Skocz do zawartości
beatfanatic

KDL-65XE8505 vs KD55XE9305 czy może jakiś OLED ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów. Mam ogromną prośbę o poradę ponieważ nie jestem w ogóle w temacie
jeśli chodzi o nowości. Nadszedł czas aby zmienić TV. Mój KDL-46EX720 musi przejść na emeryturę.

Budżet max 6000(+-200zł). Oglądanie telewizji 90% czasu - granie na Xbox One X - 10%. Odległość do TV z kanapy ok. 4-4,5 metra dlatego nie wiem czy 55 cali nie bedzie za mały. Idealnie gdyby udało się kupić 65 cali.

Mam dylemat :

- KDL-65XE8505 (cena na Sony Center - 5,9k) 
- KD55XE9305 (cena na Sony Center za eg.z niby po ekspozycji - 5,9k)
- czy może co innego? jakiś OLED LG lub innej firmy, który byście mogli polecić ??? 

W grę by wchodził jeszcze na pewno KD65XE9005 ale niestety przekracza mój budżet. O OLEDach nie mam natomiast bladego pojęcia choć czytam świetne opinie np. o LG OLED 55B7V

I jeszcze skąd kupować? Widzę, że póki co w Sony Center chyba najtaniej ale może gdzieś są lepsze ceny? Myślicie,że na Wielkanoc pojawią się lepsze promocje i warto poczekać?


Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc, sugestie, opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ankieta ? :) Sprawdź jeszcze raz ten link do Ci podałem - tam masz 22 punkty do wypełnienia. Część informacji już nam podałeś, ale sporo jeszcze jest niewiadomych.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory już leci ankieta

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 4-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost i przy małym kącie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju - pojawia się po godz. 16 na zachodzie
7. Jaki masz obecnie telewizor - SONY KDL-46EX720 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał - HDR, 4k, dobry do oglądania kanałów HD i grania na konsoli XBOX ONE X
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - 4D, HD, SD też
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - XBOX ONE X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 8-9
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - informacje, programy rozrykowek, sport 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora  - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - max. 15 godzin godzin tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorami zdecydowanie
17. Preferencje co do wielkości - dylemat pomiędzy lepszą jakością 55 cali a chęcią posiadania wiekszego 65 cali
(pytanie czy przy 4-4,5 m odległości do TV 55 cali wystarczy bo mi już 46cali przestaje wystarczać) 

18. Co Cię denerwuje w telewizorach - clouding, szarość zamiast czerni, wypalone piksele 
19. Preferencje co do marki -  SONY jeśli OLED to chyba LG najlepszy?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie uywam
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup  - 6 200 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu - jesli gratis
albo za syboliczną cenę rzędu 100zł to TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie koledzy proszę o pomoc w podjęciu decyzji 65XE8505 (5914 zł) vs. 65XE9005 (6854zł)

Wiadomo wychodziłem z założenia,że TV kupuję raz na wiele lat i chciałem wydac ok.5 tys.
Teraz jednak czytajać opinie i fora jestem skłonny tego tysiaka dorzucić. Ale idąc dalej
czy faktycznie warto i laik,amator dostrzeże różnicę pomiędzy serią X80 a X90? 
OLEDY widzę,że są jednak powyżej 7tys.więc odpuszczam.

Czy warto dopłacać kolejne prawie 1000zł do XE9005 czy może XE8505 jest już na tyle zaawansowanym technologicznie
telewizorem,że powinien wystarczyć na lata. Nigdzie nie mogę znaleźć testów porównawczych tcyh dwóch modeli.

Generalnie chciałem najlepszą jakość kosztem wielkości czyli 55XE9305 ale mają w Sony Center i Saturnie tylko egzemplarze poekspozycyjne.
A tego nie kupię bo wiadomo.. Sprzęt wisiał długo, non stop chodził itd. Wydając tyle kasy nie chcę sprzętu "używanego" w salonie.

A może zamiast 65XE8505 jesli faktycznie seria X90 jest taka dobra i widać różnićę wziąć 55XE9005 ? Wtedy cena to 5004 zł w SC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beatfanatic napisał:

W zasadzie koledzy proszę o pomoc w podjęciu decyzji 65XE8505 (5914 zł) vs. 65XE9005 (6854zł)

Generalnie chciałem najlepszą jakość kosztem wielkości czyli 55XE9305 ale mają w Sony Center i Saturnie tylko egzemplarze poekspozycyjne.
A tego nie kupię bo wiadomo.. Sprzęt wisiał długo, non stop chodził itd. Wydając tyle kasy nie chcę sprzętu "używanego" w salonie.

A może zamiast 65XE8505 jesli faktycznie seria X90 jest taka dobra i widać różnićę wziąć 55XE9005 ? Wtedy cena to 5004 zł w SC.

Wydaje mi się dokładnie odwrotnie. Chciałbyś raczej największy Tv kosztem jakości. Jak tv na kilka dużych lat to warto dołożyć i mieć spokój. 9305 godny uwagi ale oled bije go na głowę.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba isc na kompromis. Kilka tygodni temu mialem podobny dylemat. Okreslona kwota na nowy tv i chec posiadania jak najwiekszego . Po krotkich poszukiwaniach wybor padl na 65 cali lcd lub na 55 cali oleda.. wziolem oleda nic prakrycznie o nim nie wiedzac. Po prostu mial najlepszy mozliwy obraz jaki widzialem . W domu prezentuje sie super..

