Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, tmk_ napisał:

Witam

rowniez od jakiegos czasu sledze watek, gdyz bardzo mocno rozwazam model A7, jednak caly bije sie z myslami czy jednak doplacic te 2k do B7 i miec wszystko w komplecie.

Akurat wczoraj udalo mi sie zobaczyc dwa modele w boju obok siebie, tj. 55 A7 oraz 55 B7 z uruchomionymi demowkami i teraz smialo moge stwierdzic ze NIE WARTO!

O ile z odleglosci 50cm model A7 bije pixeloza wzgledem 4k o tyle po zrobieniu kilku krokow wstecz przestalo to miec jakiekolwiek znaczenie. Kontrast i kolory jak na moje oko na rowni, a slynny HDR... no coz, nie powalil mnie

Reasumujac, jezeli ktos chce koniecznie OLED 4K HDR to 65" zrobi faktyczna robote ale tutaj wchodzimy w ceny 5cio cyfrowe

No chyba nie pixeloza względem 4K w A7 tylko raczej widać piksele na matrycy z bliskiej odległości przy full hd, bo to jest znacząca różnica w kwestii zrozumienia wypowiedzi.

A co do kontrastu, kolorów i jasności matryc A7 i B7 - mam takie samo odczucie - nie ma różnicy. 

Fakt jest jeszcze taki, że jeśli ktoś przesiada się z full hd na 4K to nie tylko sam telewizor, ale jeszcze trzeba się zaopatrzyć choćby w nowy odtwarzacz Blu-ray ultra HD, a jak ktoś chce mieć pełne doznania to jeszcze nowy amplituner obsługujący rozdzielczość 4K, z nowymi kodekami dźwięku, itd., itp. No i wtedy dopiero robią się 5-cio cyfrowe kwoty.

Filmy blu-ray ultra HD też są bardzo drogie jak na razie i jeszcze długo będą drogie, niestety... polska rzeczywistość.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, KaMario napisał:

Filmy blu-ray ultra HD też są bardzo drogie jak na razie i jeszcze długo będą drogie, niestety... polska rzeczywistość.

15 zł wypożyczenie w iTunes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, KaMario said:

No chyba nie pixeloza względem 4K w A7 tylko raczej widać piksele na matrycy z bliskiej odległości przy full hd, bo to jest znacząca różnica w kwestii zrozumienia wypowiedzi.

Dokladnie to mialem na mysli. Patrzac sie na dwa ekrany zestawione obok siebie, tj: full hd (A7) oraz 4K (B7) z bliskiej odleglosci widac bylo wyrazna roznice w rozdzielczosci na niekorzysc A7. Roznice jednak zacieraly sie momentalnie po oddaleniu sie od ekranow.

1 hour ago, KaMario said:

Fakt jest jeszcze taki, że jeśli ktoś przesiada się z full hd na 4K to nie tylko sam telewizor, ale jeszcze trzeba się zaopatrzyć choćby w nowy odtwarzacz Blu-ray ultra HD, a jak ktoś chce mieć pełne doznania to jeszcze nowy amplituner obsługujący rozdzielczość 4K, z nowymi kodekami dźwięku, itd., itp. No i wtedy dopiero robią się 5-cio cyfrowe kwoty.

o tym nawet nie chcialem wspominac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W A7 można włączyć kontrast dynamiczny i mamy "udawane" HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JAC_ZAR napisał:

W A7 można włączyć kontrast dynamiczny i mamy "udawane" HDR

Heh... też raja, ale wtedy obraz staje się taki jakiś sztuczny i plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, KaMario napisał:

Heh... też raja, ale wtedy obraz staje się taki jakiś sztuczny i plastikowy.

ja mam ustawiony niski i jest ok

nie widziałem większych różnic pomiędzy A7 i Sony A1 z 4K i HDR oglądając ten sam film

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JAC_ZAR napisał:

ja mam ustawiony niski i jest ok

nie widziałem większych różnic pomiędzy A7 i Sony A1 z 4K i HDR oglądając ten sam film

