Skocz do zawartości
patron116

Wybór telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyborem telewizora zastanawiam się nad SAMSUNG - UE55KU6500 ale nie jestem zdecydowany ponieważ nie wiem czy 50 hz to nie za mało i czy w kwocie 4000 zł nie dostał bym jakiegoś bardziej sensownego tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost kąty nie mają znaczenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony wpada światło
7. Jaki masz obecnie telewizor ? miałem SAMSUNG UE32J5100 popsuł się i przeprowadziłem się do mieszkania z trochę większym salonem
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wi fi bardzo dobry obraz kontrast telewizor który będzie miał bardzo dobre odwzorowanie kolorów i głęboką czerń
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? 2 dekodery jeden cyfrowy polsat drugi sfr
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50 %
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? wszystkie prócz chińskich
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 4000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakaś inna propozycja ponieważ mieszkam we Francji i akurat nie mają takiego modelu są np 58uh630 i wiele innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie lepszy  wybor od samsunga  to telewizor  panasonic   tx-50ex700e. 

http://www.panasonic.com/fr/consumer/televiseurs/ecrans-led/tx-50ex700.html

Lub  wiekszy  58 calowy. Panasonic   ex700   to odpowiednik   telewizora   dx700 z ubieglego roku. Test  telewizora   ex700   jest na forum.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40124-panasonic-ex700-test-okiem-gracza-i-maniaka-filmów-czy-warto-go-kupić/

W linku nizej  test odpowiednika tego telewizora  czyli  dx700 z ubieglego roku.Telewizor z  wysokim kontrastem, dobrym poziomem czerni.Najwyzsza ocena za jakosc obrazu.

http://www.lesnumeriques.com/tv-televiseur/panasonic-tx-58dx700-tx-58dx700f-p32899/test.html

Komentarz  ex700  z linku nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39817-50-55-do-4-tyś-zł/#comment-415437

 

Zdecydowałem się na Panasonica TX-50-EX700E i nie żałuję - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  Do końca wahałem się nad czymś większym, Pan proponował mi jeszcze Philipsa 55PUS7101/12 za 1000zł więcej i trochę nad nim myślałem, 55'', Android Tv(fajne możliwości, ale bałem się stabilności), 120mhz matryca(chyba :P) i bajer w postaci podświetlania z tyłu (fajna sprawa, chociaż i tak mam ledy w szafce nad tv więc aż tak mocno się na to nie napalałem, bardziej kusiły te 55''), ale koniec końców wziąłem Panasonica - 1 strzał podobno najlepszy, trochę bałem się ryzykować z samą marką Philips, obraz kosa, aż byłem zaskoczony, że w telewizorze LED będę miał taką czerń, smart tv działa bardzo sprawnie, zdecydowanie szybciej i stabilniej niż w ostatnim wypuście plazmy Panasonica, filmy .mkv bez przycięcia, tak jak tego oczekiwałem. I jest bezdźwięczny, plazma wydawała taki cichy, ale z bliska słyszalny dźwięk, a teraz jest cisza. Pozostało się bawić ustawieniami. Może jakieś podpowiedzi jak go poprawnie ustawić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki za pomoc i rady! 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - faktycznie Philipsy miały problem ze stabilnością Android TV w przeszłości, natomiast teraz kwiatki typu zawiechy czy reset telewizora nie zdarzają się i jak najbardziej można nabyć w 2017 stabilny TV z Androidem. Co by tu nie pisać jest to najlepsze smartTV na rynku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, FrankyGoes napisał:

Jedna uwaga - faktycznie Philipsy miały problem ze stabilnością Android TV w przeszłości, natomiast teraz kwiatki typu zawiechy czy reset telewizora nie zdarzają się i jak najbardziej można nabyć w 2017 stabilny TV z Androidem. Co by tu nie pisać jest to najlepsze smartTV na rynku. :)

Hmm intrygujące :D Philips/TPV to obecnie (niestety) jedne z najgorszych markowych tv jakie mozna kupic. Dużo bajeru, mało jakości obrazu. 

PS. Użytkownicy potwierdzają Philipsy się nie wieszają, przynajmniej tak długo aż nie zaczną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips ma obecnie najlepszy system ANDROID TV. Tak jak SONY TV. Wszystkie wysokie serie TV PHILIPS są oparte na nowym procesorze P5.

To nowość. Serie 2017 we Francji czy w MSH (Niemcy) są oferowane w pełnym zakresie. Ilość modeli TV Philips w Polsce to jakaś zajawka 2017. 

Owszem jest tak: TCL z polskiej produkcji (Szczecin) właśnie wchodzi na stronach EURO AGD. Gorzej, bo są jakieś nowe ulotki.  Będzie wojna z niemiecką korporacją MSH na terenie polski.

Kolega PMComp napisał, że TCL do EURO RTV AGD nie wejdzie. Gość ma wiedzę. Trochę myli się na trenie niemieckim.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek ma zawsze taki sam przebieg na forum.

Tak patrzę o której godzinie pisze kolega te same teksty.  Systematyka wskazuje jedno ... Po pracy ! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58ex780 to telewizor z innej ligi niz te wyzej wymienione. swietny tv jesli chodzi o jakosc obrazu.

 

up. jezeli lg serii 6 to tylko 58uh635v. pozostale maja matryce ips rgbw. czyli jedna wielka kupa

Edytowane przez mml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest PANASONIC TX-58DX780 nie ex bo faktycznie ex to inna liga a dx to zeszłoroczny model znalazłem go w cenie 1100 euro w sklepie u mnie nie wiem czy przeplacam ale musze kupic tutaj sprowadzanie telewizora z polski nie wchodzi w gre i pytanie takie czy ten dx to jest lepszy od tych co podawaliscie wyzej ?Niestety ale nie moglem znalesc u mnie takiego lg ?

Edytowane przez patron116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, patron116 napisał:

i czy model PANASONIC TX-58DX780 ma matrycę av?

Tak, VA., 120Hz.Tylko DX to model z 2016r

 

 

Edytowane przez Onufrykor[beeep]ała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANASONIC TX-58DX780 w cenie 1100 euro a ex to już grubsza kasa.

Edytowane przez patron116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości odnośnie tego, że najlepszym smartTV jest właśnie Android. I tutaj można zarzekać się, że nie, bo się zawiesza(ł), ale praca jest również po stronie firmy Google, która tworzy ten system. A i jeszcze jedno - ten system nie zestarzeje się szybko. Tak jak markowe smarty, z których połowa już nie ma YT (w przypadku starszych TV).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...