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Wasze sugestie

@peyo111 jaki model i markę wybrałeś?

21 minut temu, peyo111 napisał:

Czasem trzeba isc na kompromis. Kilka tygodni temu mialem podobny dylemat. Okreslona kwota na nowy tv i chec posiadania jak najwiekszego . Po krotkich poszukiwaniach wybor padl na 65 cali lcd lub na 55 cali oleda.. wziolem oleda nic prakrycznie o nim nie wiedzac. Po prostu mial najlepszy mozliwy obraz jaki widzialem . W domu prezentuje sie super..

 

i co myślicie o alternatywie w postaci Philips 65PUS7502 ? Czytałem o problemach technicznych u kilku użytkowników, słabym wsparciu i serwisie. Nie wiem czy się to w w ógle pakować.

Edytowane przez beatfanatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phillips. Czajnik, zelazko, zarowki. Telewizora bluraya czy sprzetu audio bym od nich nie bral???

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG OLED - wypalone piksele, pasy i modlitwy do Boga przy zakupie żeby trafił się sprawny egzemplarz (patrząc po opiniach użytkowników na tym forum)

Tak jak jeszcze dziś miałem kupować OLEDA tak po lekturze tego forum stwierdzam,że p... i nie będe ryzykował zakupu bubla z którym potem się będę musiał
bujać. Może akurat Tobie i Submanowi trafiły się dobre egemplarze ale wydaje się,że to i tak nadal loteria.

Edytowane przez beatfanatic
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, peyo111 napisał:

Phillips. Czajnik, zelazko, zarowki. Telewizora bluraya czy sprzetu audio bym od nich nie bral???

Kupiłem jakiś czas temu ekspres do kawy Philipsa - zepsuł się po 2 miesiącach użytkowania. Na szczęście naprawili go po 2 tygodniach, ale jak widać chyba ekspresów też nie do końca ogarniają ;) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odkurzacz Philipsa wysoki model i nie narzekam w odróżnieniu do Samsunga - zarówno płyta indukcyjna jak i lodówka to totalne G....!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beatfanatic napisał:

A LG OLED - wypalone piksele, pasy i modlitwy do Boga przy zakupie żeby trafił się sprawny egzemplarz (patrząc po opiniach użytkowników na tym forum)

Wypalenia - zgoda - nie dla każdego OLED będzie dobrym wyborem. Ale pasy (tzw. banding) ? :) Wiesz co widać na topowych LCDkach jak się robi im podobne zdjęcia z 10 krotnie większą ekspozycją ? Maciej Koper dobrze to opisał: "czarna dziura" :D Oprócz tego dochodą takie potencjalne problemy jak clouding czy też halo. Natomiast do informacji i zwykłych kanałów telewizyjnych też raczej skłaniałbym się ku Sony 65" XE93. Nie będzie obaw, że coś się wypali.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beatfanatic napisał:

A LG OLED - wypalone piksele, pasy i modlitwy do Boga przy zakupie żeby trafił się sprawny egzemplarz (patrząc po opiniach użytkowników na tym forum)

Tak jak jeszcze dziś miałem kupować OLEDA tak po lekturze tego forum stwierdzam,że p... i nie będe ryzykował zakupu bubla z którym potem się będę musiał
bujać. Może akurat Tobie i Submanowi trafiły się dobre egemplarze ale wydaje się,że to i tak nadal loteria.

I dla tego zawsze trzeba kierowac sie swoja intuicja . Nikt nic nie zrobi za Ciebie. Kup telewizor taki jaki upatrzyles sobie w sklepie. Czty to LCD czy leda czy oleda.. jesli bedzie ok to bedziedz dumny z siebie a jesli nie to bedziesiz mial tylko do siebie pretensje ze nie posluchales...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawa wbrew pozorom jest banalnie prosta. OLED + konsola to jawne proszenie się o kłopoty. Można się bawić i ryzykować, ale czy warto - chyba niekoniecznie, szczególnie przy obecnym podejściu serwisu LG.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Nie wiem czy nie wstrzymam się do wiosny kiedy ma nastąpić premiera nowych modeli Sony i spadnie cena XE9305, który najbardziej mnie przekonuje w kontekście inwestycji w TV na kilka lat do przodu. Jedno jest pewne muszę kupić 65cali bo pokój ma ponad 4 metry.  Oczywiście OLED rozwala system ale pomijając wszelkie za i przeciw 65cali jest dla mnie zbyt drogi.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE93 robi się coraz mniej, w Trójmieście tylko 65 i to jeszcze ekspozycja, a 55 np brak, więc nie wiem czy je dostaniesz jak wejdą nowe modele.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A historycznie orientujesz się może jak kształtują się ceny po wejściu nowych modeli?

Czy te nowe są dużo droższe czyli odpowiednio następca XF90 w 65 calach będzie kosztował na wejściu ok.10tys?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem XF90 jest to, że jest słabszym TV niż XE93, więc jak dla mnie nie bardzo jest na co czekać...

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Sony Center mi to potwierdzili,że XE93 jest lepszy od XF90. Nowe modele już są wprowadzane do systemu. Prawdopodobnie sprzedaż zacznie się od 5 marca.

Cena 55caliFX90 prawdopodobnie ma wynosić 5999zł a 65cali 8999zł. Dziś odbieram 65XE9305 ;)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...