Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No to mamy nowe, długo oczekiwane nowe OPPO ... na razie w przedsprzedaży. Ale juz wszystko albo prawie wszystko wiadomo:

 

udp205-1600x500.jpg

 

UDP-205-back-hr.jpg

 

 

No i najciekawsze zdjęcie rozbierane:

 

UDP-205-internal-hr.jpg

 

Wygląda super. Zasilanie liniowe. Moim zdaniem do części analogowej. Wydaje mi się, że "stara" płytka zasilacza do części cyfrowej została i jest zamknieta w puszce (na zdjęciu powyżej toroidalnego transformatora).

 

Tu porównaniu do poprzednika:

 

Oppo-UDP-Backs.jpg

 

 

Nie sądzę, żeby w temacie jakości obrazu cos się zmieniło. Po tylnym panelu widać, że zastosowano tą samą płytę cyfrową. A nad nią dołozono nową płytę z przetwornikami DAC i stopniem wyjść analogowych.

 

Tu 203-ka.

 

UDP-203-internal-hr.jpg

 

Ten sam napęd.

 

Tu wszystkie informacje techniczne: https://www.oppodigital.pl/produkty/oppo-udp-205.html

 

Player zawiera dwa 32-bitowe kości przetwornika DAC od ESS Technology ES9038PRO SABRE. To są bardzo dobre i nowoczesne kości. Z tego co "czytam" topologię płytek jedna kośc obsługuje wyjścia wielokanałowe 7.1, druga dedykowane wyjścia stereo. Niestety nie podano jakie są opampy na wyjściach analogowych, zarówno wielokanałowych 7.1 jaki i tych stereo.

Player posiada wejścia na przetwornik czyli może pracować jako DAC dla innych urządzeń np. dla komputera. No bo srebrne krążki potrafi czytać sam. Także przyjmować pliki z HDD po USB czy po LAN z NASów.

I najciekawszym jest jak ten player zagra w audio po wyjściach analogowych, szczególnie w stereo. Bo jak wielokanałowo po wyjściach HDMI to juz wiemy z modelu 203.

 

Cena ??? No cóż ... każdy musi sam sobie odpowiedzieć po co mu taki klocek.

Np. ja mam zewnętrzny DAC dCS więc do stereo kolejnego przetwornika nie potrzebuję ;) .

 

 

Pozdro

Jeszcze małe zdanie komentarza.

MOIM ZDANIEM ta wielokanałowa, wypasiona płyta wyjść analogowych jest całkowicie "na plaster". Tu rządzi HDMI, niestety ;) . I miłośnicy kina z niego skorzystają.

Proponuje OPPO wypuszczenie modelu UDP-204 takiego jak 203 ale z zasilaniem liniowym do analogu i częścią cyfrowo-analogową do stereo tak jak w 205. Wtedy miłosnicy stereo z płyt, serwerów czy z wejśc cyfrowych skorzystają z wyjść stereo.

I będzie git ;) .

Za np. 5.500 zł. Wtedy wróżę sukces :) .

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by jeszcze .iso czytał + całą strukturę BD dysku to można by się było zastanawiać...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czyta? Podobno czyta obrazy iso 3D, więc powinien i 2D. Czy coś pomyliłem?

Tak było w starszych oppo - wiem, bo posiadam:) (fakt, że ze starym firmware)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

203-ka nie czyta bo nie widzi obrazów ISO z NASa po LANie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już doczytałem - pisałeś o włożonej płytce 3D z dodanymi napisami;)

(jakoś zapamiętało mi się, ze odtwarzasz obrazy z NAS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to OPPO nie czyta ISO ze względów licencyjnych i sama firma nie ma tu wiele do gadania... a szkoda. Poza tym wygląda na odtwarzacz idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spory klopot z tym nowym Oppo... Bo ze to bedzie swietny BR bylo wiadomo od zawsze, ale wydaje sie tez byc swietny jako zrodlo hi-fi - ok, moze nie tak dobre jak moje CD Ayona, ale wystarczajaco dobre, zeby uzywac go na co dzien (w odroznieniu od jakichs-tam "ceremonialnych" odsluchow).  I teraz problem:  OPPO z zupelnie niezrozumialych wzgledow USUNELO z nowych odtwarzaczy obsluge Tidala (ktora dzialala w miare ok na 103/105), wiec nici z planow uproszczenia systemu via eliminacja osobnego streamerka (u mnie w tej roli bardzo kaprysny Auralic)...  Ja mialem nadzieje, ze DODADZA do obslugi Tidala dekodowanie mqa, etc - a tu prosze:  Tidala w ogole nie ma - taka przykra niespodzianka...  

Wiec w sumie nie wiem czy kupie, zwlaszcza, ze uzywane 105D beda pewnie zaraz naprawde tanie:) - oczywiscie bez BR UHD i wypasionego DACa, ale za to z Tidalem i Darbee...  Tylko obawa jest taka, ze dodadza tego Tidala zaraz a ja zostane z ta stara 105 jak Himilsbach z angielskim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę zdjątek:

 

eQ7zTo.jpg

 

w0ATuc.jpg

 

krIW1e.jpg

 

ZNOqJG.jpg

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...