Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że OLED SONY też ma matrycę od LG...

6 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Maciej raz napisał że już wie wszystko o tym modelu bo go komuś kalibrował.

Skoro Pan Maciej już komuś kalibrował model A7, to może by choć zdanie napisał odnośnie nurtujących nas wszystkich pytań o rodzaj matrycy i jakie są parametry w odniesieniu do modelu 910V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kodo3 napisał:

Ja  kupuje sobie Oled Sony

z panelem LG czyli

29 minut temu, kodo3 napisał:

koreńskim badziewiem

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zapytanie

Cytat

Hello. 

Ive decided to write this emails because Im looking for the information about screen type/technology on your latest FullHD Oled - 55EG9A7V. 
Im really interested in getting one of those full hd oleds from LG but right now I cannot decide should I go with older 55eg910v(curved 3d) or the new flat 55EG9A7V, and heres when I need to ask about screen in the new model - is 55EG9A7V using new 2017 screen technology or maybe this is this same screen that was used in 2015 eg910v model? 

I have one more question about 55EG9A7V screen lifespan - is it better(higher) than previous eg910v? or maybe its at this same level. 
Thanks for your feedback and time. 

Best Regards 
Tobias. 

 

odpowiedz od LG UK 

 

Cytat

Hi Tobias, 

Thank you for emailing LG Customer service let me see how I can help you today. 

So the screen will not be the same as we are constantly redesigning our products, however there is no expected life span of a screen that I can give you. 

Someone who plays games on the TV for 6 hours a night will have a completely different life span on the TV as to someone who watches an hour of TV a day. 

If you have any more specific questions about how the screen is made or designed please let me know. 

To reply to this email please click the Link for “additional questions” if you want to attach a file to your reply or the button for “send a new message to LG” if it’s just a text reply. These options are just above the Survey. 

I hope my email has answered your query today; I would really appreciate your feedback on my personal support. If you have a few moments to spare, would you mind completing the survey at the bottom of this email? 

Thank you in advance, 

Kind regards 
Jenny 

LG Electronics UK Help desk 

 

Jak macie jakieś pytania to dawajcie to odeśle do nich.

Edytowane przez hindus3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten zwrot jeszcze działa- miał być do końca września lub "do wyczerpania zapasów pieniędzy".

Ale kierunek słuszny.

Może chociaż jakiś miniteścik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, JAC_ZAR napisał:

w saturnie 6000 - 300 zwrotu LG = 5700

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-55eg9a7v

 

Media expert ma lepszą ofertę bo jest jeszcze bon rabatowy.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-oled-55eg9a7v,id-823498

 

Edytowane przez Krynos
Dodanie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pawelll napisał:

Nawet chciałem kupić :) Ale nie chcieli sprzedać :(

 

Skuszony galopującym spadkiem cen zdołałem zakupić ten "test". (Łatwo nie było udało się dopiero trzecim sposobem).

I cóż. To chyba najgorzej wydane pieniądze (5 zł :) ) w ostatnim roku. Cudzysłów w pierwszym zdaniu nie jest przypadkowy. U nas podobne "testy" pojawiają się na blogach i jest to bardziej opis obsługi niż jakikolwiek test - o pomiarach nawet nie wspomnę.

Generalnie autor narzeka, że WebOS 2.2 jest wolny, na EPG trzeba czekać 2-3 a nawet czasem 5 sek.

Nie może się zdecydować na temat ruchu. W jednym miejscu napisał, że pojawia się smużenie w innym że ruch jest idealny.

Na dodatek strona jest tak zrobiona, że Google translator (nie jestem specjalnie biegły w czeskim :) ) nie może przetłumaczyć całej strony, a nawet większych fragmentów. Trzeba lecieć po akapicie.

Gmeru, Koper - choćby mini teścik... prosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pawelll napisał:

z panelem LG czyli

:)

 

tak , ale panel od serii 7 4K - a to różnica , a A7 to badziewi...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kodo3 napisał:

.. a A7 to badziewi...  

W tym problem, że nikt (poza LG)  póki co nie wie jaka matryca jest w A7. Szczególniej, że bardziej chodzi o to jak "świeci" a nie której nominalnie jest generacji.

Oczywiście jest kilka niepokojących sygnałów- jak choćby kompletny brak ścisłych, kompetentnych informacji z LG ale jednocześnie brak też jakichś złych informacji (na temat obrazu) od użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem oglądać tego EG9A7V.

Według sprzedającego w Saturnie i jego kolegi-promotora LG, telewizor ten nie różni się niczym od EG910V poza tym, że jest płaski i nie ma 3D.

LG daje gwarancję na 30k godzin. W WebOS nie ma możliwości ręcznego "odświeżenia" matrycy, bo jest to ten sam WebOS.

W telewizorze widać fioletowe odbicia źródeł światła (lampy sklepowe i moja latarka w telefonie, zdjęcie poniżej).

