Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zlaty bazant napisał:

Panowie, TV po zakupie poszedł od razu do serwisu i uwaga jest diagnoza .... - obraz jest prawidłowy, zgodny ze specyfikacją producenta ? SONY REALLY ???

heh, co za porażka

Kurcze, wczoraj także to zauważyłem u siebie (na filmach nie), i wiem że któreś opcje obrazu(chyba czerni) to minimalizowały. A dzisiaj tego w ogóle nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, eloszki napisał:

Dzisiaj w sumie na forum mnie uświadomiliście ze aby zobaczyć efekt hdr jasność w tv musi być ustawiona prawie na max a to u mnie nie przejdzie - stad szybka zmiana decyzji co do zakupu tv.

Nie wiem czy na pewno jest tak samo w SONY ale w SAMSUNGU, jest osobne ustawienie jasności zwykłej i osobno ustawia się dla materiału HDR. Chodzi o to , że jak wyłączę film w HDR-ze to automatycznie jasność w ułamku sekundy wraca do ustawień trybu zwykłego

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kapusta7 napisał:

Ten Samsung nie jest wart postać kolo tego Sony, ja tego Samsunga oddałem po dwóch dniach i wziąłem XF9005.

Możesz napisać, pls coś więcej na temat różnic i powodu takiej decyzji?

Korci mnie te 10'' różnicy w wielkości ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, już jutro Black Friday, a ja dalej nie wiem co kupić ? Im więcej czytam to forum tym bardziej skonfudowany. Może po prostu opiszę tutaj swój dylemat, a nuż ktoś przechodził przez dokładnie to samo to mi powie ?

Przeglądałem kilka rzetelnych stron takich jak rtrings, flatpanels etc. I do konsoli ps4 w tym przedziale cenowym~~ są polecane dwa telewizory - sony x900f właśnie, i samsung nu80xx.

No i nie mogę się zdecydować - z rzeczy bardziej oczywistych, to samsung jest o ten tysiąc tańszy, ale to jednak sony jest wyżej na rtings.

Czytając temat o samsungu dużo osób poleca w NU80xx ten cały "Game motion plus". Czy to jest to samo co upłynniacz obrazu? Czy sony faktycznie nie ma żadnego odpowiednika tego czegoś w modelu x900f? A z drugiej strony, ludzie piszą że ten upłynniacz w samsungu powoduje artefakty, szybszy ruch w filmach na samsungu powoduje artefakty, jak to w końcu jest?

Local dimming - tutaj sony wygrywa bezapelacyjnie, w końcu FALD vs Edge, no to musiało się tak skończyć - ten efekt z napisami też jest widoczny na x900f, ale nie ma aż takiej tragedii jak w tym filmiku co ktoś wrzucał kilka stron temu na NU80xx -

Jednak jakieś napisy w grach bywają, więc jest to "big deal". Samsung nie ma DTSa co jest pewnie dużą wadą, z kolei Sony nie ma HDR w youtube, ale mi akurat kompletnie "lotto". Samsung ma też niższy "input lag" w grach, co może mieć znaczenie, ale nie wiem czy to tak realistycznie ma znaczenie

Myślę, że tak w esencji moje pytanie jest takie - Sony x900f kosztuje o 1000 złotych (w media markcie przynajmniej) więcej niż samsung nu80xx. Czy faktycznie jest to lepszy telewizor do Konsoli PS4 (pewnie z 85% użytkowania) I filmów z pendrive (15%)? Tak/Nie i dlaczego? :P (interesuą mnie wersje 55 calowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maniarz napisał:

Czytając temat o samsungu dużo osób poleca w NU80xx ten cały "Game motion plus". Czy to jest to samo co upłynniacz obrazu? Czy sony faktycznie nie ma żadnego odpowiednika tego czegoś w modelu x900f?

Ma coś podobnego 

Przy ustawieniu „Grafika” i „Gra” mamy także możliwość użycia upłynniacza, który działa inaczej niż w trybie film. Dodaje on migotanie podświetlenia, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy w ruchu, aczkolwiek kontury ulegają podwojeniu. W każdym razie jest wyraźniej i można rozważyć stosowanie. Z upłynniaczem w jednym z dwóch trybów lag wzrasta zaledwie o 4 ms. Aktywna jest także (i niewpływająca na opóźnienie) część funkcji reality creation, oraz system lokalnego wygaszania.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xf90-test-nastepcy-xe93-xe90-2018-kd-55xf9005-dolby-vision/

Kolega z PPE.pl opisuje działanie tego

https://www.ppe.pl/blog/187/9499/nowy-tv-do-gier-sony-xf9005.html

47 minut temu, Maniarz napisał:

Samsung ma też niższy "input lag" w grach, co może mieć znaczenie, ale nie wiem czy to tak realistycznie ma znaczenie

Nie odczujesz tego.

Sony to także lepszy HDR, jeżeli grasz głównie w single to także odczujesz.

