Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Sony na pewno kupuje komponent (odpowiedzialny za ten problem ) jednocześnie od dwóch różnych producentów. Specyfikacja zasadniczo się zgadza - ale gdzieś ktoś na czymś przyoszczędził. I teraz w zależności od tego co masz włożone do TV - firmware działa jak trzeba lub nie. To takie moje przemyślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mguzekm napisał:

Hej.Ustawiłem obraz z Rtings.com...chyba najlepsza konfiguracja

Robiłem te ustawienia,  jak dla mnie za dużo mają wyłączonych ulepszaczy, oraz ustawienia zaawansowane temperatury barw, są gorsze dla mnie niż "ciepłe". Wiadomo co jak komu podpasuje, ale większość recenzji jest zgodna,  że fabryczne ustawienia oraz odwzorowanie barw,  w tym modelu są bardzo dobre. Troszkę się pomęczyłem przy ustawieniu pod PC (czcionka) aleś w końcu znalazłem swoje ustawienie "zdjęcie-własny" z kilkoma modyfikacjami 

1 godzinę temu, pawel.sz napisał:

Uzytkownicy piszą tam o problemach głównie kiedy ogladaja materiały z Dolby Vision, wiec pewnie Sony namieszało.

Niestety to nie prawda, tę "usterkę" mam przy każdym formacie filmów FHD,4K,HDR, DV, ale tylko wtedy kiedy na górze mamy jakieś białe napisy (menu netflixa w filmie, oraz napis wyświetlający kategorię wiekową dla filmu) gdy te informację znikają, a menu się schowa, obraz jest idealny. Na PC, oraz filmach z dysku, nie zauważyłem tego problemu.

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, uren napisał:
2 godziny temu, mguzekm napisał:

Hej.Ustawiłem obraz z Rtings.com...chyba najlepsza konfiguracja

Robiłem te ustawienia,  jak dla mnie za dużo mają wyłączonych ulepszaczy, oraz ustawienia zaawansowane temperatury barw, są gorsze dla mnie niż "ciepłe". Wiadomo co jak komu podpasuje, ale większość recenzji jest zgodna,  że fabryczne ustawienia oraz odwzorowanie barw,  w tym modelu są bardzo dobre. Troszkę się pomęczyłem przy ustawieniu pod PC (czcionka) aleś w końcu znalazłem swoje ustawienie "zdjęcie-własny" z kilkoma modyfikacjami 

Też sie nimi bawiłem chyba je aktywuje

 nie widzialem duzej róznicy...a recenzent z RTINGS okreslił je jako dla słabszych sygnałow SD itp...ale ten z NC+ jakis super FHD tez nie jest. .

Moim zdaniem decyzje o tym powinien automatem procesor TV robić .

Odwzorowaniem barw- tu tez sie nie moge zdecydowac jedne za zimne drugie już ciepłe ten niby EXPERT 1 najbardziej naturalny, Niektórzy wyglądają jak buraki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.. gram na ps4 pro i TV zawiesza mi się co kilka minut. Czy ktoś miał coś takiego, przy filmach wszystko ok.

 

Zawiesza się tv, konsola jest cały czas ok. Najpierw wyłącza się głos, następnie tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem 65xf9005 i mam kilka pytań do Was:

Mam tuner sat ferguson s-turbo. Jest na androidzie i obsługuje 4k,ale właśnie doczytałem,że "mój dostawca " nie dostarcza programów w 4k z wiadomych przyczyn jeżeli idzie to przez oscam ,chyba każdy wie o co chodzi ;) I chyba skalowanie do 4k mija się z celem na tym tunerze,bo naprawdę moim zdaniem wygląda tragicznie,a wczoraj włączyłem film 1080p przez mx player który waży ponad 10gb i w tv mam ustawione 4k i film naprawdę dobrze wyglądał,dzień do nocy...

Waszym zdaniem szukać w ustawieniach TV jakiegoś kompromisu czy zmieniać na jakiś inny tuner pod mojego dostawcę?Czytałem,że tunery na androidzie mają bardzo kiepską jakość obrazu,ale na poprzednim lcd 42 tego nie było tak widać,a tutaj jak ustawiłem skalowanie do 4k wszystko jest jakby lekko rozmyte...i ogólnie brzydko to wygląda.

Może ktoś napisać jakie w ogóle są kanały tv od nc+ i polsatu  w 4k,bo szukałem i nigdzie nie ma listy.

Menu sony też nie jest dla mnie zbytnio dobrze ogarnięte,mało intuicyjne.

Na plus jest: Jak już wcześniej pisałem mam soundbar YAMAHA yas-207 i jeżeli program czy wyświetlany na nim materiał jest zgodny z dolby to jest ogień,naprawdę to fajnie gra przy podłączeniu przez hdmi arc,ale nie mogę wyciągnąć dolby przez mx player z tv,może jakimś innym programem inny sprzęt Wam się przełącza na dolby jak coś oglądacie?

