Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Qleks napisał:

800 złotych?! :blink:  Tyle kosztuje konsola z dyskiem i odtwarzaczem UHD Bluray. W moim telewizorze również biały jest biały, niebieski - niebieski, a czerwony czerwony, mimo że ustawiałem "na oko" tylko przy użyciu aparatu fotograficznego, kartki papieru (balans bieli) i wzornika. 
 

Jeśli cena nie pasuje to nie robisz kalibracji i tyle. Myślę że komentarz jest tu zbędny. Moim zdaniem nikt nie będzie jechał z drogim sprzętem do klienta x kilometrów za darmo. Kasa musi się zgadzać. Chcesz mieć telewizor ustawiony tak dobrze jak to możliwe to trzeba po prostu wydać parę cebulionów.

  • Plusik 3
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciąg dalszy mojej historii...
Utworzyłem przesyłkę w UPS (chyba jedynej firmie kurierskiej, która na swojej stronie wprost oferuje transport dużych paczek), zaznaczyłem opcję "duża paczka" żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z wymiarami i wagą (konfigurator ustawił wagę wymiarową na prawie 65kg, mimo rzeczywistej poniżej 35) i zapłaciłem z góry ok. 280 zł za transport oraz dodatkowe ubezpieczenie (w standardzie odpowiedzialność jest ograniczona do 300-400zł). Następnie chciałem umówić odbiór paczki przez kuriera i usłyszałem "Przepraszamy, nie realizujemy tak dużych przesyłek przy transporcie indywidualnym. Oczywiście zwrócimy Panu środki i polecamy skorzystanie z innej firmy kurierskiej."
Także to tyle, jeśli chodzi o forumowych ekspertów od "zamów internetowo, jak trafisz gorszą sztukę to bezproblemowo, bez użerania się z rękojmią czy gwarancją będziesz mógł zwrócić TV do sklepu". Być może z ekranami 55 calowymi faktycznie tak to wygląda (nawet nie wiem jakie mają one wymiary i ile ważą), ale znalezienie kuriera do transportu telewizora 65 calowego graniczy z cudem.
W moim wypadku najprawdopodobniej czeka mnie wycieczka na drugi koniec Polski i osobisty zwrot towaru w magazynie. I tu kolejne pytanie... Czy transport w poziomie bardzo może zaszkodzić? Nie mam busa, a w kombi TV w pionie chyba nie postawię.
Witam. Ile dokładnie waży ten tv w kartonie? Powiedzmy jak postawisz go na wadze łazienkowej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dobra już wszystko wiem. Pojechałem do swojego punktu DPD. Przesyłka o wymiarach 160x100x20cm , waga 31,5kg to cena 42,99zł. Bez żadnych problemów. Ale ten tv w kartonie waży 34,5kg. To jest jedyny problem. Niestety masz duży kłopot.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, STELVIO napisał:

Witam. Ile dokładnie waży ten tv w kartonie? Powiedzmy jak postawisz go na wadze łazienkowej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Dobra już wszystko wiem. Pojechałem do swojego punktu DPD. Przesyłka o wymiarach 160x100x20cm , waga 31,5kg to cena 42,99zł. Bez żadnych problemów. Ale ten tv w kartonie waży 34,5kg. To jest jedyny problem. Niestety masz duży kłopot.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

A wysylka przez poczte Polską? Albo pocztex ??? U nich nie powinno być problemu 

Pocztexem 24h 80zł od 30do50kg plus paczka o niestandardowych wymiarach 80zl. Razem 160zeta. Dzwonilem do nich i bez problemu ogarniaja. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ile dokładnie waży ten tv w kartonie? Powiedzmy jak postawisz go na wadze łazienkowej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dobra już wszystko wiem. Pojechałem do swojego punktu DPD. Przesyłka o wymiarach 160x100x20cm , waga 31,5kg to cena 42,99zł. Bez żadnych problemów. Ale ten tv w kartonie waży 34,5kg. To jest jedyny problem. Niestety masz duży kłopot.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


