Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Co do obniżenia cen w euro to się zgodzę, że są w porządku. Ale jedno wiem, że nie ma czegoś takiego jak "2 raty gratis" po prostu telewizor został obniżony o "x" pln przy czym jest to za[beeep]isty haczyk dla ludzi, którzy by chcieli zakupić w systemie ratalnym. ?
Sam 2 dni temu kupowałem 55B7 cena była dla mnie zaskakująco niska (5699pln) w przeciwieństwie do konkurencji. ? Na początku myślałem, że chodzi o jakiś haczyk, że taką cenę dostanę jak wykupie ubezpieczenie za pierdyliard złotych ale jednak bez wałka się obyło. 

Aktualne ceny w sieciówkach za model 55:

-MediaExpert 6299pln
-MediaMarkt 6249pln
-Euroagdrtv 5699! 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wymianie z powodu bandingu możesz zapomnieć. To że od czasu do czasu - raczej sporadycznie - trafi się scena, w której da się jakieś paski dostrzec, to norma. W ciągu 10 miesięcy użytkowania wylapalem dwie takie sceny: jedna to słynny już Marco Polo, a druga pochodzi z filmu Intersttellar w HDR. Możecie wiec cudować z czyszczeniem ale to niewiele da. Paski będą się zmieniać z czasm i poza tym matryca potrzebuje conajmniej kilkudziesięciu godzin by osiągnąć wartości nominalne jasności itp. 

A to ciekawe bo mi lg wymienił cały tv przez banding.

 

Wszytko zależy jak bardzo jest to widoczne i jeśli udowodnisz że widać to podczas normalnego użytkowania i że to przeszkadza oczywiście że wymienia.

 

Ja z bandingiem wytrzymałem rok. I dobrze się stało bo z eg910v przeskoczylem na b7.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już niemal cały wątek poświęcony temu telewizorowi i przyznam szczerze, że jestem teochę skonfudowany.

Byłem juz zdecydowany na zakup tego modelu, wręcz podekscytowany, że sprawie sobie OLEDa , ale pomyślałem że zerknę jeszcze na forum j sprawdzę co i jak.... no i trochę sie przeraziłem ilością awarii/mankamentów jakie sa w tym telewizorze. Tyle osob narzeka na banding, aż strach kupować ten model. Moze dlatego cena tak mocno spadła? Przeciez jeszcze niedawno kosztował on grubo ponad 10.000 zł. 

Tu też pojawia sie moje pytanie, czy to normalne ze telewizor kosztuje polowe tego co w dniu premiery? Czy obecnie sprzedawane egzemplarze to te same modele czy jakaś nowsza, gorsza seria?

Moze warto poczekać na nowszy model (55b8)?  Ktoś już coś o nim czytał? Czy bedzie jego test na łamach portalu?

Z góry dziękuje za ewentualne komentarze :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem tego soundbara Panasonica Htb 688(miazga)Teraz pytanie :jak uzyskać Dts z konsoli Ps4?Konsola podłączona pod Tv a tv przez Arc z soundbarem.Czy kable hdmi są jakieś trefne?Może trzeba by podłączyć bezpośrednio optykiem konsolę z soundbarem?Próbowałem już różnych możliwości ustawień i w ps4 i soundbarze i zawsze pokazuje PCM linear o ile się nie mylę.Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem Netflixa szczerze myślałem że tam tylko seriale,a i filmów jest tam masa.Hbo pójdzie w odstawkę póki nic nie zrobią z aplikacją na b7,przecież to żart z tym kodem pin.Netflix jakim formatem przesyła dźwięk?Narcos,House of Cards,Breaking Bad a co jeszcze polecilibyście zwłaszcza w 4K HDR?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola po HDMI do TV a soundbar po HDMI ARC i musi działać, cudów nie ma default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michał Koliba napisał:

Przeczytałem już niemal cały wątek poświęcony temu telewizorowi i przyznam szczerze, że jestem teochę skonfudowany.

Byłem juz zdecydowany na zakup tego modelu, wręcz podekscytowany, że sprawie sobie OLEDa , ale pomyślałem że zerknę jeszcze na forum j sprawdzę co i jak.... no i trochę sie przeraziłem ilością awarii/mankamentów jakie sa w tym telewizorze. Tyle osob narzeka na banding, aż strach kupować ten model. Moze dlatego cena tak mocno spadła? Przeciez jeszcze niedawno kosztował on grubo ponad 10.000 zł. 

