Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi bo mam problem... Podłączyłem optyka z telewizora do amplitunera i świeci się mi opcja PCM... nie wykrywa standardu DTS czy Dolby... Po podłączeniu tunera n-ki przez optyka na amliunerze świeci się od razu format wlaściwy... Co jest? Kino mam z Yamahy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Dolby Atmos w menu tv.

Powiedzcie mi bo mam problem... Podłączyłem optyka z telewizora do amplitunera i świeci się mi opcja PCM... nie wykrywa standardu DTS czy Dolby... Po podłączeniu tunera n-ki przez optyka na amliunerze świeci się od razu format wlaściwy... Co jest? Kino mam z Yamahy


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestZamontowany odpalony.Podłączony do sieci.Na początek trochę z YouTube 4K HDR.Wow a to przecież kompresja także natywnie powinno być jeszcze lepiej.Jak to jest z Netflixem.Przy odpaleniu wyskakuje darmowy miesiąc natomiast czytałem że Lg daje pare miesięcy gratis.Czy trzeba się gdzieś zarejestrować?Model Tv jest z marca 2018.Natomiast z dekoderem nc+ widać już pewne braki.Oczywiście w zależności od jakości kanału,audycji np TVN 24 osoby strasznie rozmyte,a przy zwiększaniu ostrości kontury się podwajają.Przy filmach,reklamach lepiej.Podłączone Ps4 o dziwo(God of War) niby tylko 1080 p ale zadowalająca rozdzielczość,natomiast nie mogę dojść do ładu z kolorami.Albo jest blado,albo aż nazbyt jaskrawie.I mam wrażenie że obraz jest niebieskawy.Może temp barwowa jest do zmiany?Mówię tu o trybie gra.Prosiłbym o jakieś sugestie o ustawienia obrazu(te zaawansowane)co włączyć,wyłączyć co zwiększyć co zmniejszyć przy nc+ i ps4(zwykłej).Podsumowując do 4K i HDR to jest kosmos.Gorzej jest ze słabszymi jakościowo materiałami ale nie tragicznie.Oglądać da radę.Raz na białym tle zauważyłem banding.Martwych pikseli nie zauważyłem.Wieczorem odpalę plansze testowe i zobaczę co tam jest głębiej.Ale nie kupiłem tv do ich oglądania.System świetny,responsywny,współpraca ze smartfonem,świetne uniwersalne w Polsce aplikacje.Jestem bardzo zadowolony.Ps Czy ktoś wie jaki jest koszt zakupu dekodera 4K nc+ i przy jakich pakietach?Mistrzostwa Świata za pasem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet extra + canal + + eleven + hbo nc+ go, ok 120 zł płacę, i teraz pytałem w punkcie za dekoder ultrabox 50 zł aktywacji i 15 zł co miesiąc lub 1 zł aktywacji i 20 zł co miesiąc. Konwerter ok 170 zł...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Macie jakieś linki do pobrania meczów piłkarskich w 4k żeby zobaczyć czy warto wziąć na mundial? Wiem że nc + puszczało już mecze wbtakim formacie

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, vader_4747 napisał:

Dobrze rozumiesz. W serii 8 model B ma stanowić niższy i tańszy model, wyposażony w gorszy od reszty procesor obrazu. Tak samo było w serii 6. Z kolei w serii 7 nie ma takich róznic i wszystkie modele mają taką samą matrycę i te same ,,bebechy" - procesory obrazu są identyczne we wszystkich modelach, jedyne różnice to wygląd i sounbar

Czy tego myku z procesorem nie zrobili aby w wyprodukowanyh w tym roku B7 ? Ich cena spadła nisamowicie przez rok, o 50% ,musi być tego jakaś przyczyna, nie tylko większa sprzedaż i wejście nowego modelu. Premiera dawno temu, wszyscy juz przetestowali i opisali co trzeba to można zmieniać. ....reasumując, czy kupując teraz B7 moge mieć pewność ze to ten sam model, z tymi samymi ,,bebechami,, i jakością co rok temu ?

Drummer1974, czy można wiedzieć w którym sklepie kupowałeś że mieli taki model sprzed 2 m-cy? I tak przy okazji, jak to sprawdzileś ? Co to GoW to masz ok, zobacz na yt , są filmiki z tą gierą na b7 i też tak ludzie mają

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mario Mario napisał:

Czy tego myku z procesorem nie zrobili aby w wyprodukowanyh w tym roku B7 ? Ich cena spadła nisamowicie przez rok, o 50% ,musi być tego jakaś przyczyna, nie tylko większa sprzedaż i wejście nowego modelu. Premiera dawno temu, wszyscy juz przetestowali i opisali co trzeba to można zmieniać. ....reasumując, czy kupując teraz B7 moge mieć pewność ze to ten sam model, z tymi samymi ,,bebechami,, i jakością co rok temu ?

