Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

B7 55" za 5.8k to jak za darmo, brać i cieszyć oczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, czy lepiej kupić c8 55 czy b7 65? Cena w miarę podobna :). Czytałem, że miedzy b7 a b8 nie ma ultra dużej róznicy, za to b8 a c8 to jjuż inna liga to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
 
Mam pytanie, czy lepiej kupić c8 55 czy b7 65? Cena w miarę podobna :). Czytałem, że miedzy b7 a b8 nie ma ultra dużej róznicy, za to b8 a c8 to jjuż inna liga to prawda?
Ja bym brał zdecydowanie 65
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Migot napisał:

Czytałem, że miedzy b7 a b8 nie ma ultra dużej róznicy, za to b8 a c8 to jjuż inna liga to prawda?

Z takimi stwierdzeniami poczekałbym na większą ilość szczegółowych recenzji B8 i C8.

Natomiast już teraz możesz w ciemno założyć, że jeżeli masz do wyboru 55 cali C8 i 65 cali B7 w podobnej cenie to bierz po prostu większy rozmiar. Różnicę rozmiaru docenisz zawsze, niuanse związane z obrazem lub funkcjonalnością niekoniecznie. Gdyby seria 8 była bardziej rewolucyjna, to można by się zastanawiać. Na tą chwilę wygląda na to że jest to drobna ewolucja i tyle.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2018 o 01:33, ilidan napisał:

 

Czyli  po półtora miesiąca dostałem zwrot od LG na konto ?

Mi do pełnych 2 miesięcy zostało jeszcze 10 dni ... i troche mnie to niepokoi   :P

Spokojnie czekaj u mnie po upływie 55 dni od przyjęcia zgłoszenia kasa wpadła na konto. Kumpel dostał 2 dni wcześniej, a rejestrował później o 4 dni.  Żadnego potwierdzenia ma maila, jedynie z banku o zmianie salda. Zwrot będzie spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vakosset napisał:

Spokojnie czekaj u mnie po upływie 55 dni od przyjęcia zgłoszenia kasa wpadła na konto. Kumpel dostał 2 dni wcześniej, a rejestrował później o 4 dni.  Żadnego potwierdzenia ma maila, jedynie z banku o zmianie salda. Zwrot będzie spokojnie ;)

 

u mnie 20 maja miną równo 2 miesiące czyli  mają 5 dni  :P jeszcze

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Migot napisał:

Witam

 

Mam pytanie, czy lepiej kupić c8 55 czy b7 65? Cena w miarę podobna :). Czytałem, że miedzy b7 a b8 nie ma ultra dużej róznicy, za to b8 a c8 to jjuż inna liga to prawda?

Bez wątpienia 65". Różnica pomiędzy serią 8, a 7 jest niewielka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma prostą zasadę, zawsze bierze większy niż ten co sąsiada i zawsze jest zadowolony z zakupu :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zwrotu. U mnie dzisiaj mija 62 dzień i niestety nadal go nie otrzymałem. Wysłałem zapytanie do LG i uzyskałem odpowiedź.

Cytat

Dzień dobry,

przepraszamy, ale przedłużył nam się proces wysyłki nagród. Zapewniamy jednak, że otrzyma Pan należny przelew.

Najmocniej przepraszamy i prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości.

 

Pozdrawiamy,

Zespół obsługi strefaLG.pl

Trochę szkoda że trzeba samemu dopytywać, a nie wysyłają takich informacji sami. No i w sumie ciekawe ile ta chwilka wyniesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Kilka dni temu kupiłem b7v 55cali na promocji. Cena mnie skusiła :) 5600jakos zapłaciłem. Oczywiście pobrałem plansze testowe ponieważ podczas oglądania Marco Polo na Netflix podczas jednej ze scen jakieś cienie zauważyłem w jednym miejscu. Zrobiłem czyszczenie manualne. Odpaliłem planszę testową. Efekt na zdjęciach :) I od razu pytanie czy bardzo jest źle? Do oddania? Zdjęcie robione z ręki telefonem w ciemnym pokoju po zmroku. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak jakby pasy na górze i dole podczas oglądania filmów zostawiły te ślady. 