Tu też pojawia sie moje pytanie, czy to normalne ze telewizor kosztuje polowe tego co w dniu premiery? Czy obecnie sprzedawane egzemplarze to te same modele czy jakaś nowsza, gorsza seria?

Moze warto poczekać na nowszy model (55b8)?  Ktoś już coś o nim czytał? Czy bedzie jego test na łamach portalu?

Z góry dziękuje za ewentualne komentarze :)

Rynek Oledów się już dość mocno rozwiną. Chętnych na zakup nie brakuje, produkcja wzrosła, na rynek wjeżdżają nowe modele i cena spada. Nie szukałbym tu więc jakiejś teorii spiskowej. Oledy mają swoje problemy naturalnie. Jeśli myślisz jednak, że lcd to taka bezproblemowa technologia to życzę powodzenia podczas poszukiwania dobrego telewizora, szczególnie w cenie około 6 tys. Poza tym większość ludzi rejestruje się na forum gdy ma jakiś problem ze sprzętem i albo szuka rozwiązania albo chce wylać swoje żale... 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎21 o 09:37, pmcomp napisał:

 

To, że Tobie pasuje to nie oznacza niestety, że jest dobrze. Kalibracja jest nauką ścisłą a nie "na oko", odsyłam do wątku co to jest profesjonalna kalibracja.

Czyli inaczej aby to ująć jeżeli modle się sam  w ciasnej izdebce to nie to samo co w kościele?

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michał Koliba napisał:

Czy obecnie sprzedawane egzemplarze to te same modele czy jakaś nowsza, gorsza seria?

Możliwe też że są to modele które dostały drugą szanse, - ''odrestaurowane'' przez producenta, które z jakiś powodów zostały oddane, przez klientele lub sklep. Itp, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, drummer1974 napisał:

Panowie kupiłem tego soundbara Panasonica Htb 688(miazgaemoji106.png)Teraz pytanie :jak uzyskać Dts z konsoli Ps4?Konsola podłączona pod Tv a tv przez Arc z soundbarem.Czy kable hdmi są jakieś trefne?Może trzeba by podłączyć bezpośrednio optykiem konsolę z soundbarem?Próbowałem już różnych możliwości ustawień i w ps4 i soundbarze i zawsze pokazuje PCM linear o ile się nie mylę.Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem Netflixa szczerze myślałem że tam tylko seriale,a i filmów jest tam masa.Hbo pójdzie w odstawkę póki nic nie zrobią z aplikacją na b7,przecież to żart z tym kodem pin.Netflix jakim formatem przesyła dźwięk?Narcos,House of Cards,Breaking Bad a co jeszcze polecilibyście zwłaszcza w 4K HDR?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najpierw trzeba ustawić poprawnie rodzaj dźwięku wysyłanego przez PS4 i nie będzie problemu. Niestety czasami aktualizacja firmwaru "resetuje" ustawienia (albo wymiana dysku, kiedy trzeba odbudować system). K.. sam się kiedyś wykurzałem przez kilka dni... domyślnie jest Linear PCM a wystarczy zmienić, zgodnie z poniższymi informacjami, na DD albo na TDS i nie ma problemu.

"Format audio (priorytet)

Ta opcja pozwala ustawić priorytetowy format wyjścia audio, który będzie stosowany domyślnie, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie jest on obsługiwany. Wybierz pozycję icon_settings.png (Ustawienia) > [Dźwięk i ekran] > [Ustawienia wyjścia audio] > [Format audio (priorytet)]. Domyślne ustawienie to [Linear PCM].

Wyjście audio HDMI

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje 7.1-kanałowe wyjście audio, możesz wybrać rodzaj wyjścia audio.
To ustawienie jest dostępne tylko w niektórych systemach PS4™."

mam ustawione: Podstawowy port wyjściowy - HDMI OUT

format audio (priorytet) - bitstream (DTS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

Czyli inaczej aby to ująć jeżeli modle się sam  w ciasnej izdebce to nie to samo co w kościele?