We wcześniejszych wersjach netflixa w opcjach podczas filmu można było zobaczyć w jakiej jakości film jest wyświetlany,a teraz tego nie widzę tylko mam ,że dolby vision i nie wiem czy chodzi mi 4k na netflix.

Ostatnie pytanie czy oryginalny pilot ma funkcję air mouse? Miałem do wcześniejszego lcd podłączony ferguson atv i trochę się przyzwyczaiłem do air mouse,a jeżeli oryginalny nie ma to co możecie polecić innego do tego tv?

Jeszcze jako Ciekawostkę opisze Wam moją przygodę z neonet na temat zakupu na raty:

Tv zamówiłem na black friday w neonet w cenie 6 679,00  Credit Agricole Raty 0% dostawa strasznie się opóźniła,ale tv dojechał do sklepu 28.11.2018

Pojechałem do sklepu, wypełniliśmy wniosek o raty,a tutaj zonk,że mogę dostać raty, nie 0% tylko na 12,5%.

Zdenerwowany wołam kierownika sklepu i mówię,że mam na e-mail potwierdzenie zamówienia i forma płatności jako Credit Agricole Raty 0% ,a on mi mówi,że to bank sam przypisuje raty jakie mi mogą zaoferować i ja nie mam racji. Wkur... wyszedłem ze sklepu i zadzwoniłem na infolinię neonetu,że taka sytuacja miała miejsce i powiedziałem ,że tylko odbiorę towar jeżeli raty będą 0%

Kobieta na infolinii przyznała mi rację i powiedziała,że zaraz będzie interweniować do sklepu i będą się ze mną kontaktować. Za 20 minut dostałem telefon,że niby pracownik wypełnił źle moje papiery o kredyt ratalny i mam wrócić do sklepu i jeszcze raz złożyć wniosek o raty.

Wróciłem do sklepu i wniosek po interwencji z infolinii złożony jeszcze raz i raty są 0%

Odebrałem Tv i zapytałem się kierownika dlaczego tak nie można było od razu i nic się nie odezwał.

Pytanie czy to tylko mój przypadek czy specjalnie chcą zrobić kogoś w konia?

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik (kierownik) ma prowizję jak Ci wciśnie ubezpieczenie, oprocentowanie. Na raty, to najlepiej przez net kupować. W 15minut można wszystko załatwić w niektórych sklepach i raty rzeczywiście 0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adamskulsk napisał:

Waszym zdaniem szukać w ustawieniach TV jakiegoś kompromisu czy zmieniać na jakiś inny tuner pod mojego dostawcę?Czytałem,że tunery na androidzie mają bardzo kiepską jakość obrazu,ale na poprzednim lcd 42 tego nie było tak widać,a tutaj jak ustawiłem skalowanie do 4k wszystko jest jakby lekko rozmyte...i ogólnie brzydko to wygląda.

Mam dekoder Orange, żadnego kanału w 4K, ale wszytko upscalowane i wygląda to znośnie. Problemem z Twoim odbiorem jest przesiadka z 42' na 65', który uwypukla upscalowanie i złą jakość TV.

8 godzin temu, adamskulsk napisał:

We wcześniejszych wersjach netflixa w opcjach podczas filmu można było zobaczyć w jakiej jakości film jest wyświetlany,a teraz tego nie widzę tylko mam ,że dolby vision i nie wiem czy chodzi mi 4k na netflix.

Też mi tego brakuje, częściowo ten problem rozwiązuje, przycisk na pilocie TV "i+?" nad przyciskiem Google Play

8 godzin temu, adamskulsk napisał:

soundbar YAMAHA yas-207 i jeżeli program czy wyświetlany na nim materiał jest zgodny z dolby to jest ogień,naprawdę to fajnie gra przy podłączeniu przez hdmi arc

W jaki sposób jesteś informowany, o tym co klikasz na pilocie od soundbara, masz ekran informujący w soundbarze, czy wyświetlają ci się takie informacje w TV, tak zwane menu ekranowe (OSD)

 

8 godzin temu, adamskulsk napisał:

nie mogę wyciągnąć dolby przez mx player z tv,może jakimś innym programem inny sprzęt Wam się przełącza na dolby jak coś oglądacie?

Z Mx często były problemy audio, na inne urządzenia z androidem zawsze musiałem dogrywać Kodeki. Zainstaluj sobie VLC i zobacz jak on u Ciebie działa.