Ja wybrałem Sony, także pod PS4, ale miałem prościej,  bo u mnie tylko 49" wchodziło w grę,  a Samsung 49Nu8xxx, jest ubogi w technologie oraz z inną matrycą, niż więksi odpowiednicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym problemem samsungów NU80xx jest banding. Wygląda to tak, że widać przejścia między pionowymi strefami podświetlenia w postaci cienkich linii. Czasami jeden z pasów ma inną kolorymetrię (zafarb) w stosunku do pozostałych, czasami (rzadkie przypadki) w ogóle jest masa cienkich pionowych linii nie tylko na styku stref. W wątku o NU800xx wklejałem screeny jak to wygląda. Nie twierdzę, że wszystkie to mają ale wszystkie jakie sprawdzałem (2 miałem w domu, kilka oglądałem w sklepach) w jakimś stopniu to miały. Do sportu typu piłka nożna się te Samsungi kompletnie nie nadają imo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wbudowanym Chromecast w modelu KD-65XF9005 działa tak jak normalny chromecast czy trzeba przez jakieś aplikacje typu miracast?Mam u siebie urządzenie google chromcast i fajnie to działa,a w fbox atv też piszą,że jest wbudowany chromcast,ale to w ogóle nie działa tylko trzeba ściągać jakieś aplikacje które nie działają tak dobrze w połowie jak chromecast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Euro XF9005 65'' jest za 6799 plus promocja 25% taniej na drugi produkt. Przy zakupie dwoch sztuk wychodzi 5949 zł za sztukę co jest chyba najlepszą ceną jak do tej pory.
Ktoś z Krakowa lub okolicy ew chętny na zakupy :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawel.sz napisał:

W Euro XF9005 65'' jest za 6799 plus promocja 25% taniej na drugi produkt. Przy zakupie dwoch sztuk wychodzi 5949 zł za sztukę co jest chyba najlepszą ceną jak do tej pory.
Ktoś z Krakowa lub okolicy ew chętny na zakupy :) ?

Regulamin tej promocji mówi o dwóch różnych produktach Promocyjnych. Tak, że mogą się wykpić i nie przyjąć zamówienia albo wycofać się z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja się nalicza nawet na ten sam TV. Co lepsze na 3 i 4 też jest więcej. Np. Sony 85XF8596 jak kupimy 4 szt to wychodzi 13792 za szt!  A model 65XF9005 przy 2 szt. wychodzi 5888zł a przy 4 szt - 5803zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był po w Euro 6799 dzis 6729 wiec kolejne 70 zł mniej. W koszyku rabat 25% się nalicza - zamówić mozna na probe :) Wtedy faktycznie wychodzi 5888 zł za sztukę

Edytowane przez pawel.sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrące co do Samsunga NU80**. Szczerze nie polecam tych tv od samsunga do konsolo PS4 PRO. Występuje w nich problem nie kompatybilności i zanikanie obrazu w grach bez hdr. Wiecej macie tu na forum gdzie walczymy z użytkownikami:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Samsung-UE55MU7042-Ps4-Pro-zanik-obrazu-i-dźwięku/m-p/767878#M6238

 

Co do Sonego 65xf90, jesli bylby ktos z okolic Elbląga z checią kupił bym w tej promo 2 tv i jest taniej.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jakby skontaktować sie telefonicznie ze sklepem Euro że powiedzmy jedna ososba kupuje dwa tv ale zeby byly one wysłane w dwa rozne miesca, mozna by w sumie za dostawe zaplacic jesli to bylby jakis problem bo i tak kupe kasy jest sie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planetplus jest cashback 1,5% na euro-rtv-agd więc kolejne 88 na głowę mniej. Minus - trzeba zapłacić przez sieć z góry.

Edytowane przez piquadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to akurat nie problem z góry zapłacić. Wiekszy problem znależć kogoś z tej samej lokalizacji. Ja jestem bardzo zdecydowany a jesli udalo by sie zeby wysłali dwa tv w rozne lokalizacje to mozna działac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piquadrat napisał:

W planetplus jest cashback 1,5% na euro-rtv-agd więc kolejne 88 na głowę mniej. Minus - trzeba zapłacić przez sieć z góry.

Czyli wychodzi 5799 zł. Zaczyna sie robic ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się biję z myślami czy nie kupić dwóch i potem jednego sprzedać (bez zysku). Największy problem jest z przesyłaniem tego sprzętu. Czyli w zasadzie jestem ograniczony terytorialnie do okolic mojej "wioski". Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, piquadrat napisał:

Tak się biję z myślami czy nie kupić dwóch i potem jednego sprzedać (bez zysku). Największy problem jest z przesyłaniem tego sprzętu. Czyli w zasadzie jestem ograniczony terytorialnie do okolic mojej "wioski". Hmmm...

Spróbuj sie dowiedziec czy mozna zakupic dwa i przesylka w dwie rózne strony (ja z Elbląga) to moze bysmy razem coś ogarneli ? Ja jestem bardzo zainteresowany tym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EyJey napisał:

Spróbuj sie dowiedziec czy mozna zakupic dwa i przesylka w dwie rózne strony (ja z Elbląga) to moze bysmy razem coś ogarneli ? Ja jestem bardzo zainteresowany tym tv.

Dzwoniłem, nie przejdzie im to przez system, to musi być ten sam adres albo odbiór w sklepie obu egzemplarzy. Mieszanie typu jeden sobie odbiorę a drugi wyślę za pobraniem się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej szukam w chętnego na 65'' XF90 w Krakowie :)

Jakby był ktoś chętny z okolic Katowic to mogę podrzucić przy pokryciu kosztów paliwa i bramek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...