Nie wiem. Modlenie się nie jest nauka ścisłą, wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też tak obraz smuzy na Marco Polo S1 E3 tryb kino 14 minuta? Cały ten banding zauważam, paski pionowe... Dla porównania ściągałem wersje 720p 2gb i jest w tych scenach przepaść... Zakres cieni przechodzi jak mapa topograficzna na mapie... Już wiem czemu jest to niejaki "wzorzec" w odniesieniu do tego całego bandingu bo obnaża tu całe to ustrojstwo... W trybie standard gdzie podświetlenie jest większe tego nie widzę.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hayka, słuchajcie gram Xbox One i miałem tryb gra a teraz go w ogóle nie ma. Powiedzcie jak zrobić aby ten tryb wrócił. Czy to aktualizacja coś pozmieniała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwna rzecz, jeśli mieliście podobnie skrobnijcie jak to rozwiązać . Chciałem odpalić film z pendriva z polskimi napisami tylko że wbudowany odtwarzacz w B7 napisy te pokazuje  .... uwaga ! ... w języku angielskim , o co kaman? sam je sobie tlumaczy ?  zmieniłem format z srt na txt i nic , dalej telewizor odtwarza je w języku angielskim . Na komputerze wszystko jest OK, te same napisy chodzą po polsku.   Hej ! inteligentne miały być LG z 2018 , ja mam b7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Co się stało z dostępnością b7 65? Nie dawno na allegro były po 8650 a teraz są nawet drożej, czy to już koniec produkcji ?
 
W euro jest chyba ciekawa promo w ratach 0%, 2 raty płacą za nas i wychodzi finalnie 8400
Opłaca się. Kupiłem 1 czerwca na raty. Tv LG 55cali B7 wychodzi 5319,16zł. Bez przewału. Spłacasz tylko tą kwotę. Ja mam duże zaufanie do RTV EURO AGD. Kupuję od nich kupe lat.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U was też tak obraz smuzy na Marco Polo S1 E3 tryb kino 14 minuta? Cały ten banding zauważam, paski pionowe... Dla porównania ściągałem wersje 720p 2gb i jest w tych scenach przepaść... Zakres cieni przechodzi jak mapa topograficzna na mapie... Już wiem czemu jest to niejaki "wzorzec" w odniesieniu do tego całego bandingu bo obnaża tu całe to ustrojstwo... W trybie standard gdzie podświetlenie jest większe tego nie widzę.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Tak mam to samo i mam to generalnie w d&pie bo to jedyna scena gdzie to zauważyłem, nawet nie mam zamiaru spalać czasu na zgłaszanie tego do LG

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

Ale dziwna rzecz, jeśli mieliście podobnie skrobnijcie jak to rozwiązać . Chciałem odpalić film z pendriva z polskimi napisami tylko że wbudowany odtwarzacz w B7 napisy te pokazuje  .... uwaga ! ... w języku angielskim , o co kaman? sam je sobie tlumaczy ?  zmieniłem format z srt na txt i nic , dalej telewizor odtwarza je w języku angielskim . Na komputerze wszystko jest OK, te same napisy chodzą po polsku.   Hej ! inteligentne miały być LG z 2018 , ja mam b7

Ściągnąłeś plik video z wbudowanymi napisami ENG i TV odtwarza je zamiast tych pobranych PL, musisz mu wskazać napisy zewnętrzne Oj ten Twój LG rzeczywiście bardziej smart niż Ty default_smile.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, STELVIO napisał:

Opłaca się. Kupiłem 1 czerwca na raty. Tv LG 55cali B7 wychodzi 5319,16zł. Bez przewału. Spłacasz tylko tą kwotę. Ja mam duże zaufanie do RTV EURO AGD. Kupuję od nich kupe lat.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

A no to super, i teraz co robić :) TV będę użytkował dopiero za miesiąc, i nie wiem czy brac teraz to na raty czy kupić z jakiejś promo za miesiąc, chociaż ostatnio widzałem, że nawet drożej jest niż było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam model 65b7v podłączony po wifi do światłowodu Netii 300/50. Na początku net śmiga jak ta lala. 5 GHz pokazuje np. Netflix 244 mbit/s speed test  przez przeglądarkę 260 Mbit/s. Po jakimś czasie prędkość internetu spada Netflix 3 Mbit/s. W tym samym czasie Galaxy s8 pokazuje 288 Mbit/s windows 10 podobnie więc problemy providera należy wykluczyć. Problem czasami ustępuje po usunięciu ustawień sieci lub wyłączeniu odbiornika od prądu. Trochę to dziwne. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Router Huawei dedykowany do światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw trzeba ustawić poprawnie rodzaj dźwięku wysyłanego przez PS4 i nie będzie problemu. Niestety czasami aktualizacja firmwaru "resetuje" ustawienia (albo wymiana dysku, kiedy trzeba odbudować system). K.. sam się kiedyś wykurzałem przez kilka dni... domyślnie jest Linear PCM a wystarczy zmienić, zgodnie z poniższymi informacjami, na DD albo na TDS i nie ma problemu.
"Format audio (priorytet)
Ta opcja pozwala ustawić priorytetowy format wyjścia audio, który będzie stosowany domyślnie, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie jest on obsługiwany. Wybierz pozycję icon_settings.png&key=ddac25803f8c7a3b44c02c5cd2556b44fc6a6f79a8f6fa0b334250f85a967b9b (Ustawienia) > [Dźwięk i ekran] > [ustawienia wyjścia audio] > [Format audio (priorytet)]. Domyślne ustawienie to [Linear PCM].

