Skocz do zawartości
Bykovsky

Czy soundbar to dobre rozwiązanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niebawem zakupię TV 4K i pomyślałem, że dwa głośniki 10 watowe fabrycznie wmontowane w telewizor nie będą wystarczające. Jednakże zakup kina domowego czy do tego nawet amplitunera (cena mnie przeraziła, a poza tym nie znam się tak na audio) odpada przy obecnych wydatkach.

W elektromarketach od dłuższego czasu jest wysyp soundbarów, jednakże nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działają i jaką jakość dźwięku przekazują. Nie jestem znawcą audio, jednakże lubię gdy bass jest podkreślony - do oglądania filmów spokojnie starczały mi dotychczas głośniki 2+1 czy 5+1, ale to takie zwykłe komputerowe Creativa.

Podsumowując - nie mam dużych wymagań, ale czy soundbary robią robotę? Dają chociażby złudzenie dźwięku przestrzennego podbitego bassem?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień Panasonica nie pamiętam dokładnie modelu ale nie był z dolnej półki cenowej , ale pamiętam że szybko zrozumiałem że to nie dla mnie. Dzwięk jaki się wydobywał z tej ; belki ; był jakiś płaski , sztuczny bez wigoru i po pewnym czasie jak dla mnie prawie się nie różniący od dzwięku z głośników TV.  Jak masz możliwość wypożycz ze sklepu na parę dni i się przekonaj czy dla Ciebie takie rozwiązanie będzie dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Myślę nad zestawem Philips Fidelio E5 lub B5. Nie wiem jednak czy to rozwiązanie jest warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o soundbarach i ogólnie ludzie nie polecają, a nawet twierdzą że to jedno wielkie [beeep]. Oczywiście zastąpi dźwięk z głośników TV i będzie on lepszy, ale w tej cenie już lepiej zainwestować w stereo, kino domowe itp.

Teraz tylko nie wiem czego szukać, bo serio na audio się nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz miejsca na kino domowe to wzmacniacz i dwie podstawkowe kolumny i  masz super dzwięk w stereo .  Nawet taki zetawik sprawdzi się o wiele lepiej niż ; belka ; .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kino domowe, takie zadowalającej jakości, można kupić w cenie ok. 700 zł czy nie ma szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kino domowe, takie zadowalającej jakości, można kupić w cenie ok. 700 zł czy nie ma szans?
Może tylko używane.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bykovsky napisał:

A kino domowe, takie zadowalającej jakości, można kupić w cenie ok. 700 zł czy nie ma szans?

Sensowne plastiki z małymi głośnikami kosztują gdzieś od 1.5tys, więc nie da rydy.

Przy czym takie wynalazki tylko do raczej niewielkich metraży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątkach o TV pisałem kiedyś o mojej opinii nt soundbarów - to pomysł producentów jak zarobić dwa razy: najpierw pozbawić TV dźwięku (bo większość TV ma dźwięk żenujący) a potem sprzedać osobno to co powinno być w TV. Soundbary de facto dają dźwięk taki jaki jaki kiedyś miały podstawowe modele TV.

Co do zasady praktycznie każde "kino domowe" nawet za 1000 PLN da lepszy dźwięk, nie mówiąc już o jakichś nawet małych zestawach stereo za 800-900 PLN.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...