniem dźwięku do receivera tzn przekazuje ale już tylko w stereo. Wbudowany odtwarzacz przekazuje dźwięk ślicznie ale znowu ma problem z przełaczeniem ścieżki z jezykiem polskim na angielski tzn nie widzi tego drugiego (vlc widzi i przełącza) No nie jestem w stanie obejrzeć avengersow z dubingiem emoji6.png. I tu pytanie o jakieś sensowne ustawienia kodi, ktos coś ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ja uzywam i dziala bez zajakniecia, sciaga napisy. Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kret020573 napisał:

uren, raczej poległem z tym HDMI ARC. Pomimo podłączenia ampli i TV nie byłem w stanie podać sygnału audio z TV do ampli (prawdopodobnie jest to kwestia wciśnięcia czegoś na pilocie ampli)

Czy ampli ma jakieś menu z ustawieniami, widocznie na ekranie TV? Może w tych ustawieniach trzeba włączyć funkcje Arc. Czy w TV ustawiłeś, w opcjach dźwięku, żeby puszczał z systemu audio, a  nie z głośników, oraz żeby automatycznie się na nie przełączał gdy je wykryje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kret020573 napisał:

uren, raczej poległem z tym HDMI ARC. Pomimo podłączenia ampli i TV nie byłem w stanie podać sygnału audio z TV do ampli (prawdopodobnie jest to kwestia wciśnięcia czegoś na pilocie ampli)

Jak masz ampli marantz, (zależy też od modelu pilota) to na pilocie naciskasz przycisk "ampli", a następnie "TV" - na lcd amplitunera musi Ci się wyświetlić TV. Wtedy podasz audio z TV na kolumny podłączone do amplitunera.

 

9 godzin temu, uren napisał:

Niestety, sterowanie dźwiękiem, przejmuje zewnętrzne urządzenie podpięte pod optyka. Dodatkowo głośniki w tv, są aktywne  w tym czasie, więc najlepiej je podciszyć do zera,  ponieważ jeżeli dobrze pamiętam, to przycisk "mute" jest wyświetlane cały czas, na ekranie.

Należy wejść na pilocie w "action menu". Następnie wybrać zakładkę "głośnik" - tutaj zaznaczasz źródło dźwięku "amplituner". Dźwięk z TV zostanie wyciszony i dźwiękiem sterujesz tylko przez ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zlaty bazant napisał:

Należy wejść na pilocie w "action menu". Następnie wybrać zakładkę "głośnik" - tutaj zaznaczasz źródło dźwięku "amplituner". Dźwięk z TV zostanie wyciszony i dźwiękiem sterujesz tylko przez ampli

Po optyku, nie wykrywa ci innego źródła dźwięku,  więc to nie zadziała.  To co podajesz odnosi się przewodu Hdmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, uren napisał:

Niestety, sterowanie dźwiękiem, przejmuje zewnętrzne urządzenie podpięte pod optyka. Dodatkowo głośniki w tv, są aktywne  w tym czasie, więc najlepiej je podciszyć do zera,  ponieważ jeżeli dobrze pamiętam, to przycisk "mute" jest wyświetlane cały czas, na ekranie.

A co się stanie jeżeli w ustawieniach Androida zrobi się tak:

Settings > Audio > Speakers (zmienić z "TV Speakers" na "Audio System") oraz

Settings > Audio > Digital audio out (na dole listy) > Ustawić na "PCM Always Output in PCM"

Nie mogę tego sam sprawdzić w tej chwili (na razie brak sprzętu). Na logikę biorąc skoro TV zrobi downmixing (konieczny przy Output in PCM dla każdego formatu wielokanałowego) to regulacja głośności oraz cały audio processing (korektor i inne bajery) również powinien zrobić TV. Będę zobowiązany jeśli to sprawdzisz (albo inna dobra dusza z system audio podpiętym po optyku) w wolnej chwili. Od tego zależą moje przyszłe decyzje zakupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, piquadrat napisał:

A co się stanie jeżeli w ustawieniach Androida zrobi się tak:

Settings > Audio > Speakers (zmienić z "TV Speakers" na "Audio System") oraz

Settings > Audio > Digital audio out (na dole listy) > Ustawić na "PCM Always Output in PCM"

Nie mogę tego sam sprawdzić w tej chwili (na razie brak sprzętu). Na logikę biorąc skoro TV zrobi downmixing (konieczny przy Output in PCM dla każdego formatu wielokanałowego) to regulacja głośności oraz cały audio processing (korektor i inne bajery) również powinien zrobić TV. Będę zobowiązany jeśli to sprawdzisz (albo inna dobra dusza z system audio podpiętym po optyku) w wolnej chwili. Od tego zależą moje przyszłe decyzje zakupowe.

Cofam to, co napisałem powyżej,  kolega @zlaty bazant miał rację. Sprawdziłem teraz dokładnie,  po przełączeniu, w ustawieniach "głośnik" na system audio, wycisza dźwięk. Sterowanie głośnością,  tylko za pomocą pilota od systemu audio. W przypadku podłączenia soundbara xf9000, wchodząc w zakładkę "sterowanie kinem domowym" nic nie mogę zrobić,  wyświetla się aby lista produktów kompatybilnych, i brak jakichkolwiek ustawień soundbara, wszystko tylko za pomocą pilota od audio. Co planujesz kupić? 

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, uren napisał:

Cofam to, co napisałem powyżej,  kolega @zlaty bazant miał rację. Sprawdziłem teraz dokładnie,  po przełączeniu, w ustawieniach "głośnik" na system audio, wycisza dźwięk, aleś sterowanie głośnością,  tylko za pomocą pilota od systemu audio. W przypadku podłączenia soundbara xf9000, wchodząc w zakładkę "sterowanie kinem domowym" nic nie mogę zrobić,  wyświetla się aby lista produktów kompatybilnych, i brak jakichkolwiek ustawień soundbara, wszystko tylko za pomocą pilota od audio. Co planujesz kupić? 

