Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, raf7705 napisał:

No pisałeś, że na Samsungu też Netflix działa w 4k HDR.

Ja pisałem ? Kiedy, gdzie ? Miałem sprawdzić to dopiero, ale wciąż wybieram dogodny moment jak będę mieć więcej czasu na miesiąc z Netflixem... :)

Ja tylko pisałem, że filmiki na YT, które odpalałem na Samsungu działały w 12 bitowym kolorze, ale tylko te co natywnie miały 24-29 FPSów i wysunąłem wniosek, że podobnie może być na Netflixie. Zresztą tak wtedy testowałem też SONY to też działały. Dokładnie to opisywałem kilkadziesiąt stron wcześniej jak testowałem oba odtwarzacze UHD jakie wtedy miałem. Został ostatecznie Samsung.

Chciałem w każdym razie zasygnalizować kolegom kupującym TV BOXA, że w przypadku Netflixa to jest właśnie główny problem u nas, a nie sama obsługa 4k/HDR - czyli wymuszenie 24 klatek żeby przeszedł 12 bitowy kolor. Np w SONY do aplikacji netowych było specjalne ustawienie właśnie to wymuszające. Dokładnie wszystko opisywałem.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toście teraz mi znów zamieszali :D .

Właśnie kurier jedzie z Ferdkiem. Jak by co mam 14 dni na zwrot wiec jak już "rada starszych"  ustali co brać to pisać :).

Najwyżej odeślemy Ferdka.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepex pewnie szybciej będzie jak sprawdzisz sam :D
wyjęcie z pudełka i podłączenie nie stracisz możliwości zwrotu, folii tylko nie ruszać.

Kurde w specyfikacji ma spokojnie 4k HDR z plików, więc sądziłem że z netflixem także nie będzie problemu
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, riddle napisał:

wg mnie jak ktos planuje zakup boxa to w pierwszej kolejnosci powienien rozwazyc dwa ponizsze:

Apple TV 4K i Nvidia SHield TV.  Jeden i drugi swietnie wpsolpracuje z Epsonem, maja szerokie mozliwosci ustawien rozdzieczosci obrazu i chromy.

pierwszy posiada typowo aplowski user experience oraz unikalna wypozyczalnie itunes z filmami 4K oraz mozliwoscia ich zakupu w formie elektronicznej, do tego netflix w 4K i HDR wszystko bardoz ladnie sie prezentuje na ekranie. Jest tez obsluga dolby Vision, to chyba jedyny box ktore posiada dekodowanie Dolby Vision  (oczywiscie to w przypadku projektorow jest tylko ciekawostka). Nawet sam interfejs netflixa wyglada ladniej niz na innych urzadzeniach. Nie do przecenienia mozliwosc strumieniowania z urzadzen Apple przez airplay bez kabla HDMi.

drugi to wszechstronny kombajn nie tylko do strumieniowania, co prawda netflix tylko w HDR (na Epsonie oraz upscaling do 4K ale przez sam box nie natywnie z netflixa) ale wszystko chodzi bez zajakniecia dzieki optymalizacji oraz mocnej platformie sprzetowej, mnogoscia apek Google play, do tego Kodi + android i duze mozliwosci odtwarznaia roznych formatow, nie zpaominajac o wbudowanym chromecascie itp.

Idealnie byloby jak by dwa ww zostaly polaczone w jedno, no ale niesteyt nie ma czegos takiego albo ios albo android albo jedno i drugie w osobnych urzadzeniach ;)

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia SHield TV właśnie byłby spoko, gdyby ciągnął 4K HDR natywnie sam, a tak 1080p.
Zobaczymy z tym Fergusonem może będzie dobrze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Fanek napisał:

Nvidia SHield TV właśnie byłby spoko, gdyby ciągnął 4K HDR natywnie sam, a tak 1080p.
Zobaczymy z tym Fergusonem może będzie dobrze B)

Ale Nvidia Shield obsługuje chyba 4k/HDR i można właśnie ustawić tak aby szło 12 bitów. Szewi potwierdź... W przypadku 1080p nie ma w ogóle tematu bo na tej rozdzielczości hdmi naszego Epsona obsługuje 12 bitów, ale większy sens to ma przy 4K.

Poczytajcie początkowe 30 stron tematu - tam dokładnie to opisywaliśmy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, hubio napisał:

Ale Nvidia Shield obsługuje chyba 4k/HDR i można właśnie ustawić tak aby szło 12 bitów. Szewi potwierdź... W przypadku 1080p nie ma w ogóle tematu bo na tej rozdzielczości hdmi naszego Epsona obsługuje 12 bitów, ale większy sens to ma przy 4K.

