Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku wersja W bardzo się sprawdza. W tej chwili używam głownie właśnie nadajnika bezprzewodowego. Nie zdarzyło mi się, żeby obraz chociaż raz się zaciął, a na Xboxie wszystko działa naprawdę płynnie. Mam też położony kabel 15m i jak na początku się przełączałem to teraz nie widzę żadnej większej różnicy (na kablu działa oczywiście równie dobrze mimo 15m). Natomiast trzeba pamiętać żeby pilotem (tym samym co projektor) uruchomić też nadajnik bezprzewodowy.

A jeżeli chodzi o kable to się nie zgadzam. Po pierwsze, może i jestem laikiem, ale na moją wiedzę żeby wykorzystać 4K/60p HDR należy użyć standardu HDMI 2.0 (a to projektor umożliwia). Ja własnie zrobiłem ten błąd, zakupiłem kable HDMI 1.4 (3x1m; 1x2m; 1x15m) i ktoś mądrzejszy ode mnie mi powiedział, że na nich  maksymalnie 4k24p lub FullHD60p. Stąd i remont mi się przedłużył, bruzdy poryte a trzeba było odsyłać kable i zamawiać nowe (HDMI 2.0). Wg. mnie jakość kabla (szczególnie jeżeli idzie pod tynkiem) może mieć znaczenie, z mocnym oszczędzaniem (no ale żeby nie dać też się zwariować) bym uważał. Ja osobiście używam do HDMI Monkey Cable do dźwięku naszej polskiej Melodiki. Aha, to co ważne to system jest tak słaby jak jego najsłabszy element, więc jeżeli np. kable wszędzie są super, a między odtwarzaczem a ampli (czy też nadajnikiem od Epsona) będzie HDMI 1.3 to można zapomnieć o 4K.

@hubio  Jeżeli to HDMI 2.0 15m za 120 zł, szacun, ja się nagrzebałem w necie zanim kupiłem i miałem wrażenie, że jakaś zmowa cenowa panuje :) Następne zakupy chyba będę konsultował z Tobą.

pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiadomo, ze standard przy kablach musi byc spelniony (cienki hdmi 1.4 nie obsluzy 4k nawet w 420 szczegolnie jak mowimy o dluzsym kablu). kable musza spelniac normy 2.0 przy 4K.

HDMI 2.1 juz jest na horyzoncie, a to bedzie oznaczalo jeszcze wieksze normy do spelnienia dla przesylu danych.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, zibi1974 napisał:

@hubio  Jeżeli to HDMI 2.0 15m za 120 zł, szacun, ja się nagrzebałem w necie zanim kupiłem i miałem wrażenie, że jakaś zmowa cenowa panuje :) Następne zakupy chyba będę konsultował z Tobą.

pozdrawiam

Nie wiem czy tu wolno podawać linki do sprzedawców, ale kupiłem dokładnie ten (129zł):

http://allegro.pl/kabel-hdmi-full-hd-4k-ultimate-v2-0-15m-i6661033676.html?fromVariant=6661058718

Ma 18AVG, jest gruby, a najważniejsze, że działa idealnie tzn. płyty UHD/HDR działają bez problemu...

Oczywiście 1.3 czy 1.4 to wiadomo, że nie można kupować do nowego sprzętu. I należy też pamiętać, że nasz projektor ma to ograniczenie co pisał Szewi więc nie wiadomo jak by działało jak by szło w pełnym 4:4:4...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

szukam jednak czegoś tańszego do audio. Co sądzicie o takim zestawie? https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X540BT___CINEMATIC?utm_source=Criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo_lowerfunnel 

Czy jest w nim coś co go dyskwalifikuje w połączeniu z e7300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hubio napisał:

Nie wiem czy tu wolno podawać linki do sprzedawców, ale kupiłem dokładnie ten (129zł):

http://allegro.pl/kabel-hdmi-full-hd-4k-ultimate-v2-0-15m-i6661033676.html?fromVariant=6661058718

Ma 18AVG, jest gruby, a najważniejsze, że działa idealnie tzn. płyty UHD/HDR działają bez problemu...

Oczywiście 1.3 czy 1.4 to wiadomo, że nie można kupować do nowego sprzętu. I należy też pamiętać, że nasz projektor ma to ograniczenie co pisał Szewi więc nie wiadomo jak by działało jak by szło w pełnym 4:4:4...

