Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Różnic między 7300 a 7400 nie ma żadnych z wyjątkiem nalepki, różnica między 9300 a 9400 będzie większa, ale nie kolosalna.


9400 vs 9300 to bedzie wiadomo po testach i teraz tego nie wiemy.
Patrzac jednak na specyfikacje i czytajac na forach mozna wyczytac ze poprawia m.in

hdmi do 18gbs (samo to jest juz duza zmiana)
Kontrast
Eshift
Soft dodajac regulacje hdru

Na avforums mozna juz znalezc opinie po prezentacjach ze jest roznica w obrazie wzgledem 9300 :)

Na ten moment uwaza sie ze bedzie to ewolucja wzgledem udanego 9300 ale to sie okaze.
Przeskok np miedzy 9200 a 9300 to byla roznica kolosalna wiec nic nie jest wykluczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:


Przeskok np miedzy 9200 a 9300 to byla roznica kolosalna wiec nic nie jest wykluczone.

Już teraz wiemy, że między 9300 a 9400 nie będzie takiej różnicy jak między 9200 a 9300 gdzie nastąpiła zmiana rozdzielczości, HDR itd. Pewno jak piszesz będzie ciut lepszy kontrast, pełne HDMI i inna naklejka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy to nie ma miedzy 7300 a 7400 ale miedzy 9300 a 9400 zapowiada się już spora. Samo złacze 18Gbps jest już bardzo znaczące. Do tego poprawa kontrastu i poprawki i tak dobrego modelu 9300 mogą z 9400 zrobić bardzo ciekawy projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze przedmowca dodanie 18gb w tw9400 to nie jest mala zmiana juz sama w sobie. Dalej moze byc tylko lepiej. Jak sie do tego doda bardzo dobra cene 12k na stronie Epsona to mamy b ciekawy projektor. Od premiery tw9300 minelo juz duzo czasu i rynek oczekuje wiekszych modyfikacji w 9400 niz tylko zmiana naklejki default_wink.png

 

Oczywiscoe jak to wypadnie finalnie wkrotce sie przekonamy.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 9300 a 9400 jest oczywiście jakaś w przeciwieństwie do 7300/7400, ale mnie chodziło o to, że nie tak wielka jak między 9200 a 9300. Z całym szacunkiem ale możliwość oglądania JEDNEGO filmu jaki powstał w 60fps w 12 bitach czy grania w gry w 60fps w 12 bitach czy ciut lepszy kontrast to nie jest taki przełom jak wejście z HD na 4K/HDR czy kontrast kilka razy lepszy...

Cenka 12 tyś oczywiście za 9400 znowu spowoduje, że to będzie najlepszy stosunek jakości do ceny wśród projektorów i tym razem będzie więcej różnic do 7400 niż między 9300 a 7300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazdy moze sobie sam ocenic wedle wlasnych kryteriow czy to sa duze roznice czy mniejsze czy kosmetyka. Dla jednej osoby bedzie to duzo dla innej nie.

 

Za specyfikacja:

 

wieksza jasnosc

wiekszy kontrast

dodanie HLG

Hdmi 18 gb

Zmiany w hdr

 

To nie jest jeden film. Nie zapominaj o streamingu oraz o tym ze to otwiera opcje grania w 4k 12bit z hdr wbrew pozorom sporo graczy korzysta z projektora do tej pory byly kompromisy teraz ich nie bedzie.

HLG przyda sie do kompatybilnosci w programach 4k.

Zmiana HDM zalatwia glowna bolaczke ktora trapila 9300 o ktorej sporo bylo dyskusji w testach i na forach.

Ja ktos nie jest graczem to ta zmiana moze miec mniejsza wage.

Nadal jednak masz 4k hdr na serwisach pokroju Youtube ktore korzystaja z 60klatek.

 

Oczywiscie zweryfikuja to testy czy te roznice sa widoczne.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z okazji Wesolych Swiat i duzo radosci z projekcji no i tego wymarzonego projektora (jesli jeszcze go nie ma) pod choinkę :)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia - "spełniły się".

