Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kKadajo napisał:

Matryca zawsze pracuję w 120hz.
Reszta zależy od sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Matryca MOŻE pracować w 120 Hz w zależności od treści jaką zapodasz i tego czy mówimy o HDMI czy o wbudowanych w TV aplikacjach (TV naziemna, aplikacje typu Youtube). Jeżeli by było tak jak twiedzisz to TV nie byłby w stanie płynnie, bez przycinek wyświetlić telewizji nadawanej w 50 fps (120 się nie dzieli przez 50 na równe części, więc co któraś klatka byłaby powtarzana, czyli zauważyłbyś że obraz rwie). 

2 godziny temu, starsky86 napisał:

Czyli jak będzie sygnal 4k 120 Hz to lg obsłuży ? Po HDMI raczej nie bo wyczytałem że dopiero HDMI 2.1 ma nieść w przyszłości taki sygnał a nie jestem pewien czy interfejs w tv to obsluzy

 

Żaden telewizor na rynku nie obsługuje jeszcze 4K w 120 Hz przez HDMI. Najnowsze modele LG C8 i w górę mogą obsługiwać transmisje 4K 120 fps przez wbudowany tuner,moduł CAM, albo wbudowane aplikacje ale stawiam swoje żetony, że nigdy w Polsce się nie doczekasz żeby taki sygnał był nadawany. Przez aplikację też raczej nie prędko coś takiego obejrzysz, bo wymagana przepustowość łącz po stronie dostawcy takiej usługi byłaby gargantuiczna.  

Czy to jest problem dla sportu? Na obecną chwilę raczej nie, bo nikt nie nadaje w 4K i 120 fps. Ja na obecną chwilę obejrzałbym chętnie coś w 1080p i 120 fps, bo moim zdaniem do sportu takie połączenie jest lepsze niż 4K w 50 klatkach, ale też nie wiadomo gdzie coś takiego zobaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Matryca MOŻE pracować w 120 Hz

Może się nie znam? ale matryca zawsze pracuje w 120 hz, niezależnie od źródła sygnału. Przy źródle 60 hz każda klatka wyświetlana jest 2x, przy 24hz 5x, a przy 50hz występuje tak zwany 3:2 pull down, czyli co któraś klatka wyświetlana jest trzy razy i tworzy to mikro przyciecia ruchu. Oczywiście pisze o odtwarzaniu sygnału bez interpolacji. Każdy sygnał można interpolować do 120hz za pomocą True Motion. 4k 120 hz to puki co chwyt marketingowy, moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Damiano85 napisał:

Może się nie znam? ale matryca zawsze pracuje w 120 hz, niezależnie od źródła sygnału. Przy źródle 60 hz każda klatka wyświetlana jest 2x, przy 24hz 5x, a przy 50hz występuje tak zwany 3:2 pull down, czyli co któraś klatka wyświetlana jest trzy razy i tworzy to mikro przyciecia ruchu. Oczywiście pisze o odtwarzaniu sygnału bez interpolacji. Każdy sygnał można interpolować do 120hz za pomocą True Motion. 4k 120 hz to puki co chwyt marketingowy, moim zdaniem. 

Też się nie znam, ale to co piszesz raczej nie występuje, bo te mikro przycięcia przy 50hz nie byłyby takie mikro bo co trzecia klatka musiałaby trwać o klatkę dłużej. Rwałoby to jak cholera. Poza tym matryce 120 Hz mamy względnie od niedawna. Wcześniej było 60 Hz. Jeżeli Twoja teoria jest prawdziwa to hardware'owe mikroprzycięcia występowałyby przy: 24 Hz, 25 Hz, 50 Hz. Płynnie by było tylko przy 30 Hz i 60 Hz, czyli w mniejszości przypadków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, efel napisał:

Też się nie znam, ale to co piszesz raczej nie występuje, bo te mikro przycięcia przy 50hz nie byłyby takie mikro bo co trzecia klatka musiałaby trwać o klatkę dłużej. Rwałoby to jak cholera. Poza tym matryce 120 Hz mamy względnie od niedawna. Wcześniej było 60 Hz. Jeżeli Twoja teoria jest prawdziwa to hardware'owe mikroprzycięcia występowałyby przy: 24 Hz, 25 Hz, 50 Hz. Płynnie by było tylko przy 30 Hz i 60 Hz, czyli w mniejszości przypadków. 