Hubio ten co podałeś z linka ma AWG28  (srendica wiazki w srodku przewodzacej prad 0.321mm). Fajnie ze dziala do 10gbs.

https://pl.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge

Ten tez działa z Epsonem ma AWG 24 (srednica wiazki w srodku 0.511mm, czyli jest grubszy)

http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-cx-blue-full-hd-4k-3d-cec-arc-12m-i4897353813.html

Im nizsze AWG tym lepiej na dluzszje odleglosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szewi napisał:

wiadomo, ze standard przy kablach musi byc spelniony (cienki hdmi 1.4 nie obsluzy 4k nawet w 420 szczegolnie jak mowimy o dluzsym kablu). kable musza spelniac normy 2.0 przy 4K.

@szewi a jeśli piszą takie coś:
 

"HDMI 1.4/1.4a-b

Kolejną małą rewolucję zapewnił standard HDMI 1.4 i jego zaktualizowane wersje: 1.4a oraz 1.4b. Największą zmianą pod względem parametrów jest pojawienie się wsparcia dla rozdzielczości 4K.

  1. Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
  2. Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
  3. Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz."

to jak to rozumieć, że "jakieś tam" 4K się w ogóle da? Przy tym p24?
Tak pytam, bo właśnie jestem "na łączach" - magluje mojego elektryka, no i nie wiem czy się nie okaże, że mój HDMI to NIE jest jednak 2.0 (^#$%#@%$# jego mać!) tak jak miał być.. (odkryłem że nie wszystkie przewody sieciowe w ścianach są kat.6 tak jak miały być. Elektryk zaoszczędził, a że schowane w ścianach to liczył że się nie wyda... Więc drążę zaraz tego HDMI też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, hubio napisał:

Nie wiem czy tu wolno podawać linki do sprzedawców, ale kupiłem dokładnie ten (129zł):

http://allegro.pl/kabel-hdmi-full-hd-4k-ultimate-v2-0-15m-i6661033676.html?fromVariant=6661058718

Ma 18AVG, jest gruby, a najważniejsze, że działa idealnie tzn. płyty UHD/HDR działają bez problemu...

 

Stosunek jakości do ceny powala. Jeżeli jeszcze jesteś zadowolony to już w zupełności wystarczy. 

Porównać to chyba najprościej wziąć inny np. własnie takiego Monkey i po podłączeniu sprawdzić czy jest różnica.

Choć przy tej cenie ja osobiście bałbym się pewnie jakiegoś haczyka (drobnego druku w specyfikacji).

Edytowane przez zibi1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, USS-SMAUG napisał:

@szewi a jeśli piszą takie coś:
 

"HDMI 1.4/1.4a-b

Kolejną małą rewolucję zapewnił standard HDMI 1.4 i jego zaktualizowane wersje: 1.4a oraz 1.4b. Największą zmianą pod względem parametrów jest pojawienie się wsparcia dla rozdzielczości 4K.

  1. Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
  2. Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
  3. Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz."

to jak to rozumieć, że "jakieś tam" 4K się w ogóle da? Przy tym p24?
Tak pytam, bo właśnie jestem "na łączach" - magluje mojego elektryka, no i nie wiem czy się nie okaże, że mój HDMI to NIE jest jednak 2.0 (^#$%#@%$# jego mać!) tak jak miał być.. (odkryłem że nie wszystkie przewody sieciowe w ścianach są kat.6 tak jak miały być. Elektryk zaoszczędził, a że schowane w ścianach to liczył że się nie wyda... Więc drążę zaraz tego HDMI też)

odpowiem cytujac test::

"W tym miejscu niestety czeka na nas kubeł zimnej wody – HDMI 1, pomimo, że pracuje w standardzie 2.0a i obsługuje HDCP 2.2, to jest ograniczone do 340MHz. Oznacza to, że pozwala przyjąć rozdzielczości 4Kp60/ 4Kp50 wyłącznie w formacie 8-bit 4:2:0. Nie zapewnia jednak 18Gbps przepustowości, która pozwoliłaby na przykład na wysyłanie 10 bitowego sygnału w takim klatkażu. O konsekwencjach tego ograniczenia napiszę później w sekcji Ultra HD. Od razu jednak napiszę: udało nam się rozwiązać i ten problem dzięki posiadaniu w redakcji wszystkich odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray dostępnych na rynku"
Źródło: https://hdtvpolska.com/epson-eh-tw9300w-test-projektora-lcd-4k-ultra-hd/"

czyli z tego by wynikalo zakladajac ze specyfikacja podanego kabla przez ciebie jest zgodna z rzecyzwistoscia to teoretcznie  taki kabel pociagnie 4K 420 w 8 bitach.

Nie sprawdzalem.