Też mam ustawiony kontrast dynamiczny na niski :)

A ja widziałem jedną różnicę, zasadniczą - SONY A1 jest znacznie ciemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, efel napisał:

@Nazwa użytkownika

Nie sugeruj się działaniem HDRa oglądając filmy na youtube, czy jakieś zdjęcia, bo kamera/aparat strasznie przekłamują i nie są w stanie tego pokazać. Ten film co wrzuciłeś z Sonym wygląda słabo, ale jesteś pewien że kamera nie uwypukliła tego i w normalnym oglądaniu też są takie prześwietlenia? A może jakieś ustawienie było w TV nieaktywne i dlatego to wygląda tak słabo, ja bym nie do końca ufał takim 'testom'...

Co do budżetu jaki masz, skoro jesteś gotowy wydać 6 tys, to jesteś też w stanie wydać te 7.5 tys na B7. Jeżeli chcesz się ustawić na przyszłość to te 1.5 tys więcej to zapewnia i ja uważam że warto. Skoro wydajesz na kompa nawet pięciocyfrowe sumy, to podejrzewam że dołożenie do dużo lepszego TV nie zrujnuje Twojego budżetu. 

A jeżeli faktycznie zamierzasz bardzo sporadycznie używać TV i jesteś w stanie przymknąć oko na jakość, to nie opłaca się na niego wydać nawet 4 tys i szukaj coś budżetowego za 3-3.5 tys, mając świadomość że idziesz na spory kompromis. 

Niby tak, ale jednak takie rzeczy występują, możliwe że w nieco mniejszym stopniu niż na video i zdjęciach, ale sam fakt że jest na to szansa to już dyskwalifikacja. Poza tym półśrodki mnie nie interesują, mam HDR albo nie mam, HDR na papierze a więcej problemów niż zysku w praktyce to nie dla mnie. Szczerze mówiąc to zawiodłem się na recenzjach i testach, wszędzie tylko teoria i numerki, praktyki zero.

Budżet jak mówiłem wcześniej i tak jest za duży względem tego że to będzie mocno drugorzędna platforma. Plan właśnie był taki żeby wydać do 3000-3500 zł, ale jak mówiłem, słabo wydane 3000 boli dużo bardziej niż dobrze wydane 5000. 3500 to nadal dużo pieniędzy i ponad miesięczna wypłata dla mnie, nie wydam tego na byle co. Już wolę wydać 5000, ale na coś co będzie na prawdę warte tych pieniędzy i będę mógł usiąść, zobaczyć świetny obraz i być zadowolony z dobrze wydanych pieniędzy. Mogę też z czasem się wciągnąć w oglądanie i oglądać więcej i lepsze rzeczy niż teraz planuję, także takie dołożenie do 5000 żeby dostać coś już na prawdę sensownego jest uzasadnione. Do ponad 7000 już nie bardzo, tym bardziej że wykorzystanie potencjału takiego telewizora ciągnie za sobą dodatkowe koszty, których nie zamierzam podejmować.

Cena ~3500 to akurat budżet dla mnie, tyle płacę za monitory, tyle za karty graficzne, telewizor też za tyle byłby akurat cenowo, ale zwyczajnie nie ma dobrych ofert w tym segmencie. Matryca 120 Hz jednak musi być, a w tej cenie praktycznie tylko Sony 55W805C zwraca uwagę, prawie 3-letni telewizor, nie wiadomo jakim cudem jeszcze dostępny, także kupowanie go to spore ryzyko. XE70 ma 60 Hz. Dalej do 4000 ze 120 Hz jest chyba tylko Philips PUS7502, ale to IPS, który w desktopowym środowisku jest o wiele lepszym i dużo bardziej uniwersalnym panelem niż VA, ale w przypadku telewizorów trudno o argument dla IPS, to zupełnie inne środowisko. Powyżej 4000 to już nie ma sensu się rozmieniać i lepiej dołożyć do A7 czy ewentualnie XE90.

