Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już koledzy o telewizorach tu pogadali, to możemy i o autach
Co masz w planach wymienić, i na co?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boood napisał:

@hubio będziesz mężczyzną i przyznasz mi rację co do kontrastu  lepszego w tw6700 vs 7300 (7400) czy nadal będziesz prosił kolegów o pomoc i zaklinał rzeczywistość? 

Ja nie jestem z tych, którzy idą w zaparte i nie umieją powiedzieć przepraszam nawet jak cały świat im mówi, że robią źle... :) Natomiast Ty jednak pokazałeś specyfikację 7400, a nie 7300, a przecież Ty masz 7300 z tymi ryskami... W przypadku jeśli 7300=7400 co jest bardzo prawdopodobne oczywiście sens kupowania 7300 dramatycznie spada bo akurat argument o 4K to można między bajki włożyć bo i zdaje się Optomy za 5 tyś mają już 4K. Chwaliliśmy  w tym wątku 7300/9300 z uwagi głównie na kontrast.. Podejrzewam, że gdyby Szewi miał świadomość tak kolosalnych różnic (zakładam wciąż, że 7300=7400) to by nie dał tematu 7300/9300 tylko samo 9300.

Panowie - nie ukrywajmy - po tym teście wszystko zostało wywrócone do góry nogami, a posiadacze 7300 powinni się zastanowić nad zmianą na 9300.. :)

Nawet hdtv polska nie dała 7400 "Bardzo polecam" tylko "polecam" i nie ma co się dziwić... Ale byłbym wkur...ny jak bym wtedy kupił/wymienił to swoje 6700 na 7300... Myślałem, że wymieniam na tylko trochę lepszy, a tu mamy do czynienia z jakimś przełomem... Naprawdę niesamowita sprawa...

I taka uwaga, że naprawdę człowiek może się pogubić w tym szumie informacyjnym. Nie znam niemieckiego więc czytając ten test porównawczy z Niemiec z 1 strony wątku przez google tłumacza wyszły mi małe różnice... I analizowałem to naprawdę dokładnie więc jest jeszcze możliwość taka, że:

1. 7300 jest mimo wszystko inny i może lepszy niż 7400

2. Co prawie niemożliwe, ale trzeba o tym napisać - redakcja hdtv dostała do testów jakiś wybrakowany 7400, albo popełniła jakiś błąd

Przecież tak przez pierwsze kilka stron wątku, a i często później dyskutowaliśmy tu o różnicach między 9300 a 7300 i każdy pisał, że są małe... Dla mnie SZOK, a dla osób mających 7300 jest taka dobra informacja, że jak przejdziecie na 9300 lub JVC to będziecie w niebie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ramzes99 napisał:

Wg danych producenta:

TW6700  Panel LCD 0,61 cal z MLA (D10)

TW7300  Panel LCD 0,74 cal z MLA (D9)

Epson TW6700 Poziom hałasu Tryb normalny: 32 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 24 dB (A)

Epson TW7300 Poziom hałasu Tryb normalny: 24 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 20 dB (A)

TW6700 Stosunek kontrastu 70.000 : 1

TW7300 Stosunek kontrastu 160.000 : 1

 

Bo co w specyfikacji tak napisane. Haha ?

A tw7400 ma 200000 :1.  Wierzysz w te brednie?  Przecież Panowie tutaj przetestowania oba tzn tw6700 i tw 7400 i jak się ma papierowy kontrast do zmierzonych.  Napisz,  ocen wyżej są tabelki.  

Ja wiem ze każdy chwali swoje ale bądźmy realistami.  Tutaj na portalu są testy. Ja miałem oba.  I pisze o kontraście zmierzonym przez Macieja a nie o kontraście według waszego widzimisię! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie bo doszliśmy do tego ze najlepszym projektorem jest Epson 6700 a wg hubio to i 4k nie jest wazne.
Cena nie bierze się znikąd. TW6700 jest slabszy od TW7300 a ten z kolei jest slabszy od TW9300. Róznice są zauwazalne i dla jednych akceptowalne a dla innych nie. Natomiast zarowno 7300 jak i 9300 pozwalaja ogladac 4k i to jest ich najwieksza przewaga.
Wszystkie testy dostępne w necie porownujace 7300 i 9300 pokazuja roznice i wszedzie jest to okreslone na widoczne ale nie jakieś wielkie. Natomiast nikt nie porównuje 6700 z 7300 czy 9300 bo to zupelnie inne sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hubio napisał:

 

1. 7300 jest mimo wszystko inny i może lepszy niż 7400

2. Co prawie niemożliwe, ale trzeba o tym napisać - redakcja hdtv dostała do testów jakiś wybrakowany 7400, albo popełniła jakiś błąd. 

Poważnie nie rób sobie jaj!!!

