Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=21953]USS-SMAUG[/mention] to są dwa osobne tematy:
1. ZONE2 - do tego powinieneś podłączyć kabel audio od tego głośnika który masz zabudowany w innym pomieszczeniu (tyle, że od strony Denona nie może to być "goły drut" a musza być cinche (L+R)). Wtedy (i tylko wtedy) możesz korzystać z drugiej strefy z innym źródłem dźwięku.

Dziękuję@zibi1974. Z tego będę musiał skorzystać. Zostaje tylko uzbroić przewód głośnikowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby ich powaliło w tym amazonie!
3 razy przechodziłem procedurę kupna, bo przerzucało mnie na siłę do sprawdzania danych wysyłki (nie wiem po co, bo zrobiłem to na początku sam).
A jak już mnie tak porzucało, to na końcu zmieniła się cena i ^$#^#$&^&... i już. Poczekam do kolejnej promocji.

Z ciekawostek zakupowych:
1) raz miałem tak:

5a941a17cff7d_Zrzutekranu2018-02-2615_20_56.thumb.png.bcca94b9b5ffa949cc56efe75a097d3f.png

2) innym razem pokazywało tak:

5a941a412eea5_Zrzutekranu2018-02-2615_26_47.thumb.png.fbeea7f21914d5ba56a76357949ce7b5.png

3) widziałem tam DZIŚ w sumie 3 różne ceny, więc może jeszcze dzisiaj kupię, bo do końca dnia jeszcze trochę czasu zostało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie obserwuj. Zazwyczaj zmniejszają jak Saturn.de zmienia. 597eur to jak dotąd najnizsza cena w historii. Tam widać jak kształtowała się cena. Ja całą procedure wykonałem w max 2 minuty i zakup miałem potwierdzony na mailu. Dostawa też standardową wybrałem. Zamawiałem w niedzielę a w czwartek miałem ampli w domu. Mozna też było wybrać za dopłatą na wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam dodaną sygnaturkę :) Nic więcej - wyświetla się :)

I jeszcze mały update :)

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzam dodaną sygnaturkę Nic więcej - wyświetla się
I jeszcze mały update

b4f1c3b88bf50a752da87468e5e61a5d.jpgb4f1c3b88bf50a752da87468e5e61a5d.jpg
Ja tam nie widzę żadnej.. widać mam zepsute coś w telefonie..



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, USS-SMAUG napisał:


b4f1c3b88bf50a752da87468e5e61a5d.jpgb4f1c3b88bf50a752da87468e5e61a5d.jpg
Ja tam nie widzę żadnej.. widać mam zepsute coś w telefonie..



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

odśwież stronę, powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio jest git :)

motywujesz leniwców (w tym mnie ;) do uzupelnienia stopki, ale mi sie nie chce bo za dużo pisania...

Tymczasem czekam na zamowione gadżety do kina...

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio jak wchodzę przez stronę to wszystko ładnie widać. Jak czytam przez tapatalka, to tam nie pokazuje mi stopek. Może to się gdzieś ustawia i ja mam wyłączone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, USS-SMAUG napisał:

@hubio jak wchodzę przez stronę to wszystko ładnie widać. Jak czytam przez tapatalka, to tam nie pokazuje mi stopek. Może to się gdzieś ustawia i ja mam wyłączone 

Wiesz to już pytanie typowo techniczne związane z działaniem całego forum. Zakładam, że w ogóle stopki Ci się nie pokazują, nie tylko moja.. Może to być tak ustawione na całym forum, albo jakiś błąd w działaniu forum. Nie sądzę aby wina była po Twojej stronie. W każdym razie nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, hubio napisał:

Wiesz to już pytanie typowo techniczne związane z działaniem całego forum. Zakładam, że w ogóle stopki Ci się nie pokazują, nie tylko moja.

@hubio no właśnie tak napisałem, że via tapatalk nie pokazuje mi stopek (chodziło mi o wszystkie). W sumie, to byłoby nawet logiczne, bo szkoda miejsca na urządzeniach mobilnych z małymi ekranami. Tylko ja na to nie wpadłem wcześniej ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH-TW9300W czy EH-TW9300? W zasadzie różnią się bezprzewodowym przesyłem obrazu. Różnica w cenie jakaś jest. Ten przesył bezprzewodowy, to.. dobre to jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem i jest OK na 60GHz sieci wireless

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, USS-SMAUG napisał:

