Skocz do zawartości
Majchu

55' 3-4tys. zł POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum ! Również zarejestrowałem się tutaj z powodu "niepewnych" intencji innych użytkowników na innych forach...

Cieszę się, że jest alternatywa gdzie można znaleźć uczciwe i rzetelne porady.

Słuchajcie szukam swojego I-wszego TV. 55' 4K, VA, 100Hz< Ma służyć do:

- oglądania filmów blue ray typu Star Wars, Strażnicy Galaktyki, Hobbit z laptopa bądź płyt blue ray.

- oglądania meczy sportowych,

- grania na konsoli

Bardzo proszę o podpowiedzi ! Głowa mi pęka od rodzajów i tych technologii już ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 czasem 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać ale dopuszczam opcję zawiśnięcia
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od prawej strony (tylko ranki bezpośrednio)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam !
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, VA, min. 100Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop (filmy), konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jasne
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, zawieszanie sie
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4,5 (super max)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jasne !

Prawie padłem "ofiarą" TLC P60 :) W sumie gdyby nie te 60hz to bym kupił.

Ogólnie kocham filmy fantasy i chciałbym oglądać je wieczorami delektując się świetnym obrazem. Mecze sportowe to bardziej opcja na zapraszanie znajomych raz na miesiąc. Konsola to zabawa na 2 x w tygodniu.

Bardzo dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie niestety ciężko będzie coś dobrego znaleźć. Nie polecali Ci czasem Philipsa 6561 ? W ciemno można polecić zeszłoroczny model 50dx750 panasonica ale cena i tak będzie niestety wyższa albo tegoroczne sony z serii xe85, które odbijają mniej światła niż panas.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężko będzie znaleźć cokolwiek spełniającego wszystkie wymogi w tym budżecie. Moim zdaniem matryca 120Hz w twoim wypadku będzie zbędna. Do filmów i gier spokojnie wystarczy 60Hz a do meczu raz na jakiś czas to z upłynniaczami taka matryca też się nada. No bo tv na matrycy VA z matrycą 120Hz 4k w rozmiarze 55" to wydatek powyżej 5k nie ważne jakiej marki, no chyba że trafisz jakiś outlet. Rezygnując z matrycy 120Hz możesz w tym budżecie spokojnie kupić przyzwoitego Panasonica czy Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ! Dzięki - bardzo cenne porady. Bałem się najbardziej, że spadnie mi jakość 4K filmów blue ray bardzo wymagających jeśli chodzi o efekty specjalne. Chyba też tak zrobię, zrezygnuję z większego odświeżania, a za 4 lata kupię OLED jak spadnie z cen.

W takim wypadku jakie konkretnie modele polecacie ?

111kris---> Oczywiście, że tak. Ten model też się przewinął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepszy jest panasonic TX-50EX700E.Odpowiednik modelu dx700 z ubieglego  roku.EX700 np pod wzgledem input lag jest lepszy od modelu   dx700.

W EX700 input lag w trybie  gra wynosi  21ms ,taka informacja  jest  linku nizej.To dobry wynik, lepszy niz  znacznie droszych  samsungach.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442

 lepszy niz w znacznie drozszych samsungach.Tak mialo byc, edycja postu nie dziala.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w RTV Euro zaproponowali ten model powystawowy (gra od stycznia) i powiedzieli, że opuszczę jeszcze cenę. Co powiecie ?

tv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma na pewno bardzo duzy przebieg  godzinowy .Lepiej kupic nowy i lepszy czyli panasonica EX700.

Jesli chodzi o panel to w ex700 podobnie jak w dx700 jest panel  60hz ale   wrazenia wizualne w czasie ogladania   telewizji sa na dobrym poziomie.