Po pierwsze zostaw tw9300 w spokoju.  Po drugie piszemy o różnicy tw6700 vs 7300 w kontraście.

I po trzecie napisz wprost że byłeś i jesteś w błędzie i epson tw6700 ma LEPSZY KONTRAST NATYWNY I ANSI  niż tw 7400 i tw7300 (tak też wynika z innych testów)  a nie piszesz głupoty filozoficzne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, user7878 napisał:

Panowie wyluzujcie bo doszliśmy do tego ze najlepszym projektorem jest Epson 6700 a wg hubio to i 4k nie jest wazne.

Jest ważne, ale nie najważniejsze i to nie wg hubio, a wg MK wypowiadającego się swojego czasu na temat Optomy 4K (cyt. z pamięci: nawet najpiękniejszy dom ze złotymi oknami runie jeśli nie ma solidnych fundamentów) ... Trochę ubarwiłem, ale sens zachowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878  czy ktoś tutaj pisze ze tw6700 jest lepszy od tw7300 - nikt! 

 

A czy ktoś pisze ze tw 6700 ma lepszy kontrast niż tw 7300 i tw 7400 -  tak ja!!! 

Nie zgadzasz się z tym?  Jakieś argumenty?  Czy porostu masz je i bronisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, raf7705 napisał:
2 godziny temu, boood napisał:
@raf7705 nie idź.   Kup lepiej nowy jvc będziesz bardziej zadowolony niż z wypierdzianego, wypasionego Mercedesa E klasy z 2016 emoji4.png. Toż to już trzylatek. 

Jazda fajnym autem mnie bardziej kręci niż JVC.

Raf bierzesz pod uwage inne marki ? :) Ostatnio nawet mialem na troche nowa E klase do testów i powiem tak o ile z zewnatrz sie broni, wlasciwosci jezdne ok o tyle w srodku ta deska rozdzielcza a la kredens jest okropna na szczescie jest ona w opcji, ale nie wiem jak mozna doplacac za cos takiego (a doczytalem 2016 wtedy chyba jeszcze nie wpadli na ten pomysł z kredensem ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

Jest ważne, ale nie najważniejsze i to nie wg hubio, a wg MK wypowiadającego się swojego czasu na temat Optomy 4K (cyt. z pamięci: nawet najpiękniejszy dom ze złotymi oknami runie jeśli nie ma solidnych fundamentów) ... Trochę ubarwiłem, ale sens zachowałem...

Pięknie napisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boood napisał:

I po trzecie napisz wprost że byłeś i jesteś w błędzie i epson tw6700 ma LEPSZY KONTRAST NATYWNY I ANSI  niż tw 7400 i tw7300 (tak też wynika z innych testów)  a nie piszesz głupoty filozoficzne. 

Byłem w błędzie (już nie jestem) i od wczoraj piszę, że to dla mnie szok więc nie wiem o co Ci chodzi... TAK - MIAŁEŚ RACJĘ, A JA SIĘ MYLIŁEM - Zadowolony... ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, hubio napisał:

Byłem w błędzie (już nie jestem) i od wczoraj piszę, że to dla mnie szok więc nie wiem o co Ci chodzi... TAK - MIAŁEŚ RACJĘ, A JA SIĘ MYLIŁEM - Zadowolony... ? :)

Tak dziękuję za konstruktywną odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szewi napisał:

Raf bierzesz pod uwage inne marki ? :) Ostatnio nawet mialem na troche nowa E klase do testów i powiem tak o ile z zewnatrz sie broni, wlasciwosci jezdne ok o tyle w srodku ta deska rozdzielcza a la kredens jest okropna na szczescie jest ona w opcji, ale nie wiem jak mozna doplacac za cos takiego (a doczytalem 2016 wtedy chyba jeszcze nie wpadli na ten pomysł z kredensem ;) ).

Szewi Ty tutaj nie o samochodach tylko jako autor tematu odnieś się do rewolucji jaką nam pokazał boood... :) Przecież jak 1,5 roku stałem przed dylematem czy 7300 czy 9300 to chyba nawet Ty mi pisałeś, że są niewielkie różnice... :) No cóż ponad 3x razy lepszy kontrast on/off nie jest "niewielką różnicą"... :)

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, hubio napisał:

Szewi Ty tutaj nie o samochodach tylko jako autor tematu odnieś się do rewolucji jaką nam pokazał boood... :) Przecież jak 1,5 roku stałem przed dylematem czy 7300 czy 9300 to chyba nawet Ty mi pisałeś, że są niewielkie różnice... :) No cóż ponad 3x razy lepszy kontrast on/off nie jest "niewielką różnicą"... :)

hmm nie chce uczestniczyc w klotni ktory prjektor lepszy. W kwestii kontrastu to co ja tam wiem, nie znam sie, nie wypowiadam sie, zarobiony jestem ;)

A tak na poważnie dajmy mu sie cieszyc z tego co sobie kupił. Napisał, że kupił na przeczekanie i chyba chodzilo o porownanie 7300 do 6700 nie do 9300 ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szewi napisał:

hmm nie chce uczestniczyc w klotni ktory prjektor lepszy. W kwestii kontrastu to co ja tam wiem, nie znam sie, nie wypowiadam sie, zarobiony jestem ;)

A tak na poważnie dajmy mu sie cieszyc z tego co sobie kupił. Napisał, że kupił na przeczekanie.

