Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

na 2.4 ghz mam wyniki około 70-110 (nie pamiętam, ale 2.4 chodzi u mnie jedynie na paśmie jedynie 20 mhz, synchronizacja na około 140 mbit), 

na 5 ghz na kanałach wifi około 36 spokojnie wyciąga 200 mbit (nie mam szybszego łącza żeby sprawdzić ile poszło by maks ale np. kopiowanie plików po wifi między kompami jest dużo szybsze), z kolei 5ghz na kanałach wyższych bliżej 100 - wifi  w tv działa z prędkością 1 mbit i urywa nonstop. Dziwne to ponieważ synchronizacja jest też na 866 mbit i np. ps4 pro działa wtedy bez "zgrzytów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłączonego OLEDa po kablu Ethernet, więc problemy z WIFI są mi obce. Natomiast jeśli ktoś ma problemy to ja bym najpierw posprawdzał inne kanały WIFI, bo przeważnie APki są ustawione na kanał 6 (2.4 Ghz), a wtedy mogą się pojawić kolizje z innymi APkami działającymi na tym samym kanale lub pobliskim. Na pewno warto sprawdzić kanały 1 i 11. Jak to nie pomoże, to można jeszcze kupić jakiś porządny access point 802.11n który działa w trybie bridge'a i podłączyć go do portu Ethernet telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejho, 

Mam pytanie do kolegów posiadaczy B7. Czy jak zmieniacie ustawienia Oświetlenie OLED to od razu to widać w każdym trybie?

Patrzyłem na filmy rtings i tam widać od razu jak ruszają suwakiem. U mnie normalnie nie widzę różnicy między 0 i 100. 

Sprawdzałem na trybach technicolor, standardowy, eco, itp. Zarówno na kanałach telewizyjnych, jak i pendrive - nie widać zmiany. 

Działa za to i jest widoczne od razu w trybie Dolby Vision na Netflix, ale tylko dla treści Dolby Vision. 

Może jest to związane z jakimiś innymi ustawieniami, typu kontrast dynamiczny?

Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia i podpowiedzi. W instrukcji nie znalazłem o tym informacji. 

Edytowane przez tortue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tortue napisał:

Hejho, 

Mam pytanie do kolegów posiadaczy B7. Czy jak zmieniacie ustawienia Oświetlenie OLED to od razu to widać w każdym trybie?

Patrzyłem na filmy rtings i tam widać od razu jak ruszają suwakiem. U mnie normalnie nie widzę różnicy między 0 i 100. 

Sprawdzałem na trybach technicolor, standardowy, eco, itp. Zarówno na kanałach telewizyjnych, jak i pendrive - nie widać zmiany. 

Działa za to i jest widoczne od razu w trybie Dolby Vision na Netflix, ale tylko dla treści Dolby Vision. 

Może jest to związane z jakimiś innymi ustawieniami, typu kontrast dynamiczny?

Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia i podpowiedzi. W instrukcji nie znalazłem o tym informacji. 

Oświetlenie Oled w trybach HDR i Dolby Vision zostaw w spokoju :) Sprawdź czy masz wyłączone oszczędzanie energii. Różnica w jasności będzie widoczna tylko w jasnych partiach obrazu. To nie LCD i zwiększenie oświetlenia Oled nawet do 100 nie wpływa na ciemniejsze partie obrazu. Więc różnica zależy od tego na jaką scene akurat patrzysz. Im więcej jaskrawych obiektów tym większa różnica powinna być widoczna. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Damiano85 napisał:

Oświetlenie Oled w trybach HDR i Dolby Vision zostaw w spokoju :) Sprawdź czy masz wyłączone oszczędzanie energii. Różnica w jasności będzie widoczna tylko w jasnych partiach obrazu. To nie LCD i zwiększenie oświetlenia Oled nawet do 100 nie wpływa na ciemniejsze partie obrazu. Więc różnica zależy od tego na jaką scene akurat patrzysz. Im więcej jaskrawych obiektów tym większa różnica powinna być widoczna. 

