Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Plazmy miały już 100 tys..., ale raczej martwiłbym się czy reszta tyle wytrzyma..., niz panel ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie grzeją wam się OLEDY ? 

Bo mój po takim 5 godzinnym maratonie jest dosyć ciepły w jedym miejscu z tyłu panelu (tam gdzie była folia z tylu )  po prawej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled wytwarza bardzo mało ciepła więc elektronika powinna wytrzymać długo. Z drugiej strony nie wiemy czy LG dzięki temu że jest mało ciepła nie wstawił komponentów gorszej jakości.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim grzeję duży pokój, już dwa tygodnie grzejnik mam skręcony na zero ;)
To tylko kwestia czasu kiedy pojawią się pytania: ile trzyma wam bateria w pilocie?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ilidan napisał:

A ogólnie grzeją wam się OLEDY ? 

Bo mój po takim 5 godzinnym maratonie jest dosyć ciepły w jedym miejscu z tyłu panelu (tam gdzie była folia z tylu )  po prawej stronie :)

Obstawiam, że w tym miejscu obudowy znajduje się zasilacz.

Widzę, że chłopaki mają już niezły ubaw z niektórych pytań :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  Oj przynajmniej  temat na forum żyje :P

Lepsze to niż parę stron dotyczących folii na matrycy :D

Swoją drogą jaką odległość macie od swoich telewizorów ? (pytanie do posiadaczy 65 cali) 

Bo czytałem ze jeżeli chodzi o telewizory 4k (65cali) to ta odległość powinna być od 120cm do 270cm zadziiwiające że tak mało  :)

Ponoć człowiek z odległości ponad 3 metrów nie dostrzeże różnicy miedzy full hd a 4k

Są też ludzie którzy głoszą teorie że pomiędzy liczbę cali wystarczy dać przecinek i wychodzi odległość pomiędzy widzem a telewizorem .

W przypadku 65 cali byłoby to 6,5 metra :D serio ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ilidan napisał:

Bo czytałem ze jeżeli chodzi o telewizory 4k (65cali) to ta odległość powinna być od 120cm do 270cm zadziiwiające że tak mało  :)

Ponoć człowiek z odległości ponad 3 metrów nie dostrzeże różnicy miedzy full hd a 4k

Jeżeli chodzi o samą rozdzielczość to im bliżej usiądziesz tym lepiej.  Ale prawda jest też taka, że telewizory UHD to nie tylko 4k, ale także szeroka paleta barw i HDR, a te rzeczy zobaczysz już z każdej odległości. Podobnie jak idealną czerń na telewizorach OLED. Także nie ma się co aż tak przejmować odległością, bo ze wszystkich ,,ficzerów" rozdzielczość wydaje sie najmniej istotna (co oczywiście nie znaczy, że nie robi różnicy i jest bez znaczenia).

 

2 godziny temu, ilidan napisał:

A ogólnie grzeją wam się OLEDY ? 

o mój po takim 5 godzinnym maratonie jest dosyć ciepły w jedym miejscu z tyłu panelu (tam gdzie była folia z tylu )  po prawej stronie :)

Przyznam się, że nigdy mi nie przyszło do głowy by ,,macać" telewizor po seansie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JohnnyCash

Skoro zerwałeś folię zabezpieczającą zgodnie z informacją konsultanta LG czy mógłbyś zrobić zdjęcie narożnika matrycy jakie ja wykonałem na stronie 145. Tam wyraźnie widać warstwę na matrycy 1mm od ramki z każdej strony .Proponuję zrobić zdjęcie z wymuszoną lampa. Z informacji LG wynika że należy zerwać filtr polaryzacyjny, bo nic nie wspomnieli o oznaczeniach na rogach z opisem "remove"...... Z góry dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, vakosset napisał:

Z informacji LG wynika że należy zerwać filtr polaryzacyjny, bo nic nie wspomnieli o oznaczeniach na rogach z opisem "remove"...... Z góry dzięki.

Nie wydaje mi się by ktokolwiek nie był w stanie odróżnić zwykłej folii zabezpieczającej  ekran i przeznaczonej do zerwania, od warstwy polaryzatora...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się by ktokolwiek nie był w stanie odróżnić zwykłej folii zabezpieczającej  ekran i przeznaczonej do zerwania, od warstwy polaryzatora...