Projektor epson 7300 dojechał, został podwieszony na suficie, jako że to początek mojej przygody z tego rodzaju sprzętem trzeba było też zakupić ekran, uchwyt, długi kabel hdmi a i dodatkowo jeszcze jakiś player 4k - wybór padł na nvidie shield :)

Po wstępnym weekendzie testowania i ustawiania,  wiem już co i jak ale i tak spodziewam się że jeszcze kilka dobrych godzin muszę spędzić dostosowując ustawienia odpowiednio do nadawanego źródła(hdr/sdr) i pory dnia (moc lampy i jasność)  Nie mniej nie potrafię w żaden sposób wypluć z shielda 4k z hdrem w netflixie - albo 4k albo hdr - wygląda na to ze netflix potrzebuje 60hz aby wyświetlić 4k, niestety na shieldzie przy takiej częstotliwości odświeżania musimy zrezygnować z hdr - ustawienie 4k 24 hz i hdr niestety nie pomaga. Druga sprawa - xbox one x - tu w ogóle nie ma wyboru miedze 4k / 1080p + hdr. Przy grze forza horizon 4 w info na epsonie mam albo 4k i 8bit 4:2:0  bt709 SDR albo fullHD i 12bit bt709 SDR. Wiecej odtwarzaczy nie posiadam - a Mikołaj w tym roku nie jest już skory do robienia prezentów :) W tej sytuacji jedynym wyjściem jest HDFury Linker (koszt około 700zł) - bo w obecnym momencie wygląda to trochę tak jakbym miał całkiem dobry samochód ale nie mógł korzystać ze wszystkich biegów ? 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przed zakupem poczytał ten wątek to byś znał odpowiedź. Bezproblemowy player dla Epsona 7300 to AppleTV

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak gratulujemy decyzji i cieszymy się, że Wy się cieszycie. :)

To niesamowite uczucie, włączyć projek a tu Bum,

nagle Taki obraz, zamiast "małego" 65 cali:P:)

 

Oczywiście jak uwale się na tapczan i mam TV 65 cali w odległości 150 cm

i do tego prawdziwe 4k z HDR, to jest to nie mniej przyjemne. ?:P

 

BTW

To jest w zasadzie mała dekadencja, jeszcze nie dawno były monitory 24 cali,

z gównianym obrazem,

a teraz po prostu mamy coś, co trudno opisać, jakie to przyjemne!!! ?:wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Filutek napisał:

Oczywiście jak uwale się na tapczan i mam TV 65 cali w odległości 150 cm

i do tego prawdziwe 4k z HDR, to jest to nie mniej przyjemne. ?:P

Filutku na tej zasadzie jak się uwalisz na tapczan i położysz sobie laptopa 4K z HDR i będziesz oglądał filmy z odległości 10cm to też może być bardzo przyjemne... :)  Oczywiście w Twoim przypadku laptop wyłącznie skalibrowany... :)

Po co więc w ogóle kupować projektory 200'', TV 65 czy 75'' jak można kupić laptopa z ekranem 14'' - wszystko zależy od wielkości i odległości ? :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Filutku na tej zasadzie jak się uwalisz na tapczan i położysz sobie laptopa 4K z HDR i będziesz oglądał filmy z odległości 10cm to też może być bardzo przyjemne... :)  Oczywiście w Twoim przypadku laptop wyłącznie skalibrowany... :)

Po co więc w ogóle kupować projektory 200'', TV 65 czy 75'' jak można kupić laptopa z ekranem 14'' - wszystko zależy od wielkości i odległości ? :)

Hubio, odpowiedź na twoje pytanie, może być zaskakująca, dla ludzi, którzy nie do końca rozumieją technologię. ?

 

Broń Boże nie mam Ciebie na myśli, bo wiem, że jesteś świadomym i zaawansowanym użytkownikiem!!! :wub:

Nie chcę się rozpisywać nad wszystkimi różnicami, napiszę jedynie o jednym aspekcie,

mianowicie o jasności mierzonej w nitach, ale nie jasnego "białego" koloru, tylko przykładowo czerwonego, albo niebieskiego?

 

Taki Epson 9300/9400, czy "ekranik" laptopa, to średnio i w zaokrągleniu max 100 nitów "białego koloru".?

Natomiast max jasności niebieskiego, jaki możemy uzyskać z projektora czy laptopa to jedynie 8 nitów koloru niebieskiego.