Damiano dzięki za odpowiedź. Ruszałem w dolby vision tylko żeby sprawdzić że tam działa. Oszczędzanie energii wyłączone. Załączam link do filmu z rtings gdzie w trybie ekspert (ciemne pomieszczenie) przy poruszaniu suwakiem oświetlenie oled widać wyraźnie zmiany w ciemnych i jasnych partiach obrazu. 

https://youtu.be/6Wmohn9b3Sc?t=4m10s 

U mnie w tym samym trybie i ustawieniach przy zmianie oświetlenia oled nic się nie zmienia. Sprawdzane na kilku zdjęciach/filmach. 

Chciałbym zrozumieć lepiej to ustawienie. Ponieważ nie widzę żadnych zmian to nie wiem jaki poziom jest tak naprawdę ustawiony, a jest dla mnie po prostu zbyt jasny do np. oglądania bajek przez dzieciaki. 

Czy ktoś mógłby sprawdzić jak to działa u niego poza dolby vision i napisać czy widać zmianę czy nie?

Będę wdzięczny również za inne spostrzeżenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Ja mam podłączonego OLEDa po kablu Ethernet, więc problemy z WIFI są mi obce. Natomiast jeśli ktoś ma problemy to ja bym najpierw posprawdzał inne kanały WIFI, bo przeważnie APki są ustawione na kanał 6 (2.4 Ghz), a wtedy mogą się pojawić kolizje z innymi APkami działającymi na tym samym kanale lub pobliskim. Na pewno warto sprawdzić kanały 1 i 11. Jak to nie pomoże, to można jeszcze kupić jakiś porządny access point 802.11n który działa w trybie bridge'a i podłączyć go do portu Ethernet telewizora.

Ja niestety mam problem z Oledowym WiFi, mam łącze 600 Megabitonów z vectry i jest dramat. W łikend planuje przenieść WiFi na router Vectry i podłączyć linksysa po Ethernecie z TV właśnie w trybie bridge. Ostatecznie zostaje wiercenie kilku ścian :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Witasisko napisał:

Ja niestety mam problem z Oledowym WiFi, mam łącze 600 Megabitonów z vectry i jest dramat. W łikend planuje przenieść WiFi na router Vectry i podłączyć linksysa po Ethernecie z TV właśnie w trybie bridge. Ostatecznie zostaje wiercenie kilku ścian :(

Te rutery od vectry to porażka, mi się trochę poprawiło jak zmienili mi ruter na technicolor, ale mimo ze jest 5m od tv to i tak użyłem w końcu kabla. Bo na wifi było albo 120mb albo 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, chiszberg napisał:

Witam Szanownych Kolegów.

Przeczytałem te ponad 140 stron i nie udało Wam się mnie zniechęcić. Zakupiłem więc swój model LG 55B7 w Euro RTV AGD (folii na ekranie nie było ;-) pakowany oryginalnie. ). Mam dwa pytania, co do których nie znalazłem odpowiedzi.

1) Próbuje podłączyć dysk HDD po usb 3.0 (dysk obsługuje USB 3.0) i mój OLED z uporem maniaka pokazuje mi komunikat " Odłącz nośnik i podłącz ponownie". Po wykonaniu takiej operacji mam ten komunikat ponownie. I tak bez końca.
Czy to możliwe, że wina leży w tym, że dysk mam podzielony na dwie partycje. Jedna pod MacOS a druga w systemie plików exFAT? Obie partycje mają po +/- 1 TB

2) Posiadam router TP-Link Touch P5, który wg producenta ma transfer po WiFi 5GHz: Do 1300Mb/s 2,4GHz: Do 600Mb/s. OLED widzi tylko sieć 2,4GHz. (Czy może widzieć 5GHz?). O ile filmy 4K na Netflix czy Youtube śmigają bez przycinki, o tyle kiedy odtwarzam film w 4K z HDR i Dolby Atmos  z  SynologyNAS, to OLED co około 20 sekund, doczytuje materiał. Przy filmach odtwarzanych w ten sam sposób w 1080, nie ma takiego problemu. Synology to model DS115j.

Po za tym do TV nie mam co się czepiać. Dokupiłem Soundbara Yamaha dsp-2700 i jako komplecik śmiga wszystko pięknie.

