Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dobrze rozumiem? Teoretycznie lepsze prędkości da się uzyskać na WiFi (np 5Ghz) niż po kablu? Troszkę śmieszne, rzeczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po kablu około 100Mb, realnie 90 parę a po Wi -fi AC więcej znacznie :)

Edytowane przez Moirte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety co racja to racja, port 100 Mbps eth w telewizorze "premium" to granda, teoretycznie powinno to wystarczyć do wszystkiego, w praktyce przy filmach z bitrate >90-100Mbps powoduje zrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wrzuć w końcu zdjęcie jakieś na potwierdzenie tych słów, że w TV, który ma kartę sieciową ethernet 100 Mbit "prędkość nie spada poniżej 500Mb/s"
Sorry, miałem na myśli oczywiście port 100Mb/s, prędkość 500Mb/s mam pomiędzy adapterami PowerLine... W każdym razie porth ethernet działa z pełną prędkością i tym samym wykorzystuje w pełni pasmo łącza internetowego, na WiFi w moich warunkach propagacji fal 50Mb/s to był max z jakim TV się łączył, Netflix w 4K to było 4K w HD ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, JohnnyCash napisał:

Sorry, miałem na myśli oczywiście port 100Mb/s, prędkość 500Mb/s mam pomiędzy adapterami PowerLine... W każdym razie porth ethernet działa z pełną prędkością i tym samym wykorzystuje w pełni pasmo łącza internetowego, na WiFi w moich warunkach propagacji fal 50Mb/s to był max z jakim TV się łączył, Netflix w 4K to było 4K w HD ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

To proszę nie pisz więcej o portach i sieci 1 Gb/s w tym wątku, co zdarzyło Ci się kilka razy np tu:

3 godziny temu, JohnnyCash napisał:

W mojej opinii nie ma sensu używać WiFi, jeżeli dostępny jest port Ethernet 1Gb/s

bo siejesz dezinformację i robisz zamęt. Oledy LG, tak jak większość TV (o ile nie wszystkie) ma port ethernet 100 Mb/s. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, efel napisał:

 

Wyrobiłeś sobie opinię o tym że tryb 'Gra' w HDR to kupa na podstawie jednej gry, w dodatku jednej z pierwszych z HDRem? Hmm.

Ja gram sobie obecnie w Assasins Creed Orgins na PC. Ta gra ma dobrze zaimplementowany tryb HDR, bo ma wewnątrz gry zaimplementowane ustawienia, dzięki którym możesz wyregulować jasność HDR i jasność 'papieru' a przez to zniwelować stratę jasności telewizora w trybie 'Gra'. Tak to powinno być rozwiązane, bo są różne telewizory, różni producenci inaczej mapują kolory i jasność w HDR i jedynym dobrym rozwiązaniem jest dać ustawienia, żeby użytkownik sobie to wyregulował pod sprzęt, który posiada. Podejrzewam, że nowe gry które będą obsługiwały HDRa pójdą w tą stronę właśnie. 

Co do input laga. Jeżeli grasz na PS4 Pro to praktycznie wszystkie gry osiagają w 4K maksymalnie 30 fps. Sprawdzałem to u siebie - od biedy da się grać w trybie standardowym przy takim klatkażu. Wg testów seria oledów od LG w 4K poza trybem 'Gra' ma input laga na poziomie 60 ms. Nie jest to tragedia, można się przyzwyczaić. Natomiast w szybkie gry które są projektowane z myślą o 60 fps raczej nie da rady komfortowo tak grać. 

 

Nie zrozumiałeś mnie .

Tryb "gra" to według mnie "kupa" bo jak tylko na niego przełącze (bez wzgledu czy jestem w menu konsoli czy już w jakiejś grze) to od razu złącza się efekt "mgły" oraz słabej  ostrości na ekranie telewizora.

Dlatego bez względu na to czy gram w jakąś grę obsługującą hdr czy taką która tej funkcji nie posiada to gram na trybie "standardowym"

Nie wiem może mam coś źle ustawione w trybie "gry" ? Ale nic tam nie ruszałem więc hmm może ktoś ma jakieś ustawienia na ten tryb w miare solidne ? Tak wiem każdy telewizor jest inny  ale myśle ze gorzej już ten tryb u mnie wyglądać nie może . Nie wiem czy tylko u mnie tak jest ? Ale naprawde jest niegrywalny po 1 za ciemny po 2 ta taka mgła/poświata ....  masakrycznie to wygląda bez względu czy jestem w menu konsoli czy z jakąś włączoną grą

Zasmuciliście mnie  teraz trochę bo z Waszych słów wynika ze tylko u mnie tryb "gra" wygląda beznadziejnie. Dlatego prosiłbym o  podanie jakiś ustawien dla "eksperymentu" by zobaczyć czy będzie lepiej, bo gorzej na pewno być nie może.

Mam jeszcze pytanie odnośnie softu jaki jest obecnie najnowszy ? Bo ja cały czas mam 04.70.65 a gdy klikam aby poszukał aktualizacji to żadnej nie znajduje.

