Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

@piotr163 Jeżeli widzisz te wady podczas normalnego oglądania to jak najbardziej zwróć ten egzemplarz i poproś o inny. Samymi planszami raczej bym się nie przejmował.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piotr163 napisał:

Panowie,

Czy to się nadaje na wymianę TV?

 

Plansza 5% wygląda jak większość plansz na forum: czyli nie ma nic wspólnego z tym, co widać na żywo. Ocena na podstawie takich zdjęć nie ma jak zwykle sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy A7V czy też B7V. Otóż mam problem z automatycznym łączeniem się w wifi. Aby mieć dostęp do neta po każdym załączeniu tv muszę wejść w ustawienia sieci-->wifi i wtedy zostaje wyszukana moja sieć a następnie połączona. Da radę jakoś zrobić by automatycznie łączyło mi się  z wifi? PS Mam ustawione by automatycznie łączyło się, mimo tego tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę powiedzieć iż nie mam takich problemów z wi-fi łączy się zawsze automatycznie -nie ma chyba innej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy sprawdzaliście TV pod kątem martwych pikseli? Na planszach rgbw? u mnie już drugi raz będzie wymieniany TV. Czy tylko ja mam takie szczęście czy ten model jest jakiś trefny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, djsielo napisał:

Witam, czy sprawdzaliście TV pod kątem martwych pikseli? Na planszach rgbw? u mnie już drugi raz będzie wymieniany TV. Czy tylko ja mam takie szczęście czy ten model jest jakiś trefny?

Nie nie tylko Ty, trzeba sprawdzać przed zakupem...

 

I pamiętać ze po czasie mogą się pojawić tez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników w moim pierwszym poście na tym forum :)

Bardzo ciekawy i informatywny temat, bardzo mi pomógł przy wyborze A7 jako następcę mojej plazmy.  

Aktualnie posiadam Samsunga PS51E6500, postaram się porównać obydwa telewizory amatorskim okiem plazma vs. OLED ;)

Co zauważyłem w Mm odtwarzając z HDD: Content SD (480p) lub ogólnie mówiąc średniej/kiepskiej jakości nagrania wyglądają na A7 lepiej niż na OLEDach 4K LG, mniej artefaktów, obraz wydaje się być ostrzejszy. 

Przy 3m odległości oglądania osobiście nie widzę różnicy pomiędzy 4K a Full-HD.

Do tego argument ceny, na niemieckiej stronie MediaMarkt A7 jest przeceniony aktualnie na 899€ + dostaje się voucher wartości 100€ na dalsze zakupy czyli efektywnie 799€.

Niesamowicie tanio jak na OLEDa dlatego nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, trafiłam na forum, bo już od kilku tygodni nie mogę się zdecydować na telewizor. Za każdym razem idąc do sklepu jestem pewna, że wiem po co idę, a potem jakiś pan pokazuje mi jeszcze inny tv i wracam do domu niezdecydowana. Początkowo A7 zachwycił mnie swoimi kolorami i kontrastem. Potem zastanawiałam się nad sony kd55xe8505. Dzisiaj znowu wróciłam niezdecydowana, bo gość w sklepie pokazał mi jak na obu skacze obraz w porównaniu do zachwalanego philipsa 55pus6561. Nigdy nie oglądam w absolutnej ciemności, zawsze gdzieś świeci delikatne światło. Denerwuje mnie jak ekran nie jest równomiernie podświetlony. Tv mam w takiej odległości, że nie robi mi różnicy czy będzie to FHD czy 4k. Czy dla takiego użytkownika jest w ogóle sens kupować oleda? 

Naczytałam się już o każdym z tych telewizorów i jestem rozczarowana. W A7 w porównaniu do philipsa wieki trwa jakakolwiek obsługa aplikacji, czytanie nośników itp. Z kolei w tym philipsie już w sklepie widać nierównomierne podświetlenie i to nie na szarym ekranie tylko normalnie w trakcie oglądania jakiegoś filmu. Czy naprawdę w takiej cenie nie istnieje tv, na którym obraz nie będzie skakał jak oszalały, a po roku ekran nadal będzie równomiernie podświetlony?

