Skocz do zawartości
Lxd2476kkd

Jaki najlepszy wybór tv 4k z hdr do filmów i gier :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zwracam się z pomocą do osób co mają więcej pojęcia o 4k i modelach tv na ten rok lub przyszły niż ja :) Poszukuję czegoś z pułki premium lub segment niżej ogólnie topowych modeli nie na 2 lata tylko na co najmniej 4 chyba że się mylę co do tępo technologi 4 k. Koszt jaki bym chciał przeznaczyć na telewizor to od 6000 zł i dalej zdaje się na was. Telewizor głównie do gier na konsoli filmów dekodera 4k i kto wie może i w przyszłości odtwarzacza 4k  i czasami do podłączenia laptopa  lub komputera stacjonarnego jak to już pewnie standardowo to korzystania z internetu czyli youtybe netflixa i itp i przeglądania stron. Myśle ze do 8000-9000 zł to już połka premium. Myślę ze nie namieszałem i jasno powiedziałem czego oczekuje z góry dziękuje za odp i czekam niecierpliwie na porady czy czekać na przyszły rok czy kupić coś teraz :)

Obecnie posiadam Sony Kld w8 42 cale w Full hd spędzam przed nim od 5 do 8 godzin dziennie. Na konsoli od sony  ps4 (planuje kupić z tv ps 4 pro ) :) spędzam do 4-6 godzin dziennie uwielbiam oglądać filmy na tv posiadam kino domowe marki yamaha z blu ray ale tylko i wyłącznie w full hd :(  młode kino bo dopiero 2 letnie więc na razie nie zamierzam zmieniać co do tego gdzie miał by się znajdować telewizor to na pozycyj wiszącej na ścianie pod spodem reszta sprzętu :)  odległość to 2 metry  do tv myślę  ze przesiadka z 42 na 65 to rozsądny  wybór ?? . Nie zamykam się na żadną markę stawiam na jakość  wygląd  żywotność no i przede wszystkim  na użyte materiały czy to aluminium czy dobrej jakości tworzywo sztuczne no i ramka jak najmniejszej grubości :) To tyle odemnie myślę ze z mojego bełkotu ktoś postara mi się pomóc oczekuje konkretnych odp modeli i jak można cen które sam sobie zweryfikuje u siebie w mieście :) Pozdrawiam 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na SONY XE93.

- 55'' Ok. 6300,-

-65'' Ok. 9000,-

Poczytaj o tym modelu... :)

Recenzje też masz na Portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem i ks9500 i xe93. Wole lepszą czerń niż wyższą jasność, dlatego zdecydowanie polecam ks9500

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym mu7. Większy rozmiar robi wrażenie. A dopłata do Q7 nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już Ci już kolega wyżej napisał - KS9500 i XE93 w 65 calach to dla Ciebie zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Oled do Twoich preferencji, to raczej nie będzie najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z ilością  nie wiem czy  się dobrze wyrażam nitów w hdr wszystkie zapewne mają po 1000 ale Samsung Q7 ma ich 1500 to chyba wpływa na jakość  obrazu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q7 to nie ta półka. Poczytaj testy na forum. Masz podane dwa najlepsze LCD w tym przedziale cenowym, nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z częstotliwością odświeżania wszystkie zapewne mają powyżej 240 hz a co z tą technologią hdr 10 +  nie wiem czy dobrze mówię i to ta półka cenowa  no i sony nie przekonuje mnie swoim systemem  zdaje mi się jednak że Lg i Samsung mają lepsze systemy szybciej działające i bardziej rozbudowane funkcje no i podoba mi się t pudełeczko  od samsunga co można do niego podłączyć wszystkie kable by ich nie było widać przy tv no i jakość wykonania. A co z imput lagiem przy grach ważna rzecz. I nie lepiej trochę kasy więcej dołożyć i pchać się w Qledy czy np oledy wiem że was męczę ale nie chciał bym wydać no dość dużo kasy a później żałować ze mogłem dołożyć  z 1000-2000 zł  i mieć lepszą matryce i itp i mieć spokój na 3-4 lata ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze telewizory maja częstotliwość odświeżania matrycy 120Hz. Na te chwilę niczego z wyższą wartością nie ma.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...