A gdyby z kartonu wyciągnąć podstawę i coś jeszcze i wysłać drugą paczką. Karton z tv miałby te max 31,5kg. I wysłać dwie przesyłki. Jedna koszt 43zł druga 15zł i OK. Może to jest wyjście!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

fuze chyba już pojechał do Wrocławia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam stałem się posiadaczem lg 65b7v i powiem tak wiele plusów ale jeden minus co moim zdaniem przy takiej kwocie nie powinno mieć miejsca a mianowicie bez upłynniacza (de-judder 0-2) filmy uhd 4k hdr strasznie ,,klatkują'', to jeszcze jestem wstanie zrozumieć ale ustawienie de-judder na 3-10 powoduje straszne rozmycie(artefakty) gdy dany obiekt porusza się szybko na ekranie, moim zdaniem takie coś to powinno występować w tv za tysiąc zł a nie za 9-10 tys :/. Co do reszty, czyli czerń, hdr to bajka. P.S. da się coś z tym zrobić czy pozostaje jedynie przyzwyczaić się do tego minusu?

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Seba_1988 napisał:

Witam, sam stałem się posiadaczem lg 65b7v i powiem tak wiele plusów ale jeden minus co moim zdaniem przy takiej kwocie nie powinno mieć miejsca a mianowicie bez upłynniacza (de-judder 0-2) filmy uhd 4k hdr strasznie ,,klatkują'', to jeszcze jestem wstanie zrozumieć ale ustawienie de-judder na 3-10 powoduje straszne rozmycie(artefakty) gdy dany obiekt porusza się szybko na ekranie, moim zdaniem takie coś to powinno występować w tv za tysiąc zł a nie za 9-10 tys :/. Co do reszty, czyli czerń, hdr to bajka. P.S. da się coś z tym zrobić czy pozostaje jedynie przyzwyczaić się do tego minusu?

Każdy upłynniacz będzie generować artefakty. Nie ma to nic wspólnego z technologią Oled. Generalnie z upłynnianiem obrazu najlepiej radzi sobie Sony. Lg pod tym względem wypada raczej przeciętnie. Sugeruję ustawić De-Judder na 3. lub wymienić na jakiegoś Oleda od Sony ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dejuder na 0 a blure na 10. Albo ustaw 3:3. Artefakty zawsze będą. LG ma dobre oledy ale trumotion jest średni.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym video jest dobrze omówiona interpolacja i jej wady. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Qleks napisał:

800 złotych?! :blink:  Tyle kosztuje konsola z dyskiem i odtwarzaczem UHD Bluray. W moim telewizorze również biały jest biały, niebieski - niebieski, a czerwony czerwony, mimo że ustawiałem "na oko" tylko przy użyciu aparatu fotograficznego, kartki papieru (balans bieli) i wzornika. 
 

no tak,  kalibracja w cenie 10% wartości telewizora to grubo, bardzo grubo, to średnio godzina roboty, takich stawek na godzine nie ma nawet prezes Orlenu :)

skalibruj.pl,  zejdźcie do 5% i klientów będzie 3x tyle

 

a przy okazji, po kalibrowaniu tryb jest blokowany, tzn że wtedy nic się nie da już zmieniać?, nawet kontrastu czy jasności oled ?

Edytowane przez Mario Mario
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,  kalibracja w cenie 10% wartości telewizora to grubo, bardzo grubo, to średnio godzina roboty, takich stawek na godzine nie ma nawet prezes Orlenu

skalibruj.pl,  zejdźcie do 5% i klientów będzie 3x tyle

 

a przy okazji, po skierowaniu tryb jest blokowany, tzn że wtedy nic się nie da już zmieniać?, nawet kontrastu czy jasności oled ?

