Skocz do zawartości
Nivayamusic

Panasonic 50EX780e vs Samsung 55 MU7002

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Przeszukałem forum i nie znalazłem bezpośredniego zestawienia tych dwóch telewizorów - zapewne przez różnice calowe. 

Zastanawiam się nad wyborem telewizora, przed świętami zdecydowałem się poczekać na serię 780 (120Hz matryca w porównaniu do 50 Hz w 700). Z racji braku dostępności tych telewizorów zmuszony byłem poczekać miesiąc, przez który poczytałem i poszukałem alternatyw. Całkowicie przypadkowo w dniu dzisiejszym miałem okazję zobaczyć na własne oczy zachwalanego w testach Samsunga MU7002, a co więcej w porównaniu do poprzedniej ceny staniał do poziomu Panasonica - 4099 PLN! I tu pojawia się pytanie, czy lepiej kupić 50 calową 780, która najprawdopodobniej jest najlepszym telewizorem 50 calowym 2017 roku, czy kupić 55 calowego Samsunga, który też jest dobry, ale czy aż tak jak Panasonic? 

Przede wszystkim zależy mi na Waszej pomocy dotyczącej jakości obrazu. Fajnie byłoby mieć większy telewizor, ale jeśli mam mieć gorsze wrażenia podczas oglądania meczu, filmu czy też YT to wolę poświęcić te kilka cm.

Co Wy byście wybrali?

 

Pozdrawiam,

Arek!

Edytowane przez Nivayamusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli zastanawiasz sie  jaki  telewizor kupic tzn samsung czy panasonic  to wybor jest oczywisty panasonic.Dlaczego panasonic? bo  awaryjnosc tej marki  jest  mniejsza .Jesli nie wierzysz wpisz  w google  samsung uwaga gwarancja.Ktos  moze napisac  zdarzylo sie bo samsung produkuje  duzo  telewizorow.Wczesniej byla podobna historia tez dotyczyla samsunga i dotyczyla   duzej  awaryjnosci kondensatorow elektrolitycznych w zasilaczach. Albo zajrzyj  do watku   ktory dotyczy modelu  KS  samsunga ,tez  jest duzo negatywnych komentarzy.Gdybys  zastanawial czy  wybrac Sony czy Panasonica   to wybor bylby trudniejszy.

Nawet gdybys zastanawial sie czy wybrac  nizszy model  panasonica   czyli ex700 lub  ex703   czy samsunga mu7002 to oczywiscie    tez   kupic panasonica.

Przyklad z linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42276-panasonic-led-tx-50ex700e-dobry-wybór/?tab=comments#comment-439858

 

cytat

Witam

Nie jestem tam jakimś maniakiem, ale w porównaniu do mojego starego Samsunga ten Tv wymiata. Bardzo ładny obraz. 

W PES 2018 nawet widać jak piłka chlapie na wodzie:) Chociaż gry na PS4 są jakieś ciemniejsze od Samsunga, ale myślę ze to sprawa ustawienień

Jeszcze się chwile pobawiłem, to na pewno zero cloudingu. brak jasnych plam jak w Samsungu

Ogólne polecam. też miałem mętlik w głowie ale wybór dobry

 
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa ciekawe podejście. Sądziłem, że TV wybiera się głównie po kątem obrazu , jego jakości , płynności, oddania barw itp. No ale skoro twierdzisz, że pod kątem awaryjności to może tak jakiegoś z lamą kineskopowa - są naprawdę trwałe i bezawaryjne:D

A tak na poważnie to zrób zestaw ilości sprzedanych tv danej marki i do tego statystykę awaryjności będziesz miał faktyczne dane, a nie medialne. To jak z PZU najwięcej skarg ale mają 3/4 rynku więc siłą rzeczy....Oczywiście każda firma może wypuścić felerną serię. Tak miał samsung z serią z 2016r./ te odstające ramki itp/.Zaś co do wyboru wymienionych TV to faktycznie wybór ciężki. Samsung zdecydowanie jaśniejszy obraz i zdecydowanie lepszy system. Panas bardziej filmowy , ciepły obraz ale dla mnie był za ciemny - szczególnie w trybie film. System stary. O obu TV masz tutaj na forum multum informacji w tym testy/ więc sobie poczytaj.