Nie szarpałoby obrazem jak cholera. Jest to dokładnie taki sam efekt jak oglądanie filmu w 24 klatkach na 60 hz telewizorze. Co któraś klatka musi znajdować się na ekranie dłużej. Filmy w 24 klatkach idealnie skalują do 120 hz. Więc te przyciecia obrazu mogą występować tylko przy 25 lub 50 hz. 

Matryce 120 hz są już na rynku od wielu lat. Kiedyś były nawet 240 hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2018 o 10:21, surfer30 napisał:

Wróciłem do postów dotyczących połączenia tv z resztą urządzeń i... Dekoder nc+, xbox podłączone do tv hdmi, z tv hdmi arc do soundbara. Wszystko niby gra jeśli chodzi o przekazywanie dźwięku i obrazu, ale czy przy takim połączeniu udaje się obsługiwać wszystko jednym pilotem? Jak włączam tv, to nie chce wykryć źródła, muszę najpierw pilotem dedykowanym włączyć konkretny sprzęt, wówczas tv budzi konkretne wejście.
Dodatkowo, czy udało się komuś wymusić w pilocie LG współpracę z dekoderem PACE PVR nc+ (niby jest sparowany). Chodzi mi o coś więcej niż zmiana kanałów przyciskiem P lub z klawiatury numerycznej. Nie mogę nawet wymusić wyświetlenia programu tv. Poprzedni Samsung nie miał z tym żadnego problemu (nie mogłem jedynie wymusić wejścia do ustawień dekodera, np nagrań, vod itp z menu dekodera).

W celu bezproblemowej obsługi wielu urządzeń i z perspektywą powiększenia zestawu o np. playera sugerowałbym zainwestowanie w pilota Logitech Harmony Ultimate One lub podobny obsługujący wiele akcji. Sam używam od kilku lat Harmony One, obsługuje u mnie 7 urządzeń audio i video, i nie wyobrażam sobie przejścia na kilka pilotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś zaprogramować logitech harmony 350 żeby wejść do menu serwisowego ? pls, znalazłem na sieci jedna metodę ale nie zadziałała.

nie mogę edytować już poprzedniej ... więc dzięki, źle napisali, zmapowałem button servicemenu i wyskoczyło mi inne menu wcześniej, takiee z listą po lewej stronie. 

Mam 208h i 31 kompensacji, czyli jedną co 6,5h

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W celu bezproblemowej obsługi wielu urządzeń i z perspektywą powiększenia zestawu o np. playera sugerowałbym zainwestowanie w pilota Logitech Harmony Ultimate One lub podobny obsługujący wiele akcji. Sam używam od kilku lat Harmony One, obsługuje u mnie 7 urządzeń audio i video, i nie wyobrażam sobie przejścia na kilka pilotów.
Ciekawy, ale również drogi. Czy za jego pomocą można odpalić np EPG z podpiętego dekodera nc+? Bo pilot LG tego nie potrafi.
Niezależnie, jakie jest polecacie uniwersalne piloty (nie potrzebuje wchodzenia do serwisówki tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stałem się posiadaczem LG i niestety mam problem.

Mam telewizję nc+ po podłączeniu TV do dekodera (Sagem Dsi 87) TV wyświetla mi treści w 576p. W ustawieniach dekodera nie mogę zmienić na 1080i, natomiast podłączając ten dekoder do starego TV (plazma Panasonic) lub do Sony Led bez problemu mogę zmienić ustawienia na 1080.

