Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Drutex

Dolby Vision działa w fabrycznym odtwarzaczu video. W takich programach jak VLC nie działa. Wtedy obraz jest nijaki. U mnie ustawienia fabryczne w Dolby Vision są bardzo dobre i obraz jest piękny. 

Nie wiem dlaczego po aktualizacji nie można ręcznie wybrać Dolby Vision. Na pewno materiał jaki odtwarzasz musi być w Dolby Vision. Nie jestem tego pewien czy można było zmienić wcześniej przed aktualizacją. Mój tv jest z lipca i nie miał fabrycznie Dolby Vision jeszcze. 

A co do napisów w HDR to w VLC są domyślnie szare jak dobrze pamiętam. Zresztą tam można wybrać kolor dowolny napisów. Również żeby napisy były na czarnym tle. Ja nie mam z tym problemu. 

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monaro napisał:

Drutex

Dolby Vision działa w fabrycznym odtwarzaczu video. W takich programach jak VLC nie działa. Wtedy obraz jest nijaki. U mnie ustawienia fabryczne w Dolby Vision są bardzo dobre i obraz jest piękny. 

Nie wiem dlaczego po aktualizacji nie można ręcznie wybrać Dolby Vision. Na pewno materiał jaki odtwarzasz musi być w Dolby Vision. Nie jestem tego pewien czy można było zmienić wcześniej przed aktualizacją. Mój tv jest z lipca i nie miał fabrycznie Dolby Vision jeszcze. 

A co do napisów w HDR to w VLC są domyślnie szare jak dobrze pamiętam. Zresztą tam można wybrać kolor dowolny napisów. Również żeby napisy były na czarnym tle. Ja nie mam z tym problemu. 

A w kodi dziala dolby vision czy tylko hdr10 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszek napisał:

Sztuka jak sztuka, nie jest zła. Zmieniłem też podejście i nie szukam na upartego wad. Choć taki clouding jak u jarixa75 z pewnością by mnie wkrewił.

Jak bym od razu pomyślał o tym, że trzeba lokalne wygaszanie wyłączyć do wstępnych testów to bym wymienił w MediaExpert na inną sztukę ? Teraz już na to za późno. Jak zareklamuje to w Sony to zignorują mnie?
A tak z inne j beczki jeszcze zapytam przy okazji. Co zrobić żeby po wciśnięć przycisku TV nie wskakiwały mi hałaśliwe reklamy drogich filmów z "Google Play". Na początku ten przycisk uruchamiał mi wejście HDMI z podłączonym tunerem sat i było super, później sprawdziłem sobie działanie przycisku "Google Play" i wskoczył mi kanał strumieniowy od nich. Teraz nie wiem jak to odkręcić nie przywracając ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, playertresor napisał:

A w kodi dziala dolby vision czy tylko hdr10 ? 

Ja mam dema Dolby Vision tylko. W Kodi nie chcą uruchomić się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Dolby Vision mówiłem narazie tylko o Netflixie. Obraz fabrycznie ustawiony jest fatalny. Oglądam rzeczy w full HD również na Netflixie i obraz jest znacząco lepszy niż w DV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Drutex napisał:

odnośnie Dolby Vision mówiłem narazie tylko o Netflixie. Obraz fabrycznie ustawiony jest fatalny. Oglądam rzeczy w full HD również na Netflixie i obraz jest znacząco lepszy niż w DV. 

Zauważyłem, że materiały z Netflixa różnią się jakością mimo że są w tych samych parametrach. U mnie większość filmów w DV prezentuje się ładnie i nie wymaga modyfikacji fabrycznych ustawień dla DV. Spróbuj może na innych tytułach a jak to nic nie da to zamieść w poście kluczowe ustawienia dla tego trybu, sprawdzimy czy się pokrywają z moimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie może trochę nietypowe pytanie do użytkowników XF90...

Ile czasu mija po "zimnym starcie" do momentu, kiedy można normalnie i płynnie korzystać z telewizora? Mam na myśli włączanie aplikacji, przełączanie kanałów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kapusta7 napisał:

Mam pytanie. 

Jak kupiłem tv to mogłem wybrać Dolby Vision, po ostatniej aktualizacji nie ma tej opcji. Ta opcja była tam gdzie można włączyć hdr. 

Wiecie co się z tym stało?

Nie wiem jak było przed aktualizacją bo ją zrobiłem zaraz po pierwszym włączeniu. Teraz wygląda na to, że jak materiał źródłowy jest w nadawany w DV to odbiornik sam przełącza tryb i optymalizuje ustawienia pokazując przy tym przez krótką chwilę w prawym, górnym rogu logo Dolby Vision. Niektóre ustawienia można sobie zmodyfikować dla własnych potrzeb ale wydaje mi się że te fabryczne są ok. Nie ma chyba żadnego sensu przełączanie w tryby HDR w tym DV jeśli materiał źródłowy nie jest zgodny bo to tylko psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci teraz bo wziąłem z youtuba jakieś ustawienia i jest faktycznie znacznie lepiej. Obecnie jestem w fazie testów.

Ale np. pamiętam, że takie parametry jak rozdzielczość było bodajże na 20 % ustawione, albo contrast bardzo nisko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nie wiedzieć czemu wyłączył mi się TV ale po chwili włączył się sam. Mam nadzieje że to jakiś odosobniony przypadek, zaniku prądu nie było bo ampli się nie wyłączył. Poza tym TV  super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy one przychodzą z przyklejoną folią na całym ekranie czy tylko na pasku pod ekranem?