EH-TW9300W czy EH-TW9300? W zasadzie różnią się bezprzewodowym przesyłem obrazu. Różnica w cenie jakaś jest. Ten przesył bezprzewodowy, to.. dobre to jest?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślę, że jak kupisz amplituner z 2 wyjściami hdmi to nie ma kompletnie sensu dopłacać do wersji W. Kiedy ja kupowałem różnica wynosiła ok 1200zł. Onkyo kupiłem za 2200zł osiągając ten sam cel, a dodatkowo mam fajny amplituner :) Różnica więc była 1000zł drożej. Jedyne co to trzeba przeprowadzić było 15m kabla hdmi i taki kupiony za ok 120zł też daje radę - bez problemu idzie 4k/HDR. Właśnie kiedy kupowałem projektor już wtedy zdecydowałem o amplitunerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, USS-SMAUG napisał:

EH-TW9300W czy EH-TW9300? W zasadzie różnią się bezprzewodowym przesyłem obrazu. Różnica w cenie jakaś jest. Ten przesył bezprzewodowy, to.. dobre to jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dobre. Ja bardzo miło wspominam tę funkcjonalność Epsona. Choć oczywiście nie każdemu się przyda. Jak wszystko...;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Myślę, że jak kupisz amplituner z 2 wyjściami hdmi to nie ma kompletnie sensu dopłacać do wersji W. Kiedy ja kupowałem różnica wynosiła ok 1200zł. Onkyo kupiłem za 2200zł osiągając ten sam cel, a dodatkowo mam fajny amplituner :) Różnica więc była 1000zł drożej. Jedyne co to trzeba przeprowadzić było 15m kabla hdmi i taki kupiony za ok 120zł też daje radę - bez problemu idzie 4k/HDR. Właśnie kiedy kupowałem projektor już wtedy zdecydowałem o amplitunerze...

@hubio no więc ja byłem nastawiony na 9300, ale jakoś tak mi dziś sprzedawca zamięszał że postanowiłem zapytać Was o opinie :)
Ja przewód już mam przygotowany, więc to raczej zaspokojenie ciekawości i ewentualne uspokojenie dla mnie miało być ;)

1 minutę temu, Barnaba napisał:

Bardzo dobre. Ja bardzo miło wspominam tę funkcjonalność Epsona. Choć oczywiście nie każdemu się przyda. Jak wszystko...;)

ale używałes tego zamiast kabla, tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że w modelu 9000W. Fajne, bo długi kabel jest gruby, brzydki i sztywny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USS-SMAUG dolicz sobie dobry kabel i roznica w cenie stopnieje. Ja bym nie skreslał totalnie W. Tutaj nie chodzi o dod wyjscie HDMi, bo i tak kupuje sie amplituner. Tylko o to ze jak nie masz gdzie przeciagnac kabla, nie chcesz kuc scian, nie wiesz czy on bedzie dzialal w 4k itp to czasem jest to opcja pt wygoda i estetyka.

Moze niech sie wypowiedza osoby ktore maja wersje W. To ma oczywiscie swoje ograniczenia nie pamietam ile epson podaje max dystans, ale bodajze do 10 metrow powinno byc ok trzbea zweryfikowac, ale sygnal jest stabilny i raczej nie slychac narzekan na forach). Gdybym mial ponownie sie zastanawiac czy kuc sciany czy nie i szukalbym sprzetu do salonu (kolor bialy Epsona pod sufit) to niewykluczone ze poszedlbym w strone W.

Kupilem wersje czarna nie sugerujc sie mniejsza cena, tylko faktem ze do ciemnego pokoju lepiej pasuje no i mialem w planach wkucie wszystkich kabli glosnikowych HDMI itp w sciany  i tak, zeby mi sie nie walaly i zeby ich nie ogladac, bo mam alergie na kable ;)

Rozgalezienie HDMI to inna kwestia ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby zastosowac amplituner jak dodatkowe wyjscie HDMi nie starczy.

 

chyba nie uspokoilem ? ;) chociaz jak masz juz wsyzstko przygotowane i planujesz winde pod prjektor to raczej kolor czarny w salonie na tle jasnego sufitu nie powinien przeszkadzac.

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=21953]USS-SMAUG[/mention]

chyba nie uspokoilem ?  chociaz jak masz juz wsyzstko przygotowane i planujesz winde pod prjektor to raczej kolor czarny w salonie na tle jasnego sufitu nie powinien przeszkadzac.

 

 

Jeśli chodzi o kolor urządzenia to faktycznie jest mi to obojętne (choć gdyby winda miała się nie sprawdzić, to lepiej żeby był biały.. albo będę malował )

Kabel nad sufitem już czeka. Do głośników też są, nawet 4 do atmosa (na zaś, bo teraz planuje x.x.2).

