Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, akcent napisał:

No dobrze, skorzystałem z okazji i stałem się szczęśliwym (oby!) posiadaczem TV, soundbaru i jeszcze jakichś drobiazgów - z nieźle przecenioną "full" gwarancją (30%).

Ile cali ma twój TV, jaki soundbar w zestawie wziąłeś, czy brałeś dwie gwarancje full (5 lat)  na tv i na soundbar. Ile w sumie zapłaciłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do zakupu 65XF9005 i posiadam soundbar YAMAHA YAS-207 i chciałem się zapytać czym najlepiej podpiąć go pod tv ? kablem optycznym czy hdmi?Jakie jest Wasze zdanie?jeszcze chciałem się zapytać w modelu 65XF9005 naprawdę kąty widzenia są takie tragiczne?Posiadam salon około 40m2 i mam stół dla gości z boku salonu i nie chce się denerwować jeżeli będę przy nim siedział.Jeszcze mam pytanie czy ktoś może polecić jakiś uchwyt do tego tv,ale żeby był w wersji slim żeby tv przylegał jak najbardziej do ściany, uchwyt może być regulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamskulsk

Jeżeli chodzi i jakość dźwięku to kabel optyczny. Jak o wygodę to Hdmi arc, wtedy włączy/wyłączy się soundbar z tv.

Kąty widzenia, są kiepskie w każdym TV z matrycą VA. To nie jest tak że nie będziesz widział nic, tylko będzie inny kontrast, szara czerń, oraz sprane  kolory.

Ja mam uchwyt z biedronki, za 40zł, z pełną regulacją (głębokość, lewo/prawo, oraz góra/dół). Bardzo sobie chwalę, TV po całkowitym złożeniu, odstaje od ściany ok 6cm.

Jak Twoje wrażenia z YAS-207 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blablabla napisał:

@akcent

2) nie wiem czy dobrze Cię rozumiem - muzykę do soundbara możesz streamować np. za pomocą bluetooth (utrata jakości, kiepska opcja, nie polecam). Dużo lepszą opcją (jeśli posiadasz Spotify) jest opcja spotify connect. Jeśli chodzi o tradycyjną obsługę TV za pomocą smartfona to jest sobie taka działająca totalnie beznadziejnie aplikacja dostępna tutaj (na dole masz link do appstore) - LINK

4) aktualizację możesz zrobić - jak najbardziej. Po prostu wrzuć na pendrive wypakowany plik pobrany ze strony Sony i będzie ok. Testowałem ją dość dogłębnie. Sony wyjątkowo nic z nią nie spieprzyło ;)

ad. 3: Soundbar podłaczony jest po HDMI Arc + sparowany z I-P, chodziło mi o appkę sterującą/obsługującą TV (dodatkowy pilot).

A w tematach:
(...)
Jest opcja słuchania na soundbarze, np. Spotify z komórki (sparowane, przetestowane), równocześnie oglądając (bez dźwięku) jakiś zewnętrzny materiał (BlueRay/dekoder)?

Ad vocem: TV nie odtwarza (na przeglądarce www) GO.CYFROWYPOLSAT - normalne? Jakaś blokada jest?
Loguję się, wybieram kanał, ale wywołując transmisję widzę tylko kółeczko a po chwili komunikat z jakimś błędem (nie zapisałem numeru) - niestety dotyczyło to kanału, na jakim nasze Orzełki stawiali czoła Portugalczykom (spoiler: i dali radę :)) - w nerwach sprawdziłem losowo inne, niesportowe kanały - to samo.

Sprawdzę jeszcze NC+ GO, ale zaiste irytuje brak oficjalnych appek (CP, NC+, HBOGO).

1 godzinę temu, uren napisał:

Ile cali ma twój TV, jaki soundbar w zestawie wziąłeś, czy brałeś dwie gwarancje full (5 lat)  na tv i na soundbar. Ile w sumie zapłaciłeś? 

