Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Tak sobie myślę o OLEDACH, i zastanawiam się nad jedną rzeczą, mianowicie wiele osób pisze, że OLED największe wrażenie robi w całkowicie ciemnym pomieszczeniu, bez światła. Nie bolą, nie męczą wam się oczy od takich seansów ?

To prawda, że czuję teraz większe zmęczenie. Może jeszcze się nie przyzwyczaiłem - przesiadłem się z IPSa xd85 i z nim seans w ciemnościach się raczej nie sprawdzał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym oddał do sklepu, jeśli jest taka możliwość. Potem kupiłbym inny egzemplarz, tym razem sprawdzając czy nie ma cyrku z warstwą antyodblaskową. 
No tak nie bardzo mogę kupić nowy jak zwrócę bo tego sobie na raty wziąłem z racji że nie mam historii kredytowej... Mogę z prawa rękojmi skorzystać i czekać co zrobią... Muszę kumpla zaś prosić żeby mnie Kangoo podrzucił bo choć 55 cali autem się nie zabiorę...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czasy kiedy ludzie kupowali TV i po prostu oglądali telewizję? Teraz kupują i pierwsze co to plansze... Dżizas, serio po to kupujecie jeden z najbardziej zaawansowanych modeli, żeby szukać w nim wad zamiast cieszyć się jakoscią obrazu? Serio uważacie, że LG w modelu, który kosztuje ponad 5k PLN montuje barachło na odwal się?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawnie skonfigurować TV wraz z PS4 Pro. Odpaliłem wczoraj God of War i czerń wyglądała jak na LED, taka szara. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał problem z polsatem cyfrowym? Po ustawieniu na 1080i tracę sygnał ale na 720p wszystko działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem załamany..

Mija tydzień od zakupu TV i pojawił się ten nieszczęsny banding..

Pierwszy raz zauważyłem te linie pionowe w grze Gran Turismo na torze w nocnych warunkach. Potem zaniepokojony sprawdziłem plansze no i jest.. 

Sprawdziłem również słynną scenę z serialu Marco Polo.. Tam te linie były dobrze widoczne :( a to przecież ciemne sceny, które będą pojawiać się w grach,filmach itd.. srał pies plansze, ale w normalnym oglądaniu mocno niepokoi..

TV cały czas w sieci, więc chyba robi te automatyczne kompensację..

 

Załącze zdjęcia. Przepraszam za jakość, ale nie jestem w stanie zrobić lepsze zdjęcie telefonem..

I w co takiej sytuacji zrobić? Czy jest szansa, że to zniknie po kilku czyszczeniach? Może wykonać ręczne czyszczenie?

IMG_20180602_204344_HHT.jpg

IMG_20180602_204254_HHT.jpg

IMG_20180602_191753.jpg

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to o czyszczenie już 2 razy przez dwa tygodnie i widzę poprawę, oglądam dużo tzn włączam telewizor na jakiś materiał i leci niech się jak to mówi dociera 4acac124c5dcca04be949f5fab18faa2.jpg&key=3eb4e5c71ebca736acd5891ba5a56bbfe18c4443203b679d71a4d103c20e5560e84f6cee14ddcf0803a35f6d602c168e.jpg&key=1d418a56b6cd217dbbbd5551d647fb31dba3e0494b27ce557906aa24a502ee52

Pierwsze zdjęcie przed (na początku)drugie i trzecie po(dzis). Czytając wątek od poczatku natrafiłem na problem kolegi który nie wyłączył oszczędzania energii tak jak ja. Dało to też poprawę z czego się cieszę bardzo.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

125ef8bcea1fe205271a22ad433b22b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jestem załamany..
Mija tydzień od zakupu TV i pojawił się ten nieszczęsny banding..
Pierwszy raz zauważyłem te linie pionowe w grze Gran Turismo na torze w nocnych warunkach. Potem zaniepokojony sprawdziłem plansze no i jest.. 
Sprawdziłem również słynną scenę z serialu Marco Polo.. Tam te linie były dobrze widoczne a to przecież ciemne sceny, które będą pojawiać się w grach,filmach itd.. srał pies plansze, ale w normalnym oglądaniu mocno niepokoi..
TV cały czas w sieci, więc chyba robi te automatyczne kompensację..
 
Załącze zdjęcia. Przepraszam za jakość, ale nie jestem w stanie zrobić lepsze zdjęcie telefonem..
I w co takiej sytuacji zrobić? Czy jest szansa, że to zniknie po kilku czyszczeniach? Może wykonać ręczne czyszczenie?
IMG_20180602_204344_HHT.thumb.jpg.11d4b018a670c87d9c7c1cdbca272a03.jpg
IMG_20180602_204254_HHT.thumb.jpg.858bb213ee974e4aa836a17567cda308.jpg
IMG_20180602_191753.thumb.jpg.3c25b2f9fed6d046f07708d341a243b5.jpg
No widać.
Jak będzie cię wkurzac to zgłaszaj do lg. Powinii wymienić ci tv albo matrycę.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kKadajo napisał:

No widać.
Jak będzie cię wkurzac to zgłaszaj do lg. Powinii wymienić ci tv albo matrycę.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

O wymianie z powodu bandingu możesz zapomnieć. To że od czasu do czasu - raczej sporadycznie - trafi się scena, w której da się jakieś paski dostrzec, to norma. W ciągu 10 miesięcy użytkowania wylapalem dwie takie sceny: jedna to słynny już Marco Polo, a druga pochodzi z filmu Intersttellar w HDR. Możecie wiec cudować z czyszczeniem ale to niewiele da. Paski będą się zmieniać z czasm i poza tym matryca potrzebuje conajmniej kilkudziesięciu godzin by osiągnąć wartości nominalne jasności itp. 

