Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, riddle napisał:

Denon AVR-X3400H vs Marantz SR5012

jak dla mie to ten sam... :-)

A Denon niema HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module)

Marantz SR5012 specifikacja

Jeśli na stronie Marantza pierwsz eco widzę to taki babol: 

HDMI wejścia przód / tył 7 / 1

to troche słabo jak dla mnie :P
Marantz nie ma video multiroom'a przez co jedno wyjście HDMI mniej - tej opcji w sumie nie potrzebuję, 2 wyjścia mi są potrzebne (TV + projektor)
5W mniej mocy to też żadna różnica.
Na stronie sklepu napisane że Marantz ma 6ohm, na tym porownaniu że 4ohmy..

Kiedy tymczasem..

5ab69b816bf0b_Zrzutekranu2018-03-2419_37.43-kopia.png.7ae0df9ce9cd75d8957d56f09016c74c.png

@riddle Vielen Dank fur Ihre Hilfe ;D

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

@hubio skąd wiedziałeś ?

db9b1e323298f501med.jpg

:) Nota bene ostatni Thor bardzo udany, dzis zobaczymy jak to wyglda w HDRze.

Ostatnio w szale zakupów zamowilem Ostatniego Jedi w 4K do tego E.T. tez w 4K. 

Zbliza sie premiera Player One :) 

A w innym klimacie polecam film Droga / The Road z Viggo Mortensenem na Blu rayu. Swietny wg mnie.

Ostatnio odswiezałem też Burtona no i  niezapomniany klasyk Sok z żuka :) Zeby nie bylo, że tylko Marvele i Disney..

Poza tym na Zavvi fajne promocje na filmy 4K mają...

 

Oj fajnie, że mi przypomniałeś o "Drodze"... Czegoś mi brakowało na mojej liście zakupowej... :) E.T. mam na BD. W 4k się nie będę ładować bo jednak po latach wydaje się "tylko" filmem dla dzieci. Co do Ostatni Jedi to na pewno kupię na 4k, ale na razie blokada na wszystkie zakupy póki nie wybrnę z zawirowania finansowego...

Wracając do tematu projektora to po raz kolejny chcę powiedzieć, że na nim świetnie wygląda zdecydowana większość filmów, a nie tylko te nowe z efektami... :) "Filadelfia" czy "Kramer vs Kramer" - oba na DVD to była uczta dla oczu... To o czym wspominałem - te stare filmy oglądając na projektorze można się poczuć jak by się było w kinie w tamtych czasach, a właściwie obraz jest o wiele lepszy..., ale klimat pozostaje...

I teraz pytanie merytoryczne całkowicie związane z tematem: czytałem, że po iluś tam godzinach zmniejsza się jasność, lub/i kontrast lub/i natężenie barw - czy to prawda lub czy już coś takiego obserwujecie lub od jakiej ilości przepracowanych godzin zacząć się martwić... ?

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tej ilości co mamy wypalone 300-400 to lampa raczej nabiera dopiero docelowej jasności :) tak czy owak lampy do Epsona sa tanie :) 

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczorajszy zakup Marantza pozostawił lekką nadwyżkę budżetową. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem jakiegoś BD playera. Od razu mówię, że półka cenowa w stylu OPPO 203 dla mnie odpada (a przynajmniej na pewno teraz). Patrzyłem raczej na coś w cenie Panasonica DMP-ub404egk Ultra HD. No i zastanawiam się czy warto jest kupować coś teraz w budżecie do 1 tyś PLN czy lepiej dozbierać do czegoś porządniejszego?

Przede wszystkim na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze BD playera? Bo może w ogóle nie wykorzystałbym możliwości takiego oppo (a kolejka zakupów dość długa, więc każden odłożony gdzieś grosz zaowocuje dołożeniem do czegoś następnego :)).


Na razie, substytutowo, mogę posługiwać się PS4 pro.
Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. To trochę rozjaśniło mi się w głowie :).

Co do oglądania. To Netflix ale po to też Oppo będzie by od czasu do czasu jakiś filmek na Blue-ray zapodać. 

Z lektorem filmów nie oglądamy, bo to dla nas niestrawialne.

Ok.  

To teraz na przyszłość. Gdybym planował rozbudowe systemu to co proponujecie? 

Rozumiem, że amplituner (jakieś sugestie co do modelu?) ? Rozumiem, że ampli do czasu nazbierania kasy na kolumny może działać ze soundbarem? 

