Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Mariusz Politowski napisał:

Jak nie miales naklejek ze zrywać to nie zrywaj, ja mam wersje C ze stycznia i nie miałem foli z przodu kolega kupil w grudniu i tez nie mial oboje kupilismy w media.

Nic dodać,  nic ująć. W instrukcji jest wyrazie napisane, że na ekranie jest warstwa polaryzatora. Oczywiście jeśli ktoś chce się tej warstwy usilnie pozbyć, bo mu przeszkadza czy coś, to jego sprawa ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic dodać,  nic ująć. W instrukcji jest wyrazie napisane, że na ekranie jest warstwa polaryzatora. Oczywiście jeśli ktoś chce się tej warstwy usilnie pozbyć, bo mu przeszkadza czy coś, to jego sprawa

Warstwa polaryzatora w formie foli, którą można zerwać? Aha ?

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Żeby nie było, to tu można znaleźć budowę OLEDa i LCD - oba rodzaje matryc posiadają warstwę polaryzacyjną ale nie jest to folia, którą sobie można ot tak zerwać :)

http://www.lg.com/global/business/download/resources/id/OLED.pdf



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JohnnyCash napisał:

Daj znać jak możesz na forum czego się dowiedziałeś, myślę, że nie jedna osoba ma wątpliwości :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć, 

Ja już pytałem konsultanta i poniżej odpowiedź. 

image.thumb.png.ed5795ef154b4bb02f072bda36d0af95.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, 
Ja już pytałem konsultanta i poniżej odpowiedź. 
image.thumb.png.ed5795ef154b4bb02f072bda36d0af95.png


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JohnnyCash napisał:

emoji106.png

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Mój model jest ze stycznia 2018 i powiem wam tak. Przyjechał oryginalnie zapakowany (zakup w EURO RTV AGD). Po rozpakowaniu oprócz dwóch naklejek w dolnych rogach matrycy nic więcej na ekranie nie było. Tak więc jeśli jest na nim folia to jest to najbardziej zarąbiście przyklejona folia i generalnie najbardziej zarąbista folia jaką widziałem na sprzęcie RTV. Zero bąbli powietrza czy nawet nie sprawia , że obraz jest mleczny,matowy, rozmyty, niewyraźny... Ok, żartuje. Nie mam foli na ekranie. Tylko z tyłu taka z dziurkami.

Dlatego wychodzi więc, że albo LG samo nie wie czemu raz ta folia jest a raz nie, albo jest w tym jakiś bliżej nieokreślony cel, którego nie chcą zdradzić. W każdym razie najwidoczniej jedni ją mają inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować pilota jeśli masz telefon z IrDA. Wystarczy darmowa aplikacja ze sklepu google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tracer10 napisał:

Witam.

W końcu się doczekałem i środa to będzie dzień odbioru B7V.

Temat czytałem w styczniu bo wtedy miał być zakup i sporo zapomniałem, a byłem głównie skupiony na problemach z matrycą jakie są w nowych TV kupionymi przez forumowiczów.

Mam parę pytań.

1. TV odbiorę w sklepie i mam dylemat czy sprawdzać wszystko na miejscu czy na spokojnie w domu. Chodzi mi przede wszystkim o licznik pracy godzin i związany z tym zakup pilota uniwersalnego.

Czy każdy pilot nadaje się do wejścia menu LG OLED? To ważne bo nie ma już czasu na zakup na Ebayu, a tu w sklepach nie ma za wiele wyboru, mają zwykle piloty do SKY i dedykowane do poszczególnych marek, ale ceny po 40-50e to zbyt dużo aby wydać na jednorazowe użycie pilota.

2. Pytanie drugie, na co mam zwracać uwagę przy sprawdzaniu TV po wyjęciu z pudła? Dodam iż na tyle nie ufam faktowi niby oryginalnego zapakowania w pudle [ naczytałem się o tym, a i znajomy pracował w dużym sklepie RTV w UK ] że chcę dokładnie sprawdzić.

Co proponujecie w temacie pilot?

Pozdro

 

Z jakiego sklepu odbierasz ?

Bo ja właśnie też już zamówiłem swój 65 calowy egzemplarz z RTV Euro AGD i mam do odbioru jutro  :)

I w sumie mam podobne wątpliwości co Ty, sam nie wiem na co zwracać uwage i czy wziąć telewzir do domu i na spokojnie go sobie w domu sprawdzić czy jeszcze u nich w sklepie go odpalić i bawić się w konfiguracje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ilidan napisał:

 

Z jakiego sklepu odbierasz ?

Bo ja właśnie też już zamówiłem swój 65 calowy egzemplarz z RTV Euro AGD i mam do odbioru jutro  :)

I w sumie mam podobne wątpliwości co Ty, sam nie wiem na co zwracać uwage i czy wziąć telewzir do domu i na spokojnie go sobie w domu sprawdzić czy jeszcze u nich w sklepie go odpalić i bawić się w konfiguracje ?

