Jump to content
Sign in to follow this  
Tomek1977

Panasonic EZ1000 czy LG LG oled65e7v.

Recommended Posts

Witam .

Prześledziłem wszystkie artykuły i testy na temat Panasonica EZ1000 oraz LG Lg oled65e7v. Skłaniam się do zakupu jednego z powyższych modeli i mam nadzieję podjąć dobrą decyzję. Obecnie jestem posiadaczem Samsunga JS9000 , który uważam za wystarczający (minusy to opornie i powoli działające aplikacje, pojawiły się jasne plamki przy ramce ekranu - decyzja wymiany)

Preferencje:

1. telewizor w dosyć jasnym pomieszczeniu (rzadko oglądam / gram podczas dnia jeśli już to zaciągam rolety ze względu na odbicia)

2. zewnętrzny system audio - głównie tak słucham dźwięku

3. 3,5 metra od kanapy do telewizora

4. PS4 Pro - gram dosyć dużo (niski input lag)

5. filmy oglądam, ale częściej w niższej rozdzielczości czyli 1080p

Teraz kwestia nad którą się łamię:

1. Panasonic- koszt 20999 zł - obecnie promocyjna obniżka 1000zł z 21999zł

2. LG - koszt 18999 zł ( zwrot na konto 300zł + xbox s wartości 1000zł lub xbox x za połowę ceny)

Jest jeszcze trzecia opcja - tu się zastanawiam czy warto dopłacać do powyższych : - LG OLED65C7V ( zwrot na konto 300zł + xbox s wartości 1000zł lub xbox x za połowę ceny)

Bardzo proszę informację w którą stronę pójść. Niestety przekonałem się że na sprzedawcach nie mogę polegać.

 

Z góry dziękuję

Tomek
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Największą zaletą Panasonica będą lepiej odzwierciedolne kolory i stąd lepiej będzie sprawował się w filmach. Co do LG - jeśli będziesz korzystać z zewnętrznego systemu audio (ja też tak mam), to chyba nie ma sensu pakować się w E7, bo obraz na B7/C7 będzie identyczny. Jesli chodzi o LG vs Panasonic, to największa różnica będzie w mechanizmie ABL - jedynie LG utrzymuje wysoką jasność (do 70% APL) bez spadku jasności całego obrazu. A to z kolei jest dość ważne w HDR i w grach HDR. Plusem LG jest też wsparcie DV, którego nie masz na Pansonicu. Nie wiem też jak się sprawuje system operacyjny w Panasonicu, ale WebOS działa bez większych zarzutów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką odpowiedź i wskazówki. Gdzieś znalazłem porównanie LG e7 i LG c7 i z porównania wynikało że e7 jest minimalnie jaśniejszy (testy). Czy jest to różnica zauważalna dla oka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to zauważalna różnica. Każdy egzemplarz matrycy OLED może być trochę jaśniejszy albo trochę ciemniejszy. Możesz trafić na egzemplarz C7 który będzie trochę jaśniejszy od E7 i na odwrót. Np. jak sobie spojrzysz na porównanie pod testami LG na http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled vs http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/e7-oled to zobaczysz, że jaśniejszy trochę był właśnie C7. 

Edited by Subman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc. Swoją drogą nie rozumiem kierunku który obrał Samsung a w szczególności upieraniu się przy nim. Rozumiem że "odrzucając"  QLED-y Samsunga 65QE65Q9F czy QE75Q8C (większy i o nim wpierw myślałem) postąpiłem słusznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak - tegoroczne QLEDy to generalnie niezbyt udane produkty Samsunga. Co do wyboru konkretnego OLEDa, to proponuję zapoznać się z wynikami shootout'u w Londynie: http://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-results-201708224491.htm . W kategorii najlepszy telewizor 2017 roku zajął Panasonic EZ1000, drugi był LG B7. W kategorii HDR wygrał natomiast B7, podobnie jak w kategorii najlepszy telewizor do gier.

Na rtings.com masz też wiele ciekawych testów porównawczych - również w formie rankingów - więc też polecam. Np. http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/hdr-gaming

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Subman napisał:

Tak - tegoroczne QLEDy to generalnie niezbyt udane produkty Samsunga. Co do wyboru konkretnego OLEDa, to proponuję zapoznać się z wynikami shootout'u w Londynie: http://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-results-201708224491.htm .

 

 

To testy HDTVPolska już nie wystarczą ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weź Panasonica EZ1000. Skoro masz kasę i nie robi Ci różnicy to czemu nie. Napiszesz nam jak się sprawuje Panasonic, bo na forum brak info jak się sprawuje w normalnym użytkowaniu :).

A tak serio to różnica cenowa jest masakryczna. Nawet jakby Panasonic dawał lepszy obraz, to ciągle jest ta sama generacja, na spektakularne różnice nie ma co liczyć. Ja bym brał B7/C7 bo mają najkorzystniejszy współczynnik cena/jakość. Do E7 nie warto dopłacać, bo za tą różnicę w cenie można sobie kupić niezły zewnętrzny system audio, a w E7 dostajesz tylko namiastkę soundbara. No dobra, wygląd E7 czyli to całe 'picture on glass' może robić wrażenie, ale nie to powinno się liczyć najbardziej przy zakupie TV. A jakość obrazu w całej linii LG na rok 2017 jest taka sama, elektronika tym sterująca również. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panasonic na pewno oferuję lepsze odwzorowanie kolorów i zapewne lepszą obróbkę obrazu..., ale to ponoć ekran serii E6 od LG..., a tej generacji ekranów bym nie radził kupować patrząc na ilość zgłoszeń o wypaleniach..

Seria 7 jak napisane powyżej i tańsza i bardziej dopracowana, kwestia wyłożenia tylko budżetu. Różnice w samej obróbce obrazu i samym obrazie są tylko po wyjęciu z pudełka, lepiej zestrojone są serie od E i wyżej...po kalibracji różnic brak.

Oczywiście jest jeszcze kwestia strony wizualnej tu serie wyższe wyglądają efektowniej, a to jednak też ma znaczenie patrząc że kupuje się "mebel" do salonu na który siłą rzeczy patrzy się dość często..., i seria E7 i wyżej mają przyjemnego pilota...

Kwestii dźwiękowych nawet nie rozpatruje, bo nigdy nie kupuję TV pod tym kątem tu zawsze przejmuje pałeczkę zewnętrzne urządzenie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, pmcomp napisał:

To testy HDTVPolska już nie wystarczą ???

Nie rozumiem pytania. Maciej sam bardzo często powołuje się na Vincenta, czy na testy na rtings. A można z nich wyczytać/usłyszeć jeszcze więcej informacji niż to co podaje Maciej, więc jest to bardzo dobre źródło uzupełniające testy na tym portalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...