Dopiszę jeszcze na wszelki wypadek, może ktoś dzięki temu lepiej mi doradzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty są ważne, bo często jestem z boku ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung eu46d5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? szybki dostęp do aplikacji typu youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ale rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie wieczorami, ale przy delikatnym świetle
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  brak płynności przy szybkich ruchach, nierównomierne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? byle nie samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie wiem co tam skakało w A7 ale generalnie nic nie skacze więc może coś "specjalnie" miało skakać.... Skoro Cię tak wkurza podświetlenie to jednak uważam, że tylko oled jest dla Ciebie radą a jeżeli chodzi o skakanie ;) to nic tam nie skacze... akurat upłynniacz ruchu to LG ma dopracowany...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zapachszkla napisał:

Naczytałam się już o każdym z tych telewizorów i jestem rozczarowana. W A7 w porównaniu do philipsa wieki trwa jakakolwiek obsługa aplikacji, czytanie nośników itp. Z kolei w tym philipsie już w sklepie widać nierównomierne podświetlenie i to nie na szarym ekranie tylko normalnie w trakcie oglądania jakiegoś filmu. Czy naprawdę w takiej cenie nie istnieje tv, na którym obraz nie będzie skakał jak oszalały, a po roku ekran nadal będzie równomiernie podświetlony?

Jeżeli podoba Ci się obraz oleda, ale masz zastrzeżenia co do płynnej pracy systemu, czytania plików itp to bierz oleda i dokup sobie jakiegoś Android boxa porządnego. Np Nvidia Shield działa bardzo dobrze, ale trochę drogi. Smart TV wbudowane w jakikolwiek telewizor to nie jest inwestycja na lata i tylko kwestia czasu kiedy przestanie wystarczać, obsługiwać jakieś nowe formaty itp. Zewnętrzne pudełko będzie zawsze lepszym pomysłem, bo można je dostosować do własnych potrzeb i zawsze będzie 'na czasie'. 

Co do prezentacji w sklepie to trzeba być bardzo ostrożnym. Domyślam się że to skakanie o którym piszesz to jakaś demonstracja sprzedawcy na temat upłynniacza? I że tutaj niby Philips wyprzedził oleda LG? Miałem Philipsa i mam teraz oleda LG. Generalnie nie lubię upłynniaczy, ale zdecydowanie Philips ma jeden z najgorszych upłynniaczy na rynku (bardzo często gubi klatki, czyli skacze i nie ma praktycznie w ogóle regulacji, albo działa, albo nie). Tak w ogóle to trzymaj się z daleka od firmy Philips. To już nie jest ten Philips co kiedyś. Markę Philips w TV kupiła chińska firma TP Vision i te telewizory pod kątem codziennej obsługi i stabilności są teraz wyjatkowo chińskie w złym tego słowa znaczeniu. Używałem tego badziewia 1.5 roku więc wiem co piszę, Często wyrywałem sobie włosy z głowy, bo nie dało się normalnie korzystać z TV. Non stop jakieś problemy. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Witaj,

Nie wiem co tam skakało w A7 ale generalnie nic nie skacze więc może coś "specjalnie" miało skakać.... Skoro Cię tak wkurza podświetlenie to jednak uważam, że tylko oled jest dla Ciebie radą a jeżeli chodzi o skakanie ;) to nic tam nie skacze... akurat upłynniacz ruchu to LG ma dopracowany...

Facet włączał film (jestem pewna, że był przygotowany przez philipsa żeby właśnie zwrócić uwagę klienta na coś, czego normalnie by nie zauważył i nie jest wielkim problemem) z ujęciami na budynki, dużo prostych linii, przy których było widać, że obraz jednak nie jest tak płynny jak powinien, ale w takim razie może wynikać to z faktu, że zanim go włączył na LG, to poprzestawiał wszystkie ustawienia obrazu na domyślne.

Smart TV jest faktycznie jakimś rozwiązaniem.