W dwóch zapisanych trybach czyli jasne i ciemne pomieszczenie można regulować TruMotion i oświetlenie Oled.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,  kalibracja w cenie 10% wartości telewizora to grubo, bardzo grubo, to średnio godzina roboty, takich stawek na godzine nie ma nawet prezes Orlenu

skalibruj.pl,  zejdźcie do 5% i klientów będzie 3x tyle

 

a przy okazji, po kalibrowaniu tryb jest blokowany, tzn że wtedy nic się nie da już zmieniać?, nawet kontrastu czy jasności oled ?

Można te ustawienia zablokować PINem i w sumie o to chodzi właśnie, nie po to kilkaset zł wydane, żeby dzieciak poprzestawiał, poza tym tryby isf właśnie służą do tego aby je skalibrować :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seba_1988 napisał:

Witam, sam stałem się posiadaczem lg 65b7v i powiem tak wiele plusów ale jeden minus co moim zdaniem przy takiej kwocie nie powinno mieć miejsca a mianowicie bez upłynniacza (de-judder 0-2) filmy uhd 4k hdr strasznie ,,klatkują'', to jeszcze jestem wstanie zrozumieć ale ustawienie de-judder na 3-10 powoduje straszne rozmycie(artefakty) gdy dany obiekt porusza się szybko na ekranie, moim zdaniem takie coś to powinno występować w tv za tysiąc zł a nie za 9-10 tys :/. Co do reszty, czyli czerń, hdr to bajka. P.S. da się coś z tym zrobić czy pozostaje jedynie przyzwyczaić się do tego minusu?

U mnie nic takiego nie ma miejsca - wyłączone upłynniacze, tryb Technicolor, filmy z dysku SSD podpiętego do TV i odtwarzane firmowym odtwarzaczem LG - nie ma żadnych problemów. Pliki mkv z dość dużym bitrate. Z Xbox One jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam płytki na razie żadnej.

Może coś z odtwarzaczem? Te same filmy z HTPC po plexie już się 'cięły' strasznie.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hsolo może z tym klatkowaniem przesadziłem po prostu jak to bez upłynniacza nie chodzi to płynnie a ja jestem strasznie wyczulony jak coś minimalnie płynniej chodzi lub ma jakieś artefakty :P (może nerwica czy coś : P)  :) Mi bardziej chodzi o artefakty wokół postaci z załączonym trybem de-judder ,wiesz przy szybkich scenach wielu pisało że widzi rozmycia wokół postaci itp.:) Filmy odtwarzam z dysku usb 3.0 4k hdr a dokładnie coś takiego:

Format : Matroska at 57,0 Mb/s
Length : 46,9 GB for 1 h 57 min 50s 464 ms

Video #0 : HEVC at 52,4 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #1 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #2 : TrueHD at 3.214 kb/s
Infos : Object Based / 8 kanałów, / 48,0 kHz
Language : en

Audio #3 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : en

Text #0 : UTF-8
Language : pl

Text #1 : UTF-8
Language : pl

Text #2 : PGS
Language : en

Source V/A: COASTER / BD

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic takiego nie ma miejsca - wyłączone upłynniacze, tryb Technicolor, filmy z dysku SSD podpiętego do TV i odtwarzane firmowym odtwarzaczem LG - nie ma żadnych problemów. Pliki mkv z dość dużym bitrate. Z Xbox One jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam płytki na razie żadnej.
Może coś z odtwarzaczem? Te same filmy z HTPC po plexie już się 'cięły' strasznie.
Próbowałeś odtwarzacz xplay pod plexa?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, STELVIO napisał:

Pojechałem do swojego punktu DPD. Przesyłka o wymiarach 160x100x20cm , waga 31,5kg to cena 42,99zł. Bez żadnych problemów. Ale ten tv w kartonie waży 34,5kg. To jest jedyny problem. Niestety masz duży kłopot.