W przypadku zakupu ampli, wszystkie urządzenia audio podłącza się pod ampli ? Czy idzie po prostu sygnał audio i video do ampli i dalej na urządzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, USS-SMAUG napisał:

Panowie, wczorajszy zakup Marantza pozostawił lekką nadwyżkę budżetową. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem jakiegoś BD playera. Od razu mówię, że półka cenowa w stylu OPPO 203 dla mnie odpada (a przynajmniej na pewno teraz). Patrzyłem raczej na coś w cenie Panasonica DMP-ub404egk Ultra HD. No i zastanawiam się czy warto jest kupować coś teraz w budżecie do 1 tyś PLN czy lepiej dozbierać do czegoś porządniejszego?

Przede wszystkim na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze BD playera? Bo może w ogóle nie wykorzystałbym możliwości takiego oppo (a kolejka zakupów dość długa, więc każden odłożony gdzieś grosz zaowocuje dołożeniem do czegoś następnego :)).


Na razie, substytutowo, mogę posługiwać się PS4 pro.
Z góry dzięki :)

Wg mnie najtańszy obecny na rynku z wyjątkiem pierwszego modelu Samsunga. Ten Panasonic jak najbardziej będzie ok.

13 minut temu, Pepex napisał:

Ok. To trochę rozjaśniło mi się w głowie :).

Co do oglądania. To Netflix ale po to też Oppo będzie by od czasu do czasu jakiś filmek na Blue-ray zapodać. 

Z lektorem filmów nie oglądamy, bo to dla nas niestrawialne.

Ok.  

To teraz na przyszłość. Gdybym planował rozbudowe systemu to co proponujecie? 

Rozumiem, że amplituner (jakieś sugestie co do modelu?) ? Rozumiem, że ampli do czasu nazbierania kasy na kolumny może działać ze soundbarem? 

W przypadku zakupu ampli, wszystkie urządzenia audio podłącza się pod ampli ? Czy idzie po prostu sygnał audio i video do ampli i dalej na urządzenia? 

Albo aplituner + kolumny albo sounbar... Raczej sobie nie wyobrażam jednego i drugiego naraz...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten marantz bedzie ok. Taki sam jak denon. A cena super.
Do netflixa ja czekam na nowe Xiaomi Mi box z 4k i hdr. Cenowo bedzie okolo 300-400 zł. Do plikow mkv i roznych innych ripów kupiłem Egreat A5 i jest super. Zostaje kwestia płyt UHD i tu poczekam na nowy panasonic.

Pytanko jeszcze co do wyboru farb na sciany i sufit. Do dobrego kontrastu musze poprawić malowanie. Obecnie sufit mam biały. Chcialbym czarny ale boję się jaskini nietoperza ;)
Mozecie cos polecić na sufit? Moze jakaś imitacja kosmosu granatowa czy coś podobnego.
Sciany boczne do polowy pomaluje na czarno a druga polowa jasniejsza. Sciany tylna i frontowa na jasny szary (przod i tak zasloni ekran a jasny tył rozjasni pokój i nie wplynie na kontrast). Zostaje sufit. Proszę o jakieś propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do netflixa 4K HDR i takich samych mkv - Ferguson FBOX ATV, odtwarza wszystko co dusza zapragnie w cenie 300zł :)

http://kodiwpigulce.pl/recenzja-ferguson-fbox-atv/

Jest jeden Xiaomi Mi Box 4, który też tak odtwarza, ale ma mniej wyjść i nie ma portu LAN, ma wyjść jakiś nowy?


Panowie a co myślicie o Xiaomi Mi Ultra Laser Projector nadaje się do kina domowego? czy to bardziej pod konsole i jako multimedialny, ktoś czytał jakieś recenzje?  Ma niby wsparcie 4K i HDR, ale żadnych konkretnych testów nie widziałem

 

 

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, user7878 napisał:

Ten marantz bedzie ok. Taki sam jak denon. A cena super.

tez tak stwierdziłem i dlatego go wczoraj kupiłem. Z uciechą jeszcze poczekam aż przyjdzie do mnie paczka, bo @riddle też się już cieszył z zakupionego na amazonie.de ampli i.. radość mu odwołali ;)

21 minut temu, user7878 napisał:

Do netflixa ja czekam na nowe Xiaomi Mi box z 4k i hdr. Cenowo bedzie okolo 300-400 zł. Do plikow mkv i roznych innych ripów kupiłem Egreat A5 i jest super. Zostaje kwestia płyt UHD i tu poczekam na nowy panasonic.