No dobra Panowie więc problemy rozwiązałem.

Co do połączenia i przycinania filmów z Synology NAS to poszedłem po najniższej linii oporu i połączyłem kablem  OLEDA z routerem. Problemy jak ręką odjął.  Sam problem z WiFi pozostaje jeszcze tajemnicą. Dziwi mnie tylko to , że przy łączu internetowym na SpeedTest potrafiłem osiągnąć na downloadzie i uploadzie ponad 200 Mbps (łącze symetryczne). Więc i z Synology powinienem na spokojnie tyle albo i więcej otrzymać. Oczywiście możliwe jest, że sąsiad podłączył jakiegoś "potwora" i władował się na mój kanał. Tego akurat nie sprawdzałem. Ale ostatnimi czasy SpeedTest pokazuje maksymalnie 60-70 Mbps. Coś ewidentnie jest na rzeczy.

CO do dysku HDD to faktycznie problemem był system zapisu plików exFAT. Zaorałem dysk na NTFS i problem został rozwiązany. Wszystko śmiga pięknie.

Tak więc Panowie wszystkim razem i każdemu z osobna wielkie dzięki za porady.

Jeszcze jedno. Po jakim czasie otrzymaliście zwrot kaski od LG z promocji? Piszą , że 30 dni. Czy faktycznie czekają do 30 dnia czy jest to wcześniej na koncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie weryfikacja trwała 14 dni czyli maks tego co zapowiadali. Natomiast w wiadomości o pozytywnej weryfikacji dostałem info że, zwrot nastąpi maksymalnie do 60 dni więc z tymi 30 jesteś i tak wygrany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, chiszberg napisał:

No dobra Panowie więc problemy rozwiązałem.

Co do połączenia i przycinania filmów z Synology NAS to poszedłem po najniższej linii oporu i połączyłem kablem  OLEDA z routerem. Problemy jak ręką odjął.  Sam problem z WiFi pozostaje jeszcze tajemnicą. Dziwi mnie tylko to , że przy łączu internetowym na SpeedTest potrafiłem osiągnąć na downloadzie i uploadzie ponad 200 Mbps (łącze symetryczne). Więc i z Synology powinienem na spokojnie tyle albo i więcej otrzymać. Oczywiście możliwe jest, że sąsiad podłączył jakiegoś "potwora" i władował się na mój kanał. Tego akurat nie sprawdzałem. Ale ostatnimi czasy SpeedTest pokazuje maksymalnie 60-70 Mbps. Coś ewidentnie jest na rzeczy.

CO do dysku HDD to faktycznie problemem był system zapisu plików exFAT. Zaorałem dysk na NTFS i problem został rozwiązany. Wszystko śmiga pięknie.

Zastanawiam się nad NASem, w jaki sposób udostępniasz treści na TV? Po DLNA czy WebOS dobija się po sambie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, +Kirek+ napisał:

U mnie weryfikacja trwała 14 dni czyli maks tego co zapowiadali. Natomiast w wiadomości o pozytywnej weryfikacji dostałem info że, zwrot nastąpi maksymalnie do 60 dni więc z tymi 30 jesteś i tak wygrany ;)

Ja zarejestrowałem moją B7 3 marca br., mejlem nic nie dostałem :( Jak się zaloguję na stronę LG to mam info: Status: Przetworzony/poprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kislawa napisał:

Te rutery od vectry to porażka, mi się trochę poprawiło jak zmienili mi ruter na technicolor, ale mimo ze jest 5m od tv to i tak użyłem w końcu kabla. Bo na wifi było albo 120mb albo 1.

