Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, zuku1786 napisał:

U mnie wystarczy, że podepnę do gniazda słuchawkowego moje słuchawki Sony MDR-DS6500 i już w Netflix znika Dolby Vision i HDR, zostaje tylko same HD.

Ale jak wtedy właczyc dzwiek w tv jak w gniazdko włożone słuchawki, ale to i tak jakiś bład nie powinno tak być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2019 o 22:33, psq napisał:

Wszystkie. emoji14.png
A tak serio. Nie wiem czy rmvb łapie... Ale tak w ogóle to nie spotkałem się z problemem odtworzenia czegokolwiek.
Testowałem wszystko chyba. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

a to odtworzy po usb 90GB - MPEG-H HEVC Video       60606 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020 

Ktoś próbował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odtwarzałem z dysku twardego ssd przez USB. Obejrzałem plik z takimi samymi parametrami tylko ciut mniejszy, bo 70GB. Działał normalnie. Jedynie menu tv zamykało jak chciałem w opcjach pobawić się.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak radzicie sobie z bloomingiem w tym tv podczas wieczornych seansów czy np w gry PS4 PRO jakies horrory gdzie ciemne sceny głownie. Wyłaczacie lokalne wygaszanie czy dajecie na min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, psq napisał:

Ja odtwarzałem z dysku twardego ssd przez USB. Obejrzałem plik z takimi samymi parametrami tylko ciut mniejszy, bo 70GB. Działał normalnie. Jedynie menu tv zamykało jak chciałem w opcjach pobawić się.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

czym, jaką aplikacją z TV odtworzyłeś plik ? jakie pliki video jeszcze testowałeś jeśli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie remuxy 4k HDR testowałem. Działają dobrze. Ale tylko przez USB i z ssd. Po sieci rwie, tj. tak jakby bitrate nie wyrabiał.

Wbudowany odtwarzacz. Ale równie dobrze działał mx player.

 

Aha. I menu nie zamykało się a jedynie zacinało. :)

 

 

 

 

Mam pytanko jak radzicie sobie z bloomingiem w tym tv podczas wieczornych seansów czy np w gry PS4 PRO jakies horrory gdzie ciemne sceny głownie. Wyłaczacie lokalne wygaszanie czy dajecie na min?
Ja mam na maksa. Jeśli siedzisz na wprost to nie powinno być nic denerwującego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem posiadaczem XG95 i mam pytanie. Kiedyś na YT widziałem jak ktoś usuwał a TV model XF90 niepotrzebne aplikacje na androida aby przyspieszyć i zwolnić pamięć w TV.
Czy jest taka możliwość w XG95? Które apki można usunąć a których lepiej nawet nie tykać?
Czy jest sens czy to tylko mit?
Ja w telefonie mam opcje programisty włączone i skala animacji czy przejście na zero, jak i ograniczone apki w tle, czy tak samo można tv potraktować???
Sorry za pytanie ale wątek ma ponad 2000str i ciężko przekopać się przez wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42630-sony-xf90-test-następcy-xe93xe90-na-2018-rok-kd-55xf9005-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=502632

 

Cytat

w telefonie mam opcje programisty włączone i skala animacji czy przejście na zero, jak i ograniczone apki w tle, czy tak samo można tv potraktować???

tak

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam.
Pilota z XG9505 otrzymałem.
Niestety nie działa z modelem XF9005. Ale jest dużo ładniejszy. Żal...
Pilot jutro wraca do sklepu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzięki serdeczne.
Sprawdziłem jeszcze raz i teraz działa.
Brakuje tylko przycisku Apps z oryginalnego pilota i nie działa wyszukiwanie głosowe.
Reszta funkcjonuje.
W końcu pilot wygląda jak na markę premium.
Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie że działa. Ja nie używam wyszukiwania głosowego więc dla mnie to nie problem. Ile kosztuje taki pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej znalazłem za 150 PLN oryginał Sony.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morele.net
Trochę czekałem na przesyłkę, ale dotarła
Model pilota to Rmf-tx600e

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mozecie mi powiedziec jak sie sprawdza podswietlanie lokalne w sony xf9005? Czy w filmach gdzie sa czarne pasy podswietlanie nie irytuje? Z jednej strony model jest bardzo zachwalany a z drugiej wynik z testu micro dimming nie powala:

https://www.youtube.com/watch?v=dlAM9IUbk30&feature=emb_logo

Sony q70 wypadl tu lepiej. I stad moje pytanie- ktory model jest lepszy pod katem gry na konsoli?