Te 8 nitów to w zasadzie "fucking little pile of shit", ale sytuacja się diametralnie zmienia,

gdy "uwale się na tapczan" i w odległości 150 cm od moich oczu,

z ekranu mojego Filipa 65PUS8102 dostaje nie nędzne 8 nitów niebieskiego,

ale 10 razy więcej czyli 80 nitów zaje... koloru niebieskiego!!! :P:lol:

 

I wiesz co? To jest właśnie pełen orgazm dla oczu i mózgu! ?:wub:

Właśnie siła tych kolorów, ta lawina barw, która się na Ciebie wylewa! ??

 

BTW

Dodam jeszcze, że każdy JVC salonowca, nawet za 100 000 pln ,

"którymi tak lubiejom siem onanizować" salonowcy i cykliści,

może jedynie "lizać kabel", oczywiście od mojego Filipa 65PUS8102 za 3000 pln!!! ??:wub:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korzystajac z okazji Wesolych Swiat i duzo radosci z projekcji no i tego wymarzonego projektora (jesli jeszcze go nie ma) pod choinkę default_smile.png
Wesołych Świąt
Jakbyś przed zakupem poczytał ten wątek to byś znał odpowiedź. Bezproblemowy player dla Epsona 7300 to AppleTV
 
 
Jeśli chodzi o netfixa.
Do plików shield lub egreat.
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o netfixa.
Do plików shield lub egreat.


Oppo 203 tez sie swietnie spisze w kwestii plikow bo czyta praktycznie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

 


Oppo 203 tez sie swietnie spisze w kwestii plikow bo czyta praktycznie wszystko.

 

tak i DV z USB/LAN HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, ramzes99 napisał:

Ten teścik Epsona 7300 vs 9300 widzieliście? https://youtu.be/Gsl1JDWZ8Kc

Na filmie róznica jest bardzo widoczna a w rzeczywistości wcale tak wiele się nie różnią. Oczywiście 9300 jest lepszy ale nie aż tak bardzo.

A na jakiej podstawie przepraszam piszesz, że 9300 jest lepszy, ale "nie aż tak bardzo" ? Testowałeś oba w tym samym pomieszczeniu, na tym samym źródle i na tych samych ustawieniach co najmniej kilka filmów ? Jeśli tak posługiwałeś się sprzętem czy odczucia własne ?

Jeśli bez testów to ja mogę napisać" "jak najbardziej jest taka różnica jak na filmie" i możemy sobie tak dyskutować w nieskończoność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak @hubio testowałem dwa obok siebie, w tym samym pomieszczeniu i na tych samych filmach/plikach. Odczucia własne. Po testach kupiłem 7300.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ramzes99 napisał:

Tak @hubio testowałem dwa obok siebie, w tym samym pomieszczeniu i na tych samych filmach/plikach. Odczucia własne. Po testach kupiłem 7300.

Jeszcze testy Epson vs JVC, ciekawe co by wyszło? :P:lol:

Może "nadmuchana bańka" zachwytów, nad JVC, by pękła? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. Akurat ja widziałem na żywo epsona 7300, 9300 i JVC RS440 i jvc zrobił miazgę w kontraście z epsonów. Pasażerowie scena otwierajaca film i ujecia kosmosu to jakby dwa rózne filmy oglądać. Co wiecej na TV LCD obraz też był bardziej do Epsona zblizony.

Pewnie OLED bylby blizej JVC...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, user7878 napisał:

Wątpie. Akurat ja widziałem na żywo epsona 7300, 9300 i JVC RS440 i jvc zrobił miazgę w kontraście z epsonów. Pasażerowie scena otwierajaca film i ujecia kosmosu to jakby dwa rózne filmy oglądać. Co wiecej na TV LCD obraz też był bardziej do Epsona zblizony.

Pewnie OLED bylby blizej JVC...

 

Ale widziałeś jednocześnie? Jak w tym teście?

https://youtu.be/Gsl1JDWZ8Kc

Mnie zastanawia, dlaczego JVC unika podawania "jasności kolorów"(Color Brightness aka. Color Light Output - CLO),

tak jak to robi Epson. Ciekawa sprawa nie? :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...