Ponadto podłączałem 2 dekoder sagem DSI 83 od teścia i to samo

Nadmieniam że próbowałem rożnych gniazd i dwóch kabli HDmi.

Proszę o pomoc bo jak narazie porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Damiano85 napisał:

Może się nie znam? ale matryca zawsze pracuje w 120 hz, niezależnie od źródła sygnału. Przy źródle 60 hz każda klatka wyświetlana jest 2x, przy 24hz 5x, a przy 50hz występuje tak zwany 3:2 pull down, czyli co któraś klatka wyświetlana jest trzy razy i tworzy to mikro przyciecia ruchu. Oczywiście pisze o odtwarzaniu sygnału bez interpolacji. Każdy sygnał można interpolować do 120hz za pomocą True Motion. 4k 120 hz to puki co chwyt marketingowy, moim zdaniem. 

A to nie jest tak, że matryca potrafi też pracować w trybie 100hz? Wydaje mi się, że trafiłem na taką informację na zagranicznym forum o C8 (avsforum?), ale głowy sobie uciąć nie dam. Wtedy nie byłoby również problemu z wyświetlaniem materiału 25 i 50 fps.

 

edit. tutaj znalazłem post o tym:

http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2962154-2018-lg-c8-e8-owners-thread-no-price-talk-16.html#post56023716

" The panel can be natively driven at 100 or 120hz. "

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być że przy sygnale 50hz panel pracuje w 100hz. Takie info mógłby potwierdzić Maciej Koper. Nawet jeśli tak faktycznie się dzieje nasze oko tego i tak nie wychwyci.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, surfer30 napisał:

Ciekawy, ale również drogi. Czy za jego pomocą można odpalić np EPG z podpiętego dekodera nc+? Bo pilot LG tego nie potrafi.
Niezależnie, jakie jest polecacie uniwersalne piloty (nie potrzebuje wchodzenia do serwisówki tv.

Tak, odpalam EPG na dekoderze 4K Turbobox NC+, po uprzednim "ręcznym" przypisaniu klawisza "Guide" w pilocie Harmony One do klawisza EPG w pilocie enki. Jednak mój model jest starszy i inny niż Harmony Ultimate One, który ma mniej przycisków i prawdopodobnie w Ultimate funkcja działa z ekranu dotykowego pilota, ale nie wiem tego na pewno.

Nie zdążyłem już zedytować poprzedniego posta, ale widzę, że Harmony Ultimate One ma dedykowany przycisk Guide, więc z pewnością można EPG N-ki do niego przypisać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surfer30 Tutaj raczej nie chodzi o żadne piloty uniwersalne czy HDMI ARC tylko bardziej o HDMI CEC, czyli możliwość sterowania innymi urządzeniami poprzez połączenie HDMI.

U LG nazywa się to chyba simplink, być może trzeba sprawdzić, czy jest włączone w menu tv (i analogicznie w menu dekodera).

Jeżeli chodzi o zakres współpracy to nic nie podpowiem bo nie mam ani takiego tv ani takiego dekodera.

Tutaj jakieś info od LG: http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1435058319683-others

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=38466]surfer30[/mention] Tutaj raczej nie chodzi o żadne piloty uniwersalne czy HDMI ARC tylko bardziej o HDMI CEC, czyli możliwość sterowania innymi urządzeniami poprzez połączenie HDMI. U LG nazywa się to chyba simplink, być może trzeba sprawdzić, czy jest włączone w menu tv (i analogicznie w menu dekodera).

Jeżeli chodzi o zakres współpracy to nic nie podpowiem bo nie mam ani takiego tv ani takiego dekodera.