Generalnie jednak ja bym brał kable 2.0 jakby mial to robić u siebie nawet pod ogrniczona przepustowość, dlatego ze taki kabel spelnia bardziej rygorystyczne normy/specyfijacje itp.

Jednak przy zakupie warto pomyslec o takim co spelnia wymagania HDMI 2.0 da Ci przesyl 600Mhz potrzebny do 4K/60p/10bit, bo kiedys zechcesz zmienic sprzet i co wtedy ? wymiana kabli ? pewnie i tak wymiana bo HDMI 2.1 ma jeszcze wieksze wymagania...

czyli jednak wracamy do czynności:

https://www.youtube.com/watch?v=_hir3L5nhuQ

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przesłania 10bit nie potrzeba pasma 18Gbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tak się zapytam w konteście W, bo w sumie w 100% sam nie wiem.

Projektor obsługuje 4K UHD/60p HDR (przy odpowiednim nadajniku działa). Ograniczeniem jest tak naprawdę HDMI1 które w specyfikacji ma 340MHz. Ale jeżeli używamy nadajnika wifi to technicznie omijamy wejście HDMI1, więc...czy wtedy nie likwidujemy wszystkie ograniczenia i sygnał zawsze będzie taki jak nadawany, również 4k/60p nawet 422 lub wyżej (bez względu na to jaki nadajnik)? Jeżeli piszę jakieś głupoty to wyprostujecie.

 

@USS-SMAUG jeżeli bym robił nową instalację, zwracałbym szczególną uwagę na to żeby kable były w standardzie HDMI 2.0 (jeżeli nie są zawsze jest Epson W) :) .

Edytowane przez zibi1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szewi napisał:

czyli jednak wracamy do czynności:

https://www.youtube.com/watch?v=_hir3L5nhuQ

i już nie wiem czy się śmiać czy zaczynać płakać ;)

2 minuty temu, zibi1974 napisał:

@USS-SMAUG jeżeli bym robił nową instalację, zwracałbym szczególną uwagę na to żeby kable były w standardzie HDMI 2.0 (jeżeli nie są zawsze jest Epson W) :) .

ale ten kabel MIAŁ WŁAŚNIE być 2.0. Niestety nie sprawdzałem cały czas elektryka (przerabiana była elektryka w tej połowie piętra domu), dałem mu wytyczne. Jak pisałem wyżej, odkryłem właśnie że np sieciowe kable w ścianach nie są wszędzie takie jak być powinny, więc teraz (dosłownie ostatnie pół h) trwa drążenie tematu.

Chyba lepiej się wyloguję teraz, bo jestem taki zły że mogę coś niepotrzebnie nabluzgać tu. ;) Idę popracować na dworze, -10 dobrze zrobi na głowę ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibi1974 napisał:

W moim przypadku wersja W bardzo się sprawdza. W tej chwili używam głownie właśnie nadajnika bezprzewodowego. Nie zdarzyło mi się, żeby obraz chociaż raz się zaciął, a na Xboxie wszystko działa naprawdę płynnie.

 

 

Dziwna sprawa to już sam nie wiem mam Kabel HDMI Sony orginalny dostarczony z konsolą czasami zrywa sygnał tak jakby rozdzielczość się zmieniała szukają się na nowo i wszystko działa jak masz podłączone pod który wejście HDMI Czy to w ogóle jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, USS-SMAUG napisał:

@szewi a jeśli piszą takie coś:
 

"HDMI 1.4/1.4a-b

Kolejną małą rewolucję zapewnił standard HDMI 1.4 i jego zaktualizowane wersje: 1.4a oraz 1.4b. Największą zmianą pod względem parametrów jest pojawienie się wsparcia dla rozdzielczości 4K.

  1. Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
  2. Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
  3. Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz."

to jak to rozumieć, że "jakieś tam" 4K się w ogóle da? Przy tym p24?
Tak pytam, bo właśnie jestem "na łączach" - magluje mojego elektryka, no i nie wiem czy się nie okaże, że mój HDMI to NIE jest jednak 2.0 (^#$%#@%$# jego mać!) tak jak miał być.. (odkryłem że nie wszystkie przewody sieciowe w ścianach są kat.6 tak jak miały być. Elektryk zaoszczędził, a że schowane w ścianach to liczył że się nie wyda... Więc drążę zaraz tego HDMI też)