Nie wiem czy to też z powodu  strego softu mam problemy z przeglądarką ? Tzn. Gdy próbuje obejrze jakiś materiał filmowy z przeglądarki wyskakuje mi komunikat ze telewizor ma za mało pamięci i abym spróbował z innym materiałem. (w aplikacji youtube nie ma tego problemu)

Edytowane przez ilidan
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowane ustawienia dla Gra/HDR miałeś podawane, poszukaj wyżej / wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo siejesz dezinformację i robisz zamęt. Oledy LG, tak jak większość TV (o ile nie wszystkie) ma port ethernet 100 Mb/s. 
Co nie zmienia faktu, że nasze OLEDy lepiej radzą sobie z połączeniem fast ethernet niż z teoretycznie szybszym WiFi... Najczęściej wynika to z warunków lokalnych i propagacji fal, gdyż jak wiemy wifi najstabilniej działa w testach laboratoryjnych ;) Przełączanie na 5Ghz też na niewiele się zdaje, bo propagacja jest jeszcze gorsza i nie pomaga tu, że to pasmo jest jeszcze relatywnie puste zazwyczaj... Zostaje tylko skrętka lub jak wspomniałem adaptery PowerLine...



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem troszke tryb "gra" .

Pozmeniałem troche ustawienia obrazu w nim tak aby jak najbardziej zbliżyć go do trybu "standardowego"   i podzielę się paroma moimi spostrzeżeniami .

1  Damiano85  miałeś racje z imputlagiem  jest odczuwalny w dosyć znacznym stopniu na korzyść trybu "gra" co w zasadzie nie powinno dziwić.

2 W Każdym z trybów prócz trybu "standardowego" i bodajże "żywego" został w znacząco obniżony efekt HDR

3 W trybie "standardowym" mam znacznie żywsze kolory, przy czym czarne pozostaje czarnym a jest zdecydowanie jaśniejszy od trybu "gra" pomimo zmiany ustawień czerni.

Podsumowując jeżeli mam wybierać między cudownym obrazem z wyrazistym hdr a różnicą w imputlag do której swoją drogą i tak się przyzwyczaiłem to wybieram jednak obraz i tryb "standardowy"

 

Byłbym wdzięczny jakby ktoś odniósł się do mojego problemu z przeglądarką oraz softem w tv :)

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 04.70.65 jest najnowsza. Kilka stron wcześniej w tym wątku była o tym mowa. Możesz to zawsze zweryfikować dodatkowo na stronach LG.

Przeglądarka jest bardzo uboga i nie obejrzysz w niej raczej żadnego materiału wideo.

Edytowane przez Sierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos doczytal sie w instrukcji jak czesto mozna robic czyszczenie, typu ze producent poleca robic max 1 miesięcznie itp.?

Thx.

Ps. Pytam bo  przeglądałem wcześniejsze posty i ktos wypowiadal się że "zalecenia do recznego czyszcznia są różne, ze jest to ostrzejszy proces niz automat oraz że jest bardziej dokladne ale, niewiadomo jak to wyglada w kwestii długoterminowej."

Ktoś słyszał o jakiś testach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mariusz Politowski napisał:

Czy ktos doczytal sie w instrukcji jak czesto mozna robic czyszczenie, typu ze producent poleca robic max 1 miesięcznie itp.?

Thx.

Ps. Pytam bo  przeglądałem wcześniejsze posty i ktos wypowiadal się że "zalecenia do recznego czyszcznia są różne, ze jest to ostrzejszy proces niz automat oraz że jest bardziej dokladne ale, niewiadomo jak to wyglada w kwestii długoterminowej."

Ktoś słyszał o jakiś testach ?

W instrukcji LG nie ma za bardzo informacji na ten temat. Po prostu używać w razie problemów z jakością obrazu. Cokolwiek to znaczy... Z moich doświadczeń wynika, że nie ma sensu tego w ogóle używać. Czy jest to skuteczna metoda na długo utrzymujące się powidoki? Nie wiem, bo takowych u siebie nigdy nie widziałem. Może jakiś miłośnik programów informacyjnych ma większe doświadczenie w temacie. Jako ciekawostkę dodam, że Sony używa tych samych paneli i nie zaleca wykonywania tego procesu częściej niż raz w ROKU. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja 04.70.65 jest najnowsza. Kilka stron wcześniej w tym wątku była o tym mowa. Możesz to zawsze zweryfikować dodatkowo na stronach LG.
Przeglądarka jest bardzo uboga i nie obejrzysz w niej raczej żadnego materiału wideo.
Nie zgodzę się :) Z powodzeniem działa content seriale.ok :) Nie ma również problemu z innymi streamingami online :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to lekki masochizm ;) Powinienem napisać "... przyzwoitej jakości materiału wideo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki..... czy ten model posiada może wbudowany transmiter bluetooth aby np. podłączyć bezprzewodowe słuchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z innej beczki..... czy ten model posiada może wbudowany transmiter bluetooth aby np. podłączyć bezprzewodowe słuchawki ?
Posiada, ale nie wszystkie słuchawki bt wykrywa.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiada, ale nie wszystkie słuchawki bt wykrywa.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

mhm.. dzięki :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tyle jest w instrukcji na str.13

image.png.2d383c7bfecb04046347e2263972d87c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
 