Jak postawiłęm TV na wagę, to pokazała ok. 32kg. Paczka jest zbyt duża a waga zbyt mała, by wyświetlacz wskazywał "stabilną" wartość. Producent podaje ok. 34,5kg, natomiast na naklejce DB Schenker (który wysłał TV z magazynu centralnego do sklepu który obsługiwał moje zamówienie) znajdującej się na opakowaniu widnieje 31kg.

Nie wiem o jakim punkcie DPD mówisz. U mnie w mieście punkty DPD pickup to jakieś kioski albo punkty Xero gdzie obsługa nic nie wie, natomiast regulamin na ich stronie www (która bez problemu przyjmuje zgłoszenie gdy wpiszę wagę 31kg) mówi o ograniczeniu wartości przesyłki do 5 tysięcy, której w żaden sposób nie ma możliwości zwiększyć. Czyli teoretycznie przyjęliby paczkę, ale gdyby na sortowni uległa uszkodzeniu, to odzyskałbym zaledwie ~połowę wartości.

Poza tym większość regulaminów firm kurierskich mówi o tym, że jeśli waga gabarytowa jest większa od wagi rzeczywistej, to na potrzeby wyceny brana jest od uwagę waga gabarytowa, a ta wynosi nie 30-35kg, a ponad 50 (mnoży się długość, szerokość i wysokość, a następnei dzieli przez 4000, 5000 lub 6000 tysięcy w zależności od firmy przewozowej).

UPS odmówiło wysłania kuriera po zapłacie (mimo że ich konfigurator www bez problemu wszystko przyjął), Fedex to samo.

4 godziny temu, Piotr Kwolek napisał:

A wysylka przez poczte Polską? Albo pocztex ???

Nie dzwoniłem do nich, bo po wejściu w konfigurator pocztexu, ustawieniu wagi 30-50 i najechaniu na "przesyłka niestandardowa" czytam:
"przesyłka, której [...] przy czym najdłuższy wymiar wynosi maksymalnie 150cm"

U mnie długość wynosi 159 cm. Jak nie wyjdzie z epaką, to spróbuję uderzyć telefonicznie do pocztexu, chociaż obawiam się że skończy się jak z UPSem i Fedexem. Przyjmą zgłoszenie, może nawet wezmą pieniądze, a jak przyjdzie do wysłania kuriera to stwierdzą błąd, przeproszą i obiecają zwrot pobranych środków...

4 godziny temu, STELVIO napisał:

fuze chyba już pojechał do Wrocławia.

Fuze wrócił dopiero z meczu Polaków :) Jutro jest ostatni dzień, kiedy próbuję z kurierami, a jak nie wyjdzie to w poniedziałek biorę urlop na żądanie i jadę zwiedzać stolicę Dolnego Śląska :)

UPS i Fedex są u mnie skreśleni. Wprost zamówiłem u nich kurierów (a nawet zapłaciłem z góry i dopłaciłem do "dużej/niestandardowej paczki") i w obu przypadkach dostałem telefon, że "niestety nie jesteśmy w stanie odebrać przesyłki".

Póki co próbuję z epaką. Byłem u nich w biurze stacjonarnym, powiedzieli że jak waga rzeczywista przesyłki nie przekroczy 35kg to mi ją przyjmą za jakieś 150zł i nadadzą DHLem. W sumie nie wiem jak zamierzają to zrobić, bo jak na ich stronie (na stronie epaki) podam "swoje" wymiary i zaznaczę "przesyłkę niestandardową", to oferty DHLu mi nie wyszukuje. Poza tym sam DHL wspomina o wadze gabarytowej (w moim przypadku wynosi ona ponad 70k), która nie może przekroczyć 31kg. Ale to już nie moje zmartwienie...