Przede wszystkim to wydaje mi się, że popełniłeś mały błąd bo przy odległościach typu 15-20m to trzeba po prostu potestować fizycznie kabelek HDMI zanim się go gdzieś na stałe wrzuci w ścianę... Oczywiście musi być 2.0 bo taki standard mamy w projektorze i źródłach... Tabelka z rozpiską HDMI jest gdzieś w początkach wątku kiedy udowadniałem (i jak się okazało, miałem rację), że 2 wejście hdmi do projektora też obsługuje HDMI 2.0 tylko nie HDCP. Koledzy twierdzili, że tylko 1.4... W każdym razie nawet podana specyfikacja 2.0 nie daje 100% pewności, że będzie działać bo przy odległościach rzędu 15-20m różnie bywa i może zrywać. Miałem wcześniej inny kabelek od tego samego sprzedawcy - 7m, droższy od tego co mam teraz i zrywało mi co chwilę, a specyfikację miał dokładnie tą samą co ten...

1 godzinę temu, szewi napisał:

Hubio ten co podałeś z linka ma AWG28  (srendica wiazki w srodku przewodzacej prad 0.321mm). Fajnie ze dziala do 10gbs.

Oczywiście literówka - wpisałem 18 zamiast 28. Chodziło mi o to, że ma AWG28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DawidŁ napisał:

Dziwna sprawa to już sam nie wiem mam Kabel HDMI Sony orginalny dostarczony z konsolą czasami zrywa sygnał tak jakby rozdzielczość się zmieniała szukają się na nowo i wszystko działa jak masz podłączone pod który wejście HDMI Czy to w ogóle jest jakaś różnica?

Kable pozmieniałem wszystkie. Z Xboxa idzie Monkey Cable do Ampli, z Ampli ten sam (Monkey) do Nadajnika Wifi.

Trochę bawiłem się w ustawieniach Xboxa, może to jest ważne, tam tych opcji mimo wszystko jest sporo. Pamiętam też, że jest możliwość sprawdzenia kabla przez konsolę. Konsola zwraca komunikat, że kabel się nadaje do pewnych ustawień lub tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zibi1974 napisał:

Kable pozmieniałem wszystkie. Z Xboxa idzie Monkey Cable do Ampli, z Ampli ten sam (Monkey) do Nadajnika Wifi.

Trochę bawiłem się w ustawieniach Xboxa, może to jest ważne, tam tych opcji mimo wszystko jest sporo. Pamiętam też, że jest możliwość sprawdzenia kabla przez konsolę. Konsola zwraca komunikat, że kabel się nadaje do pewnych ustawień lub tez nie.

Dzisiaj sprawdzę Trochę mnie to wkurza jak grasz a tu cięcie.

Podejrzałem te kabelki Monkey ciekawa czy jakość idzie w parze z cena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, pedronx napisał:

Hej,

szukam jednak czegoś tańszego do audio. Co sądzicie o takim zestawie? https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/KINO_DOMOWE/ZESTAWY_KINA_DOMOWEGO/AVR-X540BT___CINEMATIC?utm_source=Criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=criteo_lowerfunnel 

Czy jest w nim coś co go dyskwalifikuje w połączeniu z e7300?

a dlaczego nie to onkyo o ktorym byla mowa ? 

ampli z ww linka budzetowy i bardzo podstawowy model o kolumnach sie nie wypowiem, ale poczytaj jakies opinie na ich temat lub pojdz do salonu denona i popros zeby Ci to podlaczyli.

Mozesz sprobowac poszukac ubieglorocznego troche wyzszego modelu AVR-X1300W (moze amazon.de) ktory jest mocniejszy i ma wiecej opcji do tego jakies kolumny pokroju Eclipse seria One, Two (budzetowe, ale wiadomo ze graja bardoz przyzwoicie). Powinienes zaplacic podobne $.

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Przede wszystkim to wydaje mi się, że popełniłeś mały błąd bo przy odległościach typu 15-20m to trzeba po prostu potestować fizycznie kabelek HDMI zanim się go gdzieś na stałe wrzuci w ścianę...

Miałem 15m, teraz będzie krótszy, bo 12m (4m do ściany z ekranem, 2,5m w dół => daje mi to i tak ponad 2,5m z każdej strony zapasu).

Mój "problem" jest taki, że wrzucanie w ścianę odbywało się ponad pół roku temu, a w tamtym czasie nie przewidywałem takiego rzutnika. Ba, myślałem że max 5-6tyś na niego wydam. 
Co nie zmienienia faktu, że elektryk miał położyć 2.0 (gość z b. dobrymi opiniami, ale widać nie we wszystkim można być dobrym).
No ale MOJA wina - nie dopilnowałem sprawy.