Generalnie teraz plan jest taki że w okresie przedświątecznym dostanę tego OLEDa A7 za równe 5000. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Widziałem kilka OLEDów na żywo, wyglądają cudownie, na pewno będę zadowolony, o ile nie będzie jakichś poważnych problemów technicznych. 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy możemy się spodziewać testu tego modelu?

Edytowane przez KARTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy orientujecie się  wtemacie potencjalnych wypaleniach w oled 55eg9a7, może użytkownicy coś odpowiedzą? Sporo jest na forach zagranicznych odnośnie starszego modelu 910 i trochę tez o wyższych modelach LG. Niestety na temat tego modelu bardzo mało, Interesuje mnie czy nie zostają trwałe wypalenia gdy chipotetycznie używamy tylko  Blu ray /to raczej wiadomo/  oraz nc+ . Znalazłem na zachodnich forach sporo informacji że logo jasne, białe czy transparentne jak teraz sporo na n-ce nie powodują problemów,  dodatkowo wiele pisze się o szczególnym wpływie kolorów żółtych, pomarańczach i czerwieniach, jak choćby u nas wyświetlane ograniczenia wiekowe. Ale też jasno instrukcja lg zawiera info o nieprzekroczeniu 1 godz, czy zatem takie znaki mogą zostawiać wypalenia , mamy choćby co chwila przerwy reklamowe. Czy zatem takie użytkowanie może powodować problem. TV nie będzie poza tymi dwoma źródłami używane, może trochę Youtube. Natomast co ważne rzadko kiedy będzie tv grało ciągle 4 godz , albo nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, eckrbr napisał:

Mam pytanie czy orientujecie się  wtemacie potencjalnych wypaleniach w oled 55eg9a7, może użytkownicy coś odpowiedzą? Sporo jest na forach zagranicznych odnośnie starszego modelu 910 i trochę tez o wyższych modelach LG. Niestety na temat tego modelu bardzo mało, Interesuje mnie czy nie zostają trwałe wypalenia gdy chipotetycznie używamy tylko  Blu ray /to raczej wiadomo/  oraz nc+ . Znalazłem na zachodnich forach sporo informacji że logo jasne, białe czy transparentne jak teraz sporo na n-ce nie powodują problemów,  dodatkowo wiele pisze się o szczególnym wpływie kolorów żółtych, pomarańczach i czerwieniach, jak choćby u nas wyświetlane ograniczenia wiekowe. Ale też jasno instrukcja lg zawiera info o nieprzekroczeniu 1 godz, czy zatem takie znaki mogą zostawiać wypalenia , mamy choćby co chwila przerwy reklamowe. Czy zatem takie użytkowanie może powodować problem. TV nie będzie poza tymi dwoma źródłami używane, może trochę Youtube. Natomast co ważne rzadko kiedy będzie tv grało ciągle 4 godz , albo nigdy.

Chyba jeszcze za wcześnie na to, żeby ocenić czy będą powstawały wypalenia. 55EG9A7 jest w handlu (przynajmniej w Polsce) od początku sierpnia. Ja kupowałem chyba jeden z pierwszych egzemplarzy jaki był dostępny u nas. Uważam, że trafiłem bardzo dobrze. Nie widzę żadnych negatywnych zachowań matrycy, ale też nie oglądam prawie wcale programów informacyjnych, nie gram w gry... TV służy mi głównie do filmów z płyt blu-ray i do telewizji. Przy takim użytkowaniu, mam nadzieję, że nie będę musiał się borykać z potencjalnymi ewentualnymi wypaleniami. Żałuję tylko, że menu (WebOS 2.2 w tym przypadku) nie został zaimplementowany w nowszej wersji, ale tylko dlatego, że jest białe, a WebOS 3.5 (najnowszy) posiada ciemne tło. Bardzo jasne tło może przy dłuższym czasie manipulowania w menu powodować powstawanie powidoków, na szczęście odwracalnych, byle nie wypaleń. Uważam, że producent powinien jakąś aktualizacją zmienić grafikę na ciemną.