2 godziny temu, Seba_1988 napisał:

ale ustawienie de-judder na 3-10 powoduje straszne rozmycie(artefakty) gdy dany obiekt porusza się szybko na ekranie, moim zdaniem takie coś to powinno występować w tv za tysiąc zł a nie za 9-10 tys :/

Pełna zgoda. W normalnym użyciu (filmy, seriale, nawet piłka nożna) żadnego rozmycia nie widziałem, ale F1 na LG oglądać się nie dało. Na wyłączonym upłynniaczu obraz szarpał, po włączeniu bolidy potrafiły znikać i nagle się pojawiać. W moim prawie 10-cio letnim Philipsie czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuze

Byłem w punkcie DPD Pickup - punkt odbioru i nadania przesyłek w swoim mieście. To jest typowy punkt DPD. O wartości paczki  nie było mowy. Wysyłka bez problemu tylko ta waga. Podziel wysyłkę jak napisałem wcześniej i powinno pójść bez problemu. Tylko znajdź najbliższy punkt DPD Pickup. Może będzie bliżej niż Wrocław. Powodzenia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, STELVIO napisał:

O wartości paczki  nie było mowy.

Bo być może nie pytałeś.

Doceniam chęć pomocy, ale jak mówiłem - DPD nie świadczy usług dla przesyłek powyżej 5 tysięcy.

1. Spróbuj wpisać więcej niż 5 tysięcy w "wartość przesyłki (ubezpieczenie)" pod tym linkiem - wyskoczy Ci błąd. https://www.dpdpickup.pl/Wycen-i-nadaj-Online/nadaj-online/przesylka-krajowa

2. W cenniku pod tym linkiem też nie przewidują dopłaty do bardziej wartościowych paczek. Dopłata 4zł za ubezpieczenie do 5 tysięcy to max. https://www.dpdpickup.pl/Cennik

3. Nawet w regulaminie wyraźnie piszą, że nie transportują droższych paczek. Pierwsza strona, artykuł 2, ostatnie zdanie definicji "Przesyłka" - czytamy "DPD SP nie świadczy usług w zakresie przesyłek przekraczających wartość 5.000,00 zł" https://www.dpdpickup.pl/content/download/1828/15853/file/Szczegolowe-warunki-swiadczenia-uslug.pdf

Także jak napisałem - waga to nie największy problem, bo (zakładając że chodzi o wagę rzeczywistą) - opakowanie i tak prawdopodobnie mieści się w 31,5kg (a jeśli chodzi o wagę gabarytową to żadne dzielenie paczki i tak nic nie pomoże - waga gabarytowa wynosi grubo ponad 50kg). Po prostu nie zaryzykuję i nie wyślę TV, za który w razie czego zwrócą mi tylko połowę (zaledwie 5 tysięcy z prawie 9 które zapłaciłem).

Fedex i UPS wprost się wypięli, DPD ma wspomniane ograniczenie. Pocztex mówi o max. 150cm długości (obsługa, z którą rozmawiał Piotr Kwolek pewnie tego nie zauważyła). Patowa sytuacja ;/

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo być może nie pytałeś.
Doceniam chęć pomocy, ale jak mówiłem - DPD nie świadczy usług dla przesyłek powyżej 5 tysięcy.
1. Spróbuj wpisać więcej niż 5 tysięcy w "wartość przesyłki (ubezpieczenie)" pod tym linkiem - wyskoczy Ci błąd. https://www.dpdpickup.pl/Wycen-i-nadaj-Online/nadaj-online/przesylka-krajowa
2. W cenniku pod tym linkiem też nie przewidują dopłaty do bardziej wartościowych paczek. Dopłata 4zł za ubezpieczenie do 5 tysięcy to max. https://www.dpdpickup.pl/Cennik
3. Nawet w regulaminie wyraźnie piszą, że nie transportują droższych paczek. Pierwsza strona, artykuł 2, ostatnie zdanie definicji "Przesyłka" - czytamy "DPD SP nie świadczy usług w zakresie przesyłek przekraczających wartość 5.000,00 zł"
Także jak napisałem - waga to nie największy problem, bo (zakładając że chodzi o wagę rzeczywistą) - opakowanie i tak mieści się w 31,5kg (a jeśli chodzi o wagę gabarytową to żadne dzielenie paczki i tak nic nie pomoże - waga gabarytowa wynosi grubo ponad 50kg). Po prostu nie zaryzykuję i nie wyślę TV, za który w razie czego zwrócą mi tylko połowę (tylko 5 tysięcy z prawie 9 które zapłaciłem).
Fedex i UPS wprost się wypięli, DPD ma wspomniane ograniczenie. Pocztex mówi max. 150cm długości (obsługa, z którą rozmawiał Piotr Kwolek pewnie tego nie zauważyła). Patowa sytuacja ;/
Podałem wszystko dziewczynie co ma wpisać. Tv 65" wymiary i wagę. Ona to wpisała. Koszt coś około 43zł. Skoro wszystko wpisała i podała koszt to czemu nie było warunku wartości towaru?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