Kliknij na link nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39023-tv-z-dobrym-dzwiękiem-50/

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX700 nie jest lepszy w żadnym aspekcie od KSa. Ani jeżeli chodzi o input laga, ani jeżeli chodzi o odwzorowanie ruchu, ani jeżeli chodzi o smarta, ani jeżeli chodzi o HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JarekWML napisał:

EX700 nie jest lepszy w żadnym aspekcie od KSa. Ani jeżeli chodzi o input laga, ani jeżeli chodzi o odwzorowanie ruchu, ani jeżeli chodzi o smarta, ani jeżeli chodzi o HDR.

Jest w jednym ;) Nie rozkleja się tak jak KS7000 co jest dość powszechne w tej serii :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozklejajaca sie obudowa   to czesta usterka w  modelu ks samsunga.Inna czesta usterka to plamy na ekranie tak jak w poprzednich modelach. Przyklad z  google w linku.

https://www.google.pl/search?client=opera&q=plamy+na+ekranie+samsunga&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

input lag w panasonicu  ex700 i ks samsunga na takim samym poziomie  21ms. Poziom czerni lepszy w panasonicu  ex700.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grundig napisał:

Rozklejajaca sie obudowa   to czesta usterka w  modelu ks samsunga.Inna czesta usterka to plamy na ekranie tak jak w poprzednich modelach. Przyklad z  google w linku.

https://www.google.pl/search?client=opera&q=plamy+na+ekranie+samsunga&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

input lag w panasonicu  ex700 i ks samsunga na takim samym poziomie  21ms. Poziom czerni lepszy w panasonicu  ex700.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

To teraz jeszcze raz wejdź w link google, który wrzuciłeś, tj.:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=plamy+na+ekranie+samsunga&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Wciśnij ctrl + F, wpisz 'KS' i delektuj się dźwiękiem oraz wynikiem 0 z 0.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz korzystac z google.Na hdforum jest przynajmniej  50  przykladow ktory dotyczy modelu KS.Glowne problemy  to plamy, uszkodzone piksele i rozklejajaca sie obudowa.

dwa przyklady.

Daras - to nie jest 1-3 sztuki. Wystarczy popatrzeć na ten temat + białe HDTV. Zresztą sam serwisant, który był u mnie mówił, że KSy mają dużo reklamacji. Tu bardziej chodzi o to, że te telewizory rozklejają się i padają pixele po pewnym czasie - co z tego, że zweryfikujesz stan TV przy zakupie. Skala zjawiska duża a Samsung ma klientów w 4 literach. Poczytaj ile razy osoby z tego forum wymieniały matryce, czy reklamowały porozklejane TV. O ilu egzemplarzach się nie pisze ...
Wczoraj pisałem @ do osoby z forum (w innej sprawie), która ma KS i napisała, że ma bad pixel'a, ale lepszy 1 bad pixel niż więcej bad pixeli czy rozklejająca się obudowa .... po naprawie przez serwis.

Kończąc ...
Dzwonił do mnie Serwis i przekazał taką informację:
zgodnie z procedurą serwisową - matryca zakwalifikowana do wymiany, ale matryc nie ma.
Więc po 1,5 tygodnia prawdopodobnie wymiana lub zwrot kasy.
Poczekamy ... zobaczymy.
Byle się nie znalazła, specjalnie dla mnie matryca, np. z odzysku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, grundig napisał:

Nie umiesz korzystac z google.Na hdforum jest przynajmniej  50  przykladow ktory dotyczy modelu KS.Glowne problemy  to plamy, uszkodzone piksele i rozklejajaca sie obudowa.

dwa przyklady.

Daras - to nie jest 1-3 sztuki. Wystarczy popatrzeć na ten temat + białe HDTV. Zresztą sam serwisant, który był u mnie mówił, że KSy mają dużo reklamacji. Tu bardziej chodzi o to, że te telewizory rozklejają się i padają pixele po pewnym czasie - co z tego, że zweryfikujesz stan TV przy zakupie. Skala zjawiska duża a Samsung ma klientów w 4 literach. Poczytaj ile razy osoby z tego forum wymieniały matryce, czy reklamowały porozklejane TV. O ilu egzemplarzach się nie pisze ...
Wczoraj pisałem @ do osoby z forum (w innej sprawie), która ma KS i napisała, że ma bad pixel'a, ale lepszy 1 bad pixel niż więcej bad pixeli czy rozklejająca się obudowa .... po naprawie przez serwis.