Edytowane przez Damiano85
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić zawsze można ale wątpię żeby wymienili, powiedzą że wszystko okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, czyli mam dwie opcje

1. Żyć z tym z nadzieją na poprawę lub całkowite usunięcie bandingu po dotarciu matrycy..

2. Zwrócić go i zapomnieć o OledzieOledzie

Czy mam w ogóle możliwość zwrotu tego TV jeśli był już używany i folia z ekranu została ściągnięta? Mam na myśli folie na , której były znaczniki w rogach aby zerwać.

TV zamówiony przez internet z RTV euro AGD ( płatność przy odbiorze ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Dawid90's napisał:

Dobrze, czyli mam dwie opcje

1. Żyć z tym z nadzieją na poprawę lub całkowite usunięcie bandingu po dotarciu matrycy..

2. Zwrócić go i zapomnieć o OledzieOledzie

Szansa na to, że się poprawi jest niewieleka. Tak samo z uznaniem tego bandingu za usterkę przez serwis LG. Żaden praktycznie OLED nie przechodzi tej "słynnej" sceny Marco Polo. Trzeba mieć naprawdę duże szczęście, aby trafić na praktycznie idealny egzemplarz na planszy 5%. Twój OLED nie wyróżnia się tu in minus, ani in plus, ale na pewno nie ma u Ciebie tragedii - bywają gorsze egzemplarze. O tym bandingu na OLEDzie w ciemnych scenach jest mowa w niemal każdej profesjonalnej recenzji, więc powinieneś się tego spodziewać. Jak chcesz zwrócić OLEDa to zastanów się co chcesz innego kupić, bo LCD co prawda takiego bandingu nie mają, ale występują inne problemy z równomiernością ekranu i to nie tylko na 5% planszy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś o jaką dokładnie scenę chodzi w filmie Marco Polo...


Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wymianie z powodu bandingu możesz zapomnieć. To że od czasu do czasu - raczej sporadycznie - trafi się scena, w której da się jakieś paski dostrzec, to norma. W ciągu 10 miesięcy użytkowania wylapalem dwie takie sceny: jedna to słynny już Marco Polo, a druga pochodzi z filmu Intersttellar w HDR. Możecie wiec cudować z czyszczeniem ale to niewiele da. Paski będą się zmieniać z czasm i poza tym matryca potrzebuje conajmniej kilkudziesięciu godzin by osiągnąć wartości nominalne jasności itp. 


Warto spróbować, bo sam miałem wymienianą matrycę w B6 właśnie z powodu bandingu. Tylko, że u mnie był widoczny w każdej ciemniejszej scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, paszczak7005 napisał:

Podpowie ktoś o jaką dokładnie scenę chodzi w filmie Marco Polo...

Ale po co Ci to oglądać ? Chyba nie po to, aby nam napisać za chwilę, że też jesteś "podłamany" ? ;)  

S1 E3 od 14 minuty.

  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, paszczak7005 napisał:

Podpowie ktoś o jaką dokładnie scenę chodzi w filmie Marco Polo...


Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym uważał z tym szukaniem wad na siłę. Potem będziesz pisał, że jesteś załamany. Tyle kasy na telewizor a widać na ekranie kod kreskowy. Ludzie ratujcie... Co robić? Przez okno wyskoczyć? ;)

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co Ci to oglądać ? Chyba nie po to, aby nam napisać za chwilę, że też jesteś "podłamany" ?   
S1 E3 od 14 minuty.
Nie jestem podłamany wręcz przeciwnie u mnie żadnych pasów nie uświadczyłem tv użytkuję 3 miesiące minimum 2h codziennie tvn24.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratuje ktoś linkiem do plansz testowych,  pół forum przeszukałem i nie mogę znaleźć ;]

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ulababu napisał:

Panowie, poratuje ktoś linkiem do plansz testowych,  pół forum przeszukałem i nie mogę znaleźć ;]

Pierwsze czy drugie pól?  U góry w prawym rogu szukaj,zaznaczasz ten temat . 10 sekund czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Ulababu napisał:

Panowie, poratuje ktoś linkiem do plansz testowych,  pół forum przeszukałem i nie mogę znaleźć ;]

 

Dnia 5.05.2018 o 10:56, vader_4747 napisał:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co się stało z dostępnością b7 65? Nie dawno na allegro były po 8650 a teraz są nawet drożej, czy to już koniec produkcji ?

 

W euro jest chyba ciekawa promo w ratach 0%, 2 raty płacą za nas i wychodzi finalnie 8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...