A tak poza wszystkim uważam, że telewizor jest po to aby oglądać na nim filmy, seriale, programy... a nie wiecznie patrzeć na plansze testowe i zastanawiać się, kiedy to się coś złego stanie z matrycą... Już kiedyś to przechodziłem z telewizorami lcd... i mam dość... Obecny nowy tv sprawdziłem raz na początku, wszystko jest dobrze, i nie mam zamiaru się katować czymś, co może potencjalnie się wydarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie będzie tylko do filmów i telewizji jako dodatkowy TV w sypialni. Nie gram i programów informacyjnych nie oglądam praktycznie wcale. Ponieważ mało jest info to coś tam poczytałem na francuskich forum i tak już troszkę informacji o pierwszych przypadkach kiepskich matryc jest , ale głównie w zakresie banding. Są przypadki gdzie użytkownicy skarzą się na tak silny który widać w trakcie normalnego użytkowania. Osobiście mam teraz jako główny soniaka 65x9005b, i nie interesuje mnie co jest wyświetlane, nawet tvn24 może chodzić cały dzień i nic się nie dzieje od kilku lat, więc jak czytam że z namaszczeniem trzeba podchodzić do oled, trwałe znaki, praca 4 godz min to zaczynam się zastanawiać czy TV jest dla ludzi czy ludzie dla TV.

Swoją drogą czy nadal w nowym modelu musimy wymuszać czyszczenie matrycy 4 godzinnym włączeniem ciągle? Jak na warunki do sypialni do raczej nie będę tyle oglądał nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eckrbr napisał:

No właśnie u mnie będzie tylko do filmów i telewizji jako dodatkowy TV w sypialni. Nie gram i programów informacyjnych nie oglądam praktycznie wcale. Ponieważ mało jest info to coś tam poczytałem na francuskich forum i tak już troszkę informacji o pierwszych przypadkach kiepskich matryc jest , ale głównie w zakresie banding. Są przypadki gdzie użytkownicy skarzą się na tak silny który widać w trakcie normalnego użytkowania. Osobiście mam teraz jako główny soniaka 65x9005b, i nie interesuje mnie co jest wyświetlane, nawet tvn24 może chodzić cały dzień i nic się nie dzieje od kilku lat, więc jak czytam że z namaszczeniem trzeba podchodzić do oled, trwałe znaki, praca 4 godz min to zaczynam się zastanawiać czy TV jest dla ludzi czy ludzie dla TV.

Swoją drogą czy nadal w nowym modelu musimy wymuszać czyszczenie matrycy 4 godzinnym włączeniem ciągle? Jak na warunki do sypialni do raczej nie będę tyle oglądał nigdy.

Nie wiem do końca jak jest z tym czyszczeniem matrycy, choć mam świadomość, że telewizor musi być włączony bez przerwy przez 4 godziny, żeby zadziałało czyszczenie matrycy po jego wyłączeniu. I jest to słyszalne, bo gdy wyłączę tv po czasie krótszym niż 4 h, stycznik wyłączający zadziała od razu po wyłączeniu (jest słyszalne wyraźne pstryknięcie), natomiast po czasie dłuższym niż 4 h, pstryknięcie jest słyszalne dopiero po 3 - 4 minutach. Staram się zwracać na to uwagę chociaż w weekendy, gdy jest czas na dłuższe oglądanie, ale w tygodniu to mało kiedy zdarza mi się oglądać jednostajnie przez 4 godziny. Uważam, że problem jest już na tyle nagłośniony, że producent powinien sam zmienić ten interwał na 2-godzinny, np. przy aktualizacji oprogramowania. Teraz wygląda to tak, że uświadomiony użytkownik OLED-a ma wzywać serwis do zmiany tego parametru? Stajemy się niewolnikami sprzętu, który ma nam służyć, a nie my jemu. 