Jak obsluga systemu androida? W wcześniejszych postach widac rozlanych wiele gorzkich zali na ten temat... 

Bede tez wdzieczny za informacje jak sie sprawdza ogladaine w Dolby Vision. 

Dzieki za odczytanie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się przyłączam do pytania na temat bloomingu. Gdyż chce kupić tv, będzie służył wyłącznie do oglądania filmów zarówno SD, HD jak i UHD z HDR i bez, a także do grania z konsoli. O tyle co w SDR to ten Sony będzię bardzo dobrze, ale HDR jak włączone napisy to piszecie że porażka jest, filmy jakoś przeżyje, gdyż mało jest filmów nie anglojęzycznych z HDR, ale gry nie ma możliwości. Więc mam mieszane uczucia czy 9005 czy naprzykład Panasonica GX830, będzie gorszy obraz ale bez bloomingu. 

Oled mnie nie interesuje, dwa powody raz problem z białym kolorem, dwa wypalanie, gdyż oglądam dużo anime z fansubami, a tam jest pełno napisów nakładanych na obraz, gdyż wszystko jest tłumaczone jak np. napisy na szyldach, reklamy uliczne, napisy jakieś w budynkach i itd. I widziałem już paretnaście oledów czy to tv czy w smartphonach z wypalonymi miejscami na matrycy. W przypadku fansubów też nie wchodzi w grę transparętne napisy, gdyż one są kolorowe, mają różne odcienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, misiek_l napisał:

I ja się przyłączam do pytania na temat bloomingu. Gdyż chce kupić tv, będzie służył wyłącznie do oglądania filmów zarówno SD, HD jak i UHD z HDR i bez, a także do grania z konsoli. O tyle co w SDR to ten Sony będzię bardzo dobrze, ale HDR jak włączone napisy to piszecie że porażka jest, filmy jakoś przeżyje, gdyż mało jest filmów nie anglojęzycznych z HDR, ale gry nie ma możliwości. Więc mam mieszane uczucia czy 9005 czy naprzykład Panasonica GX830, będzie gorszy obraz ale bez bloomingu. 

Oled mnie nie interesuje, dwa powody raz problem z białym kolorem, dwa wypalanie, gdyż oglądam dużo anime z fansubami, a tam jest pełno napisów nakładanych na obraz, gdyż wszystko jest tłumaczone jak np. napisy na szyldach, reklamy uliczne, napisy jakieś w budynkach i itd. I widziałem już paretnaście oledów czy to tv czy w smartphonach z wypalonymi miejscami na matrycy. W przypadku fansubów też nie wchodzi w grę transparętne napisy, gdyż one są kolorowe, mają różne odcienie.

Clouding (Bloomingu w swoim egzemplarzu nie zaobserwowałem ) jest widoczny miejscowo w różnych partiach ekranu . Efekt występuje wieczorem gdy mamy dużo ciemnych scen  w filmie . Co do HDR np na netflixie działa według mnie wzorowo(  hdr dolby vision )zaś np na Amazon Primie wygląda to tragicznie  HDR 10 dwa różne rodzaje HDR-u także tak wygląda sytuacja .

Edytowane przez Damianos19932
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano chyba padła mi matryca w TV bo podswietlenie działa a matryca nie daje reakcji. Nawet dzwiek na kanale był a obrazu brak. Ani resety ani odlaczenie od pradu niic nie daje. Jedynie widac jak podswietlenie działa jak wciskam przyciski na pilocie bo strefowe wygaszaniie było wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podczas startu systemu również czarniutko? Długo i dużo użytkujesz sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem factory reset i ekran czarny widac jedynie podswietlenie jak pracuje i slychać muzyke w tle ale matryca nie daje oznak zycia. W maju bedzie 2 lata a TV chodzi po kilka godzin dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to miło, że przed zakończeniem standardowego okresu gwarancyjnego. Wygląda raczej na poważną awarię sprzętową a nic gorszego jak takie coś zaraz po zakończeniu gwarancji. Pozostaje Ci zgłosić naprawę gwarancyjną w jakimś autoryzowanym serwisie i liczyć na wymianę sprzętu na nowy a wtedy kolejne 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie juz wyslane do My Sony i czekam na odp. Fajnie jak by dali nowy TV bo uwielbiam tego Sonego i jestem mega zadowolony z obrazu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy, choć mało przyjemne, po prostu się zdarzają. Dobrze że na gwarancji. A tak przy okazji to Sony nie daje 5 lat na ten model? Ja co prawda nie kupiłem w Polsce, ale mam 5 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...