Generalnie pan w sklepie po tym jak zwróciłam mu uwagę na to, jakie podświetlenie ma zachwalany przez niego philips, chyba się poddał, powiedział, że to normalne w tv za taką kwotę i sobie poszedł. Wcześniej jeszcze tłumaczył mi, że kupowanie oleda z fhd nie ma sensu (nie wiedząc z jakiej odległości oglądam tv i że nie będę i tak widzieć różnicy), bo we wszystkich tv z fhd są gorsze procesory i nie ogarniają. Logicznym wydaje się, że skoro nie ma potrzeby udźwignięcia 4k, to nie pakują tam jakichś super procesorów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zapachszkla napisał:

Dzisiaj znowu wróciłam niezdecydowana, bo gość w sklepie pokazał mi jak na obu skacze obraz w porównaniu do zachwalanego philipsa 55pus6561

Sprawa wygląda tutaj tak ,że sprytny pan sprzedawca celowo zmanipulował klienta i w Philipsie oczywiście włączył redukcję skokowości obrazu czyli de-judder a w LG zjechał suwakiem de-judder do zera, czyli całkowicie odłączył redukcję skokowości i pewnie ustawienie w LG wyglądało tak :

images?q=tbn:ANd9GcRz4b0VvZjnQ2H73bqHCK3

A żeby obraz w LG nie był skokowy, to ten pierwszy suwak trzeba ustawić powiedzmy na 4, czy też na więcej (dla porównania z philipsem to można go ustawić w połowie) ale wtedy obraz już zacznie być nienaturalnie nad płynny. Ten drugi najlepiej ustawić tak jak na fotce czyli na 10, ta funkcja redukuje rozmazywanie obrazu w szybkim ruchu. I te suwaki tak ci właśnie ma ustawić ten sprzedawca bo w przeciwnym przypadku takie porównywanie nie ma sensu.

Zapisz sobie na kartce :

>Suwak De-Judder na 4 albo 5

>Suwak De-Judder na 10

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG dodało do OLED-ów wstawianie czarnych klatek dla poprawy ostrości obrazu w ruchu, ciekawe czy dodadzą to też do modeli z poprzedniego roku, w tym do modelu HD :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Sprawa wygląda tutaj tak ,że sprytny pan sprzedawca celowo zmanipulował klienta i w Philipsie oczywiście włączył redukcję skokowości obrazu czyli de-judder a w LG zjechał suwakiem de-judder do zera, czyli całkowicie odłączył redukcję skokowości i pewnie ustawienie w LG wyglądało tak :

images?q=tbn:ANd9GcRz4b0VvZjnQ2H73bqHCK3

A żeby obraz w LG nie był skokowy, to ten pierwszy suwak trzeba ustawić powiedzmy na 4, czy też na więcej (dla porównania z philipsem to można go ustawić w połowie) ale wtedy obraz już zacznie być nienaturalnie nad płynny. Ten drugi najlepiej ustawić tak jak na fotce czyli na 10, ta funkcja redukuje rozmazywanie obrazu w szybkim ruchu. I te suwaki tak ci właśnie ma ustawić ten sprzedawca bo w przeciwnym przypadku takie porównywanie nie ma sensu.

Zapisz sobie na kartce :

>Suwak De-Judder na 4 albo 5

>Suwak De-Judder na 10

Sprawdziłam na 8505 rodziców, który też w sklepie skakał, wyłączyłam to wspomaganie ruchu i obraz skakał dokładnie tak jak w sklepie jak mi gość pokazywał, a po włączeniu obraz tak samo piękny jak w zachwalanym philipsie. Także dzięki wielkie za uświadomienie :) jeszcze tylko przemyślę kwestię płynności obsługi tv i pewnie zdecyduje się na A7 :) Dziękuję wam uprzejmie 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Zapisz sobie na kartce :

>Suwak De-Judder na 4 albo 5

>Suwak De-Judder na 10

Widzę że popełniłem mały błąd więc poprawiam :

>Suwak De-Judder na 4 albo 5

>Suwak De-Blur na 10

 

W tej cenie można też rozważyć Sony 49 XE9005,  bo jest 4K, HDR i ma szeroką paletę barw, ale do oglądania pod kątem nie jest optymalny.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, zapachszkla napisał:

Cześć wszystkim, trafiłam na forum, bo już od kilku tygodni nie mogę się zdecydować na telewizor. Za każdym razem idąc do sklepu jestem pewna, że wiem po co idę, a potem jakiś pan pokazuje mi jeszcze inny tv i wracam do domu niezdecydowana. Początkowo A7 zachwycił mnie swoimi kolorami i kontrastem. Potem zastanawiałam się nad sony kd55xe8505. Dzisiaj znowu wróciłam niezdecydowana, bo gość w sklepie pokazał mi jak na obu skacze obraz w porównaniu do zachwalanego philipsa 55pus6561. Nigdy nie oglądam w absolutnej ciemności, zawsze gdzieś świeci delikatne światło. Denerwuje mnie jak ekran nie jest równomiernie podświetlony. Tv mam w takiej odległości, że nie robi mi różnicy czy będzie to FHD czy 4k. Czy dla takiego użytkownika jest w ogóle sens kupować oleda? 

