Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Daruin napisał:

A pro po testu KS 950 jak to jest możliwe że 55 cali kosztuje tyle co 65 cali b7 ? )

Jak to jest możliwe że 65B7 kosztuje mniej niż 55C8?

#facepalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, wejście taka odpowiedź jest referencyjna wśród purystów.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2018 o 15:21, Mario HokejFan napisał:

Ufff, w końcu przeczytałem ten gigantyczny watek, B7 kupiłem jak byłem w okolicach 100 strony, więc i tak herbata po obiedzie,

Przeczytałeś cały wątek i zapamiętałeś tylko to co wypunktowałeś? Czyli głównie posty paranoików albo zwolenników firmy na S. siejących strach przed oledami? Uleciały Ci posty osób takich jak ja i Ty sam, które powtarzają w kółko że oled nie jest dla paranoików i normalny człowiek nie powinien się w ogóle przejmować cyklami kompensacyjnymi, planszami testowymi itp tylko powinien cieszyć się nowego telewizora... 

Dnia 8.06.2018 o 19:22, Mario Mario napisał:

Wszystko to wziąłem z tego tematu, wybacz ale nie będę znowu przeszukiwał 187 stron, żeby wklejać cytaty

(...)

Pytanie jak na te dwa zagadnienia reaguje serwis, trafisz na leszcza to ci wszystko zakwestionuje byleby nie przyjąć reklamacji (patrz głupia folia z tyłu)

Po cholerę Ci 2 konta? 

Co do reklamacji to zawsze możesz trafić leszcza, nawet jak będziesz modelowo użytkował TV. Ważne jest, że fakty są po Twojej stronie, możesz później łatwo udowodnić ile było kompensacji i ile było utrat zasilania. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad pół roku mam tenże TV.

Jakieś 2 tygodnie temu "wyskoczył" mi zielono świecący piksel (kropka) i niestety na ciemnych tłach i nocą było to "nieznośne" ☹️

Zgłosiłem to do LG przez ich www i po tygodniu dostałem nowy egzemplarz z pełną 24 m. gwarancją.

Troszkę mnie ta sytuacja zdenerwowała :-), ale brawo dla serwisu LG. 

Pan, który dostarczył TV sam, mimo mojej chęci pomocy wtargał TV na 2p. sam, po czym skręcił i poustawiał ?

Nawet chciał postawiać obraz Jego zdaniem najlepszy, ale podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do postów dotyczących połączenia tv z resztą urządzeń i... Dekoder nc+, xbox podłączone do tv hdmi, z tv hdmi arc do soundbara. Wszystko niby gra jeśli chodzi o przekazywanie dźwięku i obrazu, ale czy przy takim połączeniu udaje się obsługiwać wszystko jednym pilotem? Jak włączam tv, to nie chce wykryć źródła, muszę najpierw pilotem dedykowanym włączyć konkretny sprzęt, wówczas tv budzi konkretne wejście.
Dodatkowo, czy udało się komuś wymusić w pilocie LG współpracę z dekoderem PACE PVR nc+ (niby jest sparowany). Chodzi mi o coś więcej niż zmiana kanałów przyciskiem P lub z klawiatury numerycznej. Nie mogę nawet wymusić wyświetlenia programu tv. Poprzedni Samsung nie miał z tym żadnego problemu (nie mogłem jedynie wymusić wejścia do ustawień dekodera, np nagrań, vod itp z menu dekodera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  oferta świetna

a powiedzcie mi jak to jest z tym Youtubem w 4K

na moim C7 Viewport pokazuje 1920x1080*2 gdzie na PS4 pro pokazuje 3840 x 2160 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W euro agd jest lub była jeszcze lepsza bo wychodzi za 5319zł bodajże.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wróciłem do postów dotyczących połączenia tv z resztą urządzeń i... Dekoder nc+, xbox podłączone do tv hdmi, z tv hdmi arc do soundbara. Wszystko niby gra jeśli chodzi o przekazywanie dźwięku i obrazu, ale czy przy takim połączeniu udaje się obsługiwać wszystko jednym pilotem? Jak włączam tv, to nie chce wykryć źródła, muszę najpierw pilotem dedykowanym włączyć konkretny sprzęt, wówczas tv budzi konkretne wejście.