Mój router z Vectry to technicolor i mam do niego podpięty router WiFi Linksys EA 6200 (802.11 a/b/g/n/ac 900Mb/s, graty stoją pod biurkiem w sypialni a do salonu z TV mam 8m + ściany/zakręty. Jak pisałem wcześniej, przy testowaniu net'a w Netflix, pasmo miałem na poziomie 10, czasem 5 i nawet 2 Mb/s.

michał wasabi Sprawdziłem ustawienia routera Linsys i ustawiłem na kanał 36 (było na auto, sic!) + priorytet na LG OLED. Dzisiaj z rańca zapuściłem ten test ze strony Netflix i voilà, transfer na poziomie 90-110 Mbps. Dzięki za pomoc ^_^

9 minut temu, Mierzwiak napisał:

Patrzyłeś w spamie? :)

Ofc, nic nie ma. Mam nadzieję, że jak mam status na przetworzony/poprawny to chociaż kasę oddadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Witam wszystkich, stoje przed wyborem telewizora i trafiła mi się fajna propozycja. 65 calowy xe93 za 8999zł, generalnie nie spieszy mi się z zakupem ale niedługo już tego modelu nie będzie a na ten rok model xf90 jest gorszy. Rozważałem jeszcze oleda bardzo mocno ale telewizor chciałbym kupić na ok 4 do 5 lat i obawiam się że po takim czasie oled może mieć pewne problemy np z powidokami. Gdyby nie ta propozycja z xe93 poczekałbym pewnie na premiere serii 8 lg. Słyszałem też że sony będzie lepszy do oglądania np materiałów przez przeglądarkę z tytułu lepszego procesora obrazu. Proszę o opinie czy brać tego sony czy czekać na promocje serii  7 czy czekac na 8 serie oledów np model b8.

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Witam wszystkich, stoje przed wyborem telewizora i trafiła mi się fajna propozycja. 65 calowy xe93 za 8999zł, generalnie nie spieszy mi się z zakupem ale niedługo już tego modelu nie będzie a na ten rok model xf90 jest gorszy. Rozważałem jeszcze oleda bardzo mocno ale telewizor chciałbym kupić na ok 4 do 5 lat i obawiam się że po takim czasie oled może mieć pewne problemy np z powidokami. Gdyby nie ta propozycja z xe93 poczekałbym pewnie na premiere serii 8 lg. Słyszałem też że sony będzie lepszy do oglądania np materiałów przez przeglądarkę z tytułu lepszego procesora obrazu. Proszę o opinie czy brać tego sony czy czekać na promocje serii  7 czy czekac na 8 serie oledów np model b8.

Dziękuję 

Jeśli nie będziesz oglądał TVN24 na okrągło to powidoki OLEDowi niestraszne ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Zastanawiam się nad NASem, w jaki sposób udostępniasz treści na TV? Po DLNA czy WebOS dobija się po sambie?

U mnie leci po DLNA ale po SMB też jest możliwość ogarnięcia. 

7 godzin temu, Michael97 napisał:

Witam wszystkich :)

Witam wszystkich, stoje przed wyborem telewizora i trafiła mi się fajna propozycja. 65 calowy xe93 za 8999zł, generalnie nie spieszy mi się z zakupem ale niedługo już tego modelu nie będzie a na ten rok model xf90 jest gorszy. Rozważałem jeszcze oleda bardzo mocno ale telewizor chciałbym kupić na ok 4 do 5 lat i obawiam się że po takim czasie oled może mieć pewne problemy np z powidokami. Gdyby nie ta propozycja z xe93 poczekałbym pewnie na premiere serii 8 lg. Słyszałem też że sony będzie lepszy do oglądania np materiałów przez przeglądarkę z tytułu lepszego procesora obrazu. Proszę o opinie czy brać tego sony czy czekać na promocje serii  7 czy czekac na 8 serie oledów np model b8.

Dziękuję :)

Jak będziesz testował tv i usilnie szukał powidoków to za tą kasę jedź sobie na jakieś fajniejsze wczasy. Na upartego to na każdym tv znajdziesz powidoki. OLED pod tym względem nie jest ani lepszy, ani gorszy. 

Za to ten obraz... Nie ma lepszego! 

Przy normalnym użytkowaniu będziesz mega zadowolony z OLEDA. No chyba, że kupujesz by oglądać na nim 5% grey lub inne testówki. 

Wybierałem długo. Patrzyłem także na xe93. Przewertowałem wszytkie (wtedy blisko 140 stron) tego wątku na forum i powim Ci, że nie mogłem wybrać lepiej.

