Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla wszystkich, aplikacja kodi przycina w xbox one x jeżeli włączymy filmy 4k hdr, natomiast w odtwarzaczu filmów w xobx one x chodzi tak samo jak przez dysk usb 3.0 także @Qleks uważam że to nie wina dysku usb 3.0. Po prostu jest słaby upłynniacz w LG a ja od zawsze byłem wrażliwy nawet na minimalne artefakty lub jeżeli coś chodzi mniej płynniej, także pozostało się przyzwyczaić, ale swoją drogą wszystko ,,schodzi na psy'' bo dać prawie 10tys. za tv i żeby takie bolączki miało to już stary leciwy sony kineskopowy ponad 20 lat chodzi i nic się z tym nie dzieje :P  P.S. jak sprawdzić czy otwarza hdr w ogóle w xboxie gdyż jak odtwarzam przez usb to odrazu wyskakuje znaczek HDR a w xbox one x takie coś nie wyskakuje to mam rozumieć że nie czyta hdr???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@plast:

"Robiłem też sam sporo remuksów na własne potrzeby z płyt BR UHD '

Jaki soft użyłeś i na jakim sprzęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuze

Sporo ludzi, kupuje tv przez neta w takim np. mm czy saturnie czy innym z elektroniką z odbiorem osobistym ale ma do tego sklepu raptem pare kilometrów i sobie sami mogą  przywieźć i odwieźć jak im coś nie leży, ot i cała tajemnica internetowych zakupów i zwrotów.

Edytowane przez vipol77
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qleks napisał:

Szczerze wątpię, by ktoś ze znanych recenzentów testował LG na remuxach płyt 4K z torrentów ;) LG na swojej stronie obiecuje obsługę HEVC przy 50 mb/s, tymczasem szczytowy bitrate na płycie UHD może sięgać 100 mb/s. Oczywiście upłynniacz LG też do najlepszych nie należy (ponoć w serii 8 go podrasowali). 
http://webostv.developer.lge.com/discover/webos-tv-platform/supported-media-formats/webos-30/

7 seria OLEDów bazuje na WebOSie 3.5, a tam mamy poadną wartość 60 Mb/s
http://webostv.developer.lge.com/discover/webos-tv-platform/supported-media-formats/webos-35/

Zresztą sam oglądałem wiele materiałów bezpośrednio na LG z podobnym lub wyższym bitratem niż u Seba. Ostatnio np. obejrzałem materiał ze średnim bitratem HEVC sięgającym 61.6 Mbit/sek na C7 z dysku SSD i nie było żadnych problemów,  rwań itp. . Szczytowym transfer sięgał nawet 111Mbit/sek (sprawdziłem jedynie pierwszą scenę w VLC). Po kablu takiego filmu już byś nie obejrzał bezproblemowo, bo mamy tu jedynie port FastEthernet (100Mbit/sek). Film wtedy przycina się często, bo LG nie dostaje wystarczająco szybko danych po DLNA. Więc nie tu jest problem.

 

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba_1988 W Kodi na X zapomnij o 4k (na ten moment), nie wiem jak jest z odtwarzaczem jak kontent leci z pliku.

Płyty BD to jest to, czego potrzebujesz. Albo jakiś player na androidzie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Plebann ale ja niapisałem sprostowanie że 4k czyta normalnie w xbox one x ale  w tym seryjnym programie co jest w xboxie :) tylko nie wiem jak sprawa wygląda czy jest hdr bo po usb 3.0 po włączeniu filmu wyskakuje w prawym górnym rogu na chwile znaczek HDR a w xboxie one x już nie wyskakuje.@Submann jeszcze zakupiłem dysk 3,5 cala usb 3.0 4tb i o dziwo LGB7V go czyta a jak rozmawiałem z konsultantem lg to powiedział ze tv obsługuje do 2tb i ciężko będzie żeby działał dysk 3,5 cala i to jeszcze na zasilaczu, także polecam jak coś dysk 3tb  intenso memory centre. Sprawdze na tym dysku ale zapewne tak jak mówisz to słaby upłynniacz w LGB7V gdyż sprawa ta sama nawet w filmach hd na netflixie :) , a ja jestem zapewne za bardzo wyczulony na tym punkcie :P

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vipol77 napisał:

Sporo ludzi, kupuje tv przez neta w takim np. mm czy saturnie czy innym z elektroniką z odbiorem osobistym ale ma do tego sklepu raptem pare kilometrów i sobie sami mogą  przywieźć i odwieźć jak im coś nie leży, ot i cała tajemnica internetowych zakupów i zwrotów.

