Skocz do zawartości
Jakub Matuszewski

Co wybrać Philips 65PUS6262 czy LG OLED 55EG9A7V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam projektor jest to Chinski Excelvan CL720D i ekran 80 cali. Odległość widza to około 3 metry. Niestety obraz z tego pozostawia wiele do życzenia po około dwóch latach użytkowania choć na początku nie było tak źle. Obraz stracił strasznie na kontraście. Chciałby kupić więc coś nowego. Wczoraj byłem obejrzeć Philipsa i szczerze jakość do mnie nie przemawia dość mocno szarpie ekran przy szybszych scenach i czerń nie jest zbyt czarna  nie wiem może Ambilight później to zrekompensuje. Niestety Lg nie widziałem. Odległość od TV zmniejszy się dzięki uchwytowi i przestawieniu troszkę kanapy to wyjdzie gdzieś około 2,2m. Na 4k mi nie zależy ponieważ widać co jest na rynku. TV będę głównie używał do filmów z blu ray. Jednak boję się trochę wielkości czy LG nie będzie za mały. Niestety więcej jak 4,5 do 5 tys nie wydam za młody jestem . Proszę o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Maks 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku, ale jest roleta.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Projektor Excelvan CL720D Ekran 80 cali.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo Dobry obraz, płynność obrazu, funkcje smart i inne rzeczy to dodatki
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? FHD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  Dekoder i Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma to raczej znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Raczej rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości?  Tutaj rozterka 65 czy 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szarpanie obrazu i jakość
19. Preferencje co do marki ?  Raczej nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?   4,5tys                                                                                                                                                                                                                                             22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wybór dla mnie jest oczywisty OLED. Najlepiej to odłożyć parę złotych i kupić OLED 4K od Lg,,,,, to jest dopiero bajka .Z dużych tv dopłaciłbym i wziął model Philips 65 8102, petarda jeśli chodzi o obraz i  parametry (matryca Direct Led),oraz piękny Ambilight, obecnie cena ok 6900zł .

Edytowane przez muzykant1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem dziś w sklepie i udało mi się obydwa modele obejrzeć. Rozpoczynając od OLED czerń boska kontrast znakomity, kolory nazwałbym naturalnymi mają dużo szczegółów. Philips w 4K robi też dobre wrażenie choć kolory nie są tak szczegółowe i bardziej jaskrawe. Jednak w materiałach FHD jest tak średnio przy ciemnych scenach szara poświata w kolorowych jasnych jest nieźle. Teraz sam nie wiem głównie będę korzystał z blu ray wiec OLED górą jednak rozmiar wydaje mi się trochę mały.

Edytowane przez Jakub Matuszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 65 - to w Philipsie minimum 7502. Nie kupuj 65 tylko dlatego, że ma taki rozmiar. No ale tak jak muzykant pisze jeszcze lepiej jakbyś zainteresował się modelem 8102, ale z wiadomych przyczyn jego dostępność może być ograniczona. W każdym razie coraz więcej do wyboru dużych telewizorów, możesz jeszcze poczekać do wiosny na premierę nowych i wybrać coś z tych 2017 w korzystniejszej cenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2017 o 22:38, muzykant1983 napisał:

Z dużych tv dopłaciłbym i wziął model Philips 65 8102, petarda jeśli chodzi o obraz i  parametry (matryca Direct Led),oraz piękny Ambilight, obecnie cena ok 6900zł .

Piszesz tak bo masz ten tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałem OLED od Lg ,ale zanim podjąłem decyzję o zakupie Tv bardzo mocno brałem tego Philipsa pod uwagę tym bardziej ,że potaniał . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - miałeś projektor to przecież sprawy przedstawiają się zupełnie inaczej. Weź 65 cali, koniecznie. Ale może jednak zastosuj się do tych wskazówek, które wcześniej zasygnalizowaliśmy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oled ma nowoczesny system operacyjny oraz perfekcyjną czerń. Panasonic to już dziadek. Za pół ceny lg bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Obraz w tym panasie będzie bajeczny a oled to tylko czerń Ja mam dx900 po kalibracji brata Macieja i teraz mam te kolory co powinny być A na kalibrację przekonał mnie kolega Mako A oleda sobie kupie jak ta technologia bedzie już dopracowana ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem jednak tego Panasonica TX-P65VT50E. Na razie jest w porządku. Jeszcze trzeba skalibrować . Teraz mam problem z powieszeniem, ponieważ nie posiadam oryginalnego uchwytu. Czy coś z tych poniższych utrzyma czy jeszcze coś innego ?

http://tv-support.com/uchwyty-do-tv/uchwyty-scienne-dla-telewizorow-55-100/uchwyt-scienny-do-zakrzywionych-i-plaskich-telewizorow-itechmount-plb-120.html

http://www.uchwytylcd.eu/p1519,d90t-mega-mocny-uchylny-uchwyt-do-telewizorow-lcd-led-plazma-60-90.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...