Skocz do zawartości
vulpes

Philips 65PUS8102/12 czy LG OLED55B7V

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - kąty do max 20-30 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony po południu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-P42GT30
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? przyzwoite audio
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K, HD, sd nie oglądam
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder samsung ICU 100, PS4, w przyszłości Xbox one X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bardziej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dokument, sport, film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok 2h  dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? przekombinowany interfejs
19. Preferencje co do marki ? LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? zależy od modelu

Witam wszystkich,

od ok, 2 miesięcy zerkałem na forum w celu zebrania wiedzy pod zakup nowego TV, i choć mój Panas jeszcze daje radę to dojrzała we mnie decyzja na zmianę i ... właściwie już byłem nastawiony na oleda od LG.

Ale.. :)  Ostatnio zauważyłem że cena  ww. Philipsa zaczęła spadać i aktualnie, w takim np. euro obydwa telewizory są na zbliżonym poziomie. Wiem, że LG można taniej wyrwać na allegro (ok. 1tys. taniej...) ale kuszą odroczone raty w euro, no i ze sprzedawcami na allegro różnie bywa..  

Wtajemniczonym już nie będę wymieniał pozytywów obu telewizorów więc skupię na ich słabszych stronach:

LG: banding, powidoki, wypalenia - mogą być ale nie muszą, a granie na konsoli zamyka się u mnie w ok. 2 godz. dziennie, no może czasem 3:)

Philips: hmm jak tam z ich solidnością, ktoś coś może więcej powiedzieć? no i boję się Android TV -  jak na chwilę obecną wygląda płynność działania po update'ach?

Kurcze brałbym już tego LG gdyby nie większy Philips no i Ambilight... Pomocy!

Dodam jeszcze, że na początku 55" wydawało mi się zupełnie wystarczające, zwłaszcza przy przesiadce z 42", no ale jak już zobaczyłem na żywo tego LG obok większych 65" braci, to nagle ten jakoś tak się w oczach skurczył :D Czy postawić na topową jakość obrazu kosztem mniejszego ekranu (ale wciąż nie małego!)? Ehhh dylematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używałem Philipsa LCD, nie android model sprzed 4 lat. Z obrazu byłem zadowolony, ale oprogramowanie to "koszmar".
Jak jest z androidem w nowych modelach nie wiem, ale z tego co czytałem jest sporo narzekania.
Teraz mam LG OLED55B7V i obraz bardzo dobry (róznica in płus do tamtego Phila kolosalna).
Osobiście nie uświadczyłem żadnych problemów z obrazem, chociaż nieco różnorakich plansz kontrolnych oglądałem, 
ale nie "polowałem" na błędy nie z 50 cm :-) 
Oprogramowanie na tym LG jest przyjzne i szybkie.
Troszke mi amblilightu brakuje.
Jak kupowałem LG to ten Phil był droższy o 1000 zł. Gdyby cena była taka sam to .... kto to wie :-)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat bo stoję przed podobnym wyborem, tego philipsa można dostać za 7199, więc cena całkiem całkiem. Ale boję się trochę słabych kątów (wiadomo va), androida i samej marki, naczytałem się sporo nt słabej jakości tv philipsa, z drugiej strony w recenzji hdtvpolska jest chwalony (porównanie do xe9405 robi wrażenie).

W drugim narożniku jest 55c7v/55b7v czyli oled, wypaleń się nie boję bo tv nie będzie mi służył do grania (ale zdarzy się obejrzeć jakieś program z paskiem typu tvpinfo itd) a reszta wiadomo, czerń, kąty, webos, wszystko cud, miód i orzeszki. Tylko 10 cali mniej :P

Ale... Pokój 5,5x3,5, więc to nie jest jakiś pałacowy salon, odległość od TV to jakieś 3m(2,7-3) a jak sprawdziłem sobie rozmiarowo tzn, wziąłem centymetr w rękę to ten 55 wydaje się w porządku, za to 65 wydaje się za duży (serio!:lol:)