Wyjście audio HDMI

Jeśli Twoje urządzenie obsługuje 7.1-kanałowe wyjście audio, możesz wybrać rodzaj wyjścia audio.
To ustawienie jest dostępne tylko w niektórych systemach PS4."
mam ustawione: Podstawowy port wyjściowy - HDMI OUT
format audio (priorytet) - bitstream (DTS)

Właśnie tak mam ustawione.Soundbar obsługuje DTS,można sprawdzić przytrzymując jeden z przycisków jaki format jest podawany i za Chiny nie chce pokazać DTS.Czy może mieć na to wpływ kabel HDMI?Ten do tv i ten ARC do soundbara.Oba to ponoć HDMI 2.0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam model 65b7v podłączony po wifi do światłowodu Netii 300/50. Na początku net śmiga jak ta lala. 5 GHz pokazuje np. Netflix 244 mbit/s speed test  przez przeglądarkę 260 Mbit/s. Po jakimś czasie prędkość internetu spada Netflix 3 Mbit/s. W tym samym czasie Galaxy s8 pokazuje 288 Mbit/s windows 10 podobnie więc problemy providera należy wykluczyć. Problem czasami ustępuje po usunięciu ustawień sieci lub wyłączeniu odbiornika od prądu. Trochę to dziwne. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Router Huawei dedykowany do światła. 
Miałem to samo wygląda jak by te tv nie obsługiwały wszystkich kanałów sieci 5GHz. Musisz wejść w ustawienia rutera i ręcznie zmienić kanał sieci 5 GHz na 36. I mam teraz pełną prędkość 96Mbps.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arkadiusz napisał:

Miałem to samo wygląda jak by te tv nie obsługiwały wszystkich kanałów sieci 5GHz. Musisz wejść w ustawienia rutera i ręcznie zmienić kanał sieci 5 GHz na 36. I mam teraz pełną prędkość 96Mbps.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Ręczna zmiana kanałów u mnie nic nie dała. Działo się tak co jakiś czas, że telewizor pokazywał prędkość 1 mb. Pomogło wyłączenie opcji "Szybki Start" Co prawda po włączeniu TV zanim załączy się internet mija chwilka czasu ale nie jest to bardzo uciążliwe. Co istotne problem ten zaczął występować jak zmieniłem net na Orange 100 MB. Wcześniej przy UPC tego typu problemów nie było. Podejrzewam, że to kwestia routera ale nie znam się aż tak dobrze na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręczna zmiana kanałów u mnie nic nie dała. Działo się tak co jakiś czas, że telewizor pokazywał prędkość 1 mb. Pomogło wyłączenie opcji "Szybki Start" Co prawda po włączeniu TV zanim załączy się internet mija chwilka czasu ale nie jest to bardzo uciążliwe. Co istotne problem ten zaczął występować jak zmieniłem net na Orange 100 MB. Wcześniej przy UPC tego typu problemów nie było. Podejrzewam, że to kwestia routera ale nie znam się aż tak dobrze na tym.
U mnie na UPC z connectbox'em było podobnie, pomógł dopiero PowerLine i podłączenie TV po kablu, teraz Netflix śmiga aż miło :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręczna zmiana kanałów u mnie nic nie dała. Działo się tak co jakiś czas, że telewizor pokazywał prędkość 1 mb. Pomogło wyłączenie opcji "Szybki Start" Co prawda po włączeniu TV zanim załączy się internet mija chwilka czasu ale nie jest to bardzo uciążliwe. Co istotne problem ten zaczął występować jak zmieniłem net na Orange 100 MB. Wcześniej przy UPC tego typu problemów nie było. Podejrzewam, że to kwestia routera ale nie znam się aż tak dobrze na tym.
Znalazłem to rozwiązanie na angielskim forum, wcześniej próbowałem wszystkiego i nic. Nie wiem czy się dobrze rozumiemy ale trzeba wejść w ustawienia rutera i zmienić kanał sieci 5 GHz na manualnie i wybrać jeden z tych kanałów 36, 52, 149. Po tej operacji mam maksymalna prędkość neta na tv. Ja mam ruter fritzbox.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arkadiusz napisał:

