Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

Ta bardzo dobra płynność to pewnie po kalibracji Kikiego. :D

Inni testujący takiej kalibracji nie mają stąd różnice w ocenie. :D

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Poniżej masz test na judder w tym TCL-u (który nie ma upłynniacza) vs inne 2 modele jeden z upłynniaczem i jeden bez :


https://hdtvpolska.com/forum/topic/40054-tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chi%C5%84skiego-gracza/?page=7&tab=comments#comment-418997

 

To nie jest test na judder. Judder i jego testowanie opisane jest w tym filmiku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mfluorek napisał:

To nie jest test na judder. Judder i jego testowanie opisane jest w tym filmiku:

To co tam Maciej pokazał, to jest to co w praktyce zobaczą twoje oczy. To jest wypreparowany fragment (z filmu) ruchomego obiektu w ruchu.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

To co tam Maciej pokazał, to jest to co w praktyce zobaczą twoje oczy.

To co pokazał Cederic w tym filmiku moje oczy też zobaczą. Wiele osób nie jest wrażliwych na judder, ale ja jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judder (bez upłynniacza) to widać bardzo dobrze nawet na polskich serialach co idą w 50 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Judder (bez upłynniacza) to widać bardzo dobrze nawet na polskich serialach co idą w 50 klatkach.

Zalinkowałem ci bezpośrednio do filmiku wyjaśniającego czym jest judder, a ty dalej nie rozumiesz. Obejrzałeś go chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mfluorek napisał:

Zalinkowałem ci bezpośrednio do filmiku wyjaśniającego czym jest judder, a ty dalej nie rozumiesz. Obejrzałeś go chociaż?

Chyba żartujesz, ja nie muszę oglądać żadnych filmików dla tzw świeżych zielonych, bo ja od bardzo wielu lat doskonale wiem jak w praktyce wygląda judder czy to na 25 klatek czy na 50 klatek.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Chyba żartujesz, ja nie muszę oglądać żadnych filmików dla tzw świeżych zielonych, bo ja od bardzo wielu lat doskonale wiem jak w praktyce wygląda judder czy to na 25 klatek czy na 50 klatek.

Jeśli ktoś tu żartuje, to jesteś to ty, bo z twoich wypowiedzi wynika, że nie wiesz czym jest judder i upierasz się przy swoim. A kiedy ktoś cię poprawia, odpowiadasz klasycznym "jestem bardziej doświadczony, więc mi to nie podskakuj gówniarzu, bo ja wiem lepiej".

Edytowane przez mfluorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judder to jest skokowość ruchu w poziomie,  dla 25 klatek ruch skacze/strobuje z mniejszą częstotliwością a dla 50 z większą. Bardziej obrazowo to będzie tak dla 25 klatek tr- tr- tr- tr, a dla 50 to będzie try-try-try-try a upłyniony trrrrrr ;)

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Judder to owszem skokowość, ale nie wynika ona związku z klatkażu wyświetlanej treści, a z nierównego frametimu. Inaczej - jest to niedopasowanie częstotliwości odświeżania matrycy do klatkażu wyświetlanej treści. Np. przy odtwarzaniu 24 klatek na matrycy 60hz niektóre klatki będą zdublowane, bo nie da się ich rozmieścić równomiernie. Oczywiście można tego uniknąć przez interpolację, pulldown czy frameblending, ale żadne z tych rozwiązań nie są idealne, bo ingerują w obraz i tworzą widoczne artefakty.

Edytowane przez mfluorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, im większy tv i im z bliższa się go ogląda, to tym bardziej widoczne będą artefakty, ale dobry i dobrze ustawiony upłynniacz dla obrazu telewizyjnego jest jak najbardziej korzystny, wystarczy na chwilę wyłączyć i już się człowiek denerwuje skokowym ruchem, tak od 50'' to już jest wyraźnie widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja efektu upłynniacza nie lubię i lubić nie będę, a artefakty są dla mnie widoczne również przy pulldownie i frameblendingu, więc jedyną akceptowalną opcją jest prawidłowa obsługa 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2017 o 12:35, raf7705 napisał:

Wszystko jedno. Dziadowska firma. Nie naprawia błędów w oprogramowaniu.

Kompletna bzdura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tak zwany "gwóźdź do trumny" dla TCL-a po aktualizacji do Androida 7 zniknęła część ustawień niezbędnych do kalibracji ....No cóż mamy kolejny dowód jak to dopracowany sprzęt.Dobrze że wstrzymałem się przed zakupem 75",dodatkowo miałbym nie działające ustawienia płynności (a byłem  mocno zainteresowany przez krótką chwilkę ...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci konkretnie zginęło? Ja mam 75 cali i mam Androida 7 i wszystkie opcje do kalibracji ?!?

1 godzinę temu, ar2d4 napisał:

Kolejny tak zwany "gwóźdź do trumny" dla TCL-a po aktualizacji do Androida 7 zniknęła część ustawień niezbędnych do kalibracji ....No cóż mamy kolejny dowód jak to dopracowany sprzęt.Dobrze że wstrzymałem się przed zakupem 75",dodatkowo miałbym nie działające ustawienia płynności (a byłem  mocno zainteresowany przez krótką chwilkę ...).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy tego TV piszą że :"U mnie po aktualizacji do androida 7.0 występują problemy z OSD ekranu (nie znika wskażnik głośności co jakiś czas) i brak ustawień w zaawansowanych obrazu ( temperatura kolorów>własne> balans bieli). Próba wgrania softu ponownie nie pomaga. Możesz kiki to zgłosić + brak sleep timera."