Na razie tv byłby podpięty do kablówki ale planuje coś lepszego za parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, o ile w sklepie 65" nie wygląda jakoś porażająco, to w domu po dokładnych pomiarach, obawiam się że może zdominować pomieszczenie :/ Chyba coraz bardziej się skłaniam ku LG, ale jeżeli ktoś jeszcze coś może dodać od siebie na podstawie podobnych rozterek typu : " czy większy TV ale technicznie słabszy", to wszelkie opinie mile widziane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips to obecnie nie ta sama firma co kiedyś, bo został przejęty przez chińczyków i teraz to jest de facto TP Vision. Jakościowo po wpisach na forum Philips na prawdę chyba "szoruje" po dnie - sprawdźcie sobie ostanie wpisy na forum dot. OLEDa Phlips - najgorzej jest ponoć z Androidem. Ja trzymałbym się z daleka od obecnego "Philipsa".

Odnośnie LG, jest tak jak napisał Gatar - WebOS działa szybko, sprawnie, bez żadnych zwiech. Plusem LG nad konkurencją oprócz ceny, jest większa janość (lepszy ABL), wsparcie wszystkich standardów HDR (DV, VP9.2 - youtube HDR), active HDR i niski input lag, dobre opinie o serwisie. LG Polska wymieniało w 6 serii wypalone matryce OLED na gwarancji, w 7 serii jeszcze nikomu nie wymienili, bo... nikomu się jeszcze nie wypalił tegoroczny model. 

A co do wielkości obrazu, to z własnego doświadczenia wiem jak to jest po przesiadce z 50" Kuro na 65" OLEDa LG: dzień 0: o jaki duży ten telewizor, chyba za duży kupiłem..., dzień 14: ekran w sam raz, ani za  duży, ani za mały; miesiąc po zakupie: hmmm, czy ten ekran nie jest jednak za mały ? ;) Tak więc szybko się można przyzwyczaić do większego ekranu. To co boli jedynie to oglądanie niskiej jakości materiałów - bo wszelkie artefakty, makrobloki itp. są po prostu bardziej widoczne na większym ekranie.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Witajcie podłącze się pod temat bo mam ten sam problem  z tym ze zastanawiam się nad  LG OLED55B7V 55B7V OLED 4K UHD Smart TV webOS HDR  lub  PHILIPS 55PUS8602/12 - 55 CALI QD-LED 4K ULTRA HD  analizuje  i czytam  od tyg  wszystkie za i przeciw  ja oglądam testy to oba tv świetne  czekam na jakieś  porównanie obu tv  i  opinie jakiegoś znawcy .. co do Philips to  jak czytałem opinie to ludzie sobie zachwalają i ten  amblilightu  świetna sprawa jak  patrzyłem na filmikach , Lg  tez  same plusy  i weź tu wybierz :/  może ktoś w końcu się wypowie z właścicieli tych modeli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się zastanawiać :)

Kontrast - LG OLED: niekończony, Philips PUS8102: 2700:1 przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu
Równomierność ekranu - LG OLED: bardzo dobra, Philips PUS8102: średnia
HDR - LG OLED: HDR10, DV, HLG, VP9.2, Technicolor HDR, active HDR; Philips: HDR10 chyba tylko
Paleta barw DCI/REC2020- LG OLED: 100%,74%; Philips PUS8102: 93%,68%
Czerń - LG OLED: idealna, Philips PUS8102: dobra
Jasność HDR na planaszach testowych - LG OLED: 475,720,725,750,795;  Philips PUS8102: 880,510,710,730,800
Ghosting/smużenie - LG OLED: brak/umiarkowane, Philips PUS8102: nieznaczne/bardzo małe
Kąty widzenia - LG OLED: bardzo dobre, Philips PUS8102: słabe/bardzo słabe
Input Lag - LG OLED: 21 ms, Philips PUS8102: 35ms

Ocena końcowa HDTV: LG OLED: referencja (6), hilips PUS8102: bardzo dobry (5).