Węszę spiseq LG - każo filtry zrywać, żeby potem nie uznawać gwarancji Niektóre posty jadą rakiem na kilometr

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie na napis "remove before use". Zrywacie. Jak nie ma to to nie jest żadna folia. Proste.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Nie wydaje mi się by ktokolwiek nie był w stanie odróżnić zwykłej folii zabezpieczającej  ekran i przeznaczonej do zerwania, od warstwy polaryzatora...

Nie byłbym taki pewien jak czytam część wypowiedzi...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kKadajo napisał:

Panowie jak macie na napis "remove before use". Zrywacie. Jak nie ma to to nie jest żadna folia. Proste.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Mylisz się... Z tylu tv miałem folie, bez napisu „remove”’, a była do usunięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, drozdek napisał:

Mylisz się... Z tylu tv miałem folie, bez napisu „remove”’, a była do usunięcia...

Bo ta folia nie zabezpieczała ekranu, a to różnica.

Jak już pisano każdy powinien być na tyle kumaty żeby stwierdzić co jest folią zabezpieczającą, a co filtrem polaryzacyjnym matrycy.

Jak widać firma LG nie przewidziała, że na polskim forum powstanie taka epopeja na ten temat.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ta folia nie zabezpieczała ekranu, a to różnica.
Jak już pisano każdy powinien być na tyle kumaty żeby stwierdzić co jest folią zabezpieczającą, a co filtrem polaryzacyjnym matrycy.
Jak widać firma LG nie przewidziała, że na polskim forum powstanie taka epopeja na ten temat.
Ilu z Was zrywało filtr polaryzacyjny, że wiecie, że można go w ogóle zdjąć bez uszkodzenia matrycy?:)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, slavi77 napisał:

Bo ta folia nie zabezpieczała ekranu, a to różnica.

Jak już pisano każdy powinien być na tyle kumaty żeby stwierdzić co jest folią zabezpieczającą, a co filtrem polaryzacyjnym matrycy.

 

Geniusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że on zapewne do Irlandii się nie pofatyguje skalibrować tv.
Wczoraj przyszedł logitech harmony i teraz już mam pewność że mój B7V to nówka więc pora co nieco poustawiać obraz nim uda się skalibrować.
Dajcie jakies namiary gdzie są podane ogólne w miarę dobre ustawienia do dziennego i wieczornego oglądania, kiedyś widziałem je w tym temacie, ale nijak nie pamiętam na której stronie.
Możesz napisać dokładnie co zrobiłeś aby wejście w menu serwis.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Możesz napisać dokładnie co zrobiłeś aby wejście w menu serwis.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Ok dostałem się do menu serwis czy czas przepracowany tv to UTT?

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi zwrot na konto lg chce dowód zakupu czyli paragon i tam jest też numer paragonu i tabliczka znamienowa to ta z tyłu telewizora czy z pudełka?

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paszczak7005 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi zwrot na konto lg chce dowód zakupu czyli paragon i tam jest też numer paragonu i tabliczka znamienowa to ta z tyłu telewizora czy z pudełka?

https://www.strefalg.pl/zwrotnakonto/regulamin.pdf

pkt 3.5 g)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu i tu masz numery seryjne, ale jak chcą "znamionową" to zrób im z tv

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tracer10 napisał:

Czy ktoś pamięta mniej więcej w jakim miejscu tego długiego tematu sa w miarę dobre ustawienia do dziennego i wieczornego oglądania?

W teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój ile b7v po godzinie używania ? czekam na serwisantow lg ciekawe co powiedzą...

20180322_183532_HDR.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to mój ile b7v po godzinie używania czekam na serwisantow lg ciekawe co powiedzą...
20180322_183532_HDR.thumb.jpg.ef22d0460cbd0b61f03fd2400efd47df.jpg
Bądź bohaterem w swoim domu, napraw go sam, w necie jest masa hintów ?






Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JohnnyCash napisał:

Bądź bohaterem w swoim domu, napraw go sam, w necie jest masa hintów ?
 

 





Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie chodzi o to że nie stluklem go. Godzinę działał normalnie. Później pokazał sie ledwo widoczny biały pas po prawej stronie a teraz jest tak. Nie był ruszany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...