55'' (cena Black Friday), XF9000 (rabat 15%), tak (rabat 30%). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jestem zadowolony z YAS-207 ,ale chyba się spodziewałem czegoś lepszego jak czytałem i oglądałem recenzje.Może to wina,że mam tv lcd bez wyjscia optycznego i mam teraz podłączony soundbar kablem analogowym.Dużo nadrabia subwoofer.Mam zestaw w drugim pokoju Pioneer BDP-100K, VSX-329K, Jamo S 426 HCS 3 to raczej nie będę soundbara porównywał do niego,ale jeżeli ktoś nie chce przeciągać kabli i do oglądania filmów jest ok,dźwięk z subwoofera ok,ale trochę nie podoba mi się z soundbara.Pisze to mając podpięty soundbar analogowo i może się to zmieni jak będzie podłączony po optyku.A właśnie jeszcze gdzieś czytałem,że tryb dolby działa tylko przez hadmi,albo tylko przy optycznym przy tym soundbarze wiecie coś na ten temat?Czy mam złe informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, akcent napisał:

55'' (cena Black Friday), XF9000 (rabat 15%), tak (rabat 30%). 

Dobrze rozumie 4700zł za Tv, 1800zł-15%, i serwis extra plus 750zł-30%, czyli razem ok 6750zł? . Pytam tak dociekliwie, bo idę dziś do SC Lublin, coś ponegocjowac :D, i biorę pod uwagę ten soundbar. 

33 minuty temu, adamskulsk napisał:

właśnie jeszcze gdzieś czytałem,że tryb dolby działa tylko przez hadmi,albo tylko przy optycznym przy tym soundbarze wiecie coś na ten temat?Czy mam złe informacje?

To prawda, aczkolwiek nie do końca. Do Dolby Digital AC-3 (Dolby Digital 5.1), wystarczy  Toslink (optyk cyfrowy), Coaxial SPDIF (cyfrowy chinch, brak w soundbarze), HDMI,  oraz wielokanałowy przesył analogowy z odtwarzacza do soundbara (którego nie masz).  

Ale już do Dolby TrueHD, DTS-HD tylko HDMI,  oraz wielokanałowy przesył analogowy z odtwarzacza do soundbara  

Także to czym podłączysz, (optyk, HDMI) w dużej mierze zależy, co chcesz puszczać i uzyskać. To jak masz teraz podłączony, analogowo, to najtańsze i najgorsze rozwiązanie :D 

39 minut temu, adamskulsk napisał:

Szczerze to jestem zadowolony z YAS-207 ,ale chyba się spodziewałem czegoś lepszego jak czytałem i oglądałem recenzje.

Martwią mnie opinie, o nierównej pracy zestawu, oraz trzaskach z Subwoofera, gdy nie przekroczymy jakieś skali głośności.

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, uren napisał:

Dobrze rozumie 4700zł za Tv, 1800zł-15%, i serwis extra plus 750zł-30%, czyli razem ok 6750zł? . Pytam tak dociekliwie, bo idę dziś do SC Lublin, coś ponegocjowac :D, i biorę pod uwagę ten soundbar. 

No jakoś tak :)

Na pewno można ponegocjować mocniej przy starszych modelach soundbarów.

Gwarancji na >30% raczej nie uzyskasz, ale próbuj - powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, akcent napisał:

No jakoś tak :)

Na pewno można ponegocjować mocniej przy starszych modelach soundbarów.

Gwarancji na >30% raczej nie uzyskasz, ale próbuj - powodzenia.