Poczytajcie początkowe 30 stron tematu - tam dokładnie to opisywaliśmy....

12 bitów obsluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio - na poprzedniej stronie raf7705 pisał o Shield że 1080p HDR.

Zniecierpliwiony zapytaniem email zadzwoniłem do Fergusona działu technicznego, do jutra mają sprawdzić i oddzwonić jak to jest z netflixem 4K HDR.
Na wstawce netflixa powinno w samym opisie wyświetlać się  4K UHD HDR10 ? tak macie na innych playerach?

Czy ten opis jest zawsze stały niezależnie od playera i samo 4K UHD ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstawkach z 4k i hdr powinno byc widoczne samo okno z napisem HDR. Np. na filmie Anihilacja albo Bright.

 

Na playerach bez HDR widać tylko 4k. Dodatkowo po odpaleniu w menu Epsona bedzie widac czy dostajemy sygnal z HDR czy bez.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No toście teraz mi znów zamieszali  .
Właśnie kurier jedzie z Ferdkiem. Jak by co mam 14 dni na zwrot wiec jak już "rada starszych"  ustali co brać to pisać :).
Najwyżej odeślemy Ferdka.. 
Na dziś, nie ma boxa, który by miał wszystko. Ja mam dwa różne i nadal nie mam tego co bym chciał.
Jeden mam do plików, tam wszystko jest ok.
Drugi do Netflixa i Amazona i tam niby jest 4k HDR ale tylko 60hz, co mnie nie urządza, bo znowu ograniczenia Epsona komplikacje wprowadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, raf7705 napisał:


Drugi do Netflixa i Amazona i tam niby jest 4k HDR ale tylko 60hz, co mnie nie urządza, bo znowu ograniczenia Epsona komplikacje wprowadzają.

 

ATV4k wypuszcza Netflixa  4k (HDR10, DV) w  24p, 50 i 60 Hz

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fanek napisał:

Hubio - na poprzedniej stronie raf7705 pisał o Shield że 1080p HDR.

Zniecierpliwiony zapytaniem email zadzwoniłem do Fergusona działu technicznego, do jutra mają sprawdzić i oddzwonić jak to jest z netflixem 4K HDR.
Na wstawce netflixa powinno w samym opisie wyświetlać się  4K UHD HDR10 ? tak macie na innych playerach?

Czy ten opis jest zawsze stały niezależnie od playera i samo 4K UHD ?
 

Powinienes raczej ich zapytac o zasymulownie 4K HDR w 24 klatkach bo na taki przesyl pozwoli Epson. BO inaczej dostaniesz odp w stylu oczywiscie (tylko to bedzi eprawda dla 4k w defaultowym klatkazu 60 kprzy ktorym Epson nie pusci HDRa w 12 bitach.

12 minut temu, raf7705 napisał:

Na dziś, nie ma boxa, który by miał wszystko. Ja mam dwa różne i nadal nie mam tego co bym chciał.
Jeden mam do plików, tam wszystko jest ok.
Drugi do Netflixa i Amazona i tam niby jest 4k HDR ale tylko 60hz, co mnie nie urządza, bo znowu ograniczenia Epsona komplikacje wprowadzają.

NO niestety. Nawet nie ze wzgledu na proj Epsona i jego ograniczenia w przepustowosci tez jade na 2óch z ktorych kazdy ma jakas funkcjonalnosc, ktora mnie interesuje. 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerne odtwarzacze same problemy #*@^&%

W cenie do powiedzmy 500zł +/-  co wypuści netflixa 4K HDR i pliki mkv 4K HDR, jest coś ? aby tylko miało LAN, nie lubie wifi.
Miałem troche większe wymagania bo ten Ferguson ma jeszcze serwer plików i seedbox, ale odpuściłbym to sobie.

A Chromecast Ultra tylko netflixa ogarnie mkv już nie?

LUB jak podpiąć 2 playery pod projektor który ma 1 hdmi 2.0 ? trzeba aż przez ampli lub coś podobnego?
Macie jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ATV4k wypuszcza Netflixa  4k (HDR10, DV) w  24p, 50 i 60 Hz
No będę musiał chyba wziąć pod uwagę wymianę roku ultra, na ATV.

Śmieszne jest, że roku można ustawić na 24p ale wtedy na Netflixie HDR nie działa. Działa tylko na 60p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholerne odtwarzacze same problemy #*@^&%

W cenie do powiedzmy 500zł +/-  co wypuści netflixa 4K HDR i pliki mkv 4K HDR, jest coś ? aby tylko miało LAN, nie lubie wifi.

Miałem troche większe wymagania bo ten Ferguson ma jeszcze serwer plików i seedbox, ale odpuściłbym to sobie.

