Skocz do zawartości
Lenrok

Jaki Smart TV FHD ~55" za maksymalnie 3500zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem świeżym użytkownikiem tego forum, ale poruszana tu tematyka nie jest mi obca. Chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w wyborze nowego telewizora dla mojej siostry do salonu. Początkowo moje poszukiwania szły w dobrym kierunku, miałem pewne tropy, lecz zostałem całkowicie z nich zbity, gdy siostrze zachciało się zmienić koncepcję co do umiejscowienia poszukiwanego urządzenia. Cóż, taki urok nowego własnościowego mieszkania, że się cały czas kombinuje ;)

Do rzeczy: najpierw brałem pod uwagę model z UHD, jednakże obecna odległość od ekranu to w zasadzie 3.5 metra, a więc przy założonym budżecie (max 3500 zł) i planowanej wielkości ekranu (max 55") przekreśliły moją wizję. Bo o ile wiem, w tym przypadku sensowne jest tylko 1080p. Jako że nie chcę kupić bubla, a na półkach nie pojawia się zbyt wiele paneli FHD, to prosiłbym o doradztwo. Z góry dziękuję :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Jest to półotwarty salon o wielkości około 30m2, który jest oddzielony ścianą od kuchni, ale za to ma bezpośrednie połączenie z przejściem prowadzącym
do sypialni, drugiego pokoju i łazienki.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
Kanapa znajduje się około 3.5 metra od komody przeznaczonej pod telewizor, zaraz z tyłu znajduje się normalna ściana.


3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
W tym momencie dwie, ale za parę miesięcy trzy ;)


4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
W zdecydowanej większości przypadków będzie to oglądanie na wprost.


5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Stać na komodzie.


6. Jak słońce świeci w pokoju ?
Niestety z boku i to na dodatek od południowo-zachodniej strony. Na szczęście domownicy nie przepadają za nałogowym oglądaniem TV, tylko delektują się z nim późnymi popołudniami i wczesnymi godzinami wieczornymi, aby na spokojnie konsumować starannie wybrane wcześniej treści.

7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Obecnie siostra nie ma żadnego, aczkolwiek nieobce są jej technologie LCD, LED i plazma. Tą ostatnią ja posiadam (Panasonic P42G20E z THX) i już na wstępie zaznaczyłem siostrze, że na pewno takiego ładnego obrazu mieć u siebie nie będzie ;)


8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Obowiązkowo aplikacje smart typu Netflix, w miarę dobre głośniki, komplet wejść i wyjść, obsługę wi-fi; dodatkowo możliwość przesyłania treści po sieci lokalnej, mile widziana ogarnięta przeglądarka do internetu i wygodny pilot. Siostra nie jest power-userem, ale też nieobce jej technologie, więc zapewne skończy się na panelu z Androidem.


9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
Głównie 1080p, ale też 4K z Netfliksa. Do tego w przyszłości być może telewizja kablowa HD. W zdecydowanej mniejszości 720p.


10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
Na razie pecet i internet po wi-fi. Co potem? Z pewnością zestaw 2.1 i ewentualnie dekoder telewizji kablowej, może player Blu-ray.


11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
Głównie w przedziale od 3 do 4 godzin, ale w momencie opieki nad maleństwem zapewne więcej ;)


12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Tylko matowa wchodzi w rachubę.


13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy, filmy i jeszcze raz filmy. Na szarym końcu klasyczne programy rozrywkowe.


14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Nie wiem tego do końca, ale jest jak najbardziej taka możliwość - przede wszystkim przy przesyłaniu obrazu z podłączonego peceta.


15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Wprawdzie szwagier kocha gry, tak jak ja, ale na TV grać nie lubi ;) Od tego ma osobną "maszynę".


16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami.


17. Preferencje co do wielkości?
Maksymalnie 55"


18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Reklamy :P A tak na poważnie to nie mam tu jakiś uwag.


19. Preferencje co do marki ?
Na pewno nie Samsung. Nie trawię tej marki, sorry.


21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Absolutne maksimum to 3500zł. Ani grosza więcej.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
Jest takie prawdopodobieństwo, szczególnie pod filmy. Czytałem ostatnio na ten temat i polecę siostrze kalibrację w niedalekiej przyszłości.

To na razie tyle z mojej strony :) Dzięki za uwagę i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE7005   55'' też fajny pod Twój budżet, masz tu linka do podobnego tematu. Jeden z użytkowników fajnie właśnie ten model opisał.

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Mój wybór padł na Philipsa 55PUS6561. Wasze propozycje będą brane pod uwagę w przyszłości, gdy sam zdecyduję się na wejście w świat 4K :)

Pozdrawiam :)

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, zadajesz pytanie na forum, dostajesz ciekawe i trafne propozycje, po czym zupełnie je lekceważąc, wybierasz największego "szrota" jaki jest na rynku. 

Brawo Ty ! :D

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na wpisy Xisika. To spec od zwalczanie Philips TV. Nigdy nie miał do czynienia z TV PHILIPS. Pisze pod wieloma nikami na wielu forach. Więc się nie przejmuj. Taką gość ma pracę.

Oczywiście, że 6561 TV z natywną matrycą 120 Hz, 400 nit dla HDR to best buy.

Jest cały czas w produkcji. MM/S dostępny bez problemu. Cały czas z kategorią [polecamy]. Obecnie już z Androidem 7. Dwustronna klawiatura i Ambilight to są wyłączne patenty ciągle holenderskich (Amsterdam R&D) twórców tego TV. Miałem w domowych warunkach 6561. Wymieniłem na 7502. Znakomicie daje radę z treściami 24 fps (BD itp.) Płynność video 24/25 wzorcowa. W tej cenie nie ma konkurencji.

Opinii szukaj na zagranicznych forach (bez kisia) albo wśród potwierdzonych dowodem zakupu właścicielach w polskich sieciach handlowych. Reszta to tzw. czarny PR. 

    

 

Edytowane przez 2015
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzymy dużo zdrowia naszemu koledze 2015.

A koledze co chce wydać pieniądze na Philipsa polecamy lekturę stosownego wątku na forum o tym modelu oraz zapoznanie się z opiniami "zadowolonych" posiadaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...