Ale jesteś niedowiarek... Tak, możesz być pewny, że od pierwszego wypusczonego OLEDa B7, do chwili obecnej nic się nie zmieniło i LG nie wrzuciło potajemnie tańszego SoCa. Po drugie to nie SoC jest najdroższym elementem OLEDa, tylko jego matryca, która stanowi gdzieś pewnie z 80% wartości całego TV.

17 minut temu, starsky86 napisał:

Ja mam pakiet extra + canal + + eleven + hbo nc+ go, ok 120 zł płacę, i teraz pytałem w punkcie za dekoder ultrabox 50 zł aktywacji i 15 zł co miesiąc lub 1 zł aktywacji i 20 zł co miesiąc. Konwerter ok 170 zł...

Za moduł CAM nie trzeba płacić opłat miesięcznych, więc można na tym nieco zaoszczędzić i jedno pudełko mniej.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Mario Mario napisał:

Czy tego myku z procesorem nie zrobili aby w wyprodukowanyh w tym roku B7

Nie...

17 minut temu, Mario Mario napisał:

Ich cena spadła nisamowicie przez rok, o 50% ,musi być tego jakaś przyczyna, nie tylko większa sprzedaż i wejście nowego modelu.

Cena innych także spadła, C7 kosztuje cały czas mniej więcej tyle samo co B7, czyli obecnie 5800, więc to nie kwestia jednego modelu. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cierpliwość i odpowiedzi, rozwialiscie moje ostatnie watpliwosci , jutro szukam sklepu. ??

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem Uncharted 4 na ps4(zwykłej)i tak widać że rozdzielczość kuleje,postacie są rozmazane ale hdr?Boziu światło i cienie to jest OBŁĘD!!!!Nie widziałem czegoś podobnego.Normalnie jakbym odpalił jakiegoś remasteraDobra krótka piłka:mam ps4 do sprzedania z 3 grami Wiedźmin 3,Batman Arkham Knight,Battlefront za 750.Dobra,sprawna wszystko działa.Ratujcie bo jak nie sprzedam tej żona nie pozwoli mi kupić Pro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy tego myku z procesorem nie zrobili aby w wyprodukowanyh w tym roku B7 ? Ich cena spadła nisamowicie przez rok, o 50% ,musi być tego jakaś przyczyna, nie tylko większa sprzedaż i wejście nowego modelu. Premiera dawno temu, wszyscy juz przetestowali i opisali co trzeba to można zmieniać. ....reasumując, czy kupując teraz B7 moge mieć pewność ze to ten sam model, z tymi samymi ,,bebechami,, i jakością co rok temu ?
Drummer1974, czy można wiedzieć w którym sklepie kupowałeś że mieli taki model sprzed 2 m-cy? I tak przy okazji, jak to sprawdzileś ? Co to GoW to masz ok, zobacz na yt , są filmiki z tą gierą na b7 i też tak ludzie mają

Kupowałem w RTV Euro AGD.Co do Gowa to chyba tak ,w Uncharted jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Właśnie odpaliłem Uncharted 4 na ps4(zwykłej)i tak widać że rozdzielczość kuleje,postacie są rozmazane ale hdr?Boziu światło i cienie to jest OBŁĘD!!!!Nie widziałem czegoś podobnego.Normalnie jakbym odpalił jakiegoś remasteraDobra krótka piłka:mam ps4 do sprzedania z 3 grami Wiedźmin 3,Batman Arkham Knight,Battlefront za 750.Dobra,sprawna wszystko działa.Ratujcie bo jak nie sprzedam tej żona nie pozwoli mi kupić Pro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupowałem w RTV Euro AGD.Co do Gowa to chyba tak ,w Uncharted jest super.Jest naklejka z tylu tv march 2018


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za moduł CAM nie trzeba płacić opłat miesięcznych, więc można na tym nieco zaoszczędzić i jedno pudełko mniej.
Chciałbym zwrócić ten co mam i dostać nowy. Ten moduł cam można włożyć do telewizora w to gniazdo z tyłu ? (Nie znam się )

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki drummer, cena tam wyższa kilka słówek ale mają aktualnie promocje i wychodzi na to że można 500zl dostać spowrotem, tzn trzeba za to cos kupic. - wiedziałeś o tym ?