No właśnie ja myślę o prostocie. Moja żona nie przepada za przełączaniem się pomiędzy ilomaś-tam urządzeniami. Zastanawiam się z tym Netflixem, bo teraz odtwarzam przez PS4 Pro, (mój TV samsunga tak się ociąga ze wszystkim, że wyrażenie "SMART TV" budzi u mnie wstręt).
W zasadzie używam Netflixa i Plexa do odtwarzania mediów z sieciowego serwera qnap'a. 
Ale skoro mogę to zrobić przez PS4 to zastanawiam się jaka jest przewaga takich rozwiązań jak Xiaomi Mi box'a, czy wspomnianego Fergusona FBOX ATV'a?

A w ogóle IMHO obsługę aplikacji internetowej jaką jest Netflix to powinien mieć już taki Marantz natywnie wbudowaną.

EDIT: Wspomniany przeze mnie Panasonic ub404 też ma widzę obsługę Netflixa wywoływana z przycisku na pilocie. To ona zła jest jakaś że jeszcze zewnętrzne pudełko byłoby lepsze (bo na pewno nie bardziej funkcjonalne)

Edytowane przez USS-SMAUG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USS-SMAUG tiez wcoraj kupilem dla siebie.. :-) Na Panasonic ub404  Netflix 4K dzialal ok ale s MKV to problem, niedziala DTS-HD MA i TrueHD w MKV. Kolega kupil prez Ebay MMC s Amlogic S912 i prerobil Androida na Librelec  video tutorial Libreelec i dziala super.  Wcoraj mialem w domu na upgrade FW i ZidooX8 i tiez dzialal OK, i umie 3D MVC.. :-)

Porownanie video quality

qqRdQvU.thumb.png.bdafb5ff84a7d0c5b9b7213b67755ae7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fanek ten ferguson wyglada ok. Cena też na poziomie xiaomi. Brakuje tylko pilota na bluetooth z mikrofonem. Czy Netflix leci z niego w 4k z HDR czy tylko samo 4k?
Na starszym xiaomi jest tylko 4k a na tym najnowszym na ktore czekam jest juz pelne z HDR. To nowe Xiaomi jest juz dostepne w Chinach i lada moment ma byc też u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

@Fanek ten ferguson wyglada ok. Cena też na poziomie xiaomi. Brakuje tylko pilota na bluetooth z mikrofonem. Czy Netflix leci z niego w 4k z HDR czy tylko samo 4k?

Czyli np ten wspomniany przeze mnie odtwarzacz BD Panasonic ub404 otworzy mi z Netflixa jakość 4K ale nie UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k to UHD jezeli chodzi o literki. Jednak do filmow w 4k czy UHD jest jeszcze dodawany HDR i tutaj nie wszystkie odtwarzacze puszczaja pelny sygnal. Na Netflixie łatwo to zobaczyć bo przy filmie bedzie ikonka albo samo 4k albo zamiast tego HDR. Musisz sprawdzic czy ten Panasonic puszcza HDR. Xiaomi to starsze puszcza tylko 4k.

@riddle ten Zidoo puszcza Netflix w 4k HDR? Bo w opisie nie ma nic o netflixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

@Fanek ten ferguson wyglada ok. Cena też na poziomie xiaomi. Brakuje tylko pilota na bluetooth z mikrofonem. Czy Netflix leci z niego w 4k z HDR czy tylko samo 4k?
Na starszym xiaomi jest tylko 4k a na tym najnowszym na ktore czekam jest juz pelne z HDR. To nowe Xiaomi jest juz dostepne w Chinach i lada moment ma byc też u nas.

To zaskoczyłeś, myślałem że jak ma certyfikat DRM Widevine Level 1 to leci 4K HDR z netflixa, nie jest tak?
Na konkurencyjnym polskim forum jest temat oddzielny o tym odtwarzaczu, zapytam tam.
Ktoś napisał:

Cytat

Dolby Vision -sample LG - poszły w KODI a w Media Playerze był tylko dzwięk.
Netflix jest 4K
Player (TVN) nie działa - brak wsparcia od TVN bo TVP VOD (for Android TV) jest wzorcowe.


Możesz podać linka tego nowego Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google Xiaomi Mi Box 2018 i bedą artykuły i testy na youtube.

 

Co do 4k i HDR z Netflixa to wole się upewnić bo to różnie bywa. Gdzieś w info ze strony netflixa bylo jakie urządzenia wspierają i te wszystkie android boxy raz dzialaja raz nie.

Najłatwiej jest w telewizorach. Tam widać od razu.