 

8 godzin temu, adamskulsk napisał:

Zdenerwowany wołam kierownika sklepu i mówię,że mam na e-mail potwierdzenie zamówienia i forma płatności jako Credit Agricole Raty 0% ,a on mi mówi,że to bank sam przypisuje raty jakie mi mogą zaoferować i ja nie mam racji. Wkur... wyszedłem ze sklepu i zadzwoniłem na infolinię neonetu,że taka sytuacja miała miejsce i powiedziałem ,że tylko odbiorę towar jeżeli raty będą 0%

Brawo, za determinacje i utarcie nosa kierownikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, uren napisał:

Mam dekoder Orange, żadnego kanału w 4K, ale wszytko upscalowane i wygląda to znośnie. Problemem z Twoim odbiorem jest przesiadka z 42' na 65', który uwypukla upscalowanie i złą jakość TV.

Też mi tego brakuje, częściowo ten problem rozwiązuje, przycisk na pilocie TV "i+?" nad przyciskiem Google Play

W jaki sposób jesteś informowany, o tym co klikasz na pilocie od soundbara, masz ekran informujący w soundbarze, czy wyświetlają ci się takie informacje w TV, tak zwane menu ekranowe (OSD)

 

Z Mx często były problemy audio, na inne urządzenia z androidem zawsze musiałem dogrywać Kodeki. Zainstaluj sobie VLC i zobacz jak on u Ciebie działa.

 

Brawo, za determinacje i utarcie nosa kierownikowi

Z poziomu tv wybierasz upscalowanie do 4k czy z menu tunera sat?Z poziomu tunera mogę zrobić upscalowanie do 4k,ale tylko 24hz i 30hz,a jak wybiorę tryb ntsc 4k 50hz lub 60hz to tv nie widzi źródła i sam przestawia na 4k 24hz lub 4k 30hz dlaczego tak jest?

Jeżeli chodzi o netflix to dzięki za pomoc z tym TV "i+? ,o coś takiego mi chodziło ;)

Soundbar mam podłączony przez hdmi arc i na soundbarze są diody i wszystko widać jak zmieniasz głośność,albo zmieniasz ustawienia subwoofera. Dioda też jest od dolby i jak materiał z tunera sat jest w dolby to sam się przełącza w ten tryb i dioda się świeci.Jest też aplikacja na androida i iOS do sterowania soundbarem.

Muszę dzisiaj zainstalować VLC i dam znać jak chodzi.

A ktoś coś w sprawie air mouse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adamskulsk napisał:

Z poziomu tv wybierasz upscalowanie do 4k czy z menu tunera sat?Z poziomu tunera mogę zrobić upscalowanie do 4k,ale tylko 24hz i 30hz,a jak wybiorę tryb ntsc 4k 50hz lub 60hz to tv nie widzi źródła i sam przestawia na 4k 24hz lub 4k 30hz dlaczego tak jest?

Rozdzielczość mam ustawioną na Auto w dekoderze Samsung ICU 100, do wyboru mam 4k50p, oraz 4k60p. Automat wybiera 4k50p.

 

22 minuty temu, adamskulsk napisał:

Soundbar mam podłączony przez hdmi arc i na soundbarze są diody i wszystko widać jak zmieniasz głośność,albo zmieniasz ustawienia subwoofera. Dioda też jest od dolby i jak materiał z tunera sat jest w dolby to sam się przełącza w ten tryb i dioda się świeci.Jest też aplikacja na androida i iOS do sterowania soundbarem.

U mnie niestety w Xf9000, jest mało diod informujących, brak wyświetlacza, oraz menu ekranowego. Więc większość ustawień robi się na słuch, chyba że dane źródło obrazu jest podpięte pod soundbar wtedy mam menu ekranowe (OSD).

25 minut temu, adamskulsk napisał:

A ktoś coś w sprawie air mouse?

Te piloty nie mają, tej usługi. Jeżeli wiesz, że jest Ci niezbędny, może rozejrzyj się za klawiaturą bluetooth z touchpadem. Będzie przydatniejsze niż jakiś uniwersalny pilot z tą funkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was korzysta z kodi do odpalania plików mkv z hdr? Vlc ma u mnie problem z przekazywaniem dźwięku do receivera tzn przekazuje ale już tylko w stereo. Wbudowany odtwarzacz przekazuje dźwięk ślicznie ale znowu ma problem z przełaczeniem ścieżki z jezykiem polskim na angielski tzn nie widzi tego drugiego (vlc widzi i przełącza) No nie jestem w stanie obejrzeć avengersow z dubingiem . I tu pytanie o jakieś sensowne ustawienia kodi, ktos coś ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ZakOnIck napisał:

Czy ktoś z was korzysta z kodi do odpalania plików mkv z hdr?
 

Z tego co się orientuję Kodi nie obsługuje HDR. Być może jakieś alfy ale one też raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie pod które porty HDMI najlepiej podpiąć Ps4 pro?