No to ostatnie pytanko, gdzie robiłeś zakupy ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, uren napisał:

No to ostatnie pytanko, gdzie robiłeś zakupy ? :) 

SC Wwa - sprawdzałem w dwóch (telefonicznie) i w sumie oba proponowały zbliżone warunki.
Wybrałem ten bliżej położony, ale wybacz - wiem, że przedstawiciele Sony śledzą ten wątek (poważnie), więc nie chcę komuś robić kreciej roboty wskazując konkretny punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Aż tak dokładnie nie potrzeba mi wiedzieć. Dzięki, dam znać co wyszło z moich negocjacji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dzisiaj również dołączam do posiadaczy XF9005

 i mam 3 pytania do specjalistów

1) jak odłączyć kabel od zasilania i pod jaką nazwą szukać tego kabla, bo potrzebuje kupić dłuższy)

2) W jaki mogę sposób przesłać  zdjęcia oraz filmy z telefonu na telewizor (bezprzewodowo) na Samsungu używałem do tego aplikacji Smart View , a tu nie mam o tym pojęcia

3) Czy istnieje opcja (jeżeli tak to gdzie jej szukać) segregacji oraz usunięcia kanałów telewizyjnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać do xf90 w stosunku do xf8505 skoro nie mam zamiaru korzystać z hdr? W testach zauważam, tylko ta różnice miedzy nimi - czy cos mnie omija. Glowne zastosowanie to gry z ps4 i netflix

Dzisiaj w sumie na forum mnie uświadomiliście ze aby zobaczyć efekt hdr jasność w tv musi być ustawiona prawie na max a to u mnie nie przejdzie - stad szybka zmiana decyzji co do zakupu tv.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eloszki napisał:

nie mam zamiaru korzystać z hdr

Dlaczego nie chcesz?

11 minut temu, eloszki napisał:

aby zobaczyć efekt hdr jasność w tv musi być ustawiona prawie na max a to u mnie nie przejdzie

Dlaczego nie ?

7 godzin temu, akcent napisał:

Gwarancji na >30% raczej nie uzyskasz, ale próbuj - powodzenia

No i dużo nie potargowałem, ale same promocje i tak były warte (chyba :P )Właśnie pakuję stare graty Samsunga 43KS7500, oraz głośniki aktywne Edifier R1850DB i rozpakowuję nowe 49XF9005 oraz soundbar HT-XF9000. Całość kupiona za 6600zł z pięcioletnią gwarancją "Serwis Extra Plus" (z uszkodzeniami mechanicznymi)

Edytowane przez uren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, uren napisał:

To prawda, aczkolwiek nie do końca. Do Dolby Digital AC-3 (Dolby Digital 5.1), wystarczy  Toslink (optyk cyfrowy), Coaxial SPDIF (cyfrowy chinch, brak w soundbarze), HDMI,  oraz wielokanałowy przesył analogowy z odtwarzacza do soundbara (którego nie masz).  

Ale już do Dolby TrueHD, DTS-HD tylko HDMI,  oraz wielokanałowy przesył analogowy z odtwarzacza do soundbara  

Także to czym podłączysz, (optyk, HDMI) w dużej mierze zależy, co chcesz puszczać i uzyskać. To jak masz teraz podłączony, analogowo, to najtańsze i najgorsze rozwiązanie :D 

Martwią mnie opinie, o nierównej pracy zestawu, oraz trzaskach z Subwoofera, gdy nie przekroczymy jakieś skali głośności.

Czyli Twoim zdaniem do oglądania filmów jaki tryb najlepszy i czym podłączyć?

Odnośnie trzasków z subwoofera to w moim modelu nic takiego nie występuje,naprawdę gra bardzo ładnie.

Waszym zdanie gdzie w tym momencie jest najlepsza oferta na raty 0% na model KD65XF9005 ?

Znalazłem w matrix media za 6 699,00 zł i 30 rat 0%,ale nie znam sklepu.Może się ktoś podzielić opiniami o tym sklepie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, adamskulsk napisał:

Znalazłem w matrix media za 6 699,00 zł i 30 rat 0%,ale nie znam sklepu.Może się ktoś podzielić opiniami o tym sklepie?

Sklep ok,  możesz jeszcze zobaczyć , Allegro 20x0% i znaleźć Sony Centre ze swojej okolicy 

22 minuty temu, adamskulsk napisał:

Czyli Twoim zdaniem do oglądania filmów jaki tryb najlepszy i czym podłączyć?

