Skocz do zawartości
PsiCore

Sony A1 vs Panasonic EZ950 - płynność ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymienić mojego 3-letniego LG 55EC930 na 65-calowy model Sony lub Panasonic.

Ten LG sprawuje się nadal bardzo dobrze, w normalnym użytkowaniu nie zauważyłem nawet żadnych wypaleń (ale nie zamierzam sprawdzać na planszach ;)).
Jedyne co mnie drażni to płynność ruchu, z czym LG mają problem. Nie boję się efektu teatru, więc chętnie używam TruMotion, ale wtedy pojawiają się artefakty.

Zatem wybór pomiędzy Sony A1 a Panasonic EZ950 zamyka się na reprodukcji ruchu.
Raczej na bank będę używał MotionFlow czy tam ClearMotion, więc generalnie chodzi o kwestię, który lepiej radzi sobie z artefaktami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsza w tym względzie jest opinia Macieja z lipca 2017:

Cytat

Ogólnie pod względem stabilności upłynniacza uznaję taką hierarchię:

1. Sony

2. Samsung / LG

3. Philips / Panasonic

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39957-panasonic-ez1000-test-telewizora-oled-2017-ultra-hd-hdr/?do=findComment&comment=417646

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli LG ma nawet lepsze upłynniacze od Panasonica? Myślałem, że Sony i Panasonic wiodą tutaj prym.

Wiadomo, czy TruMotion sporo poprawiło się od czasów EC930?

Może jednak warto zainteresować się C7 (musi być czarna ramka ;)), bo ten przechył u A1 to jakaś porażka jednak, a EZ950 na panelach z 2016...
Chyba że czekać na C8, ale cena pewnie będzie zaporowa (więcej niż 12 tys. z oporem bym dawał), a czekać aż stanieje... to może od razu C9 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdą nowe modele Sony OLED bez przechyłu do tyłu i wyjdzie też wkrótce C8 z lepszym postprocesingiem, choć na ile lepszym to ciężko na razie bez testów stwierdzić. Natomiast jak już nawet pojawią się w maju/czerwcu w Polsce to na pewno cena na początku będzie zaporowo wysoka ( pewnie zacznie się od 16-20k PLN za 65" C8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎02‎.‎26 o 17:34, PsiCore napisał:

bo ten przechył u A1 to jakaś porażka jednak,

Nie jest tak zle jak na zdjęciach.Mam go na wysokośći 80cm i 220cm odległość i jest SUPER.Ktoś kto lubi minimalizm to strzał w 10.I ta cena ostatnio za 65'' w SC 12tyś.Sam wachałem się między EZ1000 a A1.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych kilku OLEd jakie miałem, po kalibracji Macieja i nowym update ruchu w Ez1000 cały czas nie mogę podnieść szczeny z podłogi..., serio nie sądziłem ze mnie tak ten TV zglebi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem wybrać A1 ze względu na cenę.

38 minut temu, ma_ko napisał:

po kalibracji Macieja i nowym update ruchu w Ez1000 cały czas nie mogę podnieść szczeny z podłogi

Ja jeszcze nie przeprowadziłem kalibracji.Mam Xbox X -łuka płyty 4K,ale chyba z marnym skutkiem.Co za odtwarzacz polecasz?Proszę zerknij na mój post w temacia Test A1,zamiesciłem zdjęcia ustawień.Może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gangi007 napisał:

Nie jest tak zle jak na zdjęciach.Mam go na wysokośći 80cm i 220cm odległość i jest SUPER.Ktoś kto lubi minimalizm to strzał w 10.I ta cena ostatnio za 65'' w SC 12tyś.Sam wachałem się między EZ1000 a A1.

Nie powiem, ten A1 kusi właśnie ceną i upłynniaczami (szkoda tylko, że Firefox).

Siedząc na wprost przechył "widać" w jakiś sposób? Zastanawiam się, czy to taki sam "niewidoczny" bajer jak wklęsłość w EC930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, PsiCore napisał:

Nie powiem, ten A1 kusi właśnie ceną i upłynniaczami (szkoda tylko, że Firefox)

A1 ma Androida.

13 minut temu, PsiCore napisał:

Siedząc na wprost przechył "widać" w jakiś sposób?

Ja siedze na wprost podstawy A1.Klimat jak w kinie,jakość raczej lepsza- filmy 10 bit z kompa są spoko.Dobiero co z odtwarzacza 4K-którego jeszcze nie posiadam.Każdy z odwiedzających był po wrazeniem Design .Jak coś wybierz między EZ1000 a A1 i jeśli to możliwe tylko odbiór osobisty-nie mam zaufania do kurierów.

23 minuty temu, PsiCore napisał:

Zastanawiam się, czy to taki sam "niewidoczny" bajer jak wklęsłość w EC930.

Przechył jest większy na filmach,zdjęciach,niż w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym EZ1000 różni się od EZ950, że jest tak wielka różnica cenowa? Chodzi mi wyłącznie o aspekt jakości obrazu, bo jakieś soundbary itp mnie nie interesują (i tak od razu podłączany do ampli).

Gdzieś czytałem, że 1000 ma panel z 2017, a 950 z 2016 - prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej panele te same, raczej... Różnica to Infinity blackfilter i 3d Lut.

Screenshot 2017-07-01 19.33.43.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ma_ko napisał:

Ja po tych kilku OLEd jakie miałem, po kalibracji Macieja i nowym update ruchu w Ez1000 cały czas nie mogę podnieść szczeny z podłogi..., serio nie sądziłem ze mnie tak ten TV zglebi...

ma_ko - tzn jest tak dobrze na EZ1000, czy tak źle ? bo nie do końca zrozumiałem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2018 o 18:37, PsiCore napisał:

Czym EZ1000 różni się od EZ950, że jest tak wielka różnica cenowa? Chodzi mi wyłącznie o aspekt jakości obrazu, bo jakieś soundbary itp mnie nie interesują (i tak od razu podłączany do ampli).

Gdzieś czytałem, że 1000 ma panel z 2017, a 950 z 2016 - prawda to?

Ez1000 miał projektowany panel specjalnie dla Panasonica, a EZ950 otrzymał panel z dotychczasowej puli LG.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2018 o 20:08, Piotrek Kowalczyk napisał:

Czy ten filtr jest w FZ950 i FZ800?

Oczywiście, że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...