Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Shield ci upskaluje do 4k. Już to było sprawdzane.

Z netflixa masz sygnał 1080p HDR.

 

Co w sumie i tak jest bardzo dobrą opcją.

Zaczela sie rozmowa to sie przylaczylem bo tez szukam player pod projektor.
Raf a Ty jakie masz playery? Bo pisales ze dwa
Roku ultra (z twojej listy) i Egreat A5.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Tofikmax napisał:

Wariujecie już na punkcie tych znaczków i cyferek :) Chyba świat się zawali jak nie będzie pokazywać na planszy informacyjnej wszystkich pierdół :) 

Może dla własnego zdrowia powinniście zmienić hobby  ? 

A , i  czy ktoś w końcu skalibrował projektor u Macieja ? Czy lecicie jak i na ripach tak i na ustawieniach z sieci ? :) 

Zostałeś forumowym psychologiem ?  :) 

Mysle, że jakby ktoś skalibrował u MAcieja na pewno by się pochwalił :) Z tego co wiem to Irokez bedzie kalibrowal w kwietniu.

co do przywiazywania za dużego znaczenia do tych znaczkow to racja, 3ba sie skupić na frajdzie z ogladania a nie ile bit, ile klatek itp. Czasem sie o tym zapomina...Aczkowiek zdarza się, ze te cyferki czasem sie przekladaja na jakosc ogladanego obrazu.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zonka niezłego.

Dotarł Ferguson. Podpiąłem na początek przez JBLa. Czyli pewny kabel co do HDMI 2.0 pomiędzy 9300 a JBL i Ferguson do JBL po fabrycznym JBLa  (czyli nie sprawdzonym) do soundbara. Efekt: na Netflixie Altered Carbon wyskoczył mi w 4K. Przy próbie uruchomienia filmu wyskakiwał komunikat, że nie można odtworzyć, proszę spróbować później. Podobnie było w kwestii filmów w HD. 

Zrobiłem upgrade Fergusona. Taki sam układ kabli. Filmy na Netflixie wszystkie w standardzie HD i 5.1. Tym razem się normalnie odpalają. Podejrzenie padło, że przewód od JBL jest lipa. Podpiąłem więc bezpośrednio Fergusona do 9300. Dalej to samo. Wchodząc w ustawienia Fergusona Custom Display Format ustawia się domyślnie na 2160P30hz, próba zmiany na 1080P30hz i dalej brak 4K.

Macie jakieś pomysły? 

Zmiana na 4096x2150p nic się nie zmienia w Netflixie.

Transfer mierzony przez Netflixa 30-35 Mb/s

Edytowane przez Pepex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pepex podepnij fergusona bezposrednio do epsona. Pusc Netflixa i zobacz czy alterd carbon pokazuje hdr. Sprobuj w ustawieniach fergusona wymusic hdr w 4k i 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie jak ktos planuje zakup boxa to w pierwszej kolejnosci powienien rozwazyc dwa ponizsze:
Apple TV 4K i Nvidia SHield TV.  Jeden i drugi swietnie wpsolpracuje z Epsonem, maja szerokie mozliwosci ustawien rozdzieczosci obrazu i chromy.
 
@szewi czyli (pomijając możliwość użycia PS4 Pro) jakbym kupił Apple TV 4k to o nic się nie powinienem martwić jeśli chodzi o Netflixa, tak? Mówimy o 9300 + Marantz 5012


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

Wariujecie już na punkcie tych znaczków i cyferek :) Chyba świat się zawali jak nie będzie pokazywać na planszy informacyjnej wszystkich pierdół :)

Akurat w 4K/HDR to 12 bitowa paleta kolorów ma znaczenie. Przy tej rozdzielczości można już dostrzec to gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas v czechach uziwame stream cinema cz sk

niest což podobnego v polsce?

@USS-SMAUG Marantz 5012 jest juž v wdoge prze DHL :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, USS-SMAUG napisał:

@szewi czyli (pomijając możliwość użycia PS4 Pro) jakbym kupił Apple TV 4k to o nic się nie powinienem martwić jeśli chodzi o Netflixa, tak? Mówimy o 9300 + Marantz 5012