A Chromecast Ultra tylko netflixa ogarnie mkv już nie?

LUB jak podpiąć 2 playery pod projektor który ma 1 hdmi 2.0 ? trzeba aż przez ampli lub coś podobnego?

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Chyba nie przeczytałeś ostatnio napisanych postów. Heehhee

 

Musisz mieć netflixa w 4k HDR 24p żeby puścić na Epsona.

 

Jest chyba tylko dwa urządzenia, które to potrafią: Apple TV i prawdopodobnie player UHD od Samsunga.

Innych nie ma!

 

No chyba, że będzie cudowne objawienie od Fergusona ale wątpię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Fergusona już mi powiedzieli, że netflix 4K działa, ale HDR się nie załącza. Testowali na tv z odpowiednimi kablami hdmi. Na wstawce w opisie pokazuje tylko 4K UHD, nic o HDR.
Pepex dla pewności jeszcze sprawdzi czy może po prostu w tle się nie załącza, ale chyba nie będzie to best player :/

raf7705 mój projektor to będzie raczej Optoma UHD60, ale pewnie to samo co Epson w tej kwestii?
Już się człowiek głupi robi od tego wszystkiego ehhh :) 

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Na dziś, nie ma boxa, który by miał wszystko. Ja mam dwa różne i nadal nie mam tego co bym chciał.
Jeden mam do plików, tam wszystko jest ok.
Drugi do Netflixa i Amazona i tam niby jest 4k HDR ale tylko 60hz, co mnie nie urządza, bo znowu ograniczenia Epsona komplikacje wprowadzają.

Ależ jest. OPPO 203. A Netflix czy Amazon w 4K i Youtube 4K HDR VP9.2 z telewizora OLED LG seria 2017.

 

BTW Youtube 4K HDR z VP9.2 potrafi urządzenie o nazwie ROKU, świetnie znane w UK:

 

streaming-stick-plus-and-remote.png

 

https://www.roku.com/products/streaming-stick-plus

BTW w tym sticku 4K śmiga po wi-fi w standardzie 902.11 ac.

 

:)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony netflixa:

Na wymienionych poniżej urządzeniach można odtwarzać materiały w jakości HDR po połączeniu z telewizorem obsługującym standard HDR:

  •  

    Cytat

     

    • Apple TV 4K

    • Chromecast Ultra

    • EntertainTV od Deutsche Telekom

    • Nvidia Shield i Nvidia Shield Pro

    • PlayStation 4 Pro

    • Roku Premiere+ oraz Roku Ultra

    • TDC TV Box

    • Virgin Media - V6 wspierany przez TiVo

    • Xbox One S i Xbox One X

     

    Druga zakładka

  • https://help.netflix.com/pl/node/42384

    Mam PS4 PRO ale nie chce go właczać za każdym razem do netflixa, jest podpiete pod tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że "można odtworzyć", jak nie można w 24p.

Mówimy o sztuce dla Sztuki, czy żeby z epsonem działało....?

 

 Aaaa, bo ty nie masz epsona.

To po co w tym temacie śmiecisz.....

 

Tu rozmawiamy o różnych sprawach dotyczących użytkowania epsonów.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariujecie już na punkcie tych znaczków i cyferek :) Chyba świat się zawali jak nie będzie pokazywać na planszy informacyjnej wszystkich pierdół :) 

Może dla własnego zdrowia powinniście zmienić hobby  ? 

A , i  czy ktoś w końcu skalibrował projektor u Macieja ? Czy lecicie jak i na ripach tak i na ustawieniach z sieci ? :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczela sie rozmowa to sie przylaczylem :) bo tez szukam player pod projektor.

Raf a Ty jakie masz playery? Bo pisales ze dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie przeczytałeś ostatnio napisanych postów. Heehhee 
Musisz mieć netflixa w 4k HDR 24p żeby puścić na Epsona.
 
Jest chyba tylko dwa urządzenia, które to potrafią: Apple TV i prawdopodobnie player UHD od Samsunga.
Innych nie ma!
 
No chyba, że będzie cudowne objawienie od Fergusona ale wątpię....

Ja odtwarzam netflix z nvidia shield i mam 4k hdr 24p



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

To pokaż zdjęcie info z netflixa.

Tylko z netflixa, nie z shielda.

 

Podpowiem, musisz podłączyć klawiaturę i wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.
To pokaż zdjęcie info z netflixa.
Tylko z netflixa, nie z shielda.

Projektor mi pokazuje bt2020 4k hdr 24p i chyba mi to wystarcza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko nvidia shield musi być ustawiony na 24p a nie na 60p jak jest domyślnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...