Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tracer10 napisał:

Mój router to HUB 3 z Virgin Media, a co do VPN to mam konto i czasem biorę na 3 miechy do laptopa VPNonline.

Tam jest 100 GB za 20 zeta. Tyle to u mnie familia zżera w parę dni, a jak synowi odbije ze ściąganiem filmów 4K lub HD z torrentlecha to 100GB w dzień znika.

Muszę poszukać kabla mhl do mojego j3 i z tel. odpalać Showmaxa.

TUTAJ masz listę najlepszych VPNów, VPNonline nie wygląda najlepiej w stosunku do tych wymienionych w linku. Niestety twój router nie obsłuży klienta OpenVPN. Prawdopodobnie obsłuży PPTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości

Ktoś z Was otrzymał już swoje 400+  od LG ?

Bo ja tak czekam już półtora miesiąca dobre a tu  cisza  : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czystej ciekawości
Ktoś z Was otrzymał już swoje 400+  od LG ?
Bo ja tak czekam już półtora miesiąca dobre a tu  cisza  : >
U mnie też już miesiąc minął i nic na wypłatę mają 60 dni potem będę do nich pisał tyle w temacie.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy PS4 PRO.

Działa Wam dobrze HDMI CEC z oledem LG? U mnie działa tak: włączam konsolę, włącza się również TV. Wyłączam TV, wyłącza się konsola. I to jest super i zgodne ze specyfikacją, na tym przypadku mi zależy.

Natomiast to co mnie wkurza niemiłosiernie: włączam TV, ostatnio używałem PS4 więc TV automatycznie uruchamia wejście HDMI na którym mam konsolę i konsola też się sama uruchamia! Po cholerę? Ja chcę obejrzeć serial a nie grać, gdybym chciał grać to był uruchomił konsolę i TV dualshockiem. 

Próbowałem wyłączać ustawienia Simplik w TV i 'Powiązanie z urządzeniem HDMI' w konsoli. Jeżeli któreś z tych ustawień wyłączę, to nie działa to w ogóle, nawet przypadek na którym mi zależy. Ktoś to opanował? Wg mnie to wygląda na beużyteczny ficzer konsoli, albo jakiś bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@efel

U mnie. Niestety dla ciebie na Androidzie.. ;) A tak na poważnie... Nie masz dodatkowych opcji dotyczących CECa na TV? Musiałem u siebie dezaktywować włączanie/wyłączanie TV przy uruchamianiu/wyłączaniu innych urządzeń (jak chciałem sobie Spotify na ampli posłuchać, to załączał mi się TV - dokładnie jak u ciebie z PS4 PRO). Dodatkowa zaleta ustawienia ujawnia się właśnie przy włączaniu/wyłączeniu konsoli - po odpaleniu konsoli automatycznie zmienia mi się wejście HDMI na konsolowe, a po wyłączeniu powraca do wcześniejszego... Co ciekawe, jeśli TV włączam jako pierwszy, ampli też mi się włącza - dokładnie tak, jak być powinno.

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toma-San

Amplituner jest innym urządzeniem, który powinien działać dokładnie odwrotnie niż konsola. Co ciekawe mam Nintendo Switch, które zachowuje się tak jak powinno. Ustawień w TV nie ma zbyt wiele, a dodatkowo jeżeli Nintendo Switch działa dobrze na tych ustawieniach co mam, a PS4 PRO ma problem, to podejrzewam problem z PS4. Szukałem rozwiązania problemu w opcjach konsoli ale nie znalazłem. Szukałem na internecie i natknąłem się na kilka postów które opisują mój problem czyli PS4 Pro i oled LG. Niestety nikt nie podał nigdzie rozwiązania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że nawet pośrednio Sony podgryza konkurencje wszędzie gdzie może... :P Masz w konsoli włączony HDCP? Też jest potrzebny do prawidłowego działania CECa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony HDCP. Tu nie chodzi o to że nie działa. Działa, tylko że nadgorliwie. Niepotrzebnie telewizor uruchamia konsolę. Idealnym rozwiązaniem byłaby opcja w PS4 która pozwalałaby tym sterować. Być może taka opcja jest, tylko jeszcze jej nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDMI CEC w OLEDach LG faktycznie jest coś nie tak. Działa to jakby delikatnie mówiąc nadgorliwie. Posiadam co prawda OLEDa A7 ale problem występuje tego rodzaju: jak mam włączone sterowanie HDMI to po załączeniu telewizora uruchamiają mi się po chwili dosłownie wszystkie inne urządzenia przyłączone do amplitunera - odtwarzacz Blu-ray, sam amplituner, nawet nagrywarka dvd... po co? Z poprzednim tv SONY nie było takiego wariactwa. I niestety ale nie idzie tego opanować, bo nawet po wyłączeniu załączonych z automatu urządzeń, jak wejdziemy w tv w np. przeglądarkę internetową to po wyjściu z niej znowu tv włącza z automatu poprzez CEC wszystkie inne urządzenia.