Skoro wszystko wpisała i podała koszt to czemu nie było warunku wartości towaru?

Bo ubezpieczenie to dodatkowa opcja, której nie musisz wykupować. W standardzie DPD daje ochronę do kilkuset złotych (już nie pamiętam ilu). Wejdź w podane linki (w tym w regulamin) i sam sprawdź (w międzyczasie edytowałem swój wcześniejszy wpis).

Naprawdę dziękuję za próbę pomocy, ale jak mówiłem - od kilku dni siedzę w tych regulaminach, wydzwaniam po infoliniach i nie znalazłem żadnej firmy, która podjęłaby się transportu TV na zadowalających mnie warunkach.

UPS i Fedex wprost się wypięły (mimo wcześniejszego pobrania opłaty i zaakceptowania przesyłki na etapie zamawiania kuriera na stronie WWW).

DHL chce 500 zł i palety (DHL PARCEL MAX).

Pocztex ma ograniczenie 150 cm.

DPD ma limit 5000 zł. Przecież nie zaryzykuję 4 tysięcy, bo zawsze może się coś stłuc czy obić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ubezpieczenie to dodatkowa opcja, której nie musisz wykupować. W standardzie DPD daje ochronę do kilkuset złotych (już nie pamiętam ilu). Wejdź w podane linki (w tym w regulamin) i sam sprawdź (w międzyczasie edytowałem swój wcześniejszy wpis).
Naprawdę dziękuję za próbę pomocy, ale jak mówiłem - od kilku dni siedzę w tych regulaminach, wydzwaniam po infoliniach i nie znalazłem żadnej firmy, która podjęłaby się transportu TV na zadowalających mnie warunkach.
UPS i Fedex wprost się wypięły (mimo wcześniejszego pobrania opłaty i zaakceptowania przesyłki na etapie zamawiania kuriera na stronie WWW).
DHL chce 500 zł i palety (DHL PARCEL MAX).
Pocztex ma ograniczenie 150 cm.
DPD ma limit 5000 zł. Przecież nie zaryzykuję 4 tysięcy, bo zawsze może się coś stłuc czy obić.
Do kiedy w ogóle możesz zwrócić ten TV?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ubezpieczenie to dodatkowa opcja, której nie musisz wykupować. W standardzie DPD daje ochronę do kilkuset złotych (już nie pamiętam ilu). Wejdź w podane linki (w tym w regulamin) i sam sprawdź (w międzyczasie edytowałem swój wcześniejszy wpis).
Naprawdę dziękuję za próbę pomocy, ale jak mówiłem - od kilku dni siedzę w tych regulaminach, wydzwaniam po infoliniach i nie znalazłem żadnej firmy, która podjęłaby się transportu TV na zadowalających mnie warunkach.
UPS i Fedex wprost się wypięły (mimo wcześniejszego pobrania opłaty i zaakceptowania przesyłki na etapie zamawiania kuriera na stronie WWW).
DHL chce 500 zł i palety (DHL PARCEL MAX).
Pocztex ma ograniczenie 150 cm.
DPD ma limit 5000 zł. Przecież nie zaryzykuję 4 tysięcy, bo zawsze może się coś stłuc czy obić.
No to teraz rozumiem. Ja jestem optymistą i bym wysłał. Takie paczki oryginalnie zapakowane to chyba nie problem. Ktoś musiałby po tym skakać. Ale twoje ryzyko twoja decyzja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JohnnyCash napisał:

Do kiedy w ogóle możesz zwrócić ten TV?