Właśnie kupiłem ten co wrzucałeś linka na Allegro i będę walczył z nim.. W teorii przewody są NAD sufitem, ale mam jedno wąskie gardło (przejście w dół goście od wykończeń schrzanili), ale może uda mi się go przeciągnąć. Jeśli tak, to będę miał nad głową zapasowe HDMI - może się do czegoś przyda (jakieś sterowanie czy coś..). Jeśli będą problemy, to będę musiał zastąpić stary kabel nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzilo mi o Tannoy Eclipse ;)

generalnie te spod linka sprawdz jesli cena CI odpowiada w salonie Denona.

Wydaje sie ze nawet ten tanszy ampli powinien byc lepsza opcja niz kino all in one, aczkowliek mi by przeszkadzaly tylko 3 wyjscia z HDCP 2.2 i i ograniczona moc, bo to ogranicza mozliwosci rozbudowy, ale to pewnie ja, dla mnie nawet 8 hdmi to malo ;) 

 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidŁ napisał:

Dzisiaj sprawdzę Trochę mnie to wkurza jak grasz a tu cięcie.

Podejrzałem te kabelki Monkey ciekawa czy jakość idzie w parze z cena??

Teraz to łatwe do sprawdzenia. Montujesz, sprawdzasz czy nie tnie. Jeżeli jest zmiana na jaką liczymy zostawiamy jeżeli nie ma to....prawa konsumenta :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze ktos w goracej wodzie kapany i juz zamurował kable ;) wtedy... kojarzycie już na pewno filmik z Miećką kująca sciany :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "oczywista oczywistość", no ale przecież zwykle kabli się teraz niezamurowuje chyba. Kładzie się peszla, przeciąga kabel i jak coś wymiana idzie w miarę sprawnie. Ja jeszcze dodatkowo przeciągam linkę stalową którą zostawiam w peszlu, tak na wszelki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zibi1974 napisał:

Pewnie "oczywista oczywistość", no ale przecież zwykle kabli się teraz niezamurowuje chyba. Kładzie się peszla, przeciąga kabel i jak coś wymiana idzie w miarę sprawnie. Ja jeszcze dodatkowo przeciągam linkę stalową którą zostawiam w peszlu, tak na wszelki.

Ja mam w ścianie za ekranem schowany "tunel wentylacyjny", który świetnie się nadaje do przepuszczania kabli. Mam z niego 3 wyjścia: u góry (ponad sufitem), za telewizorem i na dole. Ponad sufitem (i na dole) jest kolanko, więc bez problemu powinny przewody wychodzić, tzn. przesuwać się. I tak też było, dokąd nie pozamykali sufitu obudowując ekran. Przewody były położone, do tego mocny sznurek, żeby można było jakieś jeszcze przeciągnąć. A teraz to przeciąganie słabo idzie :( gdzieś gamonie przyblokowały to wyjście za kolankiem i sznurek się w coś wcina :( na siłę ciągnąć nie za bardzo, bo się przewód uszkodzi.. A żeby sufit teraz znów dziurawić, to by mi chyba żona łep urwała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak się zapytam w konteście W, bo w sumie w 100% sam nie wiem.

Projektor obsługuje 4K UHD/60p HDR (przy odpowiednim nadajniku działa). Ograniczeniem jest tak naprawdę HDMI1 które w specyfikacji ma 340MHz. Ale jeżeli używamy nadajnika wifi to technicznie omijamy wejście HDMI1, więc...czy wtedy nie likwidujemy wszystkie ograniczenia i sygnał zawsze będzie taki jak nadawany, również 4k/60p nawet 422 lub wyżej (bez względu na to jaki nadajnik)? Jeżeli piszę jakieś głupoty to wyprostujecie.

 

[mention=21953]USS-SMAUG[/mention] jeżeli bym robił nową instalację, zwracałbym szczególną uwagę na to żeby kable były w standardzie HDMI 2.0 (jeżeli nie są zawsze jest Epson W) .

Wersja bezprzewodowa może trochę lepszy sygnał przesłać ale nie pełny 4k uhd 4.4.4 60p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Wersja bezprzewodowa może trochę lepszy sygnał przesłać ale nie pełny 4k uhd 4.4.4 60p

 

Co masz na myśli pisząc trochę lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pedronx wez tez pod uwagę przy zakupie, że ten podstawowy model Dneona (AVR XB540T) nie ma Dolby Atmosa. 1400 lub 1300 juz tak.

Dzwiek jest wbrew pozorom wazny i dobrze nie zamykac sobie tej opcji jak kiedys sie zdecydujesz na rozbudowe i dolozenie glosnikow do 5.1.2

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...