Niestety, ale ja tego nie potrafię ogarnąć, jedyną radą było wyłączenie sterowania przez HDMI w telewizorze.

Przydała by się jakaś aktualizacja oprogramowania telewizora żeby temu zaradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KaMario napisał:

Z HDMI CEC w OLEDach LG faktycznie jest coś nie tak. Działa to jakby delikatnie mówiąc nadgorliwie. Posiadam co prawda OLEDa A7 ale problem występuje tego rodzaju: jak mam włączone sterowanie HDMI to po załączeniu telewizora uruchamiają mi się po chwili dosłownie wszystkie inne urządzenia przyłączone do amplitunera - odtwarzacz Blu-ray, sam amplituner, nawet nagrywarka dvd... po co? Z poprzednim tv SONY nie było takiego wariactwa. I niestety ale nie idzie tego opanować, bo nawet po wyłączeniu załączonych z automatu urządzeń, jak wejdziemy w tv w np. przeglądarkę internetową to po wyjściu z niej znowu tv włącza z automatu poprzez CEC wszystkie inne urządzenia.

Niestety, ale ja tego nie potrafię ogarnąć, jedyną radą było wyłączenie sterowania przez HDMI w telewizorze.

Przydała by się jakaś aktualizacja oprogramowania telewizora żeby temu zaradzić. 

Twój problem jest inny. TV uruchamia amplituner i to jest ok. Natomiast później aplituner uruchamia wszystkie podłączone do niego urządzenia. Większość aplitunerów ma jakieś opcje do sterowania tym, poszukaj w instrukcji amplitunera.

Ja nie mam aplitunera. PS4 Pro mam podłączone normalnie do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, efel napisał:

Twój problem jest inny. TV uruchamia amplituner i to jest ok. Natomiast później aplituner uruchamia wszystkie podłączone do niego urządzenia. Większość aplitunerów ma jakieś opcje do sterowania tym, poszukaj w instrukcji amplitunera.

Ja nie mam aplitunera. PS4 Pro mam podłączone normalnie do TV.

OK, ale jak miałem poprzedni tv SONY 46HX820 nie było tego problemu przy tym samym amplitunerze, więc... już sam nie wiem czy to wina  telewizora, sądzę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, efel said:

Twój problem jest inny. TV uruchamia amplituner i to jest ok. Natomiast później aplituner uruchamia wszystkie podłączone do niego urządzenia. Większość aplitunerów ma jakieś opcje do sterowania tym, poszukaj w instrukcji amplitunera.

Ja nie mam aplitunera. PS4 Pro mam podłączone normalnie do TV.

Mam niestety to samo. Wygląda na to, że problem polega na tym, że tv uruchamia się na ostatnim źródle. Ja np nie mam w ogóle innego źródła oprócz PS4, pozostałe to netflix i plex, telewizji nie oglądam. Wobec tego zawsze mi uruchamia konsole przy włączaniu TV. Poszukam czy jest opcja uruchamiania zawsze na konkretnym źródle. Bo to mogłoby rozwiązać problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czysto techniczne, albo raczej montażowe: OLED55B7V ze względów konstrukcyjnych ma punkt mocowania VESA nie w połowie wysokości tylko w dolnej części. Czy istnieje jakiś adapter, pozwalający na przesunięcie punktu mocowania kilkanaście centrymetrów wyżej, tak aby wypadło w połowie wysokości ekranu telewizora? 

Zamawiając mebel RTV, który jest na całą ścianę w salonie, nie wziąłem pod uwagę tego że za kilka lat zmienię telewizor na taki w którym punkt mocowania nie będzie na środku. Przez to fizycznie nie jestem w stanie go zawiesić bez jakiegoś adaptera lub obniżenia wysięgnika na którym zamocowany jest telewizor (czego chciałbym uniknąć z kilku względów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie rzeczywiście punkty mocowania VESA są dość nisko umiejscowione, ale to wynika z budowy tego TV :)