Osobiście uważam, że przy takim użytkowaniu (filmy, telewizja) na spokojnie można brać OLED-a pod strzechę i cieszyć się znakomitym obrazem. Znakiem zapytania jest jedynie kwestia automatycznego czyszczenia matrycy, którą na dzień dzisiejszy trzeba wymuszać 4-godzinnym jednostajnym oglądaniem. I najgorsze jest to, że istnieją doniesienia, iż serwis (w razie czego) może odmówić naprawy telewizora w przypadku zbyt małe liczby czyszczeń matrycy w stosunku do włączeń-wyłączeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie ma służyć jako głowny wyświetlacz a obecnego leda wrzuce dzieciakowi do pokoju, dlatego też zastanawiam się nad żywotnością takiego oleda do dziennego oglądania telewizji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy ktoś z posiadaczy używa nc+ wraz z modułem , czyli jak sprawuje się wbudowany tuner pod kątem jakości obrazu, gdzieś proponowano mi aston crypt do karty i że sam tuner wbudowany powinien być lepszy od standardowych nki. Coś nie chce mi się w to wierzyć. Ewentualnie troszkę off top czy może ktoś podrzucić jaki tuner obecnie można kupić do starej karty, obecny pace 500 jako własny już zdycha więc zastanawiam się czy tuner czy moduł+ tuner wbudowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KaMario napisał:

osobiście uważam, że przy takim użytkowaniu (filmy, telewizja) na spokojnie można brać OLED-a pod strzechę i cieszyć się znakomitym obrazem. Znakiem zapytania jest jedynie kwestia automatycznego czyszczenia matrycy, którą na dzień dzisiejszy trzeba wymuszać 4-godzinnym jednostajnym oglądaniem. I najgorsze jest to, że istnieją doniesienia, iż serwis (w razie czego) może odmówić naprawy telewizora w przypadku zbyt małe liczby czyszczeń matrycy w stosunku do włączeń-wyłączeń.

na czym polega owe czyszczenie matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, eckrbr napisał:

Znalazłem na zachodnich forach sporo informacji że logo jasne, białe czy transparentne jak teraz sporo na n-ce nie powodują problemów,  dodatkowo wiele pisze się o szczególnym wpływie kolorów żółtych, pomarańczach i czerwieniach, jak choćby u nas wyświetlane ograniczenia wiekowe. 

Oglądanie zwykłych kanałów, nawet z logami wiekowymi nie spowodowały jeszcze u nikogo wypalenia. Są jedynie potwierdzone przypadki wypaleń tego dużego paska informacyjnego na TVN24, czy też na zagranicznych forach zgłaszane są wypalenia od dość dużych kontrastowych logo CNN czy NBC. Wszystkie te zgłoszenia dotyczyły właściwie jedynei 6 serii.

17 godzin temu, eckrbr napisał:

Ale też jasno instrukcja lg zawiera info o nieprzekroczeniu 1 godz, czy zatem takie znaki mogą zostawiać wypalenia , mamy choćby co chwila przerwy reklamowe. Czy zatem takie użytkowanie może powodować problem.

Jeśli nie będziesz oglądać dziennie powyżej 10-20% programów informacyjnych typu TVN24 to nie będzie żadnego problemu.

17 godzin temu, eckrbr napisał:

Natomast co ważne rzadko kiedy będzie tv grało ciągle 4 godz , albo nigdy.

A to w takim razie wskazane byłoby faktycznie przestawić czyszczenie matrycy na interwał co 2 godziny, z tym że można to zrobić jedynie z menu serwisowego.

4 godziny temu, KaMario napisał:

I najgorsze jest to, że istnieją doniesienia, iż serwis (w razie czego) może odmówić naprawy telewizora w przypadku zbyt małe liczby czyszczeń matrycy w stosunku do włączeń-wyłączeń.

Jakie to są doniesienia ? W gwarancji LG nie ma nigdzie zapisu, że można ją utracić w wyniku zbyt małej liczby czyszczeń matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , w zasadzie to jestem na niego zdecydowany, dziś zamawiam, jakby ktoś jeszcze podrzucił kwestie wbudowanego tunera będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eckrbr napisał:

Jeszcze pytanie czy ktoś z posiadaczy używa nc+ wraz z modułem , czyli jak sprawuje się wbudowany tuner pod kątem jakości obrazu, gdzieś proponowano mi aston crypt do karty i że sam tuner wbudowany powinien być lepszy od standardowych nki. Coś nie chce mi się w to wierzyć.