Kończąc ...
Dzwonił do mnie Serwis i przekazał taką informację:
zgodnie z procedurą serwisową - matryca zakwalifikowana do wymiany, ale matryc nie ma.
Więc po 1,5 tygodnia prawdopodobnie wymiana lub zwrot kasy.
Poczekamy ... zobaczymy.
Byle się nie znalazła, specjalnie dla mnie matryca, np. z odzysku.

Ponawiam, wejdź w link, który wrzuciłeś, przypominam ponownie niżej:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=plamy+na+ekranie+samsunga&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Wciśnij ctrl + F, wpisz 'KS' i delektuj się dźwiękiem oraz wynikiem 0 z 0.

Nie wrzucaj teraz czegoś zupełnie innego, dałeś link taki, a nie inny, do niego się odnoszę.

13 minut temu, grundig napisał:

dwa przyklady.

Daras - to nie jest 1-3 sztuki. Wystarczy popatrzeć na ten temat + białe HDTV. Zresztą sam serwisant, który był u mnie mówił, że KSy mają dużo reklamacji. Tu bardziej chodzi o to, że te telewizory rozklejają się i padają pixele po pewnym czasie - co z tego, że zweryfikujesz stan TV przy zakupie. Skala zjawiska duża a Samsung ma klientów w 4 literach. Poczytaj ile razy osoby z tego forum wymieniały matryce, czy reklamowały porozklejane TV. O ilu egzemplarzach się nie pisze ...
Wczoraj pisałem @ do osoby z forum (w innej sprawie), która ma KS i napisała, że ma bad pixel'a, ale lepszy 1 bad pixel niż więcej bad pixeli czy rozklejająca się obudowa .... po naprawie przez serwis.

Kończąc ...
Dzwonił do mnie Serwis i przekazał taką informację:
zgodnie z procedurą serwisową - matryca zakwalifikowana do wymiany, ale matryc nie ma.
Więc po 1,5 tygodnia prawdopodobnie wymiana lub zwrot kasy.
Poczekamy ... zobaczymy.
Byle się nie znalazła, specjalnie dla mnie matryca, np. z odzysku.

To nie są dwa przykłady, tylko jeden, to ten sam wpis, stąd:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1352688-post1753.html

Także nie kłam o dwóćh.

No i pomogę CI wrzucając kontynuację tego wpisu 2-3 dni później Zubika. :)

Szkoda, że tego już nie wrzuciłeś, no ale rozumiem..

"Witam,
W uzupełnieniu do mojego wpisu #1751 z dnia 08.02.2017 r. 
Matrycy miało nie być, ale …. się dla mnie znalazła i to już 10.02.2017 r.
Tego samego dnia serwis (MIXREMEDIA z ul. Wincentego Witosa 31/56 w Warszawie) chciał zabrać TV do „naprawy”, niestety Ja nie mogłem. Z serwisem uzgodniliśmy termin na poniedziałek (13.02.2017) na 11:00-13:00. O 11:01 puk puk do drzwi – serwis. O 13 kolejny telefon z serwisu TV gotowy będzie odwieziony o 15. Znów punktualnie, jak w zegarku, TV przyjechał z nową matrycą w foli fabrycznej na ekranie oraz aluminiowej ramce (jest to chyba integralna część wyświetlacza). Zero bad pixeli, niewidoczny clouding – samo zadowolenie – przynajmniej serwis na 5+. Na foli była naklejka (poniżej foto)."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam uszczupliłem trochę mój wybór między tymi dwoma modelami - dzięki !

