Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

To ile miałeś tv kompletnie nic nie mówi, liczy się przebieg. Ile godzin miałeś nabite, co padło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawdzić ile nabite ale napewno dużo, średnio 10godzin dziennie głownie konsola, padło wsumie nie wiem, mruga 4 razy dioda czerwona, resety nie pomagają mu, czekam na serwis. Pora wymienić, niestraszne mi wypalenia chciałbym zobaczyć jak oled się sprawdza więc chyba wezmę s90c. Za dużo opini i konwersacji na temat x90l ani s90c to nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DawidP napisał:

czekam na serwis

odpłatny? 😬

 

18 minut temu, DawidP napisał:

niestraszne mi wypalenia chciałbym zobaczyć jak oled się sprawdza więc chyba wezmę s90c.

ciekawe, czy scamsung w ogóle uznaje to na gwarancji, znając ich to zapewne nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oled Sony A80 od 3 lat. Żadnych wypaleń z zastrzeżeniem że nie oglądam kanałów informacyjnych typu TVN24 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze matrycę, potem pisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że nie znam swojej matrycy? Obrazy kontrolne mam na pendrive 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pendrive? to jeszcze tego ktoś używa w czasach powszechnego dostępu do neta?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Usl napisał:

pendrive? to jeszcze tego ktoś używa?

Po co te złośliwości? Z pendrivem pójdę na inny tv i też będę mógł sprawdzić jakość. A tak w ogóle osoby z lekkim zamiłowaniem do jakości obrazu potrafią wyłapać pierwsze niedomagania oleda na podstawie zwykłego obrazu, jaki na codzień oglądają. Wiem - wada - raz tak wyłapany piksel czy przebarwienie widoczne jest już codziennie podczas oglądania- choć pozostali domownicy nadal nic nie widzą 😀.

Co do wątku: czekamy na info ws wizyty serwisu.

Edytowane przez Analogi Analogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka menu serwisowe to naciskamy kolejno i+, 5, vol- , power

Wysłane z mojego SM-A546E przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, marceliszpak napisał:

Jeśli ktoś szuka menu serwisowe to naciskamy kolejno i+, 5, vol- , power

Wysłane z mojego SM-A546E przy użyciu Tapatalka
 

Najpierw trzeba TV w stan czuwania wprowadzić, a później wprowadzić z pilota sekwencję :) Ilość przepracowanych godzin widoczna w prawym dolnym rogu. Załączona plansza z mojego TV. Na razie działa sprawnie. A nawiązując do wątku, to ja bym próbował naprawić, w razie potrzeby można kupić rozbitka jako dawcę części.

SELF CHECK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nic nie można sprawdzić, mruga dioda i tyle, serwis ma się zjawić w ramach 5 letniej gwarancji, więc od nich będzie zależało czy naprawią, czy da się naprawić. W emailu dostałem, że z Radomia, a smsem, że Olsztyn pewnie podwykonawca podwykonawcy, nie wiem tak tylko strzelam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DawidP napisał:

Na chwilę obecną nic nie można sprawdzić, mruga dioda i tyle, serwis ma się zjawić w ramach 5 letniej gwarancji, więc od nich będzie zależało czy naprawią, czy da się naprawić. W emailu dostałem, że z Radomia, a smsem, że Olsztyn pewnie podwykonawca podwykonawcy, nie wiem tak tylko strzelam.

A no jeśli jeszcze na rozszerzonej gwarancji to zupełnie zmienia postać rzeczy :) Pełen komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ci wymienią tv na nowy. Tak było w moim przypadku. Miałem XG9505 miesiąc przed końcem gwarancji i zaproponowali właśnie tego Oleda A8 na wymianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarix75 napisał:

Najpierw trzeba TV w stan czuwania wprowadzić, a później wprowadzić z pilota sekwencję :) Ilość przepracowanych godzin widoczna w prawym dolnym rogu. Załączona plansza z mojego TV. Na razie działa sprawnie. A nawiązując do wątku, to ja bym próbował naprawić, w razie potrzeby można kupić rozbitka jako dawcę części.

SELF CHECK.jpg

Korekta objaśnień. Zrobiłem pomyłkę w grafice do poprzedniego posta.

Beznazwy-2.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na oleda od sony nie mam co liczyć, xf nie ta półka cenowa, zastanawiam się czy nawet do x90L nie będą chcieli abym dopłacił, dlatego takie zapytanie było na początku x90L czy s90c, bo praktycznie są w tej samej cenie. No chyba, że naprawia xf, to nie było tematu😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego XG nie naprawiali a to modelowo rok młodszy od twojego. Być może nie mieli już na stanie. Tym bardziej nie będę mieć XF

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DawidP napisał:

Raczej na oleda od sony nie mam co liczyć, xf nie ta półka cenowa, zastanawiam się czy nawet do x90L nie będą chcieli abym dopłacił, dlatego takie zapytanie było na początku x90L czy s90c, bo praktycznie są w tej samej cenie. No chyba, że naprawia xf, to nie było tematu😅

x90l to przecież klasa xf90

 

2 godziny temu, mikoko napisał:

Mojego XG nie naprawiali a to modelowo rok młodszy od twojego. Być może nie mieli już na stanie. Tym bardziej nie będę mieć XF

a kiedy to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I dostałeś a80j?

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde za LCD dostałem nówkę sztukę oled modelowo z tego samego roku co miałem. Nie za dużo wymagasz?

Na tamten moment AG8 był 2 razy droższy od XG

XG też nie miał hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czyli masz ag8, bo pisałeś wcześniej a80 i do końca nie było wiadomo

29 minut temu, mikoko napisał:

Qrde za LCD dostałem nówkę sztukę oled modelowo z tego samego roku co miałem. Nie za dużo wymagasz?

A no to super 👌 Każdy by chciał dostać leżak magazynowy sprzed 2 lat jak tv jest takiej wyższej klasy :)

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XG model 2019 dostałem AG8 produkcja 2021. Fajny ten leżak. Taki nie za stary 😎

2.5 roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Qrde, że wymienili ci LCD na OLED to już było dziwne, ale że jeszcze produkowali model sprzed dwóch lat tu już całkiem m🧠zg roz🤬ebny 😀 

Miałeś rozszerzoną gwarancję od Sony? Po wymianie ile jeszcze jej miałeś? 🤔

Edytowane przez Usl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę dyskusję z tobą. Widzę że niektórzy nie mogą pogodzić się ze można przy wymianie dostać sprzęt klasę wyżej 

Nie było rozszerzonej gwarancji. Do jej końca zostało 2 miesiące

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...