Oledy LG mają 4k i Dolby Vision a reszta 4k i HDR. Z boxami/przystawkami jest różnie i trzeba sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/smart-tv-box-h96-max-h2-4gb-32gb-android-7-1-4k-fv-i7199548085.html#thumb/1

to nie ten xiaomi 2018 co miałeś na myśli?

http://allegro.pl/odtwarzacz-ferguson-fbox-atv-smart-tv-bggqd-i7233181329.html

 

Cytat

 

SZYBKI 64-BITOWY PROCESOR

HiSilicon HI 3798M V200 to wyspecjalizowany, 64-bitowy układ skonstruowany z myślą o obsłudze mediów. Wyświetlanie filmów Ultra HD z szybkością 60 klatek na sekundę w 10-bitowej głębi koloru to żadne wyzwanie. Mali-450 to wszechstronny i szybki układ graficzny zoptymalizowany pod kątem mediów i gier. H.265/HEVC CPU 4-rdzenie ARM Cortex A53 Przetwarzanie obrazu HDR 10bit, Dolby Vision Procesor wspiera przetwarzanie dźwięku m.in. Dolby ATMOS, Dolby Digital Super szybka pamięć RAM 2GB DDR4

 

No ale nie ma sprecyzowanego czy chodzi o netflixa hmm. Zobacze co odpiszą.

user7878  - pokaże tego nowego boxa Xiaomi, nie moge go znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878 Zidoo X8/9s/10/20 niema oficialnej podpory Netflix ale co do wsitkiego ostatniego  to jest OK.

PosterWall 2.0


KODI specialna versja dla ZIDOO to ZDMC


ten sam chip ma nowe 4K DUNE czi Zappity :-)

Edytowane przez riddle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, user7878 napisał:

 

Oledy LG mają 4k i Dolby Vision a reszta 4k i HDR. Z boxami/przystawkami jest różnie i trzeba sprawdzać.

A jaki box wspiera Dolby Vision? Pytam bo ja nie znam żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączenie się koying do teamu developerów dobrze rokuje projektowi MrMC. Póki co brak gęstego audio (konkurencyjny program ponoć daje rade).

 

AA no i brak obsługi ISO.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze TV boxa kierujcie się jeszcze tym aby miał możliwość ustawienia chromy na 4:2:2 bo inaczej ni pójdzie wam 4k w 12 bitowym kolorze na naszym projektorze. Są też trudności z ustawieniem netflixa w tym zakresie. Z tego co pamiętam na tamten czas - jesień 2017 to bez problemu działała tylko Nvidia Shield. W tym temacie było to już wałkowane kilkadziesiąt stron wcześniej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisałeś, że na Samsungu też Netflix działa w 4k HDR.

 

Na Shield działa HDR ale 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ramzes99 napisał:

LINK do testu nowego Xiaomi

Test z tabletowo

Nie ma jeszcze wersji international. Na aliexpress widziałem ostatnio ale wersja na Azję.

Ta nazwa mnie zmyliła bo starszy nazywa się Xiaomi Mi Box 4K. Ale nadal widze, że nie ma portu RJ45 tylko wifi, USB 2.0, brak SPDIF, nawet bebechy te same. Brak LAN najbardziej boli.

A co myślicie o tym? przypadkiem znalazłem H96 MAX H2
 

Cytat

 

Na H96 Max H2 możesz korzytać z serwisów VOD PREMIUM np. NC GO +, HBO GO, NETFLIX, SHOWMAX, FILMBOX Live, TWITCH i wielu innych

Netflix to niekwestionowany lider VOD na całym świecie. Dostępny jest w języku polskim. Usługa Netflix stawia na jakość - możemy liczyć na 4K, HDR i Dolby Vision.

Procesor zapewnia sprzętowe wsparcie dla kodeków wideo 4K H.265 (HEVC) i VP9 pozwalając jednocześnie na strumieniowanie wideo w jakości 4K UHD (Ultra High Definition) HDR przy 60 klatkach na sekundę.

 

http://allegro.pl/smart-tv-box-h96-max-h2-4gb-32gb-android-7-1-4k-fv-i7199548085.html#thumb/1

Ktoś słyszał o nim?  nie widze za bardzo recenzji, ciekawe czy nie jest to błąd w opisie z allegro bo jest też mowa o Dolby Vision. Choć DV nie potrzebne do projektora i tak, bo tylko Oledy i nowe Sony tv 4k wspierają to.

Z Fergusonem pisze do polskiego dystrybutora o netflix 4K HDR, dam Wam znać co odpisze

http://ferguson-digital.eu/mini-pc-smart-tv/fbox-atv/

Edytowane przez Fanek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...