KbIYgawm.jpg

Telewizor, który oglądałem, został wyprodukowany w sierpniu 2017.

Pytałem o jasność obrazu - pan stwierdził, że jest taka sama jak w EG910V. 

Zakładam, że sprzedawca nie mówił tego wszystkiego po to, by wepchnąć mi powystawowego EG910V, bo tych już na sklepie nie mają.

Edytowane przez michalind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Tym bardziej niezbędny jest profesjonalny test, najlepiej metodologią taką jak był testowany 910.  I ze zwróceniem uwagi na braki tam stwierdzone.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja od paru dni szukam zamiennika na mojego 8 letniego Samsunga Plazme w którym poprzepalały się piksele : D

Najpierw napaliłem się na 910v ale po przez wysoki input lag został zepchnięty na boczny tor 

Przeglądałem też qled od samsunga ,ale zorientowałem sie że to pieniadze wyrzucone w błoto

Dziś odwiedzajac MM natknołem sie własnie na oleda LG 55EG9A7V  interesowało mnie czy input lag jest mniejszy niż 910 i sprzedawca mówił że tak ma koło 30 niestety nigdzie nie mogłem wyczytać aby to potwierdzić :)  Mowil tez o ulepszeniu wzgledem wersji 910v niestety nie dopytalem nic na temat zastosowanego panelu. 

Teraz mam zagwostke bo OLEDY podobaja mi się bardzo, ale telewizor ma być uniwersalny i do grania na ps 4 i ogladania filmów .

w media  mar... do 11 wrzesnia sa promocje  cena oleda lg 55EG9A7V 6399 zl - 500 zł od nich oraz 300 zł od lg

ale zastanawiam sie jednak nad LG 55SJ850V ktory ma matryce IPS  input laga na poziomie 0.15 ms  i całkiem nieźle sie prezentuje tuta tez można zaoszczędzić 5599 zł cena wyjsciowa w mm - 500 zł od MM i - 500 zł od LG 

Podsumowując można by powiedziec albo filmy w pieknej czerni ,albo granie bez opóźnień i zmartwiec ze sie matryca wypali : D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD LG z matrycą IPS? Nie żartuj proszę. LG nigdy nie zrobilo dobrego LCD.

Jak już chcesz dobre LCD to tylko SONY w tym roku.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawelll napisał:

Hm...

Tym bardziej niezbędny jest profesjonalny test, najlepiej metodologią taką jak był testowany 910.  I ze zwróceniem uwagi na braki tam stwierdzone.

 

No problemo ... zapraszamy ... popełnij taki test :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pawelll napisał:

W tym problem, że nikt (poza LG)  póki co nie wie jaka matryca jest w A7. Szczególniej, że bardziej chodzi o to jak "świeci" a nie której nominalnie jest generacji.

Oczywiście jest kilka niepokojących sygnałów- jak choćby kompletny brak ścisłych, kompetentnych informacji z LG ale jednocześnie brak też jakichś złych informacji (na temat obrazu) od użytkowników.

Mam A7 w domu. B7 oglądałem 2 dni temu w MM i nawet sam za pomocą pilota pozostawionego obok telewizora sprawdziłem w ustawieniach jaki był tryb obrazu, oczywiście - żywy. Zmieniłem więc na standardowy - tak z ciekawości. Mam więc jakieś tam porównanie jak B7 świeci w odniesieniu do A7. Uważam, że w trybie standardowym też jest zbyt jasny i przesycony obraz - i tak samo mam w A7. Ja osobiście nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o jasność świecenia matryc pomiędzy B7 i A7. Wiadomo, że dopiero testy wykażą jak jest naprawdę. Moje osobiste odczucie jest takie, że opinie o ciemnym obrazie w OLED-ach od LG można włożyć między bajki. 910V dla mnie również świeci całkiem jasno. To nie to samo co mój poprzedni tv SONY HX820, który musiał być ustawiony na niskim podświetleniu matrycy, żeby nie obnażać zbytnio braku czerni... Ciemno to świeci OLED A1 od SONY, bo jest oparty o matrycę z poprzedniej generacji od LG - i to bardzo wyraźnie widać w sklepach, gdzie mamy niedaleko obok A1 SONY postawionego np. A7 lub B7 od LG.

Nie wiem, której generacji jest matryca w A7. Ale reasumując uważam, że świeci bardzo jasno. W ustawieniach parametrów obrazu oświetlenie OLED mam na 70 a jasność na 50 w trybie isf Ekspert1, i uważam, że do seansów filmowych w zupełności to wystarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaMario , możesz zmierzyć, ile wat pobiera oled przy tych ustawieniach obrazu, co podałeś w poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wery napisał:

KaMario , możesz zmierzyć, ile wat pobiera oled przy tych ustawieniach obrazu, co podałeś w poście?