Wiesz... Ja do Neonetu też mam maksymalnie kilka kilometrów. Co z tego, skoro w ich regulaminie jak byk stoi, że zwroty internetowe przyjmowane są tylko w magazynie centralnym pod Wrocławiem (i potwierdzili to w rozmowie telefonicznej)?

Dlatego jeśli ktoś już udziela zdawkowych, "mądrych" porad typu "kup przez neta, najwyżej zwrócisz", to warto by wspomniał też o tym, że najlepiej kupować w sklepie, który:

a) pozwala na zwrot towaru w placówce stacjonarnej

b) ma magazyn blisko naszego miejsca zamieszkania

W przeciwnym razie może się okazać, że zwrócenie większego telewizora będzie graniczyć z cudem.

I żeby nie było... Przed zakupem doskonale wiedziałem o tym, że w przypadku chęci odstąpienia od umowy będę musiał odesłać TV pod Wrocław. Po prostu nie zdawałem sobie sprawy, jakiego "wysiłku" będzie to ode mnie wymagało. Ich strona podaje jakieś śmieszne i zupełnie nierealne stawi oraz nie wspomina o wymaganiach/ograniczeniach stawianych przez większość firm kurierskich.

Ale cóż... Teraz człowiek jest mądrzejszy. Pozostaje mieć nadzieję, że TV dotrze do magazynu w jednym kawałku, a cała przygoda będzie mnie kosztowała tylko 3 stówy i kilka dni spędzonych na poszukiwaniu przewoźnika.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was udało się znaleźć pełną instrukcję w formacie pdf? Ja na stronie LG widzę albo krótką instrukcje pdf w której nie ma nawet pełnego opisu menu telewizora albo multimedialny przewodnik w formie strony internetowej, który jest bardzo nie wygodny w użyciu.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Vincent w swoim ironicznym stylu zapowiedział kolejny shootout, który odbędzie się 15 lipca. Tym razem publiczność będzie wybierała miedzy LG C8, Panasonic FZ952, Sony AF8 i Samsungiem Q9FN. 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz foty w ciemności.na 5% przyslona 2,0 czas naświetlania 1/17. Tak jak wcześniej zdjęcia robione na ustawieniach kino, z wylaczonym kontrastem dynamicznym itp. Podswietlenie oled na 50, jasnosc 50

IMG_20180630_221808.jpg

IMG_20180630_223129.jpg

IMG_20180630_221832.jpg

IMG_20180630_221912.jpg

IMG_20180630_222031.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Donnie_Darko napisał:

Nie rozumiem w czym masz problem. ? Z ciekawości sam pobrałem PDF Instrukcje obsługi stąd https://www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-produktowe/lg-OLED55B7V 
Przecież wszystko jest tam opisane jasno i klarownie. 

Ty masz za to problem z czytaniem ze zrozumieniem. Widziałeś kiedyś na oczy instrukcje od jakiegoś innego telewizora? Podpowiem Ci, są w niej zazwyczaj m.in. opisy całego menu, poszczególnych ustawień itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Kwolek napisał:

Jeszcze raz foty w ciemności.na 5% przyslona 2,0 czas naświetlania 1/17. Tak jak wcześniej zdjęcia robione na ustawieniach kino, z wylaczonym kontrastem dynamicznym itp. Podswietlenie oled na 50, jasnosc 50

Na ostatniej planszy widać zielononiebieską plamę po lewej stronie, która mogłaby być według mnie widoczna np. podczas transmisji sportów zimowych. Jeśli to tylko przekłamanie aparatu (który uwypukla "wadę") i nie obserwujesz jej podczas normalnego oglądania, to gratuluję sztuki. To 55 czy 65 cali?