Jak już będę go miał to Ci napisze jak to jest z ps4 pro

Edytowane przez Mario Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, starsky86 napisał:

Chciałbym zwrócić ten co mam i dostać nowy. Ten moduł cam można włożyć do telewizora w to gniazdo z tyłu ? (Nie znam się emoji57.png)

Tak, zgadza się. Dostajesz w nc+ kartę CAM i wsadzasz ją w port PCMCIA.

eNNUDAha6utUwnfsWNS6DB.jpg

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obsługuje to kanały 4k? Dziwne to, no bo tu mam taki stosunkowo duzy dekoder a tu mała kartę i tu działa i tu działa... No ale dysku już terabajtowego nie ma.. Super dzięki za taką informację bo jakoś nigdy mnie to interesowało i nawet o tym nie słyszałem... Ciekawe czy w punkcie N-ki mają takie czy to trzeba zamawiać... A oprócz tego dysku czym ten cam się jeszcze różni

Tak, zgadza się. Dostajesz w nc+ kartę CAM i wsadzasz ją w port PCMCIA.
eNNUDAha6utUwnfsWNS6DB.jpg&key=921cb4f1dbaa5c6f9a10ec8404824f034ab2d6992bd323d5453888cab5b3b75b


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, starsky86 napisał:

Czy obsługuje to kanały 4k? Dziwne to, no bo tu mam taki stosunkowo duzy dekoder a tu mała kartę i tu działa i tu działa... No ale dysku już terabajtowego nie ma.. Super dzięki za taką informację bo jakoś nigdy mnie to interesowało i nawet o tym nie słyszałem... Ciekawe czy w punkcie N-ki mają takie czy to trzeba zamawiać... A oprócz tego dysku czym ten cam się jeszcze różni emoji39.png

 

Obsługuje 4k, pisałem o tym na poprzedniej stronie. Nagrywać możesz na zewnętrzny dysk USB. W punktach nc+ mają karty CAM CI+, ale niechętnie o nich informują, bo wolą sprzedawać swoje dekodery, za które dodatkowo chargują klienta. Jak już masz dekoder z nc+, to jedyną metodą na zdybycie tej karty jest rozwiązanie umowy i podpisanie nowej z kartą CAM.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, drummer1974 napisał:

No i jestemoji3.pngZamontowany odpalony.Podłączony do sieci.Na początek trochę z YouTube 4K HDR.Wow a to przecież kompresja także natywnie powinno być jeszcze lepiej.Jak to jest z Netflixem.Przy odpaleniu wyskakuje darmowy miesiąc natomiast czytałem że Lg daje pare miesięcy gratis.Czy trzeba się gdzieś zarejestrować?Model Tv jest z marca 2018.Natomiast z dekoderem nc+ widać już pewne braki.Oczywiście w zależności od jakości kanału,audycji np TVN 24 osoby strasznie rozmyte,a przy zwiększaniu ostrości kontury się podwajają.Przy filmach,reklamach lepiej.Podłączone Ps4 o dziwo(God of War) niby tylko 1080 p ale zadowalająca rozdzielczość,natomiast nie mogę dojść do ładu z kolorami.Albo jest blado,albo aż nazbyt jaskrawie.I mam wrażenie że obraz jest niebieskawy.Może temp barwowa jest do zmiany?Mówię tu o trybie gra.Prosiłbym o jakieś sugestie o ustawienia obrazu(te zaawansowane)co włączyć,wyłączyć co zwiększyć co zmniejszyć przy nc+ i ps4(zwykłej).Podsumowując do 4K i HDR to jest kosmos.Gorzej jest ze słabszymi jakościowo materiałami ale nie tragicznie.Oglądać da radę.Raz na białym tle zauważyłem banding.Martwych pikseli nie zauważyłem.Wieczorem odpalę plansze testowe i zobaczę co tam jest głębiej.Ale nie kupiłem tv do ich oglądania.System świetny,responsywny,współpraca ze smartfonem,świetne uniwersalne w Polsce aplikacje.Jestem bardzo zadowolonyemoji106.pngemoji106.pngemoji106.png.Ps Czy ktoś wie jaki jest koszt zakupu dekodera 4K nc+ i przy jakich pakietach?Mistrzostwa Świata za pasememoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu masz omówione ustawienia 

 

Balansu bieli i menadżera kolorów nie ruszaj. 

W trybie gra zmień temperaturę barw na około W45. Powinieneś mieć wtedy temperaturę barw na poziomie około 6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obsługuje 4k, pisałem o tym na poprzedniej stronie. Nagrywać możesz na zewnętrzny dysk USB. W punktach nc+ mają karty CAM CI+, ale niechętnie o nich informują, bo wolą sprzedawać swoje dekodery, za które dodatkowo chargują klienta. Jak już masz dekoder z nc+, to jedyną metodą na zdybycie tej karty jest rozwiązanie umowy i podpisanie nowej z kartą CAM.
Ale chyba u mnie będzie pewnie problem bo ja mam też Multiroom na jeszcze dwóch dekoderach... No i świeżą umowę dwa miesiące temu przedłużane...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz omówione ustawienia 
 