Moduł CI dekoduje jedynie zaszyfrowany cyfrowy sygnał i stąd na pewno nie będzie różnicy w jakości sygnału. Dopiero postprocesing cyfrowego streamingu w telewizorze może go zmienić.

Mam na C7 moduł CI do nc+ i jestem zadowolony - nie zauważyłem widzę różnicy w jakości obrazu między turbobox+ na modułem CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Subman napisał:

Moduł CI dekoduje jedynie zaszyfrowany cyfrowy sygnał i stąd na pewno nie będzie różnicy w jakości sygnału. Dopiero postprocesing cyfrowego streamingu w telewizorze może go zmienić.

Mam na C7 moduł CI do nc+ i jestem zadowolony - nie zauważyłem widzę różnicy w jakości obrazu między turbobox+ na modułem CI.

To wiem, chodziło mi o jakość wbudowanego dekodera w TV vs standardowe dekodery nc+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eckrbr napisał:

To wiem, chodziło mi o jakość wbudowanego dekodera w TV vs standardowe dekodery nc+

Nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu między wbudowanym tunerem a turbobox+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Subman napisał:

Jakie to są doniesienia ? W gwarancji LG nie ma nigdzie zapisu, że można ją utracić w wyniku zbyt małej liczby czyszczeń matrycy.

Doniesienia użytkowników telewizorów LG OLED opisywane na tym forum w wątkach dotyczących różnych modeli. Staram się śledzić na bieżąco i kilkakrotnie zdarzało mi się czytać. A czy to jest prawda, to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KaMario napisał:

Nie wiem do końca jak jest z tym czyszczeniem matrycy, choć mam świadomość, że telewizor musi być włączony bez przerwy przez 4 godziny, żeby zadziałało czyszczenie matrycy po jego wyłączeniu. I jest to słyszalne, bo gdy wyłączę tv po czasie krótszym niż 4 h, stycznik wyłączający zadziała od razu po wyłączeniu (jest słyszalne wyraźne pstryknięcie), natomiast po czasie dłuższym niż 4 h, pstryknięcie jest słyszalne dopiero po 3 - 4 minutach. Staram się zwracać na to uwagę chociaż w weekendy, gdy jest czas na dłuższe oglądanie, ale w tygodniu to mało kiedy zdarza mi się oglądać jednostajnie przez 4 godziny. Uważam, że problem jest już na tyle nagłośniony, że producent powinien sam zmienić ten interwał na 2-godzinny, np. przy aktualizacji oprogramowania. Teraz wygląda to tak, że uświadomiony użytkownik OLED-a ma wzywać serwis do zmiany tego parametru? Stajemy się niewolnikami sprzętu, który ma nam służyć, a nie my jemu. 

Osobiście uważam, że przy takim użytkowaniu (filmy, telewizja) na spokojnie można brać OLED-a pod strzechę i cieszyć się znakomitym obrazem. Znakiem zapytania jest jedynie kwestia automatycznego czyszczenia matrycy, którą na dzień dzisiejszy trzeba wymuszać 4-godzinnym jednostajnym oglądaniem. I najgorsze jest to, że istnieją doniesienia, iż serwis (w razie czego) może odmówić naprawy telewizora w przypadku zbyt małe liczby czyszczeń matrycy w stosunku do włączeń-wyłączeń.

Nie wiem jak jest w A7, ale w B7 czyszczenie matrycy nie działa tylko po ciągłym, jednorazowym odtwarzaniu przez 4h. Jednego dnia oglądasz np. przez 1h, innego przez 2, kolejnego przez 2 i po zsumowaniu tych godzin, matryca jest zawsze czyszczona. I tak cykl się powtarza. Sprawdziłem to dokładnie miernikiem energii. Takie czyszczenie trwa kilka minut i pobór prądu przez TV wynosi wtedy 50-60W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...