Ogólnie to ja lubię kable właśnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rozterki...typowo męskie...;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, USS-SMAUG napisał:

EH-TW9300W czy EH-TW9300? W zasadzie różnią się bezprzewodowym przesyłem obrazu. Różnica w cenie jakaś jest. Ten przesył bezprzewodowy, to.. dobre to jest?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napisze tak no nie jest zupełnie idealnie czasami zdarzy się że jak ktoś przychodzi to jest lekkie zachwianie obrazu w no generalnie czasami wydaje mi się ze  łapie sygnał długo ale ogólnie jest ok a sam musisz zdecydować ja jestem zadowolony mam odległość od projektora 3,5 m jest jeden problem który zauważyłem jak grasz na konsoli to często zrywa sygnał wszystkie tv boxy czy odtwarzacz blu ray działają bezproblemowo ale konsole mają jakiś problem mam Ps4 Pro i XboxaX jedna i druga gubi sygnał 

Edytowane przez DawidŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

@USS-SMAUG dolicz sobie dobry kabel i roznica w cenie stopnieje. Ja bym nie skreslał totalnie W. Tutaj nie chodzi o dod wyjscie HDMi, bo i tak kupuje sie amplituner. Tylko o to ze jak nie masz gdzie przeciagnac kabla, nie chcesz kuc scian, nie wiesz czy on bedzie dzialal w 4k itp to czasem jest to opcja pt wygoda i estetyka.

Ja się bałem, że będzie jakiś problem z kabelkiem, ale kupiłem taki za jakieś 120zł - 15m i wszystko jest idealnie. Wcześniej miałem 7m który gubił sygnał i sprzedawca mi oddał kasę. Jak się kupi przez net zawsze jest prawo zwrotu 14dni więc spokojnie można dopasować. Rzeczywiście jednak należy dodać te 120łz więc różnica razem z kablem wynosiła 1120zł. Kabelek HDMI idzie u mnie pod dywanem i za meblami więc kompletnie jest nie widoczny.

Pewnie, że jak w grę wchodzą aspekty wizualne i sprawy typu kucie ścian to pewno lepiej kupić wersję W. Jak rozumiem - i wtedy można podłączyć amplituner... U mnie zadecydowała sprawa opłacalności - wolałem kupić amplituner zamiast wersji W... Po za tym bardzo podoba mi się ten czarny kolor projektora, który czyni go pełnoprawnym sprzętem RTV :) Cały sprzęt jest w tonacji czarnej.

3 godziny temu, USS-SMAUG napisał:

@hubio no więc ja byłem nastawiony na 9300, ale jakoś tak mi dziś sprzedawca zamięszał że postanowiłem zapytać Was o opinie :)

Wersja W jest droższa więc i prowizja dla sprzedawcy wyższa więc to normalne, że większość sprzedawców będzie zachwalało coś co nie schodzi albo ma mniej korzystny stosunek jakości do ceny albo wyższą cenę. Dla mnie kuriozalne jest wciskanie przez sprzedawców Epsonów 6800, które nie są na tyle lepsze od 6700 aby dopłacać 2tyś i na tyle gorsze od 7300, że lepiej dołożyć te 2 tyś do 7300

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zakupami to jest tak że w przy takiej cenie 1000 w tą czy w tą według mnie nie robi dużej różnicy to tak jakby kupić Auto  dobrej klasy i zastanawiać się czy jeździć na Stalówkach Bo będzie taniej czy na Alufelgi  Tak czy tak pojedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hubio za wygode i brak kabli sie placi, kazdy ma inne potrzeby. To taki uproszcozny connect box jaki masz w samsungu tylko bez kabla do tv. MOzna sie bez tego obejsc, ale generalnie jest to wygodne. Dla jednych nie bedzie to mialo uzasadnienia w posiadanych setupach, dla kogos innego bedzie mieć uzasdnienie i nie ma co tego sprowadzac do  roznicy w cenie. Prowizje na normalnej wersji za pewne tez istnieja ;)

wersja W jesli dobrze pamietam ma obsluge jednego trybu obrazu wiecej (przynajmniej z teog co pamietam) w porownaniu  normalna (oczywiscie robi downscale, ale tryb odbiera), musze sprawdzic bo nie moge tego teraz na szybko znalezc. 

 

 

faktem jest tez, ze Epson nie potrzebuje jakichs b drogich kosmicznych kabli zeby przeslac te 10gbs :) sprawa pewnie by sie skomplikowala przy 18gbs. Ja sie zastanawiam jak bede wymieniał prjektor w przyszlosci czy ten moj kabel w scianie pociagnie 4k/60p (niby w specyfikacji ma tak napisane, zobaczymy). Jak nie to bedzie zonk i kucie na nowo :)

taki motyw mi sie przypomniał a poopos kucia:

https://www.youtube.com/watch?v=_hir3L5nhuQ

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szewi  O jakim trybie obrazu piszesz ?

Edytowane przez DawidŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

uspokoje, ze nie o 4K/60 4:4:4 ;) bo HDMI / ograinczenia sa takie same.

musze znależć stosowne info / potwierdzenie, pamietam ze jak skanowalem watek na AVS to znalazlem tam takie info.

Edytowane przez szewi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...