Tak naprawdę to teraz zastanawiam się czy się za bardzo nie podnieciłem i nie przesadziłem z budżetem. Teraz tylko zastanawiam się czy nie dać 3,5koła za Full HD na wypasie z VA  na 55' ze 120Hz czy dopłacić do jednego z tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Majchu napisał:

Dzięki Wam uszczupliłem trochę mój wybór między tymi dwoma modelami - dzięki !

Tak naprawdę to teraz zastanawiam się czy się za bardzo nie podnieciłem i nie przesadziłem z budżetem. Teraz tylko zastanawiam się czy nie dać 3,5koła za Full HD na wypasie z VA  na 55' ze 120Hz czy dopłacić do jednego z tych modeli.

Jeśli jest konieczność zejścia z budżetu, to można i tak, ale zakładając, że nie wypadły Ci jakiegoś inne koszta, to moim zdaniem warto już na 4K postawić jako, że budżeg 4500 jak najbardziej na to pozwala. Tym bardziej, że piszesz o wymianie TV ewentualnej dopiero za 4 lata w kontekście OLEDa. 4K nadal jest średnio rozwinięte, ale 4 lata to kawał czasu.

Masz któryś z tych dużych marketów u siebie w mieście? (MM/Saturn/Euro) Radziłbym i tak na żywo te 2 modele obejrzeć, na swoim materiale z pendrive'a, potestować. Najlepiej w obu przypadkach ustaw na pilocie tryb obrazu 'Film', będzie najbliższy kalibracji, pozostałe tryby często świecą jak głupie, zupełnie nienaturalnie i będą przekłamywać, który TV jak naprawdę gra.

PS. Czy temat na elektrodzie założony przez 'Joe Johnson' to Twój? Bo podobny opis, nieźle tam LOCOLOCO (Kiki) Cię morduje z tym TCLem. Chyba 5 razy go wrzucił, już ostrzeżenie nawet dostał, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oslabiaj mnie :DPodobnych  przykladow  jest bardzo duzo.

Przyklad z tego forum

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=26

 

Kupiłem jakiś czas temu model 60KS7000. W moim egzemplarzu jest jeden bad pixel (mało widoczny), odkleja się obudowa z jednej strony (ale to standard i serwis zawsze może naprawić) ale to co mi najbardziej przeszkadza to light bleeding. W ciemnym pomieszczeniu, na ciemnym tle widoczne są na dole wypływy światła które mnie drażnią. Patrząc pod dużym kątem te wypływy zmieniają kolor na żółty. Generalnie obraz jest super ale najgorsze jest to światło na dole. Miałem nawet możliwość wymiany w sklepie ale oglądając iną sztukę dużo wskazywało, że nie będzie lepiej i zrezygnowałem (chociaż w sklepie ciężko to sprawdzić przy oświetleniu sklepowym). Jak u Was jest z light bleedingiem ? Występuje coś podobngo jak w moim egzemplarzu ? Podkreślam, że opisywane przeze mnie wady widoczne są w ciemnym pomieszczeniu i na ciemnym tle.

Poniżej zdjęcie które oczywiście uwypukla te problemy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, grundig napisał:

Nie oslabiaj mnie :DPodobnych  przykladow  jest bardzo duzo.

Przyklad z tego forum

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38192-samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtańszy-suhd-z-ultra-hd-premium/?page=26

 

Kupiłem jakiś czas temu model 60KS7000. W moim egzemplarzu jest jeden bad pixel (mało widoczny), odkleja się obudowa z jednej strony (ale to standard i serwis zawsze może naprawić) ale to co mi najbardziej przeszkadza to light bleeding. W ciemnym pomieszczeniu, na ciemnym tle widoczne są na dole wypływy światła które mnie drażnią. Patrząc pod dużym kątem te wypływy zmieniają kolor na żółty. Generalnie obraz jest super ale najgorsze jest to światło na dole. Miałem nawet możliwość wymiany w sklepie ale oglądając iną sztukę dużo wskazywało, że nie będzie lepiej i zrezygnowałem (chociaż w sklepie ciężko to sprawdzić przy oświetleniu sklepowym). Jak u Was jest z light bleedingiem ? Występuje coś podobngo jak w moim egzemplarzu ? Podkreślam, że opisywane przeze mnie wady widoczne są w ciemnym pomieszczeniu i na ciemnym tle.