Na ale jak się wgrywa soft nie wiadomo jakiego pochodzenia od "oszusta" to czemu się dziwić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam C70 i u mnie nie ma opcji balansu bieli która jest wymagana przy kalibracji (pseudo kalibracji). Wygląda na to że TCL nie potrafi zrobić poprawnie działającego androida ze swoimi TV tylko wydała kolejną zabugowaną wersję która przynosi tylko więcej problemów niż korzyści. A zapomniałem dodać zmienili menu bo to akurat jest najważniejsze do poprawnego działania TV oraz dodali PIP z którego jeżeli chce się korzystać to trzeba ściągnąć jakieś dziadowskie nie funkcjonalne oprogramowanie. Faktyczne problemy czyli nie działający do końca moduł CI, wymagający po każdym wyłączeniu parowania pilot do wybierania głosowego, gubienie zapisanego loginu/hasła przez Netflixa-a czy dzwięk na słuchawkach który aby się pojawił trzeba restartować TV itp. Nic tylko bić brawo takiemu producentowi który w ten sposób chce się znalezć w czołówce ale chyba najgorszych producentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że skorzystałem z postów które są na forum, dorzucę trochę informacji od siebie :)
W Temacie Matryc i modeli
55C7006 - Panel Name ST5461D07-2 (potwierdzone u 4 osób które kupiły wiadomo gdzie)
55C7026 - Panel Name ST5461D07-2 (kupiony przeze mnie w mediaexpert).

Takie same matryce, ciekawe czy to Sample z Panelem Samsunga, ten który był testowany :).
Mój 55C7026 "raportuje" się jako TCL 55c7006 w AIDA / Menu
V8-T658T01-LF1v162 
Android 6

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich wpisach wychodzi na to że kalibracja jest ściemą,w końcu wszystkie  matryce są prawie doskonałe i jednakowe .Że taki "czub" i oszust  jeszcze funkcjonuje na rynku ....

 

Zrzut ekranu .jpg

Edytowane przez ar2d4
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem TCL u60p6046 w Auchan za 2700 zł. 

Wcześniej miałem tv crt panasonic. Amatorsko oglądam filmy, korzystam z telewizji naziemnej i youtube.

W sklepie wydawał mi się jednak obraz za ciemny, nie przekonał mnie, lepiej wyglądał stojący obok samsung 50mu6102.

Czy warto go brać? Mimo niedoskonałości o których przeczytałem na forum. To jednak 60 cali a mam ok 3 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na forum kikiego udowodniono że Kiki podaje nieprawdziwe informacje odnośnie rodzajów matryc pomiędzy TCL U55C7006 a TCL U55C7026 :

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/133513-tv-tcl-c70-rownosc-podswietlenia-matrycy-nagroda-big-deal-od-readakcji-hdtv-com-pl-za-spojnosc-pracy-matryc-w-10-wyjetych-kolejnych-telewizorach-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim oddałem telewizor ze względu na clouding... 

Czy każdy kto ma TCL czy 49, czy 55 czy jakikolwiek może wykonać test czarnego ekranu z krzyżem podczas panującej ciemni w okół (w nocy)? (grafika ta znajduje się na 15 stronie tego wątku)
U mnie, czy z krzyżem, czy z też bez, czy z po prostu ciemnym obrazem to clouding był widoczny...

Podobał mi się ten telewizor jestem skłonny kupić go ponownie, ale chciałbym zobaczyć z 3-8 im więcej tym lepiej wyświetlaczy. Jestem bardzo ciekawy jak to u Was wygląda.

Wczoraj przeczytałem milion stron na forum od kikiego, zaczynam mieć mieszane uczucia. Aczkolwiek sam kiki zaprasza do swojej ciemni aby sprawdzić jak zachowuje się telewizor przed zakupem. Niestety mam daleko do Olsztyna i wątpię abym zdecydował się na taką wycieczkę...
 

W związku z tym gorąco zwracam się z prośbą o wykonanie testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomczyslaws napisał:

Aczkolwiek sam kiki zaprasza do swojej ciemni aby sprawdzić jak zachowuje się telewizor przed zakupem

To może być też podstęp, jak ktoś się za dobrze nie zna, to może mu zademonstrować na takich planszach i ustawieniach że żaden potencjalny problem nie będzie miał żadnych szans na ujawnienie. A czemu tak mówię ?, bo skoro tak często manipuluje i mija się z prawdą to niby czego można się spodziewać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tomczyslaws napisał:

Aczkolwiek sam kiki zaprasza do swojej ciemni aby sprawdzić jak zachowuje się telewizor przed zakupem.

O Proszę...

Super rozwiązanie przed zakupem nowego TV.

Szkoda że tylko to opcja u prywaciarzy.

Wyobrazcie sobie taką możliwość przy MM / Sat. Rtv - Agd   itp. Hehehehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...