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakościowo ten Philips to lipa (serio?) to w takim razie zamiast niego 65xe9005? Mam jeszcze parę dni na podjęcie decyzji, będę kupował prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Najbardziej się skłaniam ku oledowi ale te 10 cali więcej kusi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej cali zawsze robi robotę. Sam zastanawiałem się nad 55c7, a 65xe9. Mam do tv prawie 4metry, więc wybrałem Sony, ale cały czas żałuję, bo jakość OLEDa robi wrażenie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 17:54, Subman napisał:

A co do wielkości obrazu, to z własnego doświadczenia wiem jak to jest po przesiadce z 50" Kuro na 65" OLEDa LG: dzień 0: o jaki duży ten telewizor, chyba za duży kupiłem..., dzień 14: ekran w sam raz, ani za  duży, ani za mały; miesiąc po zakupie: hmmm, czy ten ekran nie jest jednak za mały ? ;) Tak więc szybko się można przyzwyczaić do większego ekranu. To co boli jedynie to oglądanie niskiej jakości materiałów - bo wszelkie artefakty, makrobloki itp. są po prostu bardziej widoczne na większym ekranie.

Jaki pokój(m2?) i jaką masz odległość od tv? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość coś ok. 2,7-3m. Jak leci 4k, to staram się siadać bliżej :) 

@Ary

A jednak teraz żałujesz ? :( Zawsze możesz jeszcze odsprzedać na allegro XE93 "prawie jak nówka". Teraz wszyscy kupują prezenty, to powinno być łatwiej :) 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję xe93 i żałuję, że tyle kasy wydałem. Nie gram dużo, a na Netflix leci zazwyczaj coś w HD/fhd (Avengers, snajper, wanted). Przeskoku dużego nie odczułem. Kupca ewentualnego już mam i nawet stratny nie będę, bo sztuka mi się trafiła świetna. Bez chmurek itd. kusi ks9500 bądź oled ale mniejszy. Ewentualnie używka na allegro, ale to już b6.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z 65 na 55 cali bez względu na to, jak genialny TV by to nie był, to nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza z 4 metrów...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Coś mi się wydaje, że wyląduje u mnie oled, ale 65. Zobaczę czy promocje będą w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach odświeżenia tematu chciałem dodać od siebie że moje rozterki w końcu dobiegły końca i wybrałem oleda LG :D Dylematy dot. wielkości ekranu zeszły na dalszy plan i nie żałuję. 55 cali i tak wydaje mi się dużym przeskokiem z 42, a telewizor nadal prezentuje się zgrabnie na komodzie. Te 65 byłoby już przytłaczające (choć nie wykluczam zmiany kiedyś w przyszłości :)). 

Co do samego B7 to jestem  po prostu zachwycony obrazem, aż ciężko się skupić na samej treści w trakcie oglądania (pewnie to kiedyś przejdzie:)). Natomiast w kwestii potencjalnych wad tej serii to w moim przypadku sprawdziłem jedynie czy nie ma żadnych martwych pikseli i winietowania. Nie bawiłem się w żadne plansze 5%, bo po co skoro nie doświadczyłem bandingu przy ciemnych scenach. Nie dajmy się zwariować jeśli nie ma do tego podstaw. 

I miło w końcu poczuć ulgę od przekopywania sieci za testami, recenzjami, porównaniami, ofertami sklepów itp. itd. ...ufffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze zrobiłeś. Ja wybrałem lcd 65 zamiast OLED 55 i żałuje. OLED to po prostu bajeczny obraz.

ps. byłem w kinie na STAR WARS. Mówię do żony, że rzutnik ma strasznie słaby kontrast, a ona "mój Boże, a ten znowu o oledach" ;)

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Kupiłem na allegro za 6799zł. Myślałem że po świętach jeszcze nieco potanieje ale w tym przypadku niespecjalnie, jedynie w niektórych sieciówkach, ale to i tak w okolicy do 7tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że bardzo mnie kusi ten Philips cena bardzo atrakcyjna i jeszcze to że 65 cali i fajnie że Direct Led 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie odnośnie Philipsa.
Jest możliwość wyszukiwania głosowego w większej ilości aplikacji? Teraz jak wyszukuję to TV szuka tylko w yt, a ja bym chciał aby szukał też np. W google.
Czy jest możliwość zwiększenia zasięgu szukania?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...