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak ATV 4K zalatwia temat Netflixa. Od razu Ciebie uspokoje, ze nie ma praktycznie zadnej ronicy w jakosci obrazu miedzy NVS w Netflixie, a ATV 4K. Upsclaowanie jest na tyle dobre w NVS, ze nie idzie zobaczyc roznicy, przynajmniej ja jej u siebie nie widze. Ogladalem ten sam material i przelaczalem sie na obu urzadzeniach i nie widzialem zadnej roznicy, poza tym ze ATV ma ladniejsze menu (menu widac ze jest w wyzszej rozdzieczosci, same filmy juz nie szlo zobaczyc ronicy miedzy upscalowanym obrazem przez Box a natywnym z Netflixa). Ja generalnie nie kupowalem ATV 4K pod netflixa, t byl niejako bonus jak sie okazało :)

 Oczywiscie jesli ktos lubi znaczki to na ATV 4K przy filmie zobaczy logo 4K Ultra HD co ciekawe pokazuje tez przy filmach logo Dolby Vision, mimo ze prjektor nie wyswietla DV... :) podczas gdy w NVS masz "HDR"... ;)  

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, user7878 napisał:

@Pepex podepnij fergusona bezposrednio do epsona. Pusc Netflixa i zobacz czy alterd carbon pokazuje hdr. Sprobuj w ustawieniach fergusona wymusic hdr w 4k i 24p.

@PepexProponowałbym najpierw sprawdzić to ustawienie w obecnej konfiguracji. Dopiero, jak nie zadziała, to połączyć bezpośrednio player z projem. Również poczytaj o problemach (i ich obejściu) z HDMI - tu proponuję zacząć od lektury testu projektora na forum,  dopiero potem doczytać ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szewi napisał:
tak ATV 4K zalatwia temat Netflixa. Od razu Ciebie uspokoje, ze nie ma praktycznie zadnej ronicy w jakosci obrazu miedzy NVS w Netflixie, a ATV 4K. Upsclaowanie jest na tyle dobre w NVS, ze nie idzie zobaczyc roznicy, przynajmniej ja jej u siebie nie widze. Ogladalem ten sam material i przelaczalem sie na obu urzadzeniach i nie widzialem zadnej roznicy, poza tym ze ATV ma ladniejsze menu (menu widac ze jest w wyzszej rozdzieczosci, same filmy juz nie szlo zobaczyc ronicy miedzy upscalowanym obrazem przez Box a natywnym z Netflixa). Ja generalnie nie kupowalem ATV 4K pod netflixa. 

 Oczywiscie jesli ktos lubi znaczki to na ATV 4K przy filmie zobaczy logo 4K Ultra HD co ciekawe pokazuje tez przy filmach logo Dolby Vision, mimo ze prjektor nie wyswietla DV...  podczas gdy w NVS masz "HDR"...   

 

wytluszczam zeby bylo widac o co chodzi

 

Byc moze autor tej wypowiedzi nie zauwaza roznicy, ale  bitrate Netflixa  w przypadku streamu 2160p jest 3x wiekszy od streamu 1080p tj  15 mbps vs 5mbps.

Ustawienie 4k@24p (oraz 23.976, 23.970) bez wzgledu na ustawienie koloru BT709, czy BT2020 uniemozliwia ( na dzien dzisiejszy)  na NVS  downstream strumienia powyzej 5mbps. W przypadku  4k@60p 10bit mamy do dyspozycji 15mbps. 

 

IMG_20180326_165738_zpsiyht0pdy.jpg

 

IMG_20180326_162634_zpsliawhlem.jpg

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ATV 4K zalatwia temat Netflixa. Od razu Ciebie uspokoje, ze nie ma praktycznie zadnej ronicy w jakosci obrazu miedzy NVS w Netflixie, a ATV 4K. Upsclaowanie jest na tyle dobre w NVS, ze nie idzie zobaczyc roznicy, przynajmniej ja jej u siebie nie widze. Ogladalem ten sam material i przelaczalem sie na obu urzadzeniach i nie widzialem zadnej roznicy, poza tym ze ATV ma ladniejsze menu (menu widac ze jest w wyzszej rozdzieczosci, same filmy juz nie szlo zobaczyc ronicy miedzy upscalowanym obrazem przez Box a natywnym z Netflixa). Ja generalnie nie kupowalem ATV 4K pod netflixa, t byl niejako bonus jak sie okazało

 Oczywiscie jesli ktos lubi znaczki to na ATV 4K przy filmie zobaczy logo 4K Ultra HD co ciekawe pokazuje tez przy filmach logo Dolby Vision, mimo ze prjektor nie wyswietla DV...  podczas gdy w NVS masz "HDR"...   

 

Szewi a jak jest z bitrate na Shield, przy HDR.

Bo Netflix ma niższy bitrate przy 1080p ale jaki jest bitrate z 1080p i HDR?

