Skocz do zawartości

Pytanie

Witam, mam problem z wyświetlaniem obrazu HDR na standardowym PS4.

 

Posiadam TV Sony XE7096 ( 49' ) i problem polega na tym, że gdy włączam grę ( Mass Effect Andromeda, FIFA 18 ) w trybie HDR to obraz jest strasznie wyblakły, powiedziałbym nawet, że '' Mleczny ''

Widziałem wasz filmik odnośnie HDR na PS4 i wychodzi na to, że zwykłe PS4 również wyświetla prawidłowo HDR. U mnie jest jakiś problem widocznie..

 

Podam ustawienia :

- PS4 - ustawienia w konsoli RGB, HDR, DEEP Color ( Automatycznie ) HDR w twoim TV : Obsługiwane.

- TV - Scena HDR ( Przełączam się ręcznie )

- Mass Effect Andromeda ( tylko regulacja jasności HDR która nic nie daje )

- TV - Tryb obrazu : HDR Video. Jest też HDR Kino czym się różnią w ogóle te ustawienia poza różnicą w jakości? Jakiego używać do gier?

 

Próbowałem już różnych ustawień, ale żadnych efektów. Wiem, że ten TV nie robi szału w HDR, ale obraz na pewno nie powinien być taki jaki jest..czyli mleczny, wyblakły ( dużo lepiej wygląda bez HDR w trybie gry ) i teraz pytanie, o co chodzi? Myślałem już nad reklamacją bo szczerze TV nowy a więcej z nim problemów niż radości.

 

* Nie mam teraz możliwości wrzucenia zdjęć, ale porównując filmy na You Tube z HDR obraz jest zdecydowanie inny niż mój.. Coś jest nie tak..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
Czy ktoś tu w ogóle stara się pomagać? Głucha cisza.. Naprawdę pomocne forum.
Przepraszamy, obecnie wszyscy nasi konsultanci są zajęci.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.09.2017 o 09:35, BladeRunner2049 napisał:

Widziałem wasz filmik odnośnie HDR na PS4 i wychodzi na to, że zwykłe PS4 również wyświetla prawidłowo HDR

HDR w PS4 różni się od tego z PS4 PRO.

Dnia 26.09.2017 o 09:35, BladeRunner2049 napisał:

Podam ustawienia :

- PS4 - ustawienia w konsoli RGB, HDR, DEEP Color ( Automatycznie ) HDR w twoim TV : Obsługiwane.

A czy wyświetla się - OBSŁUGIWANE 2K / 4K?

Dnia 26.09.2017 o 09:35, BladeRunner2049 napisał:

- TV - Tryb obrazu : HDR Video. Jest też HDR Kino czym się różnią w ogóle te ustawienia poza różnicą w jakości? Jakiego używać do gier?

 

Do Gier TYLKO I WYŁĄCZNIE - Tryb GRA.

Żadne inne typu:

-Kino

-Kino PRO.

Itp. Itd.

Jeżeli dalej lipa to tak jak napisałem wcześniej innej opcji nie widzę, może serwis?

Ale też spróbuj innym kablem HDMI.

Ten z zestawu jak to z zestawu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy nie pewniej i szybciej po prostu posłać zapytanie do supportu PS/Sony?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żartujesz ??? To są zwykli telefoniści, którz zazwyczaj o takiej zaaawansowanej technice mają marne pojęcie.

I nie dotyczy to tylko tego prodcenta ale ... WSZYSTKICH !!!

 

edit ... sorry ... nie zauważyłem ... posłać. Jest sznasa na bardziej merytoryczną odpowiedź. Teoretycznie.

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tv sony tak maja ja miałem model 4k hdr xd8505 . po ustawieniu w ps pro HDR to tv automatycznie przelaczal się w tryb wideo hdr a nie domyślny tryb gry i nawet w grach które nie miały hdr np. wolfensztein i tak obraz sam się ustawial i blokowal w trybie wideo hdr co za tym idzie gra była przeswietlona i mało realistyczna wizualnie oczywiście zadnej pomocy z nikad dodam ze nawet w batlefild 1 ten tryb się blokowal gdzie imput lag jest bardzo duzy! polecam wylaczenie trybu hdr w konsoli lub sprzedanie tv 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -2

Kolega chyba słabo z wiedzą na temat PS4..

1. PS4 nie obsługuje większej rozdzielczości niż FHD.

2. Aby cieszyć się trybem HDR w TV bez Androida należy przełączyć się na scene HDR ( również w grze )

Być może problem jest w tym, że mój TV nie obsługuje szerokiej palety barw.. Ale nie wiem czy to przez to dopóki nie odpowie mi tu jakiś fachowiec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...