TV mam podpięte pod HDMI 2 a Ps4 pro pod HDMI 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kret020573 napisał:

Dzień dobry, mam pytanie pod które porty HDMI najlepiej podpiąć Ps4 pro?

TV mam podpięte pod HDMI 2 a Ps4 pro pod HDMI 4.

Zdecydowanie pod Hdmi 3(arc) 2 i 3 to rozszerzone Hdmi, włącz jeszcze rozszerzenie w opcjach TV "wejścia rozszerzone" tylko wtedy uzyskasz najlepszą paletę barw YUW 422 z HDR, lub RGB bez HDR.  Dodatkowo pod  Hdmi 3, załączenie konsoli, włączy ci Tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że w ustawieniach przy Format sygnału HDMI - Ulepszany format, wysoka jakość jest przy HDMI 2 i 3 ;) dzięki pomimo że miałem to odznaczone to Ps4 Pro miałem podpięte pod HDMI4. Zaraz konsole podepnę pod HDMI3

Edytowane przez kret020573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kret020573 napisał:

Ps4 Pro miałem podpięte pod HDMI4.

Nic takiego się nie stało :D, miałeś po prostu paletę YUV 420, i może nawet nie zobaczysz różnicy,  ale będzie lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączone, teraz widzę że jak zapuszczę BF1 to jest 4K i HDR, wcześniej mogłem wybrać albo HDR w full HD albo 4K.

Zobaczymy czy będzie jakaś różnica pod Netflix.

Edytowane przez kret020573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kret020573 napisał:

Zobaczymy czy będzie jakaś różnica pod Netflix.

Netflix z PS4, jest gorszej jakości niż apka TV. Brak Dolby Vision, oraz Dolby Atmos, wolę wersję wbudowaną, jeżeli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z konsoli wychodzę bezpośrednio do TV po HDMI a dźwięk mam po optyku z konsoli do ampli.

Już nie potrafię słuchać tego brzęczenia głośników TV. 

A u Ciebie jak to idzie?

Edytowane przez kret020573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kret020573 napisał:

dźwięk mam po optyku z konsoli do ampli.

Podłącz optyk z TV do Ampli :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kret020573 napisał:

uważasz że jakość będzie lepsza?

Audio, niestety nie. Będzie takie samo jak z konsoli, ponieważ optyk ma swoje ograniczenia (LPCM 2ch, DD, DTS, DTS -ES , DTS 96/24), ale będziesz miał dźwięk z każdego źródła Video, do wyboru, czy z ampli, czy z TV. Za to natomiast skorzystasz z ulepszeń obrazu Video np. Netflix, lub filmy 4K z dysku zewnętrznego, którego przecież PS4 nie obsługuje.

Jakie masz Ampli? 

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marantz SR 6009.

 

Początkowo chciałem puścić sygnał z konsoli przez ampli do TV tylko po HDMI. Ale trochę się bałem że będzie to kolejne pośrednie urządzenie przez które będę puszczał gry, trochę się bałem laga itd. Wydaje mi się że na wyjściu tego ampli nie ma HDMI 2.0.

Co do telewizji to mam podpięty dekoder do ampli (HDMI) a z ampli do TV po HDMI.

Całe to oprogramowanie TV tj. jakieś apki, YouTube jest mi zbędne ni może teraz do Netflixa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kret020573 napisał:

Marantz SR 6009

Teraz już wszystko widzę :) 

Kolego, podłącz  przewodem HDMI 2.0 z gniazda TV  Hdmi 3 (Arc) pod gniazdo ampli  "Monitor Arc". Konsolę podłącz do ampli, pod Hdmi 4, TV pod np. Hdmi 1. Jestem zszokowany, że masz takie amplituner, a błądzisz jak to wszystko szczepić.

Konsola PS 4 obsługuje 3 formaty, Twój ampli 11!

 

Dekodery DTS:
  •  
  • DTS-ES
  • DTS Neo:X
  • DTS 96/24
  • DTS-HD High Resolution Audio
  • DTS-HD Master Audio
Dekodery Dolby:
  • Dolby Digital
  • Dolby Digital EX
  • Dolby Digital Plus
  • Dolby TrueHD
  • Dolby Pro Logic IIz

 

 

Info z oficjalnej strony. Więc to na pewno wyjście Hdmi 2.0

Cytat
Obsługiwane rozdzielczości:
  • SD (576i)
  • HD (1280x720p)
  • Full HD (1920x1080p)
  • Quad HD / 4K / Ultra High Definition (3840x2160p)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć rację z tym HDMI ARC, jutro HDMI ARC z ampli podłączę nie jak jest teraz pod HDMI2 (TV) tylko pod HDMI3 ARC (TV) ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...