Znalazłem to rozwiązanie na angielskim forum, wcześniej próbowałem wszystkiego i nic. Nie wiem czy się dobrze rozumiemy ale trzeba wejść w ustawienia rutera i zmienić kanał sieci 5 GHz na manualnie i wybrać jeden z tych kanałów 36, 52, 149. Po tej operacji mam maksymalna prędkość neta na tv. Ja mam ruter fritzbox.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Też zmieniałem kanały manualnie. Oglądałem coś bez problemu i wyłączałem TV. Po kolejnym włączeniu (godzinę później czy tam kilka godzin) - prędkość 1mb. Znowu zmieniałem kanał na inny - wpisywałem jeszcze raz hasło do WIFI i znowu prędkość była super. Aż do następnego wyłączenia i włączenia. Zdziwiłem się bo przy UPC wszystko działało na automacie i telewizor nie świrował. Na angielskim forum znalazłem info o wyłączeniu tej opcji i jak ręką odjął. Wygląda na to jakby nieprawidłowo działał moduł wifi w TV. Jeśli funkcja szybkiego startu jest włączona a router zmieni kanał to TV zaczyna świrować. Dopiero wyłączenie zmiana na routerze i restart wifi na TV pomagają. Zaznaczam, że miałem ten problem tylko z routerem Orange. W przypadku UPC i tego ich nowego białego rooutera problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, drummer1974 napisał:


Właśnie tak mam ustawione.Soundbar obsługuje DTS,można sprawdzić przytrzymując jeden z przycisków jaki format jest podawany i za Chiny nie chce pokazać DTS.Czy może mieć na to wpływ kabel HDMI?Ten do tv i ten ARC do soundbara.Oba to ponoć HDMI 2.0


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro TV jest urządzeniem pośrednim między PS4 a soundbarem (a w PS4 masz ustawione DTS), to teraz sprawdz jaki format? dzwięku jest wypuszczany z TV.

U mnie tez TV jest "pośrednikiem", w TV na wyjściu mam ustawiony "dzwięk wielokanałowy" i na wzmacniaczu mam zależnie od źródła mam DD z NC+ lub TDS z PS4. Minusem tego jest to, że wszystkie kanały z dzwiękiem stereo są rozpoznawane jako "wielokanałowe" stereo surround.

Albo puść dzwięk z PS4 po ?optyku bezpośrednio do soundbara i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra potestuje z tym wifi, ale powiem wam że też wyłączałem te opcję szybku start bo taka odpowiedź uzyskałem z LG, polecono również zmienić DNS na opendns i nie pomagało. Tylko nie zmieniałem kanału 5 GHz na np. 36. Nic teraz opcja szybki start wyłączona i kanał 5 GHz zmieniony na 36. 

Być moze to problem routera, miałem nawet zamiar wsiąść jakiś inny na testy i zobaczyć czy problem będzie występował. Jednakże zawsze zastanawiało mnie dlaczego problem nie występuje na smartfonie i komputerach. Więc obstawiłem telewizor. Cos podejrzewam że jakiś błąd w oprogramowaniu OLEDa. Nic czas na testy.

Słuchajcie a o co to chodzi że HBO go pokazuje transfery w granicach 10 mbit/s a Netflix 244. W HBO następuje spadek jakości obrazu z HD na sd. Trwa to kilka sekund. Pojawia się też pikseloza w dynamice. HBO twierdzi że niby ich aplikacja dobra funkcjonuje z Samsung iem a za LG to nie biorą odpowiedzialność. Zapytałem babkę czy to samo mówią jak dzwoni ktoś kto ma problemy z Samsungiem. Czyżby HBO miało tak [beeep]ne serwery, że nie wyrabiały by tej ilości abonentów. Czy jednak coś faktycznie jest z naszymi oledami. Po problemach z wifi może to się wydawać w pełni realne.

Aha jeszcze jedno. Mam soundbar hw-k950 Samsunga. Z nc+ 4k idzie sygnał do tv po HDMI 1, a z tv do kina po HDMI arc. Przy włączaniu tv pojawia się info złącze HDMI 2 dostępne. Moim zdaniem nie powinno się to pojawiać no bo przecież złącze HDMI 2 jest wykorzystywane do HDMI arc czyli przesyłania dźwięku. Da się to jakoś wyłączyć, bo jest to trochę denerwujące 

Edytowane przez meavoluntas
Dodatkowe pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...