Tyle jest w instrukcji na str.13
image.png.2d383c7bfecb04046347e2263972d87c.png
dziękuję

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: orientuje się ktoś, czy trwają pracę nad apką HBO GO do LG? Apka niby jest, ale po zmianach (możliwość posiadania konta bez posaidania umowy z operatorem) przy logowaniu każe podawać PIN, więc podejrzewam, że nie jest to wszystko jeszcze przystosowane. Jeszcze pytanie: używa ktoś Amazona na tym telewizorze? Jak wygląda jakość filmów w porównaniu z np. Netflixem czy Showmaxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Dawid Pawica napisał:

Pytanie z innej beczki: orientuje się ktoś, czy trwają pracę nad apką HBO GO do LG? Apka niby jest, ale po zmianach (możliwość posiadania konta bez posaidania umowy z operatorem) przy logowaniu każe podawać PIN, więc podejrzewam, że nie jest to wszystko jeszcze przystosowane. Jeszcze pytanie: używa ktoś Amazona na tym telewizorze? Jak wygląda jakość filmów w porównaniu z np. Netflixem czy Showmaxem?

Ja oglądałem na Amazonie drugi sezon Grand Tour ostatnio. Jakość fenomenalna, na pewno dużo lepiej niż 4K na Netflixie, aczkolwiek nie wiem jakiego bitrate i jakiego kodeka używa Amazon. Natomiast treści w 4K na Amazonie jest względnie mało, a takiej żeby były napisy PL to już ekstremalnie mało. Showmax nie oferuje 4K, filmy w 1080p wyglądają tam raczej standardowo, czyli znośnie jak na serwis VOD, aczkolwiek mam wrażenie że na Netlixie 1080p wygląda lepiej

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Dawid Pawica napisał:

Pytanie z innej beczki: orientuje się ktoś, czy trwają pracę nad apką HBO GO do LG? Apka niby jest, ale po zmianach (możliwość posiadania konta bez posaidania umowy z operatorem) przy logowaniu każe podawać PIN, więc podejrzewam, że nie jest to wszystko jeszcze przystosowane. Jeszcze pytanie: używa ktoś Amazona na tym telewizorze? Jak wygląda jakość filmów w porównaniu z np. Netflixem czy Showmaxem?

PIN znajdziesz po zalogowaniu się przez przeglądarkę na przykład na laptopie do serwisu HBO GO. W menu USTAWIENIA masz zakładkę URZĄDZENIA i nad listą urządzeń z których korzystasz będziesz miał widoczny PIN. W nowych wersji apki rzeczywiście już tego nie ma i myślałem, że nie da się odpalić starej wersji ale okazało się, że jednak wszystko działa.
PIN składa się z 8 dużych liter w moim przypadku.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dawid Pawica napisał:

Pytanie z innej beczki: orientuje się ktoś, czy trwają pracę nad apką HBO GO do LG? Apka niby jest, ale po zmianach (możliwość posiadania konta bez posaidania umowy z operatorem) przy logowaniu każe podawać PIN, więc podejrzewam, że nie jest to wszystko jeszcze przystosowane. Jeszcze pytanie: używa ktoś Amazona na tym telewizorze? Jak wygląda jakość filmów w porównaniu z np. Netflixem czy Showmaxem?

Również korzystam z Amazona, tyle że w Niemczech. Polskiego języka jeszcze w żadnym filmie nie widziałem ;) Generalnie apka działa spoko i jakość obrazu jest moim zdaniem nieco lepsza niż na netflixie. Tak jak kolega wyżej napisał, mało jest materiałów w 4K, w HDR nie ma wogóle. Z tego względu oglądam tylko filmy w full HD w tym serwisie. Dla samej rozdzielczości nie ma sensu dopłacać. To 4K w streamingu to bardziej marketing, moim zdaniem ;) Film musi mieć HDR i WCG, rozdzielczości ma drugorzędne znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PIN znajdziesz po zalogowaniu się przez przeglądarkę na przykład na laptopie do serwisu HBO GO. W menu USTAWIENIA masz zakładkę URZĄDZENIA i nad listą urządzeń z których korzystasz będziesz miał widoczny PIN. W nowych wersji apki rzeczywiście już tego nie ma i myślałem, że nie da się odpalić starej wersji ale okazało się, że jednak wszystko działa.
PIN składa się z 8 dużych liter w moim przypadku.


Podobno jest jakiś problem, bo klienci którzy zdecydowali się korzystać z HBO GO niezależnie w ogóle nie widzą PINu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...