Co do wyboru to sam musisz zdecydować. Będzie tu grupa zwolenników xe93 i grupa zwolenników OLED. Każdy będzie przekonywał Cię do swoich racji. Jednak to Ty będziesz używał tv, to Ty wydajesz kasę i to Ty będziesz wg mnie, z każdego wyboru zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz testował tv i usilnie szukał powidoków to za tą kasę jedź sobie na jakieś fajniejsze wczasy. Na upartego to na każdym tv znajdziesz powidoki. OLED pod tym względem nie jest ani lepszy, ani gorszy. 
Za to ten obraz... Nie ma lepszego! 
Przy normalnym użytkowaniu będziesz mega zadowolony z OLEDA. No chyba, że kupujesz by oglądać na nim 5% grey lub inne testówki. 
Wybierałem długo. Patrzyłem także na xe93. Przewertowałem wszytkie (wtedy blisko 140 stron) tego wątku na forum i powim Ci, że nie mogłem wybrać lepiej.
Co do wyboru to sam musisz zdecydować. Będzie tu grupa zwolenników xe93 i grupa zwolenników OLED. Każdy będzie przekonywał Cię do swoich racji. Jednak to Ty będziesz używał tv, to Ty wydajesz kasę i to Ty będziesz wg mnie, z każdego wyboru zadowolony.
Zasada jest prosta: jeśli w budżecie mieści się jakiś OLED, bierze się OLEDa :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 3
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, JohnnyCash napisał:

Zasada jest prosta: jeśli w budżecie mieści się jakiś OLED, bierze się OLEDa :)

Bardzo dobre założenie, popieram.

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michael97

Całkiem niedawno stałem przed podobnym wyborem. Mój pierwotny wybór to był Panasonic 58DX900 (zależało mi na 3D) niestety z ich dostępnością jest już dość kiepsko a cena oscylowała w granicach 9000. I nagle w Saturnie pojawiła się promocja gdzie xe93 był za 8500 a 6bV za 9100. W ten sposób poświęciłem 3D i wybrałem LG. Po dwóch tygodniach użytkowania mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony przy czym nie jestem osobą siedzącą nad planszami testowymi (po co się stresować ;)). Pewnie kupując xe93 byłoby podobnie ponieważ robiłem przeskok z 47 cali na matrycy IPS (Panasonic FT60E). Zadałeś pytanie w temacie o LG więc tutaj pewnie większość Ci odpowie - kupuj LG. Jeżeli analogiczne pytanie zadałeś w temacie o xe93 to zakładam, że odpowiedzi będą odwrotne i mętlik głowy gotowy :). Ja z pozycji świeżego użytkownika LG (kablówka  + filmy z płyt) polecam 6bV :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki czy jeżeli kupie telewizor od jakiejs firmy handlowej telewizor to jak wygląda sprawa z gwarancji ?

Rozmawiałem z człowiekiem który właśnie na Allegro sprzedaje te telewizory (ma ich tam troche i ma sporo pozytywnych komentarzy)

Mówił ze gwarancja jest realizowana przez LG  ze on jedynie wystawia fakture ale gwarancja nie jest w zaden sposob realizowana przez niego  i ponoc na podstawie faktury ktora on wystawia jako tam jakas tam dzialalnosc handlowa to lg musi uwzglednic  gwarancje i w razie problemow 2 lata pelnej gwarancji mam w lg ile w tym prawdy ?  Jak to w praktyce wyglada ? Jezeli sie kupuje w duzych sieciowkach o wiadomym jest ze nie ma z tym problemu bo pomagaja w realizacji gwarancji , zawozisz tv do przykladowo media marktu a oni dalej odsylaja go do lg.

A w przypadku takich malych dzialalnosci handlowych ? ktos sie orientuje jak to wyglada ?  Rozumiem zezamawiam sam serwisanta od LG do siebie i z pewnoscia pyta sie on mnie o dowod zakupu przed przyjeciem reklamacji,  pytanie brzmi czy uzna faktura od jakiejs mniejszej dzialalnosci gospodarczej ?

Chodzi dokładnie o tą aukcje  http://allegro.pl/telewizor-lg-oled-4k-hdr-dolby-atmos-oled65b7v-i7239664479.html

 

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z innej beczki czy jeżeli kupie telewizor od jakiejs firmy handlowej telewizor to jak wygląda sprawa z gwarancji ?