Pamiętaj tylko, że ten sposób zakupu w tym sklepie pozbawia Cię praw konsumenckich. A w szczególności tego najważniejszego, czyli prawa zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gdybyś się burzył i twierdził, że to nieprawda, to najpierw prześledź wpisy w internetach (tu też było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Barnaba napisał:

Pamiętaj tylko, że ten sposób zakupu w tym sklepie pozbawia Cię praw konsumenckich. A w szczególności tego najważniejszego, czyli prawa zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gdybyś się burzył i twierdził, że to nieprawda, to najpierw prześledź wpisy w internetach (tu też było).

 

A dlaczego ?  Bo to działa  na zasadzie takiej że widzę co biorę  nie mogę zwrócić ?

Także w razie problemów to pozostaje już tylko gwarancja LG tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep "sprytnie" omija prawo, a klient myśli, że kupuje "przez internet".

Zastanów się, czy nie lepiej zamówić do domu kurierem (jeśli już musisz w tym sklepie) i spokojnie przetestować przez dwa tygodnie?

Wtedy zresztą masz większy wybór renomowanych sklepów:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Z jakiego sklepu odbierasz ?
Bo ja właśnie też już zamówiłem swój 65 calowy egzemplarz z RTV Euro AGD i mam do odbioru jutro 
I w sumie mam podobne wątpliwości co Ty, sam nie wiem na co zwracać uwage i czy wziąć telewzir do domu i na spokojnie go sobie w domu sprawdzić czy jeszcze u nich w sklepie go odpalić i bawić się w konfiguracje ?
Niech wystawiają i uruchamiają, nie płać dopóki nie obejrzysz i nie sprawdzisz TV :) Ja w SolPolu podpisywałem, że odbieram towar nieuszkodzony, dlatego wcześniej dokładnie go obejrzałem...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości Panowie.

 

W jakich cenach udało Wam się wasze 65 B7 wyrwać? Szukam jakiejs godnej oferty, pytam też sprzedawców w sieciówkach, ale jakoś mało elastyczni są pod względem ceny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości Panowie.
 
W jakich cenach udało Wam się wasze 65 B7 wyrwać? Szukam jakiejs godnej oferty, pytam też sprzedawców w sieciówkach, ale jakoś mało elastyczni są pod względem ceny
 
Zapytaj w Łodzi, SolPol lub RTVmax.pl, są prawie najwyżej na Ceneo, ja kupowałem w SolPol, na miejscu zbiłem jeszcze 70zl ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie daj się nabrać na promo od LG na zwrot kasy:) W MM 55B7V kosztował 6999PLN + 200zl od LG + 200 w bonie od MM co daje 6599PLN po promocji, dobra cena co? Niekoniecznie:) Mój LG nabyty w SolPolu po cenie 6300PLN nie mógł wziąć udziału w promocji na zwrot 200PLNów, pomimo, że podczas rejestracji mogłem wybrać SolPol z listy dystrybutorów na stronie LG:D Ta promocja to ściema, obowiązuje tylko w sieciowkach sprzedających TV po najwyższych cenach Kupiłem swój taniej niż po promocji miałbym w MM czy Saturnie ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Pamiętaj tylko, że ten sposób zakupu w tym sklepie pozbawia Cię praw konsumenckich. A w szczególności tego najważniejszego, czyli prawa zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gdybyś się burzył i twierdził, że to nieprawda, to najpierw prześledź wpisy w internetach (tu też było).

 

 

Niestety zamówiłem go już do sklepu w moim mieście głównie z racji tego że będe go brał na raty.

Wczoraj rtv euro agd na chwile zmienił cene z 10999zł na 10499zł to kupilem

Dodatkowo oni płacą pierwsza rate czyli 525zł + dodatkowo zwrot 400zł od lg

To można powiedzieć że zamiast 11000zł zapłacę 9500-9600zł co chyba nie jest taką złą ceną ?

Na co dokładnie zwracać uwagę jak będe go jutro odbierał ze sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Niestety zamówiłem go już do sklepu w moim mieście głównie z racji tego że będe go brał na raty.
Wczoraj rtv euro agd na chwile zmienił cene z 10999zł na 10499zł to kupilem
Dodatkowo oni płacą pierwsza rate czyli 525zł + dodatkowo zwrot 400zł od lg
To można powiedzieć że zamiast 11000zł zapłacę 9500-9600zł co chyba nie jest taką złą ceną ?
Na co dokładnie zwracać uwagę jak będe go jutro odbierał ze sklepu ?
Przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne, innych raczej w sklepie nie wychwycisz... Emocje, oświetlenie itp. :) To co wylapiesz w domu, np w obrazie, itp. podpada już pod gwarancję LG :/ Najważniejsze, żeby TV był w jednym kawałku jak go będziesz odbierał i żeby działał :)



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JohnnyCash napisał:

Przede wszystkim na uszkodzenia mechaniczne, innych raczej w sklepie nie wychwycisz... Emocje, oświetlenie itp. :) To co wylapiesz w domu, np w obrazie, itp. podpada już pod gwarancję LG :/ Najważniejsze, żeby TV był w jednym kawałku jak go będziesz odbierał i żeby działał :)



Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Czyli krótko mówiąc jak bede w sklepie to mam go wyjąc z kartonu obejrzec z kazdej strony i włączyć ? ale nie konfigurowac ?