Balansu bieli i menadżera kolorów nie ruszaj. 
W trybie gra zmień temperaturę barw na około W45. Powinieneś mieć wtedy temperaturę barw na poziomie około 6500

Wielkie dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za cierpliwość i odpowiedzi, rozwialiscie moje ostatnie watpliwosci , jutro szukam sklepu.
Polecam rtvmax z Łodzi, dają 100PLN zniżki do skalibrujtv.pl

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obsługuje 4k, pisałem o tym na poprzedniej stronie. Nagrywać możesz na zewnętrzny dysk USB. W punktach nc+ mają karty CAM CI+, ale niechętnie o nich informują, bo wolą sprzedawać swoje dekodery, za które dodatkowo chargują klienta. Jak już masz dekoder z nc+, to jedyną metodą na zdybycie tej karty jest rozwiązanie umowy i podpisanie nowej z kartą CAM.
No ale nagrywać to chyba tylko wtedy gdy tv jest włączony i jedynie program, który oglądamy. I to jest główna różnicą pomiędzy kartą a dekoderem z dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, surfer30 napisał:

No ale nagrywać to chyba tylko wtedy gdy tv jest włączony i jedynie program, który oglądamy. I to jest główna różnicą pomiędzy kartą a dekoderem z dyskiem.

Możesz nagrywać, gdy TV jest wyłączony. Ale faktycznie masz tylko jeden tuner, więc innego kanału nie wybierzesz. Multiroomu też oczywiście nie ma wtedy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz nagrywać, gdy TV jest wyłączony. Ale faktycznie masz tylko jeden tuner, więc innego kanału nie wybierzesz. Multiroomu też oczywiście nie ma wtedy.

Co prawda nie mam LG, ale z ciekawości sprawdzę to nagrywanie, bo mam i kartę i dekoder.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wałek z HBO Go na LG Smart Tv?Jako subskrybent nie można się zalogować.Można to jakoś obejść?Ponawiam pytanie o Netflixa.Lg daje jeszcze jakieś darmowe miesiące czy już nie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedno pytanie ale tym razem zupełnie z innej beczki. Na tym forum jest sporo ludzi którzy świetnie znają się  na TV i elektronice więc taka ciekawostka. Niedawno uszkodził mi się LCD, na dole ekranu pojawił się taki szary pasek o wysokości 14 cm, pasek ten jest przeźroczysty ale i tak skutecznie psuje oglądanie telewizji. O dziwo ten pasek jest dokładnie tej samej wysokości co pasek z dekodera upc horizon, który się pojawia przy zmianie kanałów np. Wiem że wypalenie matrycy w LCD jest niemożliwe, ale może zaistniało jakieś inne zjawisko, które zepsuło matryce ? Co myślicie ? Może ktoś używa horizona i miał podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałbym jeszcze jedno pytanie ale tym razem zupełnie z innej beczki. Na tym forum jest sporo ludzi którzy świetnie znają się  na TV i elektronice więc taka ciekawostka. Niedawno uszkodził mi się LCD, na dole ekranu pojawił się taki szary pasek o wysokości 14 cm, pasek ten jest przeźroczysty ale i tak skutecznie psuje oglądanie telewizji. O dziwo ten pasek jest dokładnie tej samej wysokości co pasek z dekodera upc horizon, który się pojawia przy zmianie kanałów np. Wiem że wypalenie matrycy w LCD jest niemożliwe, ale może zaistniało jakieś inne zjawisko, które zepsuło matryce ? Co myślicie ? Może ktoś używa horizona i miał podobnie ?
Nie ten wątek - tutaj piszemy o OLEDX5B7...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, drummer1974 napisał:

Właśnie odpaliłem Uncharted 4 na ps4(zwykłej)i tak widać że rozdzielczość kuleje,postacie są rozmazane ale hdr?Boziu światło i cienie to jest OBŁĘDemoji3.pngemoji3.pngemoji3.pngemoji106.png!!!!Nie widziałem czegoś podobnego.Normalnie jakbym odpalił jakiegoś remasteraemoji3.pngDobra krótka piłka:mam ps4 do sprzedania z 3 grami Wiedźmin 3,Batman Arkham Knight,Battlefront za 750.Dobra,sprawna wszystko działa.Ratujcie bo jak nie sprzedam tej żona nie pozwoli mi kupić Pro?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Kupowałem w RTV Euro AGD.Co do Gowa to chyba tak ,w Uncharted jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale po co chcesz sprzedawać Wiedźmina 3, skoro kupujesz PS4 Pro? Przecież ta gra działa w pseudo 4K i z HDR na tej konsoli. Na pewno wygląda dużo lepiej niż na zwykłym PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...