Naczytałam się już o każdym z tych telewizorów i jestem rozczarowana. W A7 w porównaniu do philipsa wieki trwa jakakolwiek obsługa aplikacji, czytanie nośników itp. Z kolei w tym philipsie już w sklepie widać nierównomierne podświetlenie i to nie na szarym ekranie tylko normalnie w trakcie oglądania jakiegoś filmu. Czy naprawdę w takiej cenie nie istnieje tv, na którym obraz nie będzie skakał jak oszalały, a po roku ekran nadal będzie równomiernie podświetlony?

Dopiszę jeszcze na wszelki wypadek, może ktoś dzięki temu lepiej mi doradzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty są ważne, bo często jestem z boku ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung eu46d5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? szybki dostęp do aplikacji typu youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS3
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok. 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ale rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie wieczorami, ale przy delikatnym świetle
17. Preferencje co do wielkości? 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  brak płynności przy szybkich ruchach, nierównomierne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? byle nie samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

Tak jak już inni tłumaczyli, to skakanie jest spowodowane brakiem upłynniacza. Źródło 24/30 Hz to prawie pokaz slajdów i nie ma to nic wspólnego w płynnością, bez upłynniacza właśnie tak wyglądają filmy i są przez niezdane do oglądania dla zdrowego niespaczonego oka. 

Do sklepów stacjonarnych lepiej się nie zapuszczać, bo i tak nie zobaczysz tam nic adekwatnego do realnego użytkowania w realnym środowisku na realnym niewyselekcjonowanym egzemplarzu, już nie mówiąc o tych wszystkich ściemniaczach którzy będą Ci wciskać takie kity, że aż czasem trzeba sprawdzić czy to nie sen. Pan ze sklepu albo nie zna podstaw i jest skrajnie niekompetentny albo specjalnie manipulował obrazem żeby Ci wcisnąć bubla, bo zasadniczo to trudno o słabszy panel niż ten z Philipsa jeżeli mowa o filmach.

Naczytać możesz się o każdym telewizorze i na temat każdego znajdziesz wystarczająco narzekań żeby zniechęcić do kupna. Nie sugeruj się tym. Jest prawo do zwrotu, są sklepy które te zwroty realizują z automatu bez problemów i bez przedłużania (ja korzystam z morele.net, wiele lat i kilkanaście zwrotów bez najmniejszego problemu), jak coś będzie nie tak to telewizor wraca do sklepu i tyle. Zakup telewizora jest wtedy gdy zdecydujesz się go zatrzymać, samo zamówienie ze sklepu to bardziej wypożyczenie na test za kaucją o równowartości przedmiotu. 

Do podstawowych syntetycznych parametrów i teorii masz testy, a jedynym praktycznym testem jest zakup, ustawienie telewizora w środowisku w którym będzie pracował i używanie go przez kilka/kilkanaście dni. Całą resztę możesz spokojnie zignorować, bo znalezienie jakiejś realnej opinii w całym morzu bezsensu jest bardzo trudne, a po drodze naczytasz się tylu bzdur i tak zatrujesz sobie głowę że w końcu albo nic nie kupisz albo będziesz się przejmować każdą nawet najbardziej marginalną wadą.

Po prostu nie pieprzyć się i brać na test, korzystać z prawa które ten raz jest bardzo korzystne. Zwykle przy wysokich wymaganiach nie uda się nic kupić wcześniej niż za trzecim razem, a doświadczenie i wiedza zebrane przy praktycznym testowaniu i porównywaniu zapewniają świadomy wybór. A już szczególnie gdy postawimy dwa modele obok siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić przez www, przetestować, jak się nie spodoba oddać ;)

Po paru dniach użytkowania i ustawiania jestem bardzo zadowolony z obrazu, kontrast jest niesamowity, kolory przy odpowiednim obniżeniu czerwieni i zieleni w 2P Whitepoint również na bardzo wysokim poziomie.  