 

Po włączeniu TV włącza się soundbar? Jeśli tak, to działa ok po HDMI ARC, co do reszty urządzeń, to gdyby by podłączone np. do amplitunera a on do HDMI ARC wtedy by się włączały automatycznie...

 

Ten link może Ci pomóc:

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/kanal-zwrotny-audio-arc/

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli napisałem coś źle default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miski ile Hz puszcza telewizor na 4k ? Kumpel mówi że 60 bo na FHd daje 120 Hz ...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, efel napisał:

Przeczytałeś cały wątek i zapamiętałeś tylko to co wypunktowałeś? Czyli głównie posty paranoików albo zwolenników firmy na S. siejących strach przed oledami? Uleciały Ci posty osób takich jak ja i Ty sam, które powtarzają w kółko że oled nie jest dla paranoików i normalny człowiek nie powinien się w ogóle przejmować cyklami kompensacyjnymi, planszami testowymi itp tylko powinien cieszyć się nowego telewizora... 

Po cholerę Ci 2 konta? 

Co do reklamacji to zawsze możesz trafić leszcza, nawet jak będziesz modelowo użytkował TV. Ważne jest, że fakty są po Twojej stronie, możesz później łatwo udowodnić ile było kompensacji i ile było utrat zasilania. 

 

1. Nie tylko, akurat najpierw poszły minusy, a m.in. Twoje czy Submana cenne uwagi były decydujące więc kupiłem oleda.

2.  Pisze z tabka ale kilka razy zdarzało się z kompa, stąd inne konta.

 

Wiem że są tu ludzie z GB, możecie napisać jak po eng. nazywają się te dwa tryby w truemotion? Nasze tłumaczenie trybu ,,wyczyść,, jest dosyć dziwne i nic nie mówi.

49 minut temu, starsky86 napisał:

Miski ile Hz puszcza telewizor na 4k ? Kumpel mówi że 60 bo na FHd daje 120 Hz ...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

I ma racje,

pkt 9.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled#comparison_1648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

kto gra na swoim wspaniałym TV OLED na XBOX ONE X w bardziej wymagające gry i może się podzielić informacją jak pracuje wentylator w konsoli jak się zagrzeje? u mnie wentylator jak zaczyna być dość mocno słyszalny to pracuje nie tak ciągle tylko słychać jakby nim zawiewało (albo lepsze porównanie jakby wiatr wiał), nie wiem jak to opisać. Kręci się mocno, ale co chwilkę jakoś zwalnia odrobinę po czym znów przyspiesza i daje efekt wiatru za oknem ;). Trochę mnie to denerwuje bo to nie jest jednostajne obracanie się. Rozumiem, że czasem się musi kręcić szybciej i jest słyszalny, ale niech to będzie jednostajny dźwięk, aby nie wkurzał. Chyba, że to u mnie z konsolą coś nie tak, dlatego proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,
kto gra na swoim wspaniałym TV OLED na XBOX ONE X w bardziej wymagające gry i może się podzielić informacją jak pracuje wentylator w konsoli jak się zagrzeje? u mnie wentylator jak zaczyna być dość mocno słyszalny to pracuje nie tak ciągle tylko słychać jakby nim zawiewało (albo lepsze porównanie jakby wiatr wiał), nie wiem jak to opisać. Kręci się mocno, ale co chwilkę jakoś zwalnia odrobinę po czym znów przyspiesza i daje efekt wiatru za oknem ;). Trochę mnie to denerwuje bo to nie jest jednostajne obracanie się. Rozumiem, że czasem się musi kręcić szybciej i jest słyszalny, ale niech to będzie jednostajny dźwięk, aby nie wkurzał. Chyba, że to u mnie z konsolą coś nie tak, dlatego proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Z góry dziękuję.
Ja gram na One X, ale nie słyszę wentylatora podczas grania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,
kto gra na swoim wspaniałym TV OLED na XBOX ONE X w bardziej wymagające gry i może się podzielić informacją jak pracuje wentylator w konsoli jak się zagrzeje? u mnie wentylator jak zaczyna być dość mocno słyszalny to pracuje nie tak ciągle tylko słychać jakby nim zawiewało (albo lepsze porównanie jakby wiatr wiał), nie wiem jak to opisać. Kręci się mocno, ale co chwilkę jakoś zwalnia odrobinę po czym znów przyspiesza i daje efekt wiatru za oknem ;). Trochę mnie to denerwuje bo to nie jest jednostajne obracanie się. Rozumiem, że czasem się musi kręcić szybciej i jest słyszalny, ale niech to będzie jednostajny dźwięk, aby nie wkurzał. Chyba, że to u mnie z konsolą coś nie tak, dlatego proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Z góry dziękuję.
Temat niezwiązany z OLED, ale na elektroda.pl na pewno Ci pomogą ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  Po włączeniu TV włącza się soundbar?