Czy one przychodzą z przyklejoną folią na całym ekranie czy tylko na pasku pod ekranem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piquadrat napisał:

Czy one przychodzą z przyklejoną folią na całym ekranie czy tylko na pasku pod ekranem?

 

Miałem okazję odpakowywać 2 nowe egzemplarze tego telewizora. W żadnym przypadku nie było folii na ekranie. Folia była jedynie na ramce ekranu (bokach i górnej krawędzi) i logo. Folie też różniły się nieco od siebie i były inaczej założone w jednym i drugim modelu. Folia była też na błyszczącym pasku z napisem bravia na pleckach TV. Do tego oczywiście dochodzą przyklejone kartonowe osłonki na boczki. Poza tym na samym ekranie w prawym górnym rogu przyklejone było oznaczenie NEW 2018 model i bodajże oznaczenie klasy energetycznej.

Zmieniając nieco temat to model XF9005 ma dostać nowy tryb IMAX. Więcej do przeczytania tutaj - LINK

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  dwóch egzemplarzach które ja miałem w domu, również nie było foli na matrycy.Jedynie telewizor był cały w foli.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2018 o 16:52, piquadrat napisał:

Czy one przychodzą z przyklejoną folią na całym ekranie czy tylko na pasku pod ekranem?

Czy one przychodzą z przyklejoną folią na całym ekranie czy tylko na pasku pod ekranem?

U mnie był również bez folii na matrycy. A tak z innej beczki czy są jakieś skuteczne sposoby na czyszczenie tego ekranu i nie pozostawianie smug? W porównaniu do poprzedniego TV to koszmar.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w XF90, ale miałem Samsunga KS7000- tam też czyszczenie ekranu to był koszmar. Po spróbowaniu prawie wszystkiego (woda, odpowiednie preparaty) mogę podpowiedzieć, że pomagał jedynie preparat w formie pianki. Oczywiście wszystko na "zimnym" ekranie.

Nie zmieniało to jednak faktu że smugi były strasznie trudne do wyczyszczenia- i nigdy nie udało mi się ich w 100% wyczyścić. Nauczony doświadczeniem sugeruję, aby za wszelką cenę unikać dotykania palcami ekranu- szczególnie przy instalacji telewizora.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem wcześniej KS7000, Sony w porównaniu do Samsunga to niebo a ziemia w czyszczeniu.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę swój ściereczką na sucho a przy trudniejszych smugach delikatnie zwilżam ściereczkę. Polecam konkretnie tę, smug nie mam w ogóle. Ekran jak po odpakowaniu. 

SmartSelect_20181105-165526_Samsung Internet.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy warto dopłacać 700 zł do wymiany 65XE9005 na 65XF9005? Czy różnica, będzie zauważalna czy pieniądze wyrzucone w błoto? prócz mocniejszego świecenia i dłuższej gwarancji zauważę jakieś różnice?

TV używam głównie do PS 4 PRO i netflixa. Tv z kablówki nie oglądam w ogóle, sport również zero. Będę wdzięczny za Wasze szczere opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2018 o 11:52, kapusta7 napisał:

Tez miałem wcześniej KS7000, Sony w porównaniu do Samsunga to niebo a ziemia w czyszczeniu.

No nie wyobrażam sobie jeszcze gorzej.

21 godzin temu, req0 napisał:

Ja czyszczę swój ściereczką na sucho a przy trudniejszych smugach delikatnie zwilżam ściereczkę. Polecam konkretnie tę, smug nie mam w ogóle. Ekran jak po odpakowaniu. 

SmartSelect_20181105-165526_Samsung Internet.jpg

A czy zwilżasz? Woda czy jakiś płyn antystatyczny do LCD? Jak są odciski palców to pewnie na sucho już nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jarix75 napisał:

No nie wyobrażam sobie jeszcze gorzej.

A czy zwilżasz? Woda czy jakiś płyn antystatyczny do LCD? Jak są odciski palców to pewnie na sucho już nie za bardzo.

Zabrzmi to komiczne ale przykładami fragment ściereczki do kranu który chwilę wcześniej zakrecam lub na ślinę. Tym fragmentem okrągłym ruchem wycieram paluchy z ekranu a później jeśli jest potrzeba delikatnie suchą częścią przecieram (ale serio delikatnie żeby zebrać nadmiar wilgoci). Robi robotę. Mam bardzo jasne pomieszczenie i na ekranie nie widać żadnych zabrudzeń. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2018 o 11:41, Tomisior napisał:

Panowie czy warto dopłacać 700 zł do wymiany 65XE9005 na 65XF9005? Czy różnica, będzie zauważalna czy pieniądze wyrzucone w błoto? prócz mocniejszego świecenia i dłuższej gwarancji zauważę jakieś różnice?

Wg mnie warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogi Analogi a możesz krótko uzasadnić, prócz oczywiście 2-letniej gwarancji i nowego tv? Będę wdzięczny bo biję się z myślami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę spory ruch cenowy tego modelu ostatnio. Do jakiego poziomu spadła w tamtym roku cena 65" XE900x zanim nie wszedł następca (XF900x)? Pamięta ktoś?

Edytowane przez piquadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...