IMG_20180512_231046.jpg

IMG_20180512_231055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy na górze i dole to powidoki. Trzeba było zrobić zdjęcie plansze po obejrzeniu materiału na całym ekranie. Powidok zniknie. Banding jak na OLEDa jest zupełnie w normie. Ani nie ma jakieś super rewelacji, ani nie ma katastrofy. Marco polo jest tym serialem, w którym chyba najbardziej widoczny banding na OLEDach w niektórych ciemnych scenach. Odklej nalepki i ciesz się nowym TV :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff to mnie uspokoiłeś :) Kamień z serca. Na normalnych materiałach, jasne, ciemne sceny obraz fantastyczny. Naprawdę pod duuużym wrażeniem jesteśmy z żoną. Ps4 pro też robi robotę :) Cieszę się, bo właśnie na kilka tyg do Chin przyleciałem i żona by mnie zabiła gdyby sama musiała się oddaniem zająć xD 

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, +Kirek+ napisał:

Odnośnie zwrotu. U mnie dzisiaj mija 62 dzień i niestety nadal go nie otrzymałem. Wysłałem zapytanie do LG i uzyskałem odpowiedź.

Trochę szkoda że trzeba samemu dopytywać, a nie wysyłają takich informacji sami. No i w sumie ciekawe ile ta chwilka wyniesie.

Mhm  "poważna firma"

Ja również czekam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zmieniłem Oleda 55EG910V na rzecz 65b7v i muszę powiedzieć że 65 jednak robi robotę xD warto dopłacić jak ktoś ma miejsce na tego wielkoluda :)

Ogólnie wydaje mi się że.jest przepaść pomiędzy starym ... Z 2015 Eg910v a seria 2017r. Webos zdecydowanie ssybszy, jakość obrazu w hdr naprawdę rewelacja i wydaje mi się pomimo występującego bandingu na planszach że jest lepiej niż w starym. Nie jest idealnie ale słyszałem że 65" rządzi się swoimi prawami i ciężej trafić na ideał jeżeli chodzi o matryce nic 55" załączam poglądowe zdjęcie ale myślę że telefon też mocno podkoloryzowal banding - co myślicie ?

eb20e0b3477e94411bddaa62299add17.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, geffer napisał:

Nie jest idealnie ale słyszałem że 65" rządzi się swoimi prawami i ciężej trafić na ideał jeżeli chodzi o matryce nic 55" załączam poglądowe zdjęcie ale myślę że telefon też mocno podkoloryzowal banding - co myślicie ?

Ciężko porównywać po tych zdjęciach ze zbyt długą ekspozycją. Serio :) Moja rada - odczekajcie te min. 30-50 godzin po kupnie, niech wykona się z min. 10 razy automatyczna kompensacja matrycy. Nie sprawdzajcie plansz 5%, tylko rzeczywiste filmy/matriały 4k w całkowitych ciemnościach. Jeśli nie widzicie nic niepokojącego, lub widać to bardzo rzadko, to znaczy że OLED jest w "normie". W innym przypadku ratunkiem może być jedynie zwrot TV do sklepu, o ile to możliwe oczywiście, bo serwis LG niestety obecnie nie uznaje bandingu jako usterki podlegającej naprawie w ramach gwarancji.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po rozpakowaniu z pudełka i przyjrzeniu się w domu płaskości ekranu nasuwa się mi pytanie czy ten typ tak ma czy te ekrany są proste jak od poziomnicy, zauważyłem delikatne zakrzywienie, jak w ekranie curved, chociaż takim nie jest. LG 55c7 Transport byl jak nalezy choć swój. Będę w domu wstawię zdjęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, po rozpakowaniu z pudełka i przyjrzeniu się w domu płaskości ekranu nasuwa się mi pytanie czy ten typ tak ma czy te ekrany są proste jak od poziomnicy, zauważyłem delikatne zakrzywienie, jak w ekranie curved, chociaż takim nie jest. LG 55c7 Transport byl jak nalezy choć swój. Będę w domu wstawię zdjęcie
Tak ma być

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety są ciut zwichrowane....
Niestety? W czym to niby przeszkadza?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie Adamantium czy Vibranium, zawsze będą pewne odchyly szczególnie że Oled jest bardzo cienki.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w niczym ale tak się pytam siebie czy mam akurat pecha czy tak już jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak 8cf03b10dae3583e01da9ae11ec84b22.jpg

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie może minimalnie lepiej (u mnie stoi 55) tylko na zdjęciu tak tego nie widać przez te panele akustyczne + zdjęcie robiłem s5

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupilem nie wiem po co ubezpieczenie.... no ale nigdy nie wiadomo babka mnie tak zbalamucila że doszedłem do wniosku że lepiej chyba wziąć chociaz twardo obstawiałem że nie chcę... Obraz żyleta

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...