Ten link może Ci pomóc:

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/kanal-zwrotny-audio-arc/ 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli napisałem coś źle imageproxy.php?img=&key=a9a0300d6adccfac5c1527cc0253f2f030c2df21167d77fc1ced0446c4b61c22https://hdtvpolska.com/forum/uploads

 

 

Dzięki, tak, soundbar włączał się prawidłowo. Teraz wszystko podłączyłem pod niego i efekt jest taki, że włączenie tv jego pilotem powoduje uruchomienie np dekodera ale muszę dodatkowo wybrać pilotem soundbara odpowiednie wejście. A już przy składaniu, każdy klocek muszę wyłączyć osobnym pilotem.

No i tak jak napisałem wcześniej, współpraca pilota LG z dekoderem nc+ to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Dzięki, tak, soundbar włączał się prawidłowo. Teraz wszystko podłączyłem pod niego i efekt jest taki, że włączenie tv jego pilotem powoduje uruchomienie np dekodera ale muszę dodatkowo wybrać pilotem soundbara odpowiednie wejście. A już przy składaniu, każdy klocek muszę wyłączyć osobnym pilotem.
No i tak jak napisałem wcześniej, współpraca pilota LG z dekoderem nc+ to porażka.
Ustaw źródło dźwięku na dekoder i powinien się wyłączyć razem z TV

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie a propo grania, czy jest jakiś realny limit grania, żeby nie uszkodzić matrycy ? 

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
 
Mam pytanie a propo grania, czy jest jakiś realny limit grania, żeby nie uszkodzić matrycy ? 
Pojęcie względne, dopóki się nie wypali, można grać...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bithmore napisał:

Panowie,

kto gra na swoim wspaniałym TV OLED na XBOX ONE X w bardziej wymagające gry i może się podzielić informacją jak pracuje wentylator w konsoli jak się zagrzeje? u mnie wentylator jak zaczyna być dość mocno słyszalny to pracuje nie tak ciągle tylko słychać jakby nim zawiewało (albo lepsze porównanie jakby wiatr wiał), nie wiem jak to opisać. Kręci się mocno, ale co chwilkę jakoś zwalnia odrobinę po czym znów przyspiesza i daje efekt wiatru za oknem ;). Trochę mnie to denerwuje bo to nie jest jednostajne obracanie się. Rozumiem, że czasem się musi kręcić szybciej i jest słyszalny, ale niech to będzie jednostajny dźwięk, aby nie wkurzał. Chyba, że to u mnie z konsolą coś nie tak, dlatego proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Z góry dziękuję.

Nigdy nie słyszałem wentylatorów XOX za to w PS4PRO o matko! tam to jest tragedia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Migot napisał:

Witam,

 

Mam pytanie a propo grania, czy jest jakiś realny limit grania, żeby nie uszkodzić matrycy ? 

Przejrzyj wątek, było mnóstwo razy. Jest tu sporo graczy z wielomiesiecznym graniem na oledzie i nic się nie dzieje. O ile nie siedzisz po 10 godzin dziennie nad jednym tytułem to luzik

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te odświeżanie to ładna ściema... Zawierzyłem że jest to 120 Hz a tu popatrz... Jak się to ma do mecxy 4k? Oglądał ktoś ?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te odświeżanie to ładna ściema... Zawierzyłem że jest to 120 Hz a tu popatrz... Jak się to ma do mecxy 4k? Oglądał ktoś ?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Matryca zawsze pracuję w 120hz.
Reszta zależy od sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będzie sygnal 4k 120 Hz to lg obsłuży ? Po HDMI raczej nie bo wyczytałem że dopiero HDMI 2.1 ma nieść w przyszłości taki sygnał a nie jestem pewien czy interfejs w tv to obsluzy

Matryca zawsze pracuję w 120hz.
Reszta zależy od sygnału.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk



Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...