Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...

Ostatni Epson EH-TW7300 za 8750 zl (bez VAT FREE ,ze salonu), lampa medzi 150-190 hodzin, EPSON gwarancja, prawie 2 lata + 3 lata na lampe. Sony VPL-VW550ES nowy nie używany 20700 Zl.

dzienky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tofikmax napisał:

Jak dzieci :) Kto ma najdłuższego :) 

Pytanie , tylko jedno . Który z Was ma kalibrowany projektor przez Macieja ? 

1. Nie jak dzieci i nie chodzi o wyścig tylko porównanie ustawień projektora... Na pewno takie coś nie zaszkodzi, a może pomóc... Skoro już wrzucamy fotki można to zgrać żeby porównać - to wszystko...

2. Ja nie mam i raf i szewi też chyba nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałem o tej różnicy w waszych zdjęciach i nie zapominajmy, że Ty raf masz jednak 7300, a szewi i ja 9300. Na pierwszej stronie jest ten genialny test Niemców obu projektorów i tam też są różnice w fotkach. No i kwestia adaptacji pomieszczenia u was i rozmiaru ekranu. Szewi też pisał, że na żywo lepiej więc załóżmy, że zdjęcia odzwierciedlają rzeczywisty stan + lepiej na żywo, ale obydwaj tak piszecie więc tu się nie dodaje.
Nie mam niestety Życia Pi na UHD bo bym też wkleił. Może umówmy się na jakiś film który wszyscy mamy i co do konkretnego przedziału czasowego i zróbmy fotki w trybie automatycznym na telefonie w najlepszych możliwych warunkach jakie uważamy, że mamy (tzn. tak adaptacja pomieszczenia jak i ustawienia w projektorze) i wklejmy fotki - będzie jakieś miarodajne porównanie. Może jedynie umówmy się co do trybu HDR2.
Można np. jedną scenę ciemną i jedną jasną. Wszyscy mamy chyba Planet Earth II więc może z tego filmu...
Ja mam HDR auto bright, nie HDR 2.
To też dużo zmienia. HDR 2 jest o wiele ciemniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robienie do porównań fotek telefonem w auto całkowicie mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Ja mam HDR auto bright, nie HDR 2.
To też dużo zmienia. HDR 2 jest o wiele ciemniejsze.

To może faktycznie przez to ta różnica. Szewi chyba w hdr2 miał. Z tego co widziałem automatyczny jasny to jest dokładnie to samo co HDR1, a automatyczny to co HDR2 - przynajmniej tak było w Life. Chyba, że projektor sam analizuje materiał wejściowy i daje optymalny. Przed aktualizacją też oglądałem w automatycznym jasnym. Teraz super wygląda w HDR2. No i na Samsungu w odtwarzaczu mam rozjaśnienie.

Tak naprawdę jak byśmy porównywali powinniśmy mieć identyczne playery z identycznymi ustawieniami i identyczne ustawienia w projektorach - wtedy by to miało sens... Być może jak byś miał HDR2 miałbyś taki efekt jak szewi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR auto bright u mnie było też na tych fotach z Life of Pi. NIe korzystam z HDR2

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę hdr2 jest u was za ciemny ? To ja zawsze byłem zwolennikiem rozjaśniania... Rozumiem, że w odtwarzaczach puszczacie natywnie bez podbijania jasności ? Może przez to mi lepiej podchodził HD2. No i w jasności na projektorze też mam jakieś 52 czyli o 2 więcej - może to przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tofikmax napisał:

Jak dzieci :) Kto ma najdłuższego :) 

Pytanie , tylko jedno . Który z Was ma kalibrowany projektor przez Macieja ? 

Pudło. Tu chodzi o pokazanie mozliwosci projektora. W zamysle nawet nie chodzilo o jakies porownania. Wyszedł taki spontan i tyle. To nie jest jakas niezdrowa rywalizacja miedzy nami. Lubimy sie i wymieniamy po porstu spostrzezeniami i doswiadczeniami. JA ustawilem sobie prjektor pod siebie, po przestudiowaniu tematu i uwazam ze mozna takie cos zrobić jak ktos sie zainteresuje mozliwosciami ustawien prjektora i poczyta na tematy kalibracji, daje to pewne rezultaty, oczywiscie na pewno moze byc lepiej jak sie to zrobi na profesjonalnym sprzecie i przez profesjonalnego kalibratora. Nie wykluczam, ze zamowie prof kalibracje, ale stan obecny mnie zadowala w 90%

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do hdr tylko auto bright. Hdr2 jest zdecydowanie za ciemny.
Codziennie ten 7300 podoba mi się bardziej ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, user7878 napisał:


