Skocz do zawartości
Effendi

Sprzęt do domowego pokoju kinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długim czasie przyszedł czas na skompletowanie sprzętu do domowej salki kinowej. Pokój wygląda tak jak na dołączonych zdjęciach, z tą różnicą że jest już pomalowany na czarno:D, a na podłodze położona wykładzina. W celu poprawy akustyki zostaną położone na ścianach A, B i D panele akustyczne i pułapki basowe, a na ścianie C, gdzie jest okno, zasłony. Tak zalecił akustyk po przeprowadzeniu pomiarów. Celem jest osiągnięcie systemu 5.1.2 z obrazie jaki zapewnia Oled. Zestaw jest kompletowany pod gry (konsole, PC)/filmy, z opcją rozszerzenia na nc+. Koszt telewizora to około 12 tysięcy, a na pozostały sprzęt planuje wydać 20 tysięcy

A teraz najważniejsze - sprzęt, jaki planuję zakupić, :

- telewizor Oled LG 65c7v

- amplituner Onkyo TX-RZ820

- kolumny Dali Zensor 7 + 1 + Vokal + Sub E-12F 

- głośniki sufitowe Dali Phantom E-50

- odtwarzacz Oppo UDP-203

I teraz kilka pytań:

1. Co myślicie o takim zestawie, zwłaszcza w kwestii audio?

2. Jakie kable głośnikowe polecacie, w miarę rozsądnej cenie? Audiofilem nie jestem:P.

 

Pozdrawiam i proszę o opinie.

 

 

ściana A.jpg

ściana B (2).jpg

ściana B.jpg

ściana C.jpg

ściana D (2).jpg

ściana D.jpg

wykładzina.jpg

wymiary pokoju.png

plan pokoju.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko policzyłem że odległość z TV od kanapy masz ponad 3m, to ja na Twoim miejscu olałbym oleda 65 cali tylko poszedł w proja z ekranem min .100 cali :) tym bardziej że masz dedykowane pomieszczenie. Uwierz efekt będzie o wiele lepszy, rozmiar ma znaczenie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2017 o 13:26, Irokez napisał:

ponad 3m, to ja na Twoim miejscu olałbym oleda 65 cali tylko poszedł w proja z ekranem min .100 cali

3m + z ekranem min. 100''

Przecież oczami będzie gonił obraz.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2017 o 15:23, Robert_1988_KrK napisał:

3m + z ekranem min. 100''

Przecież oczami będzie gonił obraz.

Siedzę 4,2m przy 120calach i nikt nie gania oczami przed obrazem... Jeżeli on ma ok 3,3m to spokojnie 100 cali ogarnie. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 21:27, Irokez napisał:

Siedzę 4,2m przy 120calach i nikt nie gania oczami przed obrazem... Jeżeli on ma ok 3,3m to spokojnie 100 cali ogarnie. 

Podpisuje sie pod tym. Ja mam ok 3m do 110 cali i imho jest perfekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az się prosi o projektor efekt o wiele lepszy niż na TV i w gry pograsz bezstresowo.

Cala reszta zensory, Oppo i Onkyo może być ;) Mozesz rozwazyc do tak niewielkiego pokoju Zensory 5 spokojnie dadza sobie rade w tym zestawie, zaoszczedzona $ przeznaczylbym zeby dolozyc do prjektora. 

Rozważ projektor JVC RS420 lub 440 jak myslales o OLEDzie, do gier też jak znalazl.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musi to już być TV i musi być już teraz to uderz w Samsunga 82 cale seria MU7000 (jest recenzja na tym portalu) do tego uchwyt do TV aby wysuwał się od ściany min. 60cm (są takie za ok tysiaka). Tylko przy dedykowanym pomieszczeniu aż się prosi o proja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się wszyscy tak uparli na projektor, przecież @Effendi szykuje sobie pokój telewizyjny...

... ale nie, przecież napisał o "domowej salce kinowej". Skoro kino - to zdecydowanie projektor, żaden tv nie da magii kina!

;)

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...