Taki sam jak przy 2160p, czy jak przy 1080p?

 

Ooo, kolega wyżej mnie ubiegł z pytaniem.

No właśnie, jak z tym bitrate?

Bo ja różnicę między 5 a 15 Mbit widzę bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba czytałem i nadal nie wiem o co chodzi.

Jeśli ktoś chciał by pomóc, to zapraszam na priv, podam nr telefonu i poproszę o taki kontakt, może tak da sie to to ustawić zanim mnie trafi...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już ładnie pokrecone

Może uporządkujemy wiadomości.

Jaki player na dzień dzisiejszy wypusci nam na Epsonach 7300/9300 video z Netflixa w 4k HDR i 24fps? Tylko zeby to było na 100% 4k a nie 1080p upscalowane. Tak aby zarowno w info z epsona jak i z apki netflixa pokazywalo 4k hdr i 24fps.

Obojętnie czy to player na andku, ios czy tez player uhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów wcześniej, jaki.

 

ATV 4k i prawdopodobnie UHD Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 ale apple podobno w info pokazuje tylko 4k a nie hdr. To jak to jest w koncu?
O jakim playerze samsunga pisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pepex napisał:

@Barnaba czytałem i nadal nie wiem o co chodzi.

Jeśli ktoś chciał by pomóc, to zapraszam na priv, podam nr telefonu i poproszę o taki kontakt, może tak da sie to to ustawić zanim mnie trafi...

 

ak wspomniałem we wstępie, projektor posiada złącze HDMI w standardzie 2.0 level B, które nie zapewnia 18Gbps przepustowości. Wiążą się z tym pewne ograniczenia związane z możliwymi formatami, jakie urządzenie może przyjąć. Chip HDMI projektora zapewnia 10,2Gbit pasmo. W grę wchodzą więc formaty Ultra HD z HDR, ale nie w 60/50Hz. Gdy spróbujemy taki podać na przykład z Panasonic’a DMP-UB900, to odtwarzacz automatycznie przełączy sygnał w okrojony format 4:2:0 8 bit, pomimo, że w menu pozostanie teoretycznie wybrane 4:4:4. Podobnie po podłączeniu komputera i ustawieniu na karcie graficznej rozdzielczości 2160p60, jedyne co będziemy mogli podać to format 4:2:0/8bit (na szczęście przy grach nie ma to większego znaczenia). Samsung BD-KU8500 nie podaje HDR ani szerokiej palety barw. Wynikają z tego pewne ograniczenia związane ze współpracą z odtwarzaczami Ultra HD. W pasmo 10,2Gbit nie ma problemu zmieścić się nawet z najbogatszym formatem 4:4:4 12 bit, o ile odświeżanie wynosić będzie maksymalnie 24Hz. Teoretycznie nie ma więc problemu, bo przecież filmy do tej pory zawsze miały 24 klatki. Niestety nie każdy odtwarzacz działa w takiej sytuacji bezproblemowo. Samsung BD-KU8500 przykładowo odmawia współpracy i degraduje sygnał do postaci 8 bit bez HDR i szerokiej palety barw. Xbox One S też nie chce podać treści HDR. Bezproblemowo natomiast zadziała Panasonic DMP-UB900/UB700, ale tylko przy odpowiedniej ręcznej konfiguracji! Należało ustawić rozdzielczość na 4K, wyjście 4K 60/50Hz na format 4:2:0, a pozostałe formaty (24/25/30Hz) na 4:2:2. Poprawna konfiguracja przedstawiona jest poniżej: 
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prez Panasonic DMP-UB400 Netflix 4K HDR dzialal OK jak go mialem...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, riddle napisał:

@USS-SMAUG Marantz 5012 jest juž v wdoge prze DHL :-)

@riddle ja mam jeszcze status: Vorbereitung Versand... No nic, poczekam :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=155330]raf7705[/mention] ale apple podobno w info pokazuje tylko 4k a nie hdr. To jak to jest w koncu? O jakim playerze samsunga pisałeś?

 

  Pokazuje jak nalezy HDR.

Zeby zobaczyc szeczegoly streamu, trzeba by miec zainstalowana bete fv  i komputer z MacOS, zeby sobie taka opcje na ATV uruchomic. 

 

 

No to teraz już ładnie pokrecone Może uporządkujemy wiadomości.

Jaki player na dzień dzisiejszy wypusci nam na Epsonach 7300/9300 video z Netflixa w 4k HDR i 24fps? Tylko zeby to było na 100% 4k a nie 1080p upscalowane. Tak aby zarowno w info z epsona jak i z apki netflixa pokazywalo 4k hdr i 24fps.