Niestety, ale nie mam sprzętu, żeby zmierzyć pobór mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KaMario napisał:

Mam A7 w domu. B7 oglądałem 2 dni temu w MM i nawet sam za pomocą pilota pozostawionego obok telewizora sprawdziłem w ustawieniach jaki był tryb obrazu, oczywiście - żywy. Zmieniłem więc na standardowy - tak z ciekawości. Mam więc jakieś tam porównanie jak B7 świeci w odniesieniu do A7. Uważam, że w trybie standardowym też jest zbyt jasny i przesycony obraz - i tak samo mam w A7. Ja osobiście nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o jasność świecenia matryc pomiędzy B7 i A7. Wiadomo, że dopiero testy wykażą jak jest naprawdę. Moje osobiste odczucie jest takie, że opinie o ciemnym obrazie w OLED-ach od LG można włożyć między bajki. 910V dla mnie również świeci całkiem jasno. To nie to samo co mój poprzedni tv SONY HX820, który musiał być ustawiony na niskim podświetleniu matrycy, żeby nie obnażać zbytnio braku czerni... Ciemno to świeci OLED A1 od SONY, bo jest oparty o matrycę z poprzedniej generacji od LG - i to bardzo wyraźnie widać w sklepach, gdzie mamy niedaleko obok A1 SONY postawionego np. A7 lub B7 od LG.

Nie wiem, której generacji jest matryca w A7. Ale reasumując uważam, że świeci bardzo jasno. W ustawieniach parametrów obrazu oświetlenie OLED mam na 70 a jasność na 50 w trybie isf Ekspert1, i uważam, że do seansów filmowych w zupełności to wystarczy.

 

KaMario a możesz napisać kilka słów o prędkosci webos'a na tej A7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KaMario napisał:

a osobiście nie widzę żadnej różnicy jeśli chodzi o jasność świecenia matryc pomiędzy B7 i A7.

Pisząc o "świeceniu" miałem na myśli nie tylko (a nawet nie przede wszystkim) jasność ale głównie elementy które testy i opinie uzytkowników wskazywały na wadę 910 np. nierównomierność świecenia (pionowe pasy wynikające prawdopodobnie z niejednorodności nakładania materiału), dithering.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hindus3d napisał:

KaMario a możesz napisać kilka słów o prędkosci webos'a na tej A7?

WebOS w A7 jest w wersji 2.2, a chodzi całkiem nieźle. Po włączeniu telewizora lepiej odczekać kilkanaście sekund zanim odpali się WebOS'a, bo wiadomo, że system się jeszcze ładuje - piszą z resztą o tym w instrukcji. No i pierwsze odpalenie go po włączeniu - trzeba niestety odczekać 2-3 sekundy (nawet kręcą się kolorowe kółeczka ;-) w czasie oczekiwania). Ale już później po samym wejściu i poruszaniu się po menu, chodzi ono dość płynnie. Jak się np. chce wejść w menu ustawień obrazu to jest może 1 sekunda opóźnienia zanim system zareaguje.

Bawiłem się chwilę B7 z WebOS 3.5 w sklepie i miałem wrażenie, że chodzi nieco bardziej płynnie, ale minimalnie. Należy pamiętać, że A7 ma bodajże 4 rdzeniowy procesor, a to już robi swoje... w porównaniu np. do 910V, który ma chyba 2-rdzeniowy (jak dobrze pamiętam).

Osobiście jednak dziwię się, że skoro to model z 2017 roku - ta 7-mka przy A jednak do czegoś zobowiązuje - mógł by być już wgrany WebOs 3.5. Razi mnie trochę to białe tło menu, mogło by być ciemne i półprzezroczyste (jak w wersji 3.5).

1 godzinę temu, pawelll napisał:

Pisząc o "świeceniu" miałem na myśli nie tylko (a nawet nie przede wszystkim) jasność ale głównie elementy które testy i opinie uzytkowników wskazywały na wadę 910 np. nierównomierność świecenia (pionowe pasy wynikające prawdopodobnie z niejednorodności nakładania materiału), dithering.

Po pierwszym odpaleniu telewizora (po rozpakowaniu z kartonu) na szarej planszy (pojawia mi się taka po przełączeniu amplitunera na "wolne" wejście) był zauważalny banding (pionowe równomiernie rozłożone gęsto usiane co około 1 cm ciemniejsze pasy).

Teraz już tego efektu nie ma zupełnie. Prawdopodobnie gdy telewizor popracował sobie trochę z normalnym obrazem - efekt ten ustąpił - matryca się wyrównała (bo przecież wtedy jeszcze nie było możliwości - bo tak długo nie oglądałem jednostajnie, żeby po 4 godzinach uaktywnił się system czyszczenia matrycy).

Być może gdybym odpalił planszę 5 lub 10% szarości to bym coś zauważył, ale tego nie robiłem.

Obecnie nie obserwuję żadnej nierównomierności świecenia ekranu. Na białym tle też jest bardzo dobrze. Nie mam żadnych ciemniejszych czy zażółconych pól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...