Konfiguracje zostawic na powrot do domu na spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czyli krótko mówiąc jak bede w sklepie to mam go wyjąc z kartonu obejrzec z kazdej strony i włączyć ? ale nie konfigurowac ?
Konfiguracje zostawic na powrot do domu na spokojnie ?
No ale co Ty chcesz tam konfigurować? I nie Ty masz go wyjmować i ustawiać ale obsługa sklepu, zapłać dopiero jak wszystko zagra :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, JohnnyCash napisał:

No ale co Ty chcesz tam konfigurować? I nie Ty masz go wyjmować i ustawiać ale obsługa sklepu, zapłać dopiero jak wszystko zagra :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie.
Jak będziesz miał przyznany kredyt to idziesz do obsługi i prosisz by Ci pokazali tv. Jak przyniosą z magazynu to sprawdź pudełko, czy nigdzie nie jest obite. Potem wystawią Ci tv na taki stelaż (jak do malowania obrazów) i uruchomią. Obejrzyj go dokładnie pod względem uszkodzeń mechanicznych. No i zwróć uwagę czy obraz jest w miarę ok. Resztę możesz zrobić w domu. Jeśli znajdziesz coś co Cię zaniepokoi to poproś o inny egzemplarz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JohnnyCash napisał:

Zapytaj w Łodzi, SolPol lub RTVmax.pl, są prawie najwyżej na Ceneo, ja kupowałem w SolPol, na miejscu zbiłem jeszcze 70zl ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Nie daj się nabrać na promo od LG na zwrot kasy:) W MM 55B7V kosztował 6999PLN + 200zl od LG + 200 w bonie od MM co daje 6599PLN po promocji, dobra cena co? Niekoniecznie:) Mój LG nabyty w SolPolu po cenie 6300PLN nie mógł wziąć udziału w promocji na zwrot 200PLNów, pomimo, że podczas rejestracji mogłem wybrać SolPol z listy dystrybutorów na stronie LG:D Ta promocja to ściema, obowiązuje tylko w sieciowkach sprzedających TV po najwyższych cenach emoji14.png Kupiłem swój taniej niż po promocji miałbym w MM czy Saturnie ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Niekoniecznie ściema. Ja kupiłem na raty (20x0%) w Euro za 6499 - 1 rata płacona przez Euro. A dzisiaj dostałem info od LG 

Pragniemy poinformować, że Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.

Nagroda zostanie wysłana w terminie maksymalnie 60 dni.

Pozdrawiamy, 
Zespół obsługi StrefaLG.pl

Reasumując, OLED wyniósł mnie 5974 PLN, lepszej oferty nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie ściema. Ja kupiłem na raty (20x0%) w Euro za 6499 - 1 rata płacona przez Euro. A dzisiaj dostałem info od LG 

Pragniemy poinformować, że Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.

Nagroda zostanie wysłana w terminie maksymalnie 60 dni.

Pozdrawiamy, 
Zespół obsługi StrefaLG.pl

Reasumując, OLED wyniósł mnie 5974 PLN, lepszej oferty nie widziałem.

Pytanie ile kosztował wtedy w SolPolu? :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ilidan napisał:

 

Na co dokładnie zwracać uwagę jak będe go jutro odbierał ze sklepu ?

Wrzuć sobie plansze (zielony, niebieski, czerwony, biały). W en sposób ssprawdzisz czy nie ma martwych pikseli. Na białej planszy będzie widać ewentualne przebarwienia. Możesz jeszcze wrzucić 5% szarości, ale w warunkach sklepowych raczej i tak nie będzie nic widać. To są ewentualne problemy, których gwarancja i tak nie obejmuje. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  za rady  kredyt juz przyznany jutro odbior :)

Z planszami nie bede kombinował w sklepie, ocenie jutro stan wizualny i rzuce okiem na ekran gdy już go uruchomią mam nadzieje że trafi mi się dobra sztuka czy sobie i przyszłym nabywcą  tego TV życze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ilidan napisał:

Dziękuje  za rady  kredyt juz przyznany jutro odbior :)

Z planszami nie bede kombinował w sklepie, ocenie jutro stan wizualny i rzuce okiem na ekran gdy już go uruchomią mam nadzieje że trafi mi się dobra sztuka czy sobie i przyszłym nabywcą  tego TV życze

Pamiętaj kolego, żeby nie uruchamiać Tv w domu tak z marszu. Pozwól jemu złapać temp. pokojową tak 1h niech postoi rozpakowany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj kolego, żeby nie uruchamiać Tv w domu tak z marszu. Pozwól jemu złapać temp. pokojową tak 1h niech postoi rozpakowany. 
 
W sklepie też nie powinni go ot tak odpalać, często na magazynach jest dużo zimniej niż na sklepie i może dojść do kondensacji na powierzchni elementów TV... Na to też warto zwrócić uwagę, bo uruchomiony w ten sposób TV może już nie chcieć się uruchomić w domu :/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...