 

Ale po co się kłócić?  Piszemy tylko o różnicy w kontraście!  I proszę was zostawcie tw 9300 w spokoju. 

Powtórzę za MK : co jest najważniejsze w odbieraniu obrazu - KONTRAST!  

Jaki ma kontrast tw 7300,  tw 7400 mniejszy niż tw6700 i problem rozwiązany.  Ja kupiłem tw 6700 świadomie po analizie,  potem koledzy namówili na tw7300 i ponownie wróciłem do 6700. 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, boood napisał:

Ale po co się kłócić?  Piszemy tylko o różnicy w kontraście!  I proszę was zostawcie tw 9300 w spokoju. 

Powtórzę za MK : co jest najważniejsze w odbieraniu obrazu - KONTRAST! 

no i bardzo dobrze i tego sie trzymajmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szewi napisał:

hmm nie chce uczestniczyc w klotni ktory prjektor lepszy. W kwestii kontrastu to co ja tam wiem, nie znam sie, nie wypowiadam sie, zarobiony jestem ;)

A tak na poważnie dajmy mu sie cieszyc z tego co sobie kupił. Napisał, że kupił na przeczekanie i chyba chodzilo o porownanie 7300 do 6700 nie do 9300 ;)

Szewi nikt się nie kłóci i nie o to chodzi, tylko powiedz szczerze - miałeś przez ostatnie 1,5 roku świadomość, że 7300 tak znacząco odbiega od 9300 ? Chyba nie... Do tego wartowałoby się przyjrzeć rozbieżnościom między testem 7400 na naszym portalu, a testom porównawczym 9300 do 7300 (gdzie pokazują wyniki 7300) na tej niemieckiej stronie...

Tu nie chodzi o kłótnię tylko ustalenie prawdy. Bo raz dla obecnych użytkowników 7300 to ma znaczenie jak i dla przyszłych nabywców 7400... Pisaliśmy przez 1,5 roku, że 7300 ma najlepszy stosunek jakości do ceny bazując na błędnym przekonaniu, a okazuje się, że wcale tak nie jest !

Jednak ta różnica w cenie między 9300 a 7300 była jak najbardziej uzasadniona...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio jak wezmiemy pod uwage obsluge 4K to 7300 w tym temacie nie ma konkurencji w swojej cenie.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, szewi napisał:

Hubio jak wezmiemy pod uwage obsluge 4K to 7300 w tym temacie nie ma konkurencji w swojej cenie.

Optomy ? Przy takim kontraście 1300:1 on/off to zdaje się, że Optomy miały. No i w takim układzie to pal licho 4K i lepiej by było już SONY 45ES bo i tak wszystko jest na BD, a na UHD to wychodzą dopiero od 2 lat...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubiofatalne pokrycie DCI, gorszy HDR, rainbow effekt, brak mozliwosci regulacji optyki z pilota / lens shift to wg mnie nie jest konkurencja dla 7300. Kontrast z tego co pamietam DLP 4K tez ma mniejszy.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelki z francuskich testów.  Myślę że koledzy z Francji  nie robią na złość posiadaczom tw7400,  tw7300 i są to wiarygodne wyniki proszę bardzo :

IMG_20190109_202804.jpg

Screenshot_2019-01-07-00-39-40-605_com.android.chrome.png

Tw7400 po kalibracji 910:1 natywny .

Domyślny  w naturalny  922:1.

I teraz to co śmiać się czy płakać? 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, szewi napisał:

@hubiofatalne pokrycie DCI, gorszy HDR, rainbow effekt, brak mozliwosci regulacji optyki z pilota / lens shift to wg mnie nie jest konkurencja dla 7300. Kontrast z tego co pamietam DLP 4K tez ma mniejszy.