Dwa tygodnie od dzisiaj.

Kupiłem go tydzień temu, miałem 2 tygodnie na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Ze złożeniem oświadczenia zwlekałem do momentu, kiedy miałem zaklepanego pewnego kuriera (czyli do dzisiaj). Od złożenia oświadczenia są 2 tygodnie na zwrot. Pech chciał, że godzinę po złożeniu oświadczenia, UPS (gdzie wcześniej zamówiłem usługę i z góry zapłaciłem prawie 3 stówy za "dużą paczkę") poinformowało mnie, że "Sorry, chwilowo zawieszamy obsługę dużych paczek dla klientów indywidualnych, zwrócimy Panu środki i szukaj sobie innej firmy."

13 minut temu, STELVIO napisał:

Ja jestem optymistą i bym wysłał.

Ja natomiast wolę być ostrożny. Tym bardziej, że ta oferta DPD to pewnie (z uwagi na niską cenę) standardowa wysyłka, gdzie TV latałby po tych automatycznych sortownikach, itp. itd., a tam o uszkodzenia mechaniczne nie trudno. W UPS celowo dopłaciłem ponad stówę do "dużej paczki", która w teorii miałaby być sortowana przez ludzi i "specjalnie" traktowana.

Jeśli mam ubezpieczyć przesyłkę w DPD na 5 tysięcy i ryzykować, że jak coś się uszkodzi to sklep jej nie przyjmie a ja dostanę tylko połowę kosztu zakupu, to już wolę wziąć dzień wolnego i wybrać się na wycieczkę do Wrocławia (ryzykując nawet uszkodzenie mechaniczne spowodowane transportem w poziomie - do siebie mam zaufanie, do sortowników oraz pracowników DPD nie).

Edytowane przez fuze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, STELVIO napisał:

No to teraz rozumiem. Ja jestem optymistą i bym wysłał. Takie paczki oryginalnie zapakowane to chyba nie problem. Ktoś musiałby po tym skakać. Ale twoje ryzyko twoja decyzja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nikt nie musi skakać. 65 cali to kawał sprzętu. Wystarczy że źle spadnie z palety i można sobie sporych szkód narobić. Im większa matryca tym ryzyko uszkodzenia dużo większe.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nikt nie musi skakać. 65 cali to kawał sprzętu. Wystarczy że źle spadnie z palety i można sobie sporych szkód narobić. Im większa matryca tym ryzyko uszkodzenia dużo większe.
Tutaj nie będę dyskutować bo temu co ma pecha to cegła w drewnianym kościele na głowę spadnie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kKadajo napisał:

Niestety w testach wyszło że system LG nie działa tak sprawnie jak w telewizorach Sony. Jeśli ktoś chce mieć dobrą gradację kolorów bez utraty detali nadal musi sięgać po Sony.
Żeby było jasne, problemy z gradacją kolorów to wina słabego sygnału tv lub video. Nie telewizora.

Zgadzam się. Recenzenci są zgodni: włączenie łagodnej gradacji w C8 rozmywa detale. Widać to świetnie z 1 metra. Powtórzę jednak raz jeszcze, co pisałem wielokrotnie: z odległości 2,5m (ja tak oglądam) nikt tego rozmycia nie zauważy.

Seria 7 nie ma wcale tej funkcji, wiec nie rozumiem pytań o porównanie C8 vs C7. Polecam zapoznać się dokładnie, czym jest łagodna gradacja. (to zdanie oczywiście nie do Ciebie kKadajo ;) )

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...