Poniżej zdjęcie które oczywiście uwypukla te problemy.

Ja Ci tylko odpisuję, że manipulujesz przytaczanymi opiniami/fragmentami w tym i innych tematach gdzie osoby szukają pomocy w wyborze TV.

Wrzucasz jedną wypowiedź, a podpisujesz ją jako 'dwa przykłady', w dodatku przytaczając tylko ten fragment, który jest dla Ciebie korzystny, z pominięciem późniejszego zadowolenia tamtego użytkownika i wymianie TV po 2 dniach oraz dostarczeniu matrycy bez bad pixeli i cloudingu.

A wcześniej wrzucasz link do google z tekstem o plamach w Samsungu KS, a tam się okazuje ani jeden link/wynik nie prowadzi do takiej informacji.

Przykładów na problemy z KSami jest całe mnóstwo, bo ten TV na ogromną skalę był sprzedawany, więc faktycznie wyszukuj chociaż prawdziwe problemy, tak jak teraz wyżej 19 minut temu z tematu problem realny na sztuce użytkownika, a nie manipulowane albo zmyślone w stylu lepszego input laga (pisząc, że EX700 ma lepszy input lag niż Samsungu, a ma taki sam albo +/- 1 w zależności od modelu konkretnego Samsunga. MU7000 np. ma ledwo 19ms).

Tutaj na HDTVPolska w temacie z DX750 też kolorowo nie jest i mnóstwo ludzi miało problemy czy to z cloudingiem czy z niezadowoleniem z telewizora, ale te zawsze ignorowałeś przy dylemetach użytkowników KS7000 vs DX750. Teraz trudno żeby było co porównywać jeśli EX700 dopiero na rynek co wszedł i nawet tu testu jeszcze nie było to i opinii praktycznie brak, czy to pozytywnych czy negatywnych.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa energetyczna A+....a kogo to obchodzi?!?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

panasonic TX-50EX700Enie ma 60hz czasem??

Tak, to krawędziówka 60Hz ale ma 10bitów (8bit + fcr) ;)

http://www.displayspecifications.com/en/model/d1f6a38

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Ps.bierz KaSa...obudowa to nie wsxystko a zapewne tivik dobry bo nie z tego feralnego kwartalu co go źle kleili... ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2017 o 16:24, Fjubens napisał:

PS. Czy temat na elektrodzie założony przez 'Joe Johnson' to Twój? Bo podobny opis, nieźle tam LOCOLOCO (Kiki) Cię morduje z tym TCLem. Chyba 5 razy go wrzucił, już ostrzeżenie nawet dostał, hehe.

Tak to ja i powiem Ci, że był bliski przekonania mnie.

Kurde podpaliłem się.. Okazuje się, że nie stać mnie na TV za 5 koła. Myślę, że przedział 3,5-4 koła to mój max, a to już jest niestety TV o klasę gorszy. Chyba będę musiał osobny temat założyć bo w tej cenie chyba żadnego 55' 4K nie znajdę. Jeśli zdecydowałbym się na zejście na 60Hz to może bym się uratował. Na razie mam takei typy po wszystkich poradach:

1. Najdroższy: 4,5-5 tys. zł

Samsung UE55 KS700  lub  PanasonicDX750

2. Klasę niższy 55', 120hz, VA ale FULL HD - Brak typu

3. Budżetowe 4K 

TLC p60, 55' od LocoLoco z kalibracją za 2850zł

Jest jeszcze opcja zrezygnowania z wielkości ale pozostanie w lepszej klasie parametrów czyli DX750 ale 49"

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przepadła edycja, a ja rozszerzyłem swoją wiedzę o wiele nowych wątków forumowych i naprawdę zacząłem się grubo zastanawiać nad zejściem troszkę w dół z technologią i kasą i zainwestowaniem w FULL HD. Zdecydowałbym się na tego Samsunga ale 5 koła to za dużo i to już jest decyzja pewna.