Tutaj jakieś info od LG: http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1435058319683-others

 

Plebann. Dziękuję za podpowiedź. Ta opcja jest u mnie włączona. Zresztą bez tego żadne z urządzeń podpiętych do tv by nie ruszyło. Z mojego krótkiego doświadczenia wynika, że niestety pilot LG nie wysyła poleceń zgodnych z "niby" sparowanymi urządzeniami. Tak jak napisałem wcześniej, pilot od Samsunga, który ma np przycisk Guide prawidłowo rozpoznaje to polecenie dla dekodera nc+. LG tego nie potrafi, włącza dla tego przycisku przewodnik po kanałach ale dla zaprogramowanych na TV a nie dla dekodera. To jeden z wielu przykładów. 

 

Pojawia się tylko jedno pytanie. Czy każdy przewód hdmi obsługuje CEC? Bo jeśli nie to pewnie tu jest problem. Z drugiej strony nie działałyby chyba wówczas żadne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tutaj piszą, że 1.3.

Ale też komentarze tego typu:

Cytat

HDMI CEC w żadnym stopniu nie zagrozi pilotom uniwersalnym. Taka unifikacja nie jest w interesie producentów, którzy zawsze będą oferować swój protokół zgodny tylko z produktami jednej marki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wczoraj kupiłem b7. Moje pytanie  brzmi, czy u Was też tak szybko pojawiają się powidoki? Tzn. np. jak się wczytuje aplikacja youtube jest takie szare tło z czerwonym dużym znaczkiem youtube. Wczytuje się parę ładnych sekund i po zniknięciu ekranu ładowania zostaje odbite logo youtube. W spotify miałem dokładnie to samo- po 30 sekundach włączonego utworu zostały powidoki po okładkach albumów. Owszem to znika praktycznie za chwilkę, ale wiele osób pisze, że nigdy nie uświadczyło powidoków, co mnie dziwi... Coś nie tak z moim egzemplarzem? A może tak być powinno?

Edytowane przez Johnnyjonjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 14 dni B7 i nic takiego nie zauważyłem. Jak używam Spotify to i tak za chwilę włącza się wygaszacz ekranu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Johnnyjonjc napisał:

Chłopaki, wczoraj kupiłem b7. Moje pytanie  brzmi, czy u Was też tak szybko pojawiają się powidoki? Tzn. np. jak się wczytuje aplikacja youtube jest takie szare tło z czerwonym dużym znaczkiem youtube. Wczytuje się parę ładnych sekund i po zniknięciu ekranu ładowania zostaje odbite logo youtube. W spotify miałem dokładnie to samo- po 30 sekundach włączonego utworu zostały powidoki po okładkach albumów. Owszem to znika praktycznie za chwilkę, ale wiele osób pisze, że nigdy nie uświadczyło powidoków, co mnie dziwi... Coś nie tak z moim egzemplarzem? A może tak być powinno?

Jeśli masz oświetlenie Oled w okolicach max to może tak się dziać właśnie. Jeśli dołożysz tvn do takich ustawień to za kilka miesięcy wymiana matrycy będzie :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie oświetlenie oled mam ustawione na 50% tylko... W spotify nie zdąży włączyć się wygaszacz, a już jest powidok. Wystarczy parę sekund zostawić na jakimś kontrastowym logo, obrazku i już zostaje odbicie. Widać to na szarym tle bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale właśnie oświetlenie oled mam ustawione na 50% tylko... W spotify nie zdąży włączyć się wygaszacz, a już jest powidok. Wystarczy parę sekund zostawić na jakimś kontrastowym logo, obrazku i już zostaje odbicie. Widać to na szarym tle bardzo dobrze
To jest naprawdę dziwne. Ja miałem najpierw b7 55" przez tydzień i wszystko było ok. Później wymieniłem na 65" i też żadnych problemów. Trzeba mieć naprawdę chyba pecha.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Johnnyjonjc napisał:

Ale właśnie oświetlenie oled mam ustawione na 50% tylko... W spotify nie zdąży włączyć się wygaszacz, a już jest powidok. Wystarczy parę sekund zostawić na jakimś kontrastowym logo, obrazku i już zostaje odbicie. Widać to na szarym tle bardzo dobrze

Hmm. Ja u siebie mam zawsze tryb na noc włączony, czyli oświetlenie Oled w okolicy 32 (bo taka jasność wystarcza moim zdaniem nawet w dzień) i u siebie nie zaobserwowałem powidoku nigdy. Czasem oglądam coś na youtube ze statycznym logo. Kilka razy sprawdzałem czy coś widać potem na szarej planszy ale nie było nigdy nic... Powidok to jeszcze nic groźnego. Możesz sobie sprawdzić też niższe ustawienia oświetlenia Oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzinkę będę w domu, to nagram filmik włącznie z moimi ustawieniami.