Jedyny minus to właśnie ruchy kamerą gdzie widać w tle budynki albo pionowe linie, bez TruMotion obraz nie jest płynny (pewnie przez technologie Sample&Hold w OLEDzie) , w plazmie obraz bez TruMotion wydawał się płynniejszy, nie musiałem używać żadnych upłynniaczy. 

W LG A7 z włączonym TruMotion na 2/0 (2/10 nie robi żadnej różnicy, wyższy pierwszy parametr wygląda dla mnie zbyt nienaturalnie) ten efekt jest mniejszy, jednak przy oglądaniu przez HDMI sygnał z PC lub laptopa co 5-10 sekund pojawia się pojedyncze szarpnięcie, oglądając z HDD lub aplikacji Netflix/Amazon Prime to szarpnięcie nie występuje. Ktoś ma może ten sam problem i wie, jak go usunąć? 

 

Dodatkowo mam problem z rozpoznawaniem dysku USB 3.0, najczęściej dopiero po 3-4 podłączeniu rozpoznaje dysk. Też tak u was się dzieje? 

Edytowane przez Winni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎15‎.‎01‎.‎2018 o 16:50, mmpeg-4 napisał:

LG dodało do OLED-ów wstawianie czarnych klatek dla poprawy ostrości obrazu w ruchu, ciekawe czy dodadzą to też do modeli z poprzedniego roku, w tym do modelu HD :

ciekawe jaki by to miało wpływ na wypalanie się oledów - taka czarna co druga klatka powinna chyba raczej polepszyć sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Winni napisał:

Kupić przez www, przetestować, jak się nie spodoba oddać ;)

Po paru dniach użytkowania i ustawiania jestem bardzo zadowolony z obrazu, kontrast jest niesamowity, kolory przy odpowiednim obniżeniu czerwieni i zieleni w 2P Whitepoint również na bardzo wysokim poziomie.  

Jedyny minus to właśnie ruchy kamerą gdzie widać w tle budynki albo pionowe linie, bez TruMotion obraz nie jest płynny (pewnie przez technologie Sample&Hold w OLEDzie) , w plazmie obraz bez TruMotion wydawał się płynniejszy, nie musiałem używać żadnych upłynniaczy. 

W LG A7 z włączonym TruMotion na 2/0 (2/10 nie robi żadnej różnicy, wyższy pierwszy parametr wygląda dla mnie zbyt nienaturalnie) ten efekt jest mniejszy, jednak przy oglądaniu przez HDMI sygnał z PC lub laptopa co 5-10 sekund pojawia się pojedyncze szarpnięcie, oglądając z HDD lub aplikacji Netflix/Amazon Prime to szarpnięcie nie występuje. Ktoś ma może ten sam problem i wie, jak go usunąć? 

 

Dodatkowo mam problem z rozpoznawaniem dysku USB 3.0, najczęściej dopiero po 3-4 podłączeniu rozpoznaje dysk. Też tak u was się dzieje? 

Jeżeli nie przeszkadza Ci fatalna płynność przy niskim FPS i de-judder 2/10 to dla Ciebie maks, to możesz przy odtwarzaniu z laptopa spróbować zamiast TruMotion spróbować czegoś w stylu SVP, interpolacji na PC, wtedy PC będzie robił upłynnienie, a nie telewizor. Upłynnienie jest niewielkie nawet na maksymalnym ustawieniu, dużo gorsze niż z TruMotion, powinno Ci przypasować. Może to rozwiąże problem tych pojedynczych szarpnięć. A już najlepiej użyć programu SmartShare od LG na PC, wtedy możesz sobie odtwarzać pliki bezpośrednio z komputera poprzez swoją lokalną sieć, bez żadnego przekładania na inne nośniki, podłączania komputera pod telewizor itp. Bardzo wygodne. Problem dysku zewnętrznego też to rozwiąże, podłączasz go pod PC, udostępniasz w SmartShare i TV powinien widzieć wszystkie pliki. Wszystko tak oglądam i nie ma utraty na jakości, a oglądam w większości pełne ripy przekonwertowane do .mkv bezpośrednio z płyty bezstratnie. 