Teraz na prowadzenie wyszły dwa modele:

1.  Sony 50W755C lub inny? Na temat Sony akurat wiem najmniej.

2. SAMSUNG 55J6200 

3. SAMSUNG 55J6300 

4. Samsung KU6400 

Co powiecie ? Kurcze już sam nie wiem czy jestem bliżej niż dalej ;)

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2017 o 00:34, JarekWML napisał:

EX700 nie jest lepszy w żadnym aspekcie od KSa. Ani jeżeli chodzi o input laga, ani jeżeli chodzi o odwzorowanie ruchu, ani jeżeli chodzi o smarta, ani jeżeli chodzi o HDR.

Co prawda, to prawda. EX700 to okej tv ale w starciu z KS7000 nie ma żadnych szans jeśli chodzi o wskazane przez JarkaWML obszary.

7 minut temu, Majchu napisał:

Kurcze przepadła edycja, a ja rozszerzyłem swoją wiedzę o wiele nowych wątków forumowych i naprawdę zacząłem się grubo zastanawiać nad zejściem troszkę w dół z technologią i kasą i zainwestowaniem w FULL HD. 

W 2017 r kupno tv fhd to decyzja niezbyt roztropna, no chyba że za dwa lata masz zamiar kupić nowy tv. W dostępnych dziś modelach fhd masz ogromne ryzyko nabycia tv z problemami, pochodzącego ze zwrotów, powystawowego, odnawianego. Poza tym dobre 4k ma zwyczajnie lepszy panel (kolory) od jakiegoś taniego fhd, więc wiesz Twój wybór ale dobrze się radzę zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Xisiek napisał:

Co prawda, to prawda. EX700 to okej tv ale w starciu z KS7000 nie ma żadnych szans jeśli chodzi o wskazane przez JarkaWML obszary.

W 2017 r kupno tv fhd to decyzja niezbyt roztropna, no chyba że za dwa lata masz zamiar kupić nowy tv. W dostępnych dziś modelach fhd masz ogromne ryzyko nabycia tv z problemami, pochodzącego ze zwrotów, powystawowego, odnawianego. Poza tym dobre 4k ma zwyczajnie lepszy panel (kolory) od jakiegoś taniego fhd, więc wiesz Twój wybór ale dobrze się radzę zastanowić :)

No właśnie i tu jest dylemat bo różnica w cenei to ok. 1,5 tys. złotych, a to dla mnie dużo. Zostaje jeszcze jedna opcja, zrezygnować z 55" na rzecz 49, np. w tym wypadku : http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-suhd-ue49ks7000s.bhtml

W sumie to wchodzi jeszcze 2 sprawa... Będę siedział w odległości 2 - 3m. od TV, czy czasem nie przepłacę na 4K nie widząc efektu przy 55' ?

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze mniej wiecej w takiej odleglosci jak Ty, cout blizej no :P

mam samsunga 55ku6100 i moge go polecic jesli nie masz hajsu na ks7000 :)

fakt, jest zakrzywiony ale nie orzeszkadza to wcale no i w sumie tez nic nie daje :)

60hz, va, 4k, dajacy sie zauwazyc hdr takze tv imo bardzo spoko zwlaszcza ze za 3100zl juz go kupisz.

tak wiec jesli masz 3100zl na tv i nie chcesz lub nje mkzesz wydawac wiecej i chcesz 55 cali to bierz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterBialy napisał:

60hz, va, 4k

Wyciągnie sport, filmy blue ray typu Star Wars i konsole ? Z tego co już wyczytałem to musiałbym mieć >100Hz

Edytowane przez Majchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...