Edytowane przez pawcho
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą ilość postów o awariach dotyczącą samsunga kompletnie o niczym nie świadczy, a to dlatego że samsung sprzedaje zdecydowanie najwięcej telewizorów, więc siłą rzeczy więcej jest o nim dyskusji. Miarodajne byłoby dopiero procentowe zestawienie awarii poszczególnych marek.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym Panasa ale 50" ciezko trafic juz nieekspozycyjna :(  drugiej strony maja taniec Oledy w polowie roku4-5 tysi za Oleda?no moze cos na MS w pilce sie pojawi ;) 

Edytowane przez sunnboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloz i wez  KD-49XE9005, nie bedziesz zalowal. Co by nie pisac najlepszego o Panasach, to maja o wiele ciemniejszy panel i stary ociezaly system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Osobiście strasznie hejtuje Samsunga, wszystkim znajomym mówię by się 3 razy zastanowili. Dlaczego? Sam mam starą 32 Samsunga - wszystko co cyfrowe padło, kolory zielone, czerwone itd Dwa moje telefony tej marki również się nie popisały, kilku znajomych ma topowe eSki Note'y itd i też do najbardziej bezawaryjnych nie należą. 

Natomiast, model MU7002 ma świetne opinie, wydaje się być  jednym z tych "dobrych" Samsungów, sam oglądałem go wczoraj, przedwczoraj i firmowa demówka wygląda świetnie. W tygodniu zrobię test ze swoimi samplami na 55 i 58" 780 Panasonica, wtedy będę coś więcej wiedział.

Jeżeli chodzi o ekspozycyjność, jestem w kontakcie z Panasoniciem. Nowa dostawa dojechała już do Polski i w ciągu kilku dni 50 będą znowu dostępne! \o/

O 9005 też myślałem, ale on kosztuje około 5100PLN czego niestety nie można nazwać "trochę" ponieważ i tak już dokładam 1000 do budżetu założonego wcześniej. Bardzo poważnie myślałem o serii 700 od Panasonica, ale 50Hz matryca nie jest dla mnie.

Aktualnie mam Philipsa 40" 6809 z matryca VA który nawet dziś jest naprawdę dobrym tv.

Jeżeli chodzi o system, też nie do końca mi na tym zależy. Nie chce androida w Sonym bo seria 85 ma problemy ze smużeniem, w 9005 też się to zdarza, ale dużo rzadziej niż w 85. I tak używam co najwyżej apki Playeru i YT.

 

Pozdrawiam
Arek

Edytowane przez Nivayamusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nivayamusic napisał:

 

O 9005 też myślałem, ale on kosztuje około 5100PLN czego niestety nie można nazwać "trochę" ponieważ i tak już dokładam 1000 do budżetu założonego wcześniej. Bardzo poważnie myślałem o serii 700 od Panasonica, ale 50Hz matryca nie jest dla mnie.

49 calowy 9005 mozna kupic za 4580zl, to bardzo dobra cena jak za 4K z 120Hz matryca, w dodtku z lokalnym wygaszaniem i podswietleniem direct.

 

Jeżeli chodzi o system, też nie do końca mi na tym zależy. Nie chce androida w Sonym bo seria 85 ma problemy ze smużeniem, w 9005 też się to zdarza, ale dużo rzadziej niż w 85. I tak używam co najwyżej apki Playeru i YT.

Android do smuzenia nie ma nic, a poza tym to smuzenie jak dla mnie bardziej widoczne jest w Panasach niz Soniakach. Tak samo ocenil moj brat jak kupowal TV i kupil Sony.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...