8 godzin temu, klaus71 napisał:

ciekawe jaki by to miało wpływ na wypalanie się oledów - taka czarna co druga klatka powinna chyba raczej polepszyć sytuację

Powinna, przynajmniej w teorii. Problem jest tylko taki że nie bardzo jest zapas jasności, a BFI na pewno wyraźnie przyciemni obraz. Poza tym na 99% nie dodadzą tego do starszych modeli.

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapas jasności do SDR jest w zupełności wystarczający - wystarczy z suwakami podjechać wyżej

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek. Zacząłem dwa miesiące temu, gdy padła mi plazma LG. Bez rozpisywania się ile tv obejrzałem, z iloma sprzedawcami rozmawiałem, ile for, testów i recenzji przeczytałem, przyznam że zakupiłem OLED LG A7. Nie jestem onanistą sprzętowym, ale lubię ładny obraz w tv. Nie muszę mieć wodotrysków - tv używam jako wyświetlacz do dekodera i odtwarzacza dvd. Wspomniany model LG naprawdę daje mi ogromną radość, z akcentem na ogromną. Do taj pory nie zdawałem sobie sprawy jak ważny jest w telewizorach kolor czarny. Oglądając wieczorem film pt Życie Pi wrażenia są iście kinowe, z tym że obok nikt nie żre chipsów i nie siurpie coli. Co do tablic testowych to rzeczywiście raz włączyłem szary 5 i 20%. Przy 5% mam minimalnie ciemniejszy prawy dolny róg. Mówiąc kolokwialnie wisi mi to. Jeśli ktoś ma zamiar oglądać szare prostokąty zamiast tv, lub co gorsza szukać z lupą martwych pikseli to ja winszuję mu pomysłu na spędzanie wolnego czasu.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wygląd, energooszczędność, wielkość wyświetlacza i wreszcie sam obraz powalają.  Jedynym minusem dla mnie była cena - nie planowałem wydać tych 4444pln, ale wspomniane wcześniej walory rekompensują tę kwotę. Muszę jeszcze dodać, że pilot Magic jest również niesamowity. To tyle tak na gorąco, po blisko dwutygodniowym testowaniu, wywołanego tu do tablicy telewizora.

Edytowane przez marcinradom
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś podłączyć ten tv pod HDMI do PC w 100Hz? Nie wiem czy mam badziewny kabel czy to wina samego tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sebool12 napisał:

Czy udało się komuś podłączyć ten tv pod HDMI do PC w 100Hz? Nie wiem czy mam badziewny kabel czy to wina samego tv 

A7 nie wspiera sygnału 100/120 Hz do PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2018 o 21:28, marcinradom napisał:

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek. Zacząłem dwa miesiące temu, gdy padła mi plazma LG. Bez rozpisywania się ile tv obejrzałem, z iloma sprzedawcami rozmawiałem, ile for, testów i recenzji przeczytałem, przyznam że zakupiłem OLED LG A7. Nie jestem onanistą sprzętowym, ale lubię ładny obraz w tv. Nie muszę mieć wodotrysków - tv używam jako wyświetlacz do dekodera i odtwarzacza dvd. Wspomniany model LG naprawdę daje mi ogromną radość, z akcentem na ogromną. Do taj pory nie zdawałem sobie sprawy jak ważny jest w telewizorach kolor czarny...

Mam podobny problem związany z wyborem i też potrzebuję wyświetlacza do CP, a nie przeglądarki internetowej ;)

I po długich analizach jestem prawie gotowy kupić ten A7, prawie, ponieważ zastanawiam się czy mimo wszystko lepszym wyborem nie będzie plazma Panasonic 55VT60. Wiadomo, że one są tylko używane, ale można je jeszcze trafić w bardzo dobrym stanie. Napisz, czy faktycznie ten oled tak wymiata, że nie wróciłbyś już do plazmy? Bo przecież w plazmie (a już zwłaszcza VT60) to czarny kolor akurat był/jest idealny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wymiata. Jak pisałem jestem bardzo zadowolony.  Plazma? Może to i dobre, ale tylko używka i strasznie żre prąd. Cena pewnie bardziej atrakcyjna, ale... decyzję musiz podjąć sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...