Jakie filmy?  z odtwarzacza BR, pobierane 4K z Dolby Atmos (ok 60Gb) to Hdmi, reszta czyli filmy FHD i 4K z DD 5.1 może być optyk. Ja soundbar podłącze pod  Hdmi Arc, bo jest jakość i wygoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem zamówiłem w poniedziałek TV w SC przez internet,niestety do dziś nie odebrał go kurier więc zadzwoniłem na infolinie i po rozmowie się okazało źe mają problemy z kurierami? Zapytałem się czy mogę gdzieś go dzisiaj odebrać w Poznaniu były dwie sztuki w SC Stary Browar. W związku z tym że sam pojechałem po TV do sklepu dostałem kod promocyjny 200zł na wybrany soundbar,wybrałem HTCT390. 

Przed chwilą wszystko podłączyłem i zaczynam zabawę z ustawieniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eloszki napisał:

Czy warto dopłacać do xf90 w stosunku do xf8505 skoro nie mam zamiaru korzystać z hdr? W testach zauważam, tylko ta różnice miedzy nimi - czy cos mnie omija. Glowne zastosowanie to gry z ps4 i netflix

Dzisiaj w sumie na forum mnie uświadomiliście ze aby zobaczyć efekt hdr jasność w tv musi być ustawiona prawie na max a to u mnie nie przejdzie - stad szybka zmiana decyzji co do zakupu tv.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Zależy czego oczekujesz od tv ,jak bardzo dobrego obrazu to nie masz się nad czym zastanawiać 9005 jest lepszy od 8505 ,porównywałem oba obok siebie,jasność ,czernie  wymiatają,ja jestem mocno zadowolony.Na kąty nie zwracam uwagi i tak patrzę na wprost.Oleda nie chciałem,nie mam zamiaru się wkurzać na jakieś pasy powidoki, wystarczy,że ekran w tel.się wyjarał,oled wymaga jeszcze dopracowania o ile to się im uda...A te słynne oledowe czernie ...jak dla mnie za czarne ,giną szczegóły i tyle, dobrze to było widać na tv w salonie SC gdzie wjeżdża czarna lokomotywa ,na ledach były szprychy na kołach a oledach coś tam coś tam...czarna masa,nie dla mnie i tyle.

 

 

Edytowane przez gabler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doswiadczenie z black friday na przestrzeni ostatnich lat? Zastanawiam się czy obnizka Sony Center tv 55XF9005 na 4699 jest tylko na ten okres czy też spada do stycznia czy leci w górę ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też myślę o tym 65XF9005. Alternatywa to większy Samsung 75'' UE75NU8002. Pomieszczenie raczej duże, salon w domu jednorodzinnym. Wygląda na to, że Samsung będzie miał niższej jakości obraz? Czy obiektywnie to duża różnica? Warto?

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung nie jest wart postać kolo tego Sony, ja tego Samsunga oddałem po dwóch dniach i wziąłem XF9005.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, uren napisał:

Sklep ok,  możesz jeszcze zobaczyć , Allegro 20x0% i znaleźć Sony Centre ze swojej okolicy 

Jakie filmy?  z odtwarzacza BR, pobierane 4K z Dolby Atmos (ok 60Gb) to Hdmi, reszta czyli filmy FHD i 4K z DD 5.1 może być optyk. Ja soundbar podłącze pod  Hdmi Arc, bo jest jakość i wygoda

Fajną promocję mają w rtv euro na raty 0% i raty odroczone do marca,ale cena zabija i chyba ją specjalnie podnieśli bo kosztuje 7999zł,a wszędzie 6699zł

Mam odtwarzacz BR i mam ps4 i jeszcze mam teraz podłączonego do starego tv lcd fbox atv na którym oglądam większość filmów,bo odtwarzacz BR mam Pioneer BDP-430 naprawdę stary już i nie odtwarza napisów i nie czyta usb w formacie ntfs. Kupowałem go 10 lat temu to miało wszystko działać

W modelu KD-65XF9005 czyta wszystkie pliki video i wszystkie formaty napisów wbudowany odtwarzacz?