A sprawdzałeś jeszcze to ustawienie: Settings > Audio > Digital audio out (na dole listy) > Ustawić na "PCM Always Output in PCM"

Nie wiem jak to będzie w polskiej wersji menu, mam angielską dla lepszej orientacji na zagranicznych forach.

Myślałem o głośnikach aktywnych, przede wszystkim o Edifier R2730DB. Będą miały chyba wystarczający bas jak dla moich zastosowań a jednak jakość dźwięku raczej nieosiągalna dla dowolnego soundbara poniżej 2 tysięcy. Te głośniki można zasilić spdif, liniowe wejścia też są. Jako, że mam Logitech Harmony One brak wyłączania przez HDMI mi nie doskwiera (aż tak bardzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uren, raczej poległem z tym HDMI ARC. Pomimo podłączenia ampli i TV nie byłem w stanie podać sygnału audio z TV do ampli (prawdopodobnie jest to kwestia wciśnięcia czegoś na pilocie ampli)
Dzień dobry.
Spróbuj jeszcze tego.
Odłącz wszystkie inne wejścia hdmi w ampli. Zostaw tylko podpięty na wyjściu ARC telewizor. Włącz ponownie amplituner ustaw sterowanie po hdmi a na tv dźwięk na zew głośniki. No i oczywiście dobry kabel hdmi. Nie koniecznie drogi. Ja używam LogiLink z certyfikatem premium za 50zl.
Ps. U mnie siał zaklocenia dekoder ncplus. Żeby to wyeliminować trzeba założyć przejściówkę HDMI Lindy.
Sposób znaleziony na zagranicznych forach.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piquadrat napisał:

A sprawdzałeś jeszcze to ustawienie: Settings > Audio > Digital audio out (na dole listy) > Ustawić na "PCM Always Output in PCM"

Nie wiem jak to będzie w polskiej wersji menu, mam angielską dla lepszej orientacji na zagranicznych forach.

Tak, niestety w sterowaniu nic to nie zmienia.  "cyfrowe wyjście audio"

Znalazłem też mały minus takiego zastosowania, za każdym razem trzeba przełączyć ręcznie,  jeżeli  chcemy audio z głośników tv. Przy hdmi jest to automatycznie. 

5 minut temu, piquadrat napisał:

Edifier R2730DB

Posiadałem R1250DB,  oraz jeszcze kilka dni temu R1850DB. Niestety nie miałem już dla nich miejsca :(,  po zmianie Tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, uren napisał:

Tak, niestety w sterowaniu nic to nie zmienia.  "cyfrowe wyjście audio"

Znalazłem też mały minus takiego zastosowania, za każdym razem trzeba przełączyć ręcznie,  jeżeli  chcemy audio z głośników tv. Przy hdmi jest to automatycznie. 

Posiadałem R1250DB,  oraz jeszcze kilka dni temu R1850DB. Niestety nie miałem już dla nich miejsca :(,  po zmianie Tv.

Ale powiem Ci, że soundbary tak do 1000 to można sobie w ogóle darować (ewentualnie Samsung K450/M550 ale to też ewentualnie), a powyżej tak do 2000 to wcale nie jest lepiej (może jakiś jbl czy yamaha). Yyych. A bym wolał soundbar bo praktyczniejsze i wizualnie lepiej się komponują z resztą. Ale chyba się poddam i jednak wezmę R2730DB (około 900PLN) bo niby miejsce na to mam a bardzo nie lubię kompromisów w pewnych sprawach. Inaczej pewnie zadowoliłbym się Samsungiem NU8005 a nie dopłacał niemałe przecież pieniądze do XF9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Prawdopodobnie lada moment możemy spodziewać się aktualizacji do Oreo wraz z kilkoma usprawnieniami. Na razie update jest dostępny w Stanach i dotyczy modeli z 2016 i 2017 roku, ale to już bardziej kwestia dni niż tygodni kiedy dotrze i do serii XF. Niezmiernie cieszy mnie poprawa totalnie spapranego Dolby Vision w Netflixie. Oby tylko Sony znów czegoś nie skopało jak to ma w zwyczaju.

Więcej o update do poczytania tutaj: LINK

Edytowane przez blablabla
  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piquadrat napisał:

Ale powiem Ci, że soundbary tak do 1000 to można sobie w ogóle darować

Wiem o tym,:( gdybym miał miejsce, to na pewno stałyby dalej, jakieś Edifiery. R2600 są świetne, dlatego zakupiłem Sony XF9000 za 1700zł, gra nawet fajnie, w grach jest świetny, muzycznie może być, w filmach super. Niestety nie jest to produkt  za tę kasę, do polecenia z błędami, jakie ma w tej chwili, główny to brak Menu ekranowego (OSD), o którym jego użytkownicy nie mają nawet pojecia, że istnieje, a pojawia się tylko wtedy kiedy urządzenie Video (np. Konsola) jest podpięte pod soundbar bezpośrednio, więc PC, dekoder Orange, oraz wbudowane aplikacje video, nie pokazują, co się naciska na pilocie i wszystkie ustawienia robi się na słuch (brak jaiejkolwiek skali). W tej chwili czekam na odpowiedź działu technicznego.

26 minut temu, blablabla napisał:

Niezmiernie cieszy mnie poprawa totalnie spapranego Dolby Vision w Netflixie.

Mógłbyś wyjaśnić, jeszcze nie miałem okazji obejrzeć w całości produkcji z DV, przez netflixa

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...