44 minuty temu, patek1982 napisał:

Ty masz za to problem z czytaniem ze zrozumieniem. Widziałeś kiedyś na oczy instrukcje od jakiegoś innego telewizora? Podpowiem Ci, są w niej zazwyczaj m.in. opisy całego menu, poszczególnych ustawień itd itp.

Z ciekawości... W książeczce dostarczanej z TV też nie ma zbyt wielu informacji? Nie zdążyłem do niej zajrzeć (TV już odesłałem), ale wydawała się gruba. A może po prostu była tłumaczona w kilku językach i stąd ta objętość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedźcie mi ,,koledzy'' jak to jest z tym bangingiem, dziś wieczór oglądałem z żoną ,,ligę sprawiedliwości'' i pomijając już fakt że ja jestem bardzo wrażliwy na pewne niedociągnięcia w obrazie, jak już pisałem powyżej to nawet żona stwierdziła że w pewnych scenach w tym filmie widziała pionowe pasy (banding). Bo za kwotę 9000zł to jak mają być takie niedociągnięcia to zaczynam uważać że jednam mogłem pójść w projektor typu sony VPLHW45ES . W moim projektorze 720p przy 95 calach nie było żadnych banding-ów, artefaktów, baa nawet projektor nie potrzebował upłynniacza. Także nie wiem czy reklamować czy to normalne bo wyszedłem z obiegu tv?? :/. P.S. jak to jest z reklamacją z tytułu rękojmi jeżeli tv wziąłem na raty przez sklep euro rtv agd (alior bank) a chciałbym odstąpić od umowy i żądać... hmmm tylko czego bo nie płaciłem gotówką, więc jak mam żądać zwrotu gotówki.???

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś... W OLEDzie masz banding, w LEDzie ghosting. Z dwojga złego wolę chyba to pierwsze. Poza tym w OLEDzie masz idealną czerń i co za tym idzie zupełnie niewidoczne pasy na górze/dole ekranu w większości filmów, a w LEDzie na ogół tylko kilkadziesiąt stref wygaszania, które rozświetlają te czarne pasy jeśli obok znajduje się się jakiś jasny element.

Znów... Nie wiem na ile przekłamuje aparat, ale ja bym tak filmu oglądać nie mógł. Już chyba w ogóle wyłączyłbym strefowe wygaszanie (wiem, że na filmie jest XE93, ale w FALDach wygląda to podobnie).

 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patek1982

 

Przecież jak najedziesz kursorem na opcję to masz w okienku jej opis... Nie spodziewaj się, że LG Ci podsunie instrukcje jak daną opcje menu skonfigurować

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fuze napisał:

Na ostatniej planszy widać zielononiebieską plamę po lewej stronie, która mogłaby być według mnie widoczna np. podczas transmisji sportów zimowych. Jeśli to tylko przekłamanie aparatu (który uwypukla "wadę") i nie obserwujesz jej podczas normalnego oglądania, to gratuluję sztuki. To 55 czy 65 cali?

To wina aparatu. Podczas ogladania nic nie widać. Ekran 55cali 

Tu inne zdjecie zrobione tym samym aparatem. Mam sredniej klasy aparat a czasami w ustawieniach auto w ciemnych pomieszczeniach robi co chce. 

IMG_20180627_205645.jpg

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to może i mam ,,zboczenie'' na puncie idealnego obrazu ale uważam(jak już wcześniej pisałem) że dzisiejszy świat ,,schodzi na psy'', ręce potrafią przeszczepić a nie potrafią zrobić telewizora bez banding-u i ghosting-u... robią każdy sprzęt na ,,pałę'' aby popsuł się po gwarancji...no bo przecież ,,głupi wszystko kupi'' eh co za czasy :/. Czyli pozostaje przyzwyczaić się do wad typu banding, artefakty podczas upłynniacza i to za prawię 10tys. zł a mogłem brać projektor, tam przynajmniej nie widziałem tego typu wad :p . P.S. podeślijcie plansze testowe na banding w dobrej jakości.

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scena z marco polo. Pasy sa bardzo malo widoczne. Przynajmniej na moim egzemplarzu trzeba się dobrze przyjrzeć żeby je zobaczyc. 