Rozmawiałem z człowiekiem który właśnie na Allegro sprzedaje te telewizory (ma ich tam troche i ma sporo pozytywnych komentarzy)

Mówił ze gwarancja jest realizowana przez LG  ze on jedynie wystawia fakture ale gwarancja nie jest w zaden sposob realizowana przez niego  i ponoc na podstawie faktury ktora on wystawia jako tam jakas tam dzialalnosc handlowa to lg musi uwzglednic  gwarancje i w razie problemow 2 lata pelnej gwarancji mam w lg ile w tym prawdy ?  Jak to w praktyce wyglada ? Jezeli sie kupuje w duzych sieciowkach o wiadomym jest ze nie ma z tym problemu bo pomagaja w realizacji gwarancji , zawozisz tv do przykladowo media marktu a oni dalej odsylaja go do lg.

A w przypadku takich malych dzialalnosci handlowych ? ktos sie orientuje jak to wyglada ?  Rozumiem zezamawiam sam serwisanta od LG do siebie i z pewnoscia pyta sie on mnie o dowod zakupu przed przyjeciem reklamacji,  pytanie brzmi czy uzna faktura od jakiejs mniejszej dzialalnosci gospodarczej ?

Chodzi dokładnie o tą aukcje  http://allegro.pl/telewizor-lg-oled-4k-hdr-dolby-atmos-oled65b7v-i7239664479.html

 

Co myślicie ?

Gwarancja nie jest realizowana przez sprzedawcę ale przez gwaranta - LG, u sprzedawcy przez 24 m-ce możesz reklamować towar z tytułu rękojmi...

 

Co do f-ry to jeżeli posiada zarejestrowaną działalność to jest to ważny dowód zakupu - nienawidzę powodu, żeby LG nie uznało ważnego dokumentu sprzedaży :) W przypadku serwisu door-to-door nie ma sensu realizować go przez sprzedawcę:)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gwarancja LG polega na tym ze dzwonie do nich na ich infoliniei  zamawiam serwisanta ktory odbiera ode mnie telewizor tak ?

I Gwarancja liczy sie od daty na fakturze w tym przypadku daty od tego sprzedawcy z allegro. Dobrze rozumiem ?  I nie ma zadnego problemu z realizacja gwarancji w tym przypadku ? Bo jestem praktycznie zdecydowany juz na ten egzemplarz tylko  musze miec pewnosc ze bedzie mi przyslugiwac 2 letnia gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ilidan napisał:

Bo gwarancja LG polega na tym ze dzwonie do nich na ich infoliniei  zamawiam serwisanta ktory odbiera ode mnie telewizor tak ?

I Gwarancja liczy sie od daty na fakturze w tym przypadku daty od tego sprzedawcy z allegro. Dobrze rozumiem ?  I nie ma zadnego problemu z realizacja gwarancji w tym przypadku ? Bo jestem praktycznie zdecydowany juz na ten egzemplarz tylko  musze miec pewnosc ze bedzie mi przyslugiwac 2 letnia gwarancja

Upewnij się tylko czy telewizor pochodzi z polskiej dystrybucji.

Niektóre firmy nie chcą serwisować sprzętu przeznaczonego na inny rynek niż polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  pochodzi z polskiej dystrybucji .

Czyli gwarancja LG na pewno bedzie obowiazywac ?? Na podstawie faktury vat tak ? Bo sam sprzedajacy powiedzial ze gwarancja nie jest realizowana przez niego, wiec tak jakby on nie dawał gwarancji on wystawia tylko fakture i na jej podstawie LG musi mi zaoferowac 2 lata gwarancji zgadza sie ?

Bo on jako jakaś tam firma nie potrzebuje  mieć podpisanej jakiejś umowy z firmą LG ? aby gwarancja LG obejmowała sprzęty które sprzedaje dany sprzedający ?

Pytanie kolejne czy gwarancja rusza od  daty na fakturze ? czy leci jakos po numerze seryjnym telewizora ?

Edytowane przez ilidan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...