 

Czy stream Netfliksa  na ATV4k  jest prawdziwie 2160p@24p, to juz musisz sobie wygooglowac, albo sam sprawdzic. Na NVS na dzien dzisiejszy nie jest.   

IMG_20180326_180153_BURST001_COVER_zpsfjilludb.jpg&key=33aa8aae1ed799c3716228e4a91e0b270629d1bdc47825b9df916340e2faa2c9

 

 

IMG_20180326_175547_zpsblj8y1uu.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@binary dzieki za info. Zastanowie się nad tym Apple TV. Cena okolo 800zł tragedii nie ma.
Czy oprócz Netflixa poleci z niego Showmax, playerTvn, hbo go, nc go i You tube w 4k? Bo w sumie to ten apple może byc dobrym uzupelnieniem egreat a5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiam apple tv. Chciałem Roku premiere+ ale z tego co@raf7705 pisal to na jego starszym modelu też nie da rady 4k24p puscic wiec ten apple będzie ok w parze z Egreat A5.
Może kiedyś wypuszczą jedną skrzynke do wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach projektora (obraz/poprawianie obrazu) poprawianie 4K jest nieaktywne. Tak być powinno? Jak to zmienić? 

Dzięki pomocy @Fanek udało się ustawić obecnie z Fbox atv na Netfix ie 4k 4.2.2 ale w BT. 709. Da się podciągnąć kolor jeszcze? 

 

 

IMG_20180326_200358.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kdiez widzialem temat o Nvidia Shield TV i 4K Netflix HDR npres Android 8, že by mial dzialac OK..

 

Edytowane przez riddle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dochodzimy do sedna. 

Stream Netflixa na NVS w 24p nie jest w 2160p. 

wiem ze bit rate 2160p  jest x3 i roznica powinna byc. Widze ja na TV... Na projektorze z tego co patrzylem subiektywnie na NVS material HDR (upscale przez box do 4k) oraz ATV 4K nie widzialem duzej roznicy lub jest ona bardzo subtelna. Mozliwe ze na innym materiale bylyby one bardziej widoczne lub pozostaje pytanie czy na pewno bit rate jest x3 na ATV w 24p i czy tez to nie jest tez upscale jak wlaczymy 24p. Generalnie raczej nie jest to upscale bo menu samego netflixa ma widoczną wyzsza rozdzielczosc, oraz przy filmach pojawiaja sie dedykowane ikony: jesli Ntflx wykryje sprzet kompatybilny z danym standardem np pokaze logo 4K Ultra HD jak wykryje ze mamy sprzet ktory obsluzy 4K + HDR, Vision jak DV; na NVS w 24p nie ma ikon Ultra HD 4K, sa tylko "HDR" stream jest 5 mbps z info Ntflx.

Natomiast pytanie nasuwa sie jaki jest bit rate puszczany przez ATV 4K. Zakladam ze 15mbps. Ktos wie jak wywolac info / display na ATV ? w NVS jest to proste przez klawiature BT F4. W TV klawisz info / display,  w ATV 4K  za klawiature robi mi ipad...

fot z Epsona:

f86532d3a55eda29med.jpg

58 minut temu, user7878 napisał:

@binary dzieki za info. Zastanowie się nad tym Apple TV. Cena okolo 800zł tragedii nie ma.
Czy oprócz Netflixa poleci z niego Showmax, playerTvn, hbo go, nc go i You tube w 4k? Bo w sumie to ten apple może byc dobrym uzupelnieniem egreat a5 ;)

34364e6d78f2e78emed.jpg

16 minut temu, Pepex napisał:

W ustawieniach projektora (obraz/poprawianie obrazu) poprawianie 4K jest nieaktywne. Tak być powinno? Jak to zmienić? 

Dzięki pomocy @Fanek udało się ustawić obecnie z Fbox atv na Netfix ie 4k 4.2.2 ale w BT. 709. Da się podciągnąć kolor jeszcze? 

 

 

IMG_20180326_200358.jpg

wlaczyles film 4K ? jesli tak to bedzie nieaktywne. Nieaktywne bedzie tez jak masz na odtwarzaczu UHD ustawione upscalowanie do 4K, wtedy prjektor wykrywa takjakby mial podany material 4K. Jak puszczasz film Full HD na odtwarzaczu ustawiasz 1080p lub tryb direct (jak masz taka opcje) wtedy poprawianie 4K bedziesz mial "odblokowane"

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...