IMG_20180701_003919.jpg

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Kwolek U mnie może w 5-6 scenach było to widoczne w filmie ,,liga sprawiedliwości'' no ale moim zdaniem takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca, rozumiem tv za 900zł ale nie za 9000zł :/. Miałem projektor lg 720p i powiem że jakość przy 95-100 calach była spoko i zero wad.

Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Seba_1988 napisał:

Swoją drogą to może i mam ,,zboczenie'' na puncie idealnego obrazu ale uważam(jak już wcześniej pisałem) że dzisiejszy świat ,,schodzi na psy'', ręce potrafią przeszczepić a nie potrafią zrobić telewizora bez banding-u i ghosting-u... robią każdy sprzęt na ,,pałę'' aby popsuł się po gwarancji...no bo przecież ,,głupi wszystko kupi'' eh co za czasy :/. Czyli pozostaje przyzwyczaić się do wad typu banding, artefakty podczas upłynniacza i to za prawię 10tys. zł a mogłem brać projektor, tam przynajmniej nie widziałem tego typu wad ? . P.S. podeślijcie plansze testowe na banding w dobrej jakości.

Ja już się niczego nie czepiam ? przesiadlem się z ipsa od lg na oleda tak więc ten caly branding mnie loto, chociaż patrząc na zdjęciach innych osób to naprawde mój ekran mi się udał.  

2 minuty temu, Seba_1988 napisał:

@Piotr Kwolek U mnie może w 5-6 scenach było to widoczne w filmie ,,liga sprawiedliwości'' no ale moim zdaniem takie coś w ogóle nie powinno mieć miejsca, rozumiem tv za 900zł ale nie za 9000zł ?

Ale bylo widoczne tak że "biło po oczach" czy przy zwyklym oglądaniu to się nie rzuca w oczy ? U mnie muszę się dobrze przyjrzeć żeby widzieć pasy i wiedzieć czego szukam na ekranie. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Kwolek powiem tak, jeżeli oglądasz filmy w nocy to jedynie projektor, sam miałem wybór i zaszalałem z oledem na raty a za 9000zł projektor sony myślę że robiłby większy opad szczeny :). Powiem tak, jak miałem projektor lg pa70g przy 95 calach na każdym robił wrażenie(zero bandingu, ghostingu itp), projektor nawet na mnie a mam chyba nerwicę natręctw w temacie idealności hehehe :P . Obym się przyzwyczaiłe do wad oleda :/. Wiadomo że hdr też robi wrażenie ale wady psują całą otoczkę efektu :)

Edytowane przez Seba_1988
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja za tv dałem 5,5tys a do 9tys to spora różnica. Jestem świeżym wlascicielem oleda. Ale jeśli bym go kupil rok temu za 10tys i mialbym jakieś pasy czy przebarwienia to bym się wkurwil. Jedynie co mnie drazni po płynność obrazu. No ale za tą czerń i kolory wybaczam to LG ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Kwolek Ja tez jestem świeżym właścicielem (3 tygodnie), z wym że mam 65 cali :P i właśnie zastanawiam się jak z reklamacją na banding, pewnie [beeep]a bo wziąłem na raty 0% w euro rtv agd to jak mi niby mają ,,kase'' oddać :P. A za 9000 tys. to można mieć takie cudo

, no ale żona pewnie by mnie ,,zjadła'' bo jej to nie przeszkadza a ogląda seriale na netflixie, i już dziury na statyw wywierciłem hehe :P . Co do tego bandingu to tak jak mówię, mi to wystarczy jak coś mignie rozmazane i mnie już wk...... Patrząc po twoich zdjęciach bandingu to może mam jeden pas pionowy więcej z tym że mam jeszcze jaby poziome, takie cienkie.

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jakby nie patrzec za cenę 5tys, 5,5tys w tym momencie nie ma nic lepszego niz oled b7 od lg. Jest jeszcze Sony ex90 ale pchac się znowu w stara technologię(lcd) na kilka lat ?pozatym ex90tez ma wady. Chyba malo kto kupuje nowy tv co roku. Kupilem oleda na kilka lat i jak narazie jestem zadowolony z zakupu, mimo świadomości że ma kilka wad. :)

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...