Czy przez android tv odtwarzacie filmy przez jakąś aplikacje typu MX player?

model KD-65XF9005 nie ma problemu z odtwarzaniem plików 4k w formacie mkv?

Sorry,że tak dużo pytań zadaje,ale chyba się zdecydowałem na model KD-65XF9005 i  go zmówię. Chyba,że ktoś ma jakąś lepszą propozycję na tv w tej klasie cenowej żeby miał 65 cali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, adamskulsk napisał:

Mam odtwarzacz BR i mam ps4

U mnie także jest Ps4

11 godzin temu, adamskulsk napisał:

W modelu KD-65XF9005 czyta wszystkie pliki video i wszystkie formaty napisów wbudowany odtwarzacz?

Jak na razie,  żadnego problemu,  remuxy BR 4K Hdr ważący 60gb, FHD 15gb, i inne bez problemu. Na wbudowanym, przy pierwszym formacie problem z synchronizacją napisów (polskich) i baaardzo skromne opcje,   na VLC, przycinki i gorszy obraz,  na MXplayer jeszcze nie testowałem.

Moje pierwsze wrażenia, niestety nie dały mi efektu WOW, myślałem że to będzie przesiadka bez bólu z Samsunga ks7500. Wiem że jeszcze sporo nauki z z nim, żeby wycisnąć co się da. Z tv, korzystam także monitor PC,  i zakrzywienie w samsungu, było rewelacją do takich zastosowań, teraz mi się wydaje, że boki Sony, są zakrzywione na zewnątrz :D, i mi ucieka, ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia.  Nieporozumieniem jest, że z dwóch wejść HDMI z pełnym wsparciem 4k, jedno jest pod Hdmi Arc, więc jak tam podłącze soundbar, zostaje mi jedno Hdmi z ulepszonym formatem, więc jak ktoś ma Ps4, odtwarzacz BR 4K,  PC, oraz soundbar będzie miał, dylemat. Obraz,  kolory, czerń jest rewelacja, a jeszcze nic nie przestawiałem, kąty widzenia,  są przyzwoite,  lepsze niż w moim samsungu.  Ależ  przeżyłem szok, gdy załączyłem, test bieli HDR z YouTube, i z 4 plansz, wyświetla 2.5, czyli tyle co wszystkie inne ekrany bez HDR.  Okazuje, się (nie wiedziałem o tym)  że Sony i YouTube z HDR, jest nie podrodze, nie działa tryb HDR i takie video "Peru" jest tylko poprawne. Na szczęście Jumanji, Avengers, czy The Great Show, w 4K HDR (pliki po ok 60gb) wyglądają i w ruchu, są rewelacyjne. Do Androida, jak narazie nie mam zastrzeżeń. Dźwięk z tv kiepski, samsung w którym miał wbudowane  2.1 grał lepiej. Na temat soundbara, jeszcze się nie wypowiem. Teraz kwestia, ustawień i przyzwyczajenia się, do innego systemu, wielkości,  nawigacji po menu. Ogólnie TV godny polecenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2018 o 14:23, zlaty bazant napisał:

Cześć,

Panowie, mam takie dziwne artefakty na moim 65XF9005 - widoczne tylko w menu TV i netfilx. Ktoś może orientuje się o co chodzi?

13502812_DSC01445.JPG

13502813_DSC01444.JPG

13502786_DSC01460.JPG

 

 

Panowie, TV po zakupie poszedł od razu do serwisu i uwaga jest diagnoza .... - obraz jest prawidłowy, zgodny ze specyfikacją producenta ? SONY REALLY ???

heh, co za porażka

 

 

Edytowane przez zlaty bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy warto teraz kupować  KD-55XF9005 -  cena 4700 czy czekać na początek stycznia? 

Jak patrzyłem na historię cen np. 55XE9305 lub 55XE9001 to dno osiągały właśnie w styczniu. Macie jakieś przemyślenia, przecieki itp...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...