Codziennie ten 7300 podoba mi się bardziej ;)

rozwiń myśl ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kazdym kolejnym dniem uzytkowania epsona utwierdzam się w przekonaniu ze dokonalem wlasciwego wyboru kupujac wlasnie model 7300. Ostrosc, kolory, kontrast i czernie są wysmienite. Jeszcze caly czas kombinuje z ustawieniami bo do sportu i zwyklej TV mam projektor ustawiony inaczej (dostosowany tryb normalny) a do uhd z hdr inaczej - tutaj mam Jasne kino z moimi ustawieniami.
Np. funkcja Epson white o ktorej tu czytałem, że ją wyłaczacie u mnie jest włączona - dla mnie z włączoną jest lepsza czerń.
Przy sporcie interpolacja ramki mam jako Niska bo przy wysokiej i sredniej widać znieksztalcenia - najbardziej przy szybkich ruchach na logo kanału.
Praktycznie zawsze mam wyłączone poprawianie 4k - u was załączenie tego coś pomaga?
No i te fabrycze 5 trybów polepszania obrazu - oczywiście nr 1 to obraz mało ostry a nr 5 bardzo ostry. Ja ustawiam w zaleznosci od materialu nr 3, nr 4 lub nr 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta funkcja epson white, poprawia czerń ale kosztem jasności, przez co cały obraz traci kontrast. Moim zdaniem więcej psuje niz poprawia.
A dlugo miałem ja włączona i coś mi nie grało w obrazie. Teraz już wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Z kazdym kolejnym dniem uzytkowania epsona utwierdzam się w przekonaniu ze dokonalem wlasciwego wyboru kupujac wlasnie model 7300. Ostrosc, kolory, kontrast i czernie są wysmienite. Jeszcze caly czas kombinuje z ustawieniami bo do sportu i zwyklej TV mam projektor ustawiony inaczej (dostosowany tryb normalny) a do uhd z hdr inaczej - tutaj mam Jasne kino z moimi ustawieniami.
Np. funkcja Epson white o ktorej tu czytałem, że ją wyłaczacie u mnie jest włączona - dla mnie z włączoną jest lepsza czerń.
Przy sporcie interpolacja ramki mam jako Niska bo przy wysokiej i sredniej widać znieksztalcenia - najbardziej przy szybkich ruchach na logo kanału.
Praktycznie zawsze mam wyłączone poprawianie 4k - u was załączenie tego coś pomaga?
No i te fabrycze 5 trybów polepszania obrazu - oczywiście nr 1 to obraz mało ostry a nr 5 bardzo ostry. Ja ustawiam w zaleznosci od materialu nr 3, nr 4 lub nr 5.

Ja bym wyłączył epson super white i bardzo się dziwię, że nie korzystasz z podbicia 4k. Jak dowiodły testy i sam to sprawdzałem obraz 4k jest znacznie lepszy. Fakt - nie można włączyć interpolacji, ale ustawieniami ostrości i ustawieniami polepszania zrobić obraz bardzo dobry. Inna sprawa, że jaki Ty puszczasz sygnał do projektora - 1080p ? Przecież w tej chwili wszystkie urządzenia począwszy do  tunera TV, a skończywszy na stream boxie mają już 2160p. Ja już nie mam sprzętu, który by nie miał 2160p więc projektor bierze po prostu 4k i nawet nie miałbym jak wyłączyć podbicia 4k (tzn mógłbym downscalować w jakimś urządzeniu z 2160p do 1080p, ale to dla mnie nie sensu tylko dla interpolacji). Inna sprawa, że jak tak bardzo Ci zależy na tej interpolacji nie lepiej było kupić np. Sony w podobnej cenie z1080p gdzie miałbyś lepszy kontrast ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TV uzywam tunera fullhd bez 4k i w moim odczuciu podbicie 4k nie polepsza mi obrazu. Filmy puszczam z Egreat A5. Kazdy ma swoj gust ja opisalem jak u mnie jest lepiej. Co do epson white to jakoś dla mnie jednak lepiej jak jest on.

 

Projektory Sony testowalem zarowno model 65 jak i 4k model 260 i jak dla mnie szału nie było.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Do TV uzywam tunera fullhd bez 4k i w moim odczuciu podbicie 4k nie polepsza mi obrazu. Filmy puszczam z Egreat A5. Kazdy ma swoj gust ja opisalem jak u mnie jest lepiej. Co do epson white to jakoś dla mnie jednak lepiej jak jest on.

Projektory Sony testowalem zarowno model 65 jak i 4k model 260 i jak dla mnie szału nie było.

Miałem wcześniej Espona 6700 i to oczywiście był tylko HD więc włączałem interpolację... Po przesiadce obraz na 9300 bez interpolacji jest znacznie lepszy. Inna sprawa, że ta ramka tak w telewizorach jak i projektorach nie nadaje się do filmów (efekt teatralny). Nadaje się do sportu, filmów przyrodniczych, wiadomości, muzyki... i to oglądam na TV z włączonym motion plus - jak najbardziej, ale do filmów ?

Nie bardzo rozumiem po co kupować projektor 4k gdzie podbicie 4k daje znacznie lepszy obraz co M.K. dokładnie sprawdził i nie korzystać z tego... No, ale są różni ludzie... Jak Ci tak lepiej to ok, ale zachęcam do ponownego porównania. Jak włączysz podbicie 4k i bardzo przesuniesz suwaki w polepszaniu obrazu powinieneś osiągnąć lepszy efekt - także do sportu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez ja napisałem ze do sportu tak mam ustawione a nie do filmów.

 

Mam prosbę moze wstawicie swoje ustawienia do TV w tym sportu i do filmów UHD?

Wiem ze zaraz będzie ze kazdy ma inny pokoj itd. ale to sobie kazdy dopieści mi natomiast chodzi wlasnie o te wszystkie ulepszacze, poprawiacze i zaawansowane funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby ktoś podesłać przybliżone ustawienia Tw9300 do ekranu Kraftman Oblique Reference Grey.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Dla filmów 4k z hdr moim zdaniem najlepszy jest tryb bright cinema a najwieksze pole do popisu w ustawieniach jest w menu Obraz>Zaawansowane>RGBCMY
Tam bez profesjonalnej kalibracji ciezko samemu ustawic. Na pewno trzeba obnizyć w R jasnosc. Widać to super na filmie Pasazerowie w scenach rozmowy na twarzach bohaterow.
Wrzuccie tu screeny jak ktos mial robioną kalibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byli u mnie znajomi gdzie jedna osoba nigdy nie widziała projektora i włączyłem Planet Earth II, Jestem Legendą i Life i był efekt WOW :)

Potem włączyłem to samo na telewizorze i zgodnie stwierdziliśmy, że filmy fabularne lepiej wyglądają na projektorze, ale jednak Planet Earth II na telewizorze. To co powiedziała ta osoba to to, że są żywsze kolory na telewizorze i lepszy kontrast. W sumie to by potwierdzało moją tezę czyli filmy fabularne - kinowe - projektor, reszta - telewizor.

Tym nie mniej sam będę miał dylemat gdzie obejrzeć tą Planetę Ziemię bo na TV obraz jest lepszy, ale na tych 100'' to po prostu zwala z nóg :)  a w sumie obraz jest gorszy, ale nie dużo.

Tak czy inaczej wygląda Planeta Ziemia nieziemsko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Planet Earth 2 na projektorze wyglada super. Wole obraz z projektora.

 

Za to Life ma za duzo ziarnistosci. Dla mnie ten film nie robi wow nawet w UHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że odkąd mam projektor dużo więcej oglądam filmów właśnie na projektorze chociaż telewizor też mam dosyć dobry może kupiony parę lat temu ale kosztował więcej niż projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się początek wątku i jak wrzuciłeś szewi fotki i dzisiaj oglądałem Pasażerów i też zrobiłem (w tym jedna scena z jakiej Ty zrobiłeś)

Sygnał UHD z tunera sat, ale oczywiście upscalowany z HD bo jeszcze nie istnieje na świecie HBO 4K :)

Ustawienia generalnie z rozjaśnieniem, dlatego obraz jest jaśniejszy niż u Ciebie i dodatkowo komórka daje większe nasycenie i jasność, raf- tryb automatyczny :):) ale i tak w moim Samsungu podkręca obraz z projektora i tylko projektora np zdjęcia przedmiotów wychodzą szaro... :)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje spostrzezenia po kilkunastu dniach uzytkowania 7300:
1. Auto Iris czyli automatyczna przesłona - nadal jest głośna tzn. słyszalna jak pracuje. Tak samo miałem w starszym modelu 3200. Moim zdaniem poprawa czerni z tej funkcji nie rekompensuje lekkiego halasu ktory ta funkcja robi. Moim zdaniem lepiej ją wyłączyć.
2. Pobicie 4k - tutaj dalej się upieram, że roznica miedzy funkcją on a off na materiale 1080i z TV lub 1080p z filmow jest niezauważalna. Poza tym u mnie jak mam włączoną to podczas ogladania filmów w 1080p słyszę glósniejszą pracę projektora. Taki ciągły szum. Jak dam na off to od razu jest cicho. Nie wiem z czym to jest związane bo np. z TV tego nie slychac.
3. Tak testujac te wszystkie polepszacze/poprawiacze obrazu stwierdziłem, że lepiej dać większość na off a najbardziej przyłożyć się do ustawień ostrości, kolorow i gammy. Tam moźna najwięcej wycisnąć z projektora. Idealnym filmem do tego są właśnie Pasażerowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hubio napisał:

Przypomniał mi się początek wątku i jak wrzuciłeś szewi fotki i dzisiaj oglądałem Pasażerów i też zrobiłem (w tym jedna scena z jakiej Ty zrobiłeś)

Sygnał UHD z tunera sat, ale oczywiście upscalowany z HD bo jeszcze nie istnieje na świecie HBO 4K :)

Ustawienia generalnie z rozjaśnieniem, dlatego obraz jest jaśniejszy niż u Ciebie i dodatkowo komórka daje większe nasycenie i jasność, raf- tryb automatyczny :):) ale i tak w moim Samsungu podkręca obraz z projektora i tylko projektora np zdjęcia przedmiotów wychodzą szaro... :)

wstawiałem foto z płyty UHD na poczatku. To troche porownywanie jablek do gruszek ;)

56 minut temu, user7878 napisał:

Kolejne moje spostrzezenia po kilkunastu dniach uzytkowania 7300:
1. Auto Iris czyli automatyczna przesłona - nadal jest głośna tzn. słyszalna jak pracuje. Tak samo miałem w starszym modelu 3200. Moim zdaniem poprawa czerni z tej funkcji nie rekompensuje lekkiego halasu ktory ta funkcja robi. Moim zdaniem lepiej ją wyłączyć.
2. Pobicie 4k - tutaj dalej się upieram, że roznica miedzy funkcją on a off na materiale 1080i z TV lub 1080p z filmow jest niezauważalna. Poza tym u mnie jak mam włączoną to podczas ogladania filmów w 1080p słyszę glósniejszą pracę projektora. Taki ciągły szum. Jak dam na off to od razu jest cicho. Nie wiem z czym to jest związane bo np. z TV tego nie slychac.
3. Tak testujac te wszystkie polepszacze/poprawiacze obrazu stwierdziłem, że lepiej dać większość na off a najbardziej przyłożyć się do ustawień ostrości, kolorow i gammy. Tam moźna najwięcej wycisnąć z projektora. Idealnym filmem do tego są właśnie Pasażerowie.

podbicie 4K na ponizszym foto masz przyklad jak działa (wygladza strukture pixeli, dziala w materiale FHD i w grach calkiem sprawnie, moze sie wydawac ze nie ma roznicy, ale trzeba sie przyjrzec z blizszej odleglosci)

z lewej wlaczone, z prawej wylaczone:

https://images81.fotosik.pl/949/438a279d82b56472.jpg

Ja mam iris na high speed i go nie slysze, podobnie jak 4k enhancement (tu moze minimalnie, ale wszedzie tego typu wynalazki jakis lekki szum beda generowaly) moze to dlatego ze mam proj wysoko pod sufitem, przewanie jade na ECO lub MEDIUM  i 12 glosnikow skutecznie zaglusza jakieś potencjalne szumy ;)))

Z tymi polepszaczami to oczywiscie mozna z nich korzystac ale nie trzeba. Wg mnie podbicie 4k jednak warto ustawić na on, bo wplywa to na jakosc materialu FHD.

Reszte fajnych opcji jak slusznie zauważyłeś (kolory, gamma) kryje sie w menu zaawansowane :) 

7 godzin temu, hubio napisał:

Przypomniał mi się początek wątku i jak wrzuciłeś szewi fotki i dzisiaj oglądałem Pasażerów i też zrobiłem (w tym jedna scena z jakiej Ty zrobiłeś)

Sygnał UHD z tunera sat, ale oczywiście upscalowany z HD bo jeszcze nie istnieje na świecie HBO 4K :)

Ustawienia generalnie z rozjaśnieniem, dlatego obraz jest jaśniejszy niż u Ciebie i dodatkowo komórka daje większe nasycenie i jasność, raf- tryb automatyczny :):) ale i tak w moim Samsungu podkręca obraz z projektora i tylko projektora np zdjęcia przedmiotów wychodzą szaro... :)

3.jpg

dla przypomnienia wrzucam jeszcze raz:

e759c96de34d7772.jpg

i na innych ustawieniach:

92c9e2a49f065c85.jpg

przy okazji zauwazylem ze troche gubi mi detale w ciemnych scenach. Musze nad tym popracować.  

6 godzin temu, raf7705 napisał:

Ostatnio majstuje małe stereo, tyle mam do powiedzenia emoji5.png

i co tam zmajstrowałeś :) ? w temacie luźnym od prjektora ostatnio mam renesans vinyli, odkurzyłem moje stare płyty ;) koncerty live na czarnych plytach i dzwiek analogowy piekna sprawa ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...