Ale Optomy miały za to lepszą ostrość... Na dzień dzisiejszy kiedy 9300 można złapać za ok 10 tyś w przypadku kontrastu 1300:1 w 7300 to jak dla mnie najlepszy stosunek jakości do ceny ma właśnie 9300/9400, a dalej można dywagować czy Optoma czy Epson 7300 czy Sony 45ES, ale i tak dla mnie z tej trójki to najlepsze SONY. W takim układzie 7300 spada po prostu do tych najlepszych z najgorszej półki, ale na pewno nie jest na tej samej półce co 9300... Ja wiem, że optyka z pilota, szeroki lans shift i 4K/HDR, ale w projekcji najsłabszym ogniwem jest zawsze kontrast i właściwie to on wyznacza wszystko. Jak już pisaliśmy nawet Twoje wypasione JVC w ANSII nie ma startu do TV z średniej półki nie mówiąc o flagowcach. Po prostu to jest wielki problem w technologii projekcyjnej i tutaj dosłownie każdy nawet mały wzrost procentowy robi wielką robotę, co ma bezpośrednie odbicie na jakość obrazu... Przez 2 miesiące przeszedłem przez 4 projektory więc wiem co mówię bo na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu obserwowałem wzrost jakości obrazu. Na BenQ za 4 tyś to jasne sceny z lotu ptaka przypominały jedną wielką mgłę, prawie tak jak teraz bym włączył światło oglądając 9300 - to tak wielka różnica... Jak słusznie pisze boood nawet 6700 ma lepszy kontrast on/off od 7300, a ja na 6700 nie byłem w stanie oglądać jasnych ulic w dzień - to była tragedia...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raf bierzesz pod uwage inne marki ?  Ostatnio nawet mialem na troche nowa E klase do testów i powiem tak o ile z zewnatrz sie broni, wlasciwosci jezdne ok o tyle w srodku ta deska rozdzielcza a la kredens jest okropna na szczescie jest ona w opcji, ale nie wiem jak mozna doplacac za cos takiego (a doczytalem 2016 wtedy chyba jeszcze nie wpadli na ten pomysł z kredensem  ).

No, mi ta najnowsza "buda" się nie podoba. To by było w212 po wszystkich liftingach z ledami i prostokątnymi lampami z tyłu. Sama końcówka produkcji tamtego modelu.

Z bardzo małym przebiegiem. 19tys km udokumentowane oczywiście.

 

Obecnego też z takim małym przebiegiem kupowałem.

 

Teraz ma 83tys km

 

Kurde, wymieniać, czy nie.....

Mam dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz wasz ulubiony tw6700 : średnio w każdym trybie 2000:1.

Pytanie do wszystkich  jak to się ma do marketingowego bełkotu 200000 :1 vs 70000:1?  Chętnie posłucham wyjaśnień. 

Zaznaczę że według mnie dane głośności są też wzięte z sufitu. 

No ale ważne aby było 4k HDR ?

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hubio napisał:

Ale Optomy miały za to lepszą ostrość... Na dzień dzisiejszy kiedy 9300 można złapać za ok 10 tyś w przypadku kontrastu 1300:1 w 7300 to jak dla mnie najlepszy stosunek jakości do ceny ma właśnie 9300/9400, a dalej można dywagować czy Optoma czy Epson 7300 czy Sony 45ES, ale i tak dla mnie z tej trójki to najlepsze SONY. W takim układzie 7300 spada po prostu do tych najlepszych z najgorszej półki, ale na pewno nie jest na tej samej półce co 9300... Ja wiem, że optyka z pilota, szeroki lans shift i 4K/HDR, ale w projekcji najsłabszym ogniwem jest zawsze kontrast i właściwie to on wyznacza wszystko. Jak już pisaliśmy nawet Twoje wypasione JVC w ANSII nie ma startu do TV z średniej półki nie mówiąc o flagowcach. Po prostu to jest wielki problem w technologii projekcyjnej i tutaj dosłownie każdy nawet mały wzrost procentowy robi wielką robotę, co ma bezpośrednie odbicie na jakość obrazu... Przez 2 miesiące przeszedłem przez 4 projektory więc wiem co mówię bo na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu obserwowałem wzrost jakości obrazu. Na BenQ za 4 tyś to jasne sceny z lotu ptaka przypominały jedną wielką mgłę, prawie tak jak teraz bym włączył światło oglądając 9300 - to tak wielka różnica... Jak słusznie pisze boood nawet 6700 ma lepszy kontrast on/off od 7300, a ja na 6700 nie byłem w stanie oglądać jasnych ulic w dzień - to była tragedia...

w rozważaniach filozoficznych nigdy nie bylem dobry :)

Hubio nie bardzo rozumiem dlaczego w co drugim poscie piszesz, ze 9300 to dobry wybor, ze Ty go wybrałeś i nawet jak ktos w ogole tego nie rozważa, to musisz jeszcze raz napisać 9300, ze to dobry wybór :)  Nikt nie mowi ze to zly wybór nota bene :) 

7300 ma swoje atuty i w powyzszych  zestawieniach 9300 nie byl w ogole brany pod uwagę. 

I JVC prosze do tego nie mieszaj ;) 

mozna oczyiwscie prowadzic rozwazania Sony HW45 vs Epson 6700, ale po co. Kolega wybrał, to co mu pasowało i nie ma co dalej sie nad tym rozwodzić.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...