Najprostsze rozwiązanie jakie ja widzę, to prostokątna płytka stalowa z 8 otworami: 4 dla TV i 4 przesunięte odpowiednio dla uchwytu. Można pomalować na biało, żeby mniej "rzucała się w oczy" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czysto techniczne, albo raczej montażowe: OLED55B7V ze względów konstrukcyjnych ma punkt mocowania VESA nie w połowie wysokości tylko w dolnej części. Czy istnieje jakiś adapter, pozwalający na przesunięcie punktu mocowania kilkanaście centrymetrów wyżej, tak aby wypadło w połowie wysokości ekranu telewizora? 
Zamawiając mebel RTV, który jest na całą ścianę w salonie, nie wziąłem pod uwagę tego że za kilka lat zmienię telewizor na taki w którym punkt mocowania nie będzie na środku. Przez to fizycznie nie jestem w stanie go zawiesić bez jakiegoś adaptera lub obniżenia wysięgnika na którym zamocowany jest telewizor (czego chciałbym uniknąć z kilku względów).
Coś takiego powinno dać radę
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7233766553

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, o takim rozwiązaniu myślałem.

Niestety nie mam sprzętu, żeby zrobić samodziełkę. Zastanawiałem się czy zapotrzebowanie na to nie było wystarczająco duże aby ktoś uruchomił seryjną produkcję takich adapterów ;) 

15 minutes ago, JohnnyCash said:

Coś takiego powinno dać radę
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7233766553

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za propozycję. Kwestia jest taka, że podobny uchwyt mam już zamontowany i nie chciałbym go ruszać (przewiercone przez płytę do ściany, generalnie dużo roboty). Dlatego szukam wspomnianego adaptera między już zamontowanym uchwytem a telewizorem, który chciałbym na nim powiesić.

Pytanie zadałem z nadzieją, że ktoś już przecierał ten szlak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamieść zdjęcie co już masz na ścianie, łatwiej będzie doradzić :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, JohnnyCash said:

Może zamieść zdjęcie co już masz na ścianie, łatwiej będzie doradzić :)

Mam coś takiego: 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5707454680

zamontowanego na samym środku wnęki obudowanej ze wszystkich 4 stron meblem. Wnęka pozwala na zamontowanie telewizora o przekątnej max = 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry Państwu! Użytkuję mojego C7 65" od końcówki lutego br i jak większość Forumowiczów nie mam na co narzekać :)

Cytat

 

Dnia 9.05.2018 o 22:55, ilidan napisał:

Z czystej ciekawości

Ktoś z Was otrzymał już swoje 400+  od LG ?

Bo ja tak czekam już półtora miesiąca dobre a tu  cisza  : >

Ja właśnie doczekałem się przedwczoraj tj. niecałe 2 tyg. przed upływem terminu.

 

Edytowane przez Remek70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Remek70 napisał:

Dzień dobry Państwu! Użytkuję mojego C7 65" od końcówki lutego br i jak większość Forumowiczów nie mam na co narzekać :)

 

 

Czyli  po półtora miesiąca dostałem zwrot od LG na konto ?

Mi do pełnych 2 miesięcy zostało jeszcze 10 dni ... i troche mnie to niepokoi   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach zaczyna sie pomalutku pojawiać następca B7 czyli B8..Na razie cena szału nie robi, w tym samym sklepie C8 55" kosztuje 10tys a B8 55" 9,5tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/11/2017 at 12:26 PM, darok said:

Już ceny spadają?

Screenshot_2017-05-11-12-24-59.png

Ciekawe jaka będzie dynamika spadku cen 55B8 od momentu premiery, pewnie można zakładać że w miarę podobna.

Jak widać równo rok temu 55B7V kostował 11k (pewnie na CENEO dałoby się znaleźć trochę taniej) natomiast z moich obserwacji wychodzi, że w ostatnich miesiącach dynamika spadku na podstawie CENEO (na koniec danego m-ca) wyglądała tak:

2017.12 - 6850

2018.01 - 6600

2018.02 - 6400

2018.03 - 6200

2018.04 - 5850

więc delikatna, ~200zł/mc. 

55B6 jest już praktycznie niedostępny, a jeśli już się uda znaleźć to za ok 4200zł. Z grubsza wygląda więc na to, że w ciągu 6-mcy od premiery występuje największa przecena i po tym okresie dynamika spada. Wszystko zależy od popytu, w czerwcu mamy MŚ więc to może trochę wypaczać trendy.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mundial ceny mogą spaść jeszcze bardziej:) Wyczyszczą magazyny z modeli 2017 (chociaż produkcja pewnie jeszcze trwa) i będą mogli doić za modele z 2018 roku :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...