Aż się boję co będzie po kilku godzinnej rozrywce w jakieś grze...

Edytowane przez Johnnyjonjc
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Johnnyjonjc napisał:

Za godzinkę będę w domu, to nagram filmik włącznie z moimi ustawieniami.

Aż się boję co będzie po kilku godzinnej rozrywce w jakieś grze...

Nic nie będzie. Będziesz miał powidoki, które zostaną usunięte po wyłączeniu telewizora. No chyba, że będziesz katował tę samą grę przez kilka miesięcy codziennie to wtedy możesz podzielić los miłośników programów informacyjnych. Zużycie pikseli w obrębie statycznych elementów będzie kompensowane ale do czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Rastin napisał:

Panowie stałem się posiadaczem LG i niestety mam problem.

Mam telewizję nc+ po podłączeniu TV do dekodera (Sagem Dsi 87) TV wyświetla mi treści w 576p. W ustawieniach dekodera nie mogę zmienić na 1080i, natomiast podłączając ten dekoder do starego TV (plazma Panasonic) lub do Sony Led bez problemu mogę zmienić ustawienia na 1080.

Ponadto podłączałem 2 dekoder sagem DSI 83 od teścia i to samo

Nadmieniam że próbowałem rożnych gniazd i dwóch kabli HDmi.

Proszę o pomoc bo jak narazie porażka

Czy ktoś coś pomoże ?????

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Johnnyjonjc napisał:

Za godzinkę będę w domu, to nagram filmik włącznie z moimi ustawieniami.

Aż się boję co będzie po kilku godzinnej rozrywce w jakieś grze...

Jestem graczem, więc przez większość czasu używam Oleda do grania. Powidoki zauważyłem jedynie w grze FIFA 18 tuż po uruchomieniu. Pokazuje się Krystyna z logiem FIFA 18 i to właśnie te logo zostawia powidok. Zaznaczę, że to jest dosłownie 10 sekund loga na ekranie. Oczywiście gra odpala się w HDR, więc kontrast i oświetlenie Oled na Maxa.

 

Minął mi termin 14 dni na ewentualny zwrot TV. Kilka stron wcześniej pisałem o moim bandingu a także wstawiłem zdjęcia plansz. Jeden z użytkowników ocenił ten banding ani na minus ani na plus, więc stwierdziłem, że nie ma chyba tragedii.. Długo zastanawiałem się czy nie zwrócić, ale ostatecznie pogodziłem się z myślami i TV zostaje. Nie jest taki jaki bym chciał bo przy graniu czy oglądaniu filmów przy niektórych ciemniejszych scenach widać wyraźnie pionowe linie. Do tego dochodzą dziwne artefakty w postaci ziarna na przerywnikach z gier np. Battlefield lub filmach na netflixie. Widzę również dziwne łuny przy graniu i oglądaniu ( szczególnie w jasnych obszarach np. niebo ) wygląda to jak taki szereg cienkich linii układających się w łuk. Widać to na wielu TV i nie wiem jak to fachowo się nazywa, ale bardzo mnie irytuje. Do tego w ciemniejszych obszarach widzę tak jakby mikrobloki lub piksele, nie wiem..Głównie na netflixie i przerywnikach filmowych w grach idzie to wyłapać. Ogólnie jestem zadowolony z TV, choć te drobne wady, które